Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

simcza
2. srp 2011

@akdar1 @leryl Aha. Chjo, takže mě ty nepříjemný sestry neminou ... 😒 Mě právě zarazilo, že tam mají u postelí i postýlky pro prcky. A já byla ráda, že se sotva pohnu. A ještě abych pečovala o mimi. A jestli budu mít zase komplikace (s Andrejkou jsem byla v nemo ještě 10dní po porodu) a vzala si nadstandart, tak bych za celý pobyt tam dala majlant! 😨 ☹ Budu tam už od 36.tt

@misuuuule Mě čeká taky císař. Mám hodně rizikovou anamnézu. Tak sice si teda na JIPu moc nepobudu, ale prima doporučení operatéra to trošku narovnává. 😎

akdar1
2. srp 2011

@simcza Tak to jsme na tom podobně... Kvůli komplikacím dcerky jsem tam strávila také 10 dní a to na pokoji pro 4 (netušila jsem, jak dlouho tam budeme!?!, takže na rodičovské jsem si nadstandart, i kdyby byl volný nemohla dovolit...). Vždy všechny maminky měli dítko u sebe a já tam ležela 7 dní jen s počítačem na klíně ☹ Tristní situace pro mě, ale přežila jsem to...
Některé sestry, ať už dětské nebo ženské, jsou více studené, ale dalo se to...i ty nepříjemné mě dokázaly podpořit!!! Ber to tak, že toho samy mají až nad hlavu!!! 😎
Ale pokud budeš na rizikovém, tak tam je to úúúplně v poho!!! Jako by to byl jiný svět!?! 🙂

misuuuule
2. srp 2011

@brendda i ja bastim Wobenzym, taky druhe baleni, uz me zacina docela desit, kolik toho mame a delame stejne, nejsi ma nevlastni sestra ????? Nebo vlastni nepoznana ??? 😲

misuuuule
2. srp 2011

@brendda kontrola super, pry jsem jako kdyz jsem nerodila, jizvu mam pry jak nitku, ptala se me pani doktorka, kdo ze mi to delal, ze je to opravdu krasna prace 😝 delala 25 let u Apolinare, takze spoustu doktoru zna, tak jsem ji rikala, ze mladicka MUDr. Germanova.dokonaly andel a MUDr. Fait, tak jen pokyvovala, jo jo, to je videt dilo mistra 😉 ale on jen asistoval, hlavni byla pani doktorka, teda aspon myslim, jak nevim, ja spala ....
Jinak vse zhojeno perfektne, ja se tedy jeste uplne stoprocentne necitim, ale porad je lip a lip....

simcza
3. srp 2011

@akdar1 pro 4? No těpic. Já před porodem ležela v nemo 4 dny, to bylo na pokoji po 3. A s vedlejším pokojem (taky po 3) jsme měli společné sociálky. Po porodu jsem byla necelých 48hodinu na JIPu a pak mě převezli na šestinedělí, na pokoje po 2, a malou jsem měla u sebe jen co jsem se trošku vzmátořila. Těch 10 dní to hodilo celkem asi hlavně kvůli antibiotikům, páč já jsem se cítila v pohodě. Ale doktoři to třeba viděli jinak. Ale být na pokoji pro 4 a ještě bez mimi ... Tak to je síla. Pořád mám takovej divnej pocit, jako když má jet dítě na tábor a bojí se, protože tam ještě nikdy nebylo. Stejnej pocit mám i z Apolináře. Ale všichni okolo mě alespoň uklidňujou, že tam jsou doktoři-kapacity.

brendda
3. srp 2011

@misuuuule vtípná paní 😀 😀 😀 za svýho tátu dám ruku do ohně,takže sestry asi ne.......ale možná něco jinýho 😀 😀
Tak to ti upřímně závidím,mít to dam dole,jako bys nerodila.To se mi teda fakt nemůže stát,slyšet tenhle komentář.Já spíš čekám:který prase vás takhle zašilo 😀 😀
Já nevím,že jsem tak dobitá....po Nelle jsem byla jak panna.....ale toto??? 😀 😀 Jako Maxík nebyl zase o tolik větší,ale ten porod byl fakt mazec,asi jak jsem se otvírala rychle,tlak jako blázen,já nevím.No-na žádný vystavování se už to prostě nikdy nebude 😀

brendda
3. srp 2011

@simcza ničeho se neboj,bude to fajn uvidíš.To by si musela mít fakt smůlu a kápnout na nějakýho pitomce,což se v životě stává,ale doktoři jsou tam profi všichni,nějaká nepříjemná sestra ti může být íš kde,hlavně že ta zásadní lékařská práce bude ok!Držíme palce a dej nám pak vědět 😉

akdar1
3. srp 2011

@simcza Ano, k Apolináři se asi nejezdí kvůli komfortu, ale kvůli kvalifikovaným lékařům - tím mě utěšoval i racionálně smýšlející manžel!!! Pro mě jako opravdu nevěřící přijde prostředí budovy příšerně pochmurné a klášterní 😠 , ale všechno se dá překousnout... Já nejsem žádný cimprlich!?!, ale ve změti mateřských hormonů je to těžší...

brendda
3. srp 2011

@akdar1 vidíš a pro mě má to prostředí naopak kouzo 😀 nádherná architektura,zvlášní náboj,euforie z obou porodů 😀

krisstyna
3. srp 2011

@brendda no přespaná zrovna ne 😀 ale co tady poslouchám tak spím asi víc než ostatní.. ne je kojenej vydrží u prsa třeba i hodinku a pak zase spinká.. dneska se konečně vykakal tak mám radost... no v pátek mi zkončí šestinedělí tak začnu konečně cvičit ať schodím ty kila navíc 🙂

janka12
3. srp 2011

@simcza Jestli budes lezet na rizikovem, coz nejspis do porodu budes, tak tam je to na stejne urovni jako nadstandard poporodni. Zrekonstruovane pokoje pro 2 s TV a samostatnym socialnim zarizenim. Moc pekne.

janka12
3. srp 2011

Holky, poradte mi prosim. Vcera jsem byla poprve na kontrole U Apoli a dostala jsem vsechny ty papiry k pospisu - informovane souhlasy se vsim moznym (anestezi...) - kdy se to odevzdava?? Az pri porodu? nebo to mam prinest na pristi poradnu?
Prekvapilo me, ze se na monitor a kontrolu neobjednava na den a cas. myslela jsem, ze pokazde dostanu den a hodinu, kdy mam nabehnout. nejlepsi je asi vyridit to hned rano, ne? jake mate zkusenosti s vysedavanim v cekarne?

janka12
3. srp 2011

@lipetra Mas tuseni, co v tom balicku z Malivka je? asi to nestoji za cestu pres celou Prahu, ne?

brendda
3. srp 2011

@krisstyna no,tak to je fakt frajer.Kojenej a takhle vyspává,závist 😀 Ty kila,to mi povídej.Taky čekám na konec šestinedělí a mastím cvičit,kde ale vezmu energii dřít v posilovně,to fakt nevím.Jenže 19kg je 19kg.Držím alespoň dietu,když nekojím,jde to ale pomalu.Tlustá snad nějak moc nejsem,ale to břicho,to je mazec po dvou dětech-vypadá to,že už se nikdy zpátky nezatáhne,protože tentokrát byl ten pupek fakt obr a ta kůže tam visí jak prádlo na šňůře...
Neobléknu nic ze starého oblečení a nové se mi kupovat nechce,neměla bych motivaci,tak chodím furt jak hastroš v teplákách a volných věcech z těhu ☹

iira
3. srp 2011

@janka12 az pri prijmu na porod jim to das

krisstyna
3. srp 2011

@brendda jo podle toho co tady čtu mám fakt zlatý dítě 🙂 no ty kila hrůůza já přibrala za celý těhu 24kg a ještě 10kg mám nahoře.. no a u mě dieta nepřipadá v úvahu když kojím takže cvičit a cvičit... břicho se mi už zatahuje ale trápí mě strie těch se asi nezbavím ☹ no já oblékla jen džíny ale ty co bych chtěla obléknout tak do těch mám hodně daleko ☹ no a co ten tvůj brouček?? já už vyházela plnlo oblečků do kterých se nevejde a ani je neměl jednou na sobě...

leryl
3. srp 2011

@janka12 ahoj, nejsem liperta, ale vím, co tam je 😉 .Je to krabice, docela velká a v ní je dudlík, lahvička na pití(já mám s brčkem, kamarádka s dudlíkem jiná zase s pítkem), časopisy, slevová karta do malvíka,řetízek na dudlík, takové ty kalhotky co drží pleny při širokém balení, vlhčené ubrousky,kousátko.

leryl
3. srp 2011

@janka12 ahoj, já tam rodila před 3 lety a to jsem měla určeno, kdy mám přijít, takže jsem překvapená.Já bych tam šla právě spíš déle, ráno si myslím, že tam bude asi nával

brendda
3. srp 2011

@krisstyna no,to kojení je na to břicho nejlepší....proto se mi vůbec nezavinuje.Strie naštěstí nemám nikde...Uvidíš,třeba ještě zmizí,nebo se to zmírní a minimálně vyblednou.Já se dnes vážila a zbývá mi ještě 7kg do původní váhy.Bude to dřina...
Maxík ti teda roste jako blázen,když už neoblékne žádné newborn oblečení.
Můj Max ještě jo,akorát se mu to špatně přetahuje přes hlavičku.Vůbec nevím,kolik teď má,protože v poradně jsme byli naposledy ve 2týdnech a jdeme až v 6týdnech.Jinak je docela hodnej,přidala jsem k těm probiotickým kapičkám ještě Baby Calm,tak už ho to bříško tolik netrápí.Jen by si mohl prodloužit to noční spaní.Vstávám přesně po 3hod,než to vysaje,odříhne si atd....takže spím tak 6hod roztrhaně a to mi na péči o dvě děti moc nestačí 😎 😎 😎

ilonne
3. srp 2011

Ahoj, mám se prý objednat k Apoli na UTZ kvůli diabetu, průtoky placenty, měření a tak. Nevíte někdo kam se mám obrátit, nejlépe tel.č.. Zatím tam chdím na diabetologii, ale tam asi kvůli UTZ volat nebudu.

brendda
3. srp 2011

@ilonne koukni na jejich stránky,tam je kontaktů spousta a když nenajdeš číslo přímo na UTZ,určitě tě tam odjinud rádi přepojí 🙂

ilonne
3. srp 2011

@brendda Díky 🙂 .

brendda
3. srp 2011

@ilonne není zač,hodně štěstí 😉

morgan
3. srp 2011

@ilonne telefon na recepci utz je 224 967 273, 224 915 886

janka12
4. srp 2011

@iira
@leryl

holky, diky moc!

marcelli
4. srp 2011

@hroudovka já jsem stížnost na porodní asistentku Sklenářovou psala na maily,co má Apolinář na stránkách,posílala jsem je p.Martanovi a porodní asistentce.Popsala jsem tam všechny ty hrůzy jejího chování,
odepsali mi,že to s ní vyřídí a pošlou odpověď.Kdyby nás bylo víc se stížností,asi by holka skončila.

lipetra
4. srp 2011

@janka12 Pry tam je dudlik, bryndak, nejaka hracka a jeste neco, ale ted si nevzpomenu, pro me je to taky z ruky, tak nato kaslu, pac tyhle veci i mam 🙂

krisstyna
4. srp 2011

@brendda a jaktože nekojíš? jsi neměla mléko? no já Maxe vážím doma k doktorce jdeme příští týden a byli jsme také naposledy ve dvou týdnech... včera ho přítel naučil vyplazovat jazyk.. hrozně se opičí tak už je sním docela legrace 😀 no newborn oblečky jsou u nás fakt paséééé ☹

brendda
4. srp 2011

@krisstyna mlíka bych snad měla dost,ale nešlo ven.Ani Nellince a ani Maxovi.prsa jako Dolly Buster po nalití 😀 ale mám nějaké žlázy,které špatně propouští mléko,takže jim to nešlo vytahnout.Maxík se navíc ani nechtěl přisávat,takže mi tu laktaci už u Apolináře zastavili lékama.Zkoušeli jsme fakt všechno možný,tentokrát se mi tam sestřičky věnovali ještě víc než u Nellinky,protože jsem je prosila,že to chci fakt zkusit,ale nešlo to 😕
To teda umí brzy dělat takovýhle blbosti 😝 😀 😝

krisstyna
4. srp 2011

@brendda no tak to je maazec s tím kojením ☹ no já si tam taky jednou došla pro sestru aby mi pomohla s přiložením.. a skončila jsem na kloboučkách je to s nima super 🙂 no na blbosti ho užije.. je zkrátka celej tatínek 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru