Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
20. srp 2009

whoknows - jak píše mars, divná nebudeš, u nás byla holčina s maminkou a nikdo se ani neptal proč tam nemá manžela, jen jsme se představili (v jakém jsme týdnu, první nebo druhé dítě..), myslím, že dost chlapů se třeba zrovna nemůže uvolnit z práce... 😉, já bych před těhu byla taky celá žhavá jít z nějakou těhulí na předpor. kurz, ale zrovna jsem v okolí byla první kdo má mimino 😀

mars - máš čas 😉 , já si taky už tak 2 týdny před porodem každý den řikala, že to určitě přijde, ale já teda nebyla otevřená jako ty, takže ty můžeš fakt doufat 😀 😀, ale jen at se tam Adámek pěkně dopeče 😉

whoknows
20. srp 2009

Ahoj,
tak dnes jsem absolvovala první část kurzu. Bylo to celkem zajímavé, ikdyž myslím, že většinu informací které jsem se dozvěděla jsem už znala hlavně tady z koníka. Myslím si ale, že to je přínosem hlavně proto, že člověk vidí to prostředí a konečně si uvědomí, že je to všechno vážně a že už se to blíží. Teda aspoň já mám od začátku problém si uvědomit, že když se to dostalo dovnitř, musí to i ven. A teď už se s tím nějak sžívám 🙂
Prošli jsme jen sál č. 2, protože na 1. bylo zrovna několik porodů a na dvojce kupodivu nikdo. Na boxech mi přišlo, že je opravdu hrozně málo místa, nějaká mamina co byla zrovna na přípravě tam měla tašku s věcmi a tím pádem tam nebylo už skoro k hnutí. Jinak to tam na mě ale působilo celkem dobře, takže jsem trošku klidnější 😅

adajar
20. srp 2009

whok ja rodila na sale č.2 a na boxe a super. 😉

zazit
21. srp 2009

holky, za jak dlouho po porodu vas pustili s miminkem domu?

marsulinka
21. srp 2009

Dobré dopoledně holky, tak hlásím, stále 2V1 🙂 Noc dneska absolutně katastrofální, asi nejhorší, co jsem zažila, když pominu věčné čůrání, tak pak se objevily kontrakce, které tedy asi za hodinu přešly a pak mě chytly záda a ráno jsem byla celá otlačená............., takže totálně nevyspalá, dneska bych snad ani rodit nechtěla 😀 ..........morgan, máš pravdu, ještě mám chvíli čas 🙂 , pokud to neprolomíme o víkendu, tak uvidíme, co nám řeknou v pondělí na kontrole 🙂

Jinak já bych chtěla rodit na sále č.1, je to asi jedno, jsou oba dobré, jen na tom sále 1, je v těch boxech trochu víc místa a kámoška co tam pracuje mi říkala, že když bude volno, ať jdu tam........, ale upřímně je to fakt jedno 🙂 . Já jsem viděla oba sály a hrozně mě to uklidnilo, že jsem si všechno mohla prohlédnout 😉

morgan
21. srp 2009

kacka.va - dík za info 🙂

zazit - po normálním porodu a když mimčo přibývá a je všechno ok tak 4. den, a den porodu se nepočítá

deathy
21. srp 2009

Jéé holky ahoj, já už sem teda skoro vůbec nechodim, protože díky maturitě za 3 týdny není čas...ale jak si to tu tak čtu, tak sem se úplně vrátila do doby kdy sem tu mojí holku den co den ke konci přemlouvala ať už de a ono stejně nic 🙂 Ty jo, a teď už je jí 5 měsíců.. No já jen tak ze sentimentality musela napsat 🙂

nitenka
21. srp 2009

Ahojky Holky těhulky a maminky, zdravím Vás.. nakukuji protože budu také rodit u Apolináře, byla jsem na kurzu ,tak nakukuji jaké mate zkušenosti se sálály 🙂
Bezvadné že tyhle stránky jsou 🙂 tak jdu číst co píšete... 😉

adajar
21. srp 2009

mars no v pondeli jdes v kolik na kontrolu??? Ja budu smirovat jestli tam nesedis jo???

morgan
21. srp 2009

Jéé holky, tak se možná setkáte 😀

nitenka, ahoj, jo je to bezva, že si tu můžem vše říct 😀

deathy, no dlouho jsi tu nebyla, tak ať maturita dobře dopadne, pak už bude havaj vid 😀

adajar
21. srp 2009

morgan ja jsem tam 2x denne

morgan
21. srp 2009

adajar, tak si marsulinku vyčíhej, když budeš mít čas 😀 , jinak občas nakouknu do "nedonošenců pod 1kg" a koukám na aktuální zprávičky o Danielkovi, tak to vypadá, že to pokračuje dobře vid, myslím na vás! 🙂

adajar
21. srp 2009

morgan je moc sikovnej a diky doktorum na neonatologii to zvladnul uzasne to nejhorsi no. No casu tolik neni abych pravdu rekla. 😀 😀

A mars uz rodi totiz urcite.

marsulinka
21. srp 2009

adajar, já tam jdu v pondělí už na tu 7hodinu ranní................, chodím tam tak vždycky 😉

deathy, držím palečky u matury, neboj to dopadne dobře..... 🙂

marsulinka
21. srp 2009

Stále nerodím 😀 😀 , nemůžu spát, je mi nějak divně, ale na porod stále ne...., takže v to pondělí si myslim, že tam ještě budu

marsulinka
21. srp 2009

Tak holky, přeju dobrou noc...........snad se mi podaří se trochu vyspat.... 😉

soanpe
21. srp 2009

hm, tak já k Apolináři už nikdy 😝
nejsem žádná chudinka, co pláče a hledá chyby, ale tohle bylo i na mě moc 😖

císař trval skoro 4hodiny, ztráta 750ml krve
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
na tyhle otoky mi tvrdili,že je to normál-měla jsem kolem kotníků o 11cm víc 😅
byla jsem tam 8dní a 4.den ,kdy jsem nenakojila ani 10ml jsem šla vyloženě škemrat o mlíko pro hloku a obyli mě tím, že je plná plodovky, že pít nebude. nakonec jsem si vydupala flašku a malá vypila ještě na sesterně 50ml 😔 jak byla hladová
do toho jsem dostala horečky, takže atb do žil, ale ty mi praskaly.Jediná sestřička , taková stařičká už v důchodu , mi dokázala zavést kanylu.Nebo ji zavedli mimo a atb mi kapaly pod kůži.
Po 8 dnech ná pustili, jako v absolutním pořádku, jenže já futr omdlívala.třeba jsem dala malou na přebalovák a prásk, já šla k zemi 😒
a to třeba 2x-3x za den
tak jsem šla k obvodačce,ta mi nechala udělat krevní rozbor (u odběrů mě vyslíchali, odkud mám ty modřiny na rukách. mysleli si, že jsem fěták) a já neměla skorožádný červený krvinky, moč taky šílenou...
dostala jsem diuretika,železo a ještě nějaký léky
no abych to shrnula.dostávala jsem se z toho všeho asi 4měsíce.
chápu, že jsem mohla mit jen smůlu, ale nechápu, proč se nesnažili řešit problémy a propustili mě jako úplně ok. po gyn. stráce jsem byla ok, ale celkový zdravotní stav je asi nezajímá ☹
byla jsem na P1 na nadstandartu

ale abych nekřivdila všem, PA super, JIP taky, a anesteziolog mě dokonale uklidnil, že jsem se nebála ani spinalu. jo a samozřejmě dr.Koucký na poradnách

tak doufám, že jsem vás nevyděsila 😉 😀
přes noc mi vylítnul tlak na 180/158 😲 a průser je, že jsem se furt cejtila dobře,jen jsem měla příkaz si ho měřit.
ještě nějakých 30-40hodin před akutním císařem jsem byla nakupovat a řídila auto 😀 😎

marsulinka
22. srp 2009

soanpe, tak to je mi líto.......... ☹ , že nemáš dobrou zkušenost......., někdy člověk narazí holt na špatné lidi, ale to je asi všude.

Jinak holky, já stále nic, nezabrala zatím ani změna počasí......, i když v noci opět kontrakce a křížové bolesti, takže jsem opět nespala 😒 , ale tak ani mě to už nepřekvapilo 😀 . Adámkovi se prostě ještě nechce. Ale můžu Vám s radostí oznámit, že se narodila dnes ráno u Apolináře Viktorce (vikule) zdravá holčička Emilka, nakonec neplánovaně císařem a obě jsou zdravé 😉 .

tantana
22. srp 2009

je tak to je super,Viku samozrejme blahoprejeme.Jinak marsu jaktoze jsi tak v klidu?To ja uz budu asi silet za tebe!! Chichi 😀

marsulinka
22. srp 2009

tantan, no v klidu, takhle přes ty dny jo, to to moc neřeším, ale vždycky ráno jsem po tý noci hrozně unavená a nepříčetná, že nebudu na ten porod vyspalá, ale tak termín mám 27., ta to je ještě čas, až budu přenášet, jo tak to už to budu asi řešit a šílet 😀 😀

morgan
22. srp 2009

ano, taky gratuluji vikuli k emilce, už se těším, až nám napíše tady na koníka 🙂

nitenka
22. srp 2009

ahojky holky tak jsem si vás trochu přečetla a prohlédla.. Maminky máte krásné miminka .
whoknows možná se sejdem u apolinaře taky 🙂 jsem po IVf a vím že budu rodit cca o 14 dní dřív,ale gyndař mě počítá podle poslední menstruace takže termínek mám až 1O.1O
Jinak jsem také ocenila co jste psaly co vzít do porodnice už také začínám balit 🙂
zdravím všechny a určitě ještě nakouknu 🙂

zazit
22. srp 2009

Marsulinko, ty porad jeste nic? Jsem si rikala, ze ta zmena pocasi to u tebe jisti a ze to uz urcite mas za sebou!

marsulinka
23. srp 2009

Zazit, stále nic........., akorát Adámek mi teď dává pěkně do těla 😀 a ty noci, no hrůza 😒 , ale tak už jsem si na to docela zvykla, stále mám nějaký kontrakce a bolesti zad, tak vyčkávám, zítra ráno jdu na kontrolu, tak uvidíme, co nám řeknou 😉 . Do pátku mám stále čas 🙂 🙂 a co ty? Jak se cítíš?

zazit
23. srp 2009

ja se cejtim uplne normalne, taky se mi teda hur spi, ale jinak ok - trochu bolesti briska jako pred menstruaci, obcas brisko tvrdne, obcas bolest v krizi, ale zadny dramata se nekonaj - na kontrolu jdu ve stredu, jestli zas reknou, ze to na porod vubec nevypada, tak uz me asi klepne ☹
Jak dlouho tak nechavaji prenaset???

katulen
23. srp 2009

holky,já měla termín 17.7., přenášela jsem a na indukci jsem šla 27.7. 7,30h, malý se narodil 28.7. v 18,40 h 🙂

marsulinka
23. srp 2009

Jo, taky jsem slyšela, že nechávají přenášet těch 10 dní............, tak ale doufám, že mě to nečeká 😀 😀

soanpe
23. srp 2009

marsul
ty jo, klepe ti to na bránu,co 😉
k tomu Apolináři, když bych tam šla,tak nechci pod ruku k tomu starýmu docentovi.nevím,nějak mi jsou příjemnější mladší lékaři,co mají nové poznatky a přece jen i pevnější a jistější ruku 😅 😕

vikula
23. srp 2009

Marsu myslím,že se porod pomalu,ale jistě rozjíždí 😉 Hodně štěstí 😵 😵

Zazit a tobě také 🙂 Závidím vám 🙂

zazit
23. srp 2009

10 dni prenaset, no to me klepne ☹, doufam, ze se ten nas lenochod rozhodne vylezt preci jen driv

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru