Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cell
31. srp 2011

@janka12 : myslím na Tebe, ať to zvládneš co možná nejlíp!! 🙂

afiserova
5. zář 2011

Ahoj holky, nejprve gratuluju k novým přírůstkům a těm, co to mají před sebou, držím palce, ať je to rychlé a v pohodě. Chci přispět do diskuze a znát i váš názor. Při odchodu z porodnice jsem dostala kufřík plný letáků, taky tam byly dvě publikace na křídovém papíře, jak se starat o miminko, vzorek Sudocremu, lahvička Domestosu, plínka a možná pár dalších blbostí. Převzetí tohodle "dárku" bylo podmíněno sdělením e-mailové adresy a telefonu. Mám dva měsíce od porodu a nemine týden, aby mi nevolal nějaký pojišťovák, finanční poradce nebo telefonista z vydavatelství, který mi nutí nějaké předražené publikace o ničem, a odvolávají se na to, že jsem nechala kontakt v porodnici. Před třemi jsem kontakt nechávala taky, ale to mi do schránky přišly asi tři zásilky s nějakým vzorkem a volala paní z ČP ohledně Sluníčka (které jsme si u ní nakonec i zřídili), jinak celkem nic. Ale tentokrát jsem dost překvapená a ne moc příjemně. Tak chci "varovat" - nejsem si jistá, jestli ten obsah kufříku stojí za několikaměsíční otravování telefonem, příště bych to asi už odmítla a dárku se vzdala (bylo-li by tedy nějaké příště v plánu). Jak jste na tom vy ostatní?

eyael
5. zář 2011

@afiserova - taky jsem u dcerky vyfasovala kufřík, taky nikdo moc neotravoval. U druhého ho asi chtít nebudu, sudokrém se mi sice osvědčil, ale za tu cenu co píšeš fakt ne 😨 to za to opravdu nestojí!

mimys
5. zář 2011

dneska jsem u apol. stravila vic jak 6 hodin... docela horor... totalni neorganizace :-/
Taky jsem zaslechla o moznem uzavreni jednoho porodniho salu, tak se desim, abychom nemusely objizdet ostatni prazske porodnice :-/ pry jeste neni presny termin uzavreni, ale zrejme v prubehu září.

leryl
5. zář 2011

ahoj, já dostala tašku, kde byl jen kelímek od aventu, hora letáků a lednová máma a já a kontakty na mě naštěstí nechtěli

leryl
5. zář 2011

@mimys jejej, to jsi teda uchák, aspon tohodle jsem byla ušetřená 😉

eyael
5. zář 2011

@mimys - to čekání i když je člověk objednaný mě fakt taky žere 😠 a je to všude ve zdravotnictví. Oni si snad myslí, že člověk nemá nic lepšího na práci nebo nevím 😨
září by bylo dobrý 😝 já mám rodit až v lednu 😉 😎

mimys
6. zář 2011

@leryl no 🙂 A jak rostete? všecko je OK?

krisstyna
6. zář 2011

@afiserova taky mě paní otravovala asi 1měsíc, já tedy naštěstí měnila telefonní číslo tak jsem na tom vyzrála, ale myslím že by volala ještě dnes a to jsou synovi necelý tři měsíce 😀

ilonne
6. zář 2011

Tak mě čeká apolinář zítra, musím nejdřív na diabetologii a pak poradna. Tak doufám, že mě mine to co @mimys. Na kolikátou jsi tam šla? Mě ani neobjednávali na určitou hodinu, jen mi řekli, že mám přijít ve středu 7.9.

kristiula
6. zář 2011

Ahoj holky, v pátek jdu na plánovány císař, tak jsem si chtěla zeptat,jestli někdo z vás to prodělal, a jak dlouho času jste stavily v porodnici. jestli vám nosily mrňouska ukázat a přikládat jak píšou a propagujou na předporodním kurzu, každé dvě hodiny. ted už asi je ten sal uzavřen protože jsem chtěla na 2 a doktor mi řekl že tam to je zavřené. Zítra jdu na poslední monitory a pak už nespím, protože strašné se bojím ☹
ILONNE: vždy tam budeš chodit ve středu, a pokaždé na diabetologii a pak na monitory a pak na poradnu.ja už se těším jak už tu "příjemnou" sestřičku neuvidím 😀

ilonne
6. zář 2011

@kristiula Aha, takže pro diabetičky mají středy jestli jsem to správně pochopila? A kde je ta "příjemná" sestra?

kristiula
6. zář 2011

nevím jestli pro diabetiky, ale když tebe poprvé zapsaly na středu tak budeš chodit vždy ve středu. přijemná sestřička na diabetologii

sshiva
6. zář 2011

@afiserova ten kufrik nebol podmienený vyplnením kontaktných údajov, to len v prípade že by si chcela dostávať ďaľšie informácie...inak to stačilo len podpísať a odovzdať 😉 My máme 2 týždne a nikto nás nenaháňa 😉

sshiva
6. zář 2011

holky neviete mi prosím poradiť kam mám nahlásiť rodné číslo malej u Apolinára? Vyžadovali to po nás ale niekde som stratila ten papierik kde bol telefonický kontakt ☹

leryl
6. zář 2011

@mimys ahoj, zítra jedeme k doktorce na převážení, tak jsem zvědá, kolik přibrala.Když u nás byla doktorka na 1.návštěvě doma, přibrala malá za 3 dny 180g.Ted bude mít něco kolem 2300-400g.

mimys
6. zář 2011

@ilonne já šla nejdřív v 8 na diabetologii a tam když jsem se dočkala a byla na řadě mi bylo řečeno, že si musim dojit nahoru do poradny pro kartu... že ted ji mam mit tam, že to bylo o prazdninach jinak... tak jsem vybehla schody a cekala, az odchytim sestru, ze potrebuju tu kartu.... kartu mi dali a ja zase sla zpatky na diabetol. ... v pul devate jsem mela jit na ultrazvuk, ale uz bylo devet, tak jsem tam cekala hodinu... s vysledkama z ultrazvuku jsem mela jit do poradny dolu k asist. Krejcimu... tam jsem chvili cekala a pak pri vysetreni se dr divil, proc jsem nebyla na monitoru, ze uz jsem mela mit touhle dobou monitor dvakrat, ze proc me tam nikdo predtim neposlal... jak byly ty dovolene, byla jsem pokazde u nekoho jinyho a asi na to dost kalili... tak jsem musela jit jeste na monitor s tim, ze se mam pak s vysledkama vratit, ze to musi dr videt, vyhodnotit a podepsat. prisla jsem na monitor a poradove čislo bylo na dvacitce... ja si "vytáhla"42... no a tam jsem stravila v cekarne dalsi vic jak tri hodiny...
pak ze mam rychle bezet zpatky do ordinace s tim papirem, ze mi to dr musi teda podepsat .... kdyz jsem tam prisla, dr uz tam samozrejme nebyl a tak nastesti ta sestra sehnala nekde nejakyho jinyho doktora, kterej se na to podival..... byla jsem dost nastvana.... cekala jsem tam celej den jako blbec, mela jsem jen malou svacinu a dostala jsem hypoglykemii....v bufetu nemeli nic co by diabetik mohl s klidem snist, krom sucheho rohliku a ovalenyho jablka... tak se mi to cely posunulo, ze jsem si pichala inzulin misto ve dvanact az v pul treti... :-/

mimys
6. zář 2011

@kristiula myslíš "příjemnou" sestřičku na diabetologii?

afiserova
6. zář 2011

@sshiva Nebyl? Tak to jsem pak blbá já...ale sestřička řekla, že to mám vyplnit celé. Pravda, moc jsem o tom nepřemýšlela...no, tak aspoň pro ostatní...aby věděly 😉

kristiula
7. zář 2011

@mimys ano přesné tak, je velmi přijemna....
ale docela mne desiš s tim čekáním,nikdy jsem tam nebyla vice než 2 hodky. Ty jsi pichaš i přez den?Ja jen rano a pak na noc ten dlouhy,před týdnem mne zvysily dávku a vše bylo ok, a už 2 dni zase je to moc vysoký, tak to dnes jsem na to zvědava co mi sestra řekne. Tak ju jdu snidát a běžím na to! 😀

mimys
7. zář 2011

@kristiula
ahoj
já si píchám 4 krát denně, no... před snídaní, před obědem, před večeří a pak ten noční v deset. Už mě to teda nebaví... jen doufám, že to po porodu bude dobrý.... ikdyž člověk nikdy neví.... 😖

ta sestra je nejak náladová, někdy je ok a někdy má teda den..... jednou jsem se tak kvuli ní rozbrečela, což u mě není vůbec častej jev. Ve čtyřiceti mě hnedtak něco nerozhází. to by bylo na delší psaní.... když už jsem nemohla a už se mi do očí hnaly slzy, tak jsem se zmohla na odpor a řekla jsem jí, jestli už toho muze nechat, že jsem vynervovana, že už týden mám z tohohle dne nervy, protože mi má dát poprve inzulín, že už nemůžu hlady ani stát... to se na mě rozeřvala, že jak to že mám hlad, že já hlad mít NESMÍM!
to už jsem se naštvala a zvedla jsem na ní taky hlas, že jestli to neví, že jsem měla přijet na lačno, a že jsem ještě neviděla člověka, kterej by vstaval v šest, jel 70 km k doktorovi a ve čtvrt na deset ještě neměl hlad, na tož když je člověk těhotnej....
načež se uklidnila a jako by ji nekdo vymenil byla uplně v pohodě... zvláštní kus ženský....

mimys
7. zář 2011

@leryl tak držím palce, ať se pěkně kulatí.... docela ti závidim, že už to máš zasebou a jste pěkně doma pohromadě. Už aby to bylo... to čekání je děsný.

mimys
7. zář 2011

@sshiva bylo to tam někde na nástěnce, ale taky ti ted nereknu... v pondeli tam jdu, tak jestli to do te doby nezjistis, dam ti vedet.... snad si na to vzpomenu.

janka12
7. zář 2011

@cell Tak jsme doma. Nekdy napisu podrobnosti. Ted jen v kratkosti - z Apoli jsem byla nadsena. veskery personal (se kterym jsem prisla do styku) byl super.

@afiserova dnes jsem tam zminovanou krabici dostala a formular k vyplneni. ten jsem proste nevyplnila, neodevzdala. ze by to byla podminka prevzeti sestra nerikala. precetla jsem si 2 vety na tom formulari a bylo mi jasne, ze si s myma udajema muzou delat co je napadne, tak jsem je nevyplnila.

cell
7. zář 2011

@janka12 : to jsem ráda, myslela jsem na Tebe často! Hlavně, že jsi byla spokojená - a už se těším na podrobnosti 😉

ilonne
7. zář 2011

@mimys Tak já tam dneska byla "pouhé" čtyři hodiny. A to jsem byla bez monitoru, na ten až příště. A MUDr. Krejčí mi říkal, že to v pondělí byl masakr, že tam maminy čekaly přes pět hodin. No stejně mě tím nijak neuklidnil. Příště si beru obrovskou sváču a knížku.

ilonne
7. zář 2011

@mimys @kristiula Jinak sestřička na diabetologii byla v pohodě, příjemná a dokonce se mě ptala jestli mám dost papírků, jehliček atd.
@janka12 Tak moc gratuluju a těším se na podrobnosti.

leryl
7. zář 2011

@mimys ahoj,no letí to , za týden už bude Anička měsíc mezi námi 😉 Dneska jsme byly u doktorky, měla 2470g, tak přibírá dobře, Barča zase měla 3 letou prohlídku a byla moc šikovná.
A neboj se, taky se dočkáš, já bych rsdči přenášela, aby nebyla tak slaboúčká. 🙂

leryl
7. zář 2011

@janka12 gratuluju k holčičce, jak se jmenuje?Kde jsi byla na šestinedělí?Já na P15 a byla jsem moc spokojená, víc než na P3 před 3 roky.A to jsem na to oddělení slyšela jen špatné zvěsti.

mimys
8. zář 2011

@ilonne no příště bágl se svačinou a noťas na internet 🙂 No v pondělí to maso bylo.. přišla jsem tam za deset minut 8 a odchazela v půl třetí. docela šichta 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru