Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

leryl
18. zář 2011

@mimys ahoj, na přípravě být nemůže, až pak na to boxu

mimys
18. zář 2011

@leryl
@estrellita aha tak to znamena, ze vlastne je třeba 4 hodiny ženská sama a někde úpí a pak když už je to jen otazka chvíle, tak pusti chlapa za ní ? tak to je teda pekne blby. 😖 Kterej vůl to vymyslel. Manžela nezajímá to vidět a ja taky nechci aby to viděl..... nejhorsi je ta doba, kdy člověk chodí z rohu a neví, jak by se rozptýlil. jit k porodu na posledni čtvrt hodinu jsou vyhozený peníze. :-/

estrellita
18. zář 2011

@mimys tak ono ze 4 prstu to vubec nemusi byt otazka chvile. ale muze se stat, ze jsi delsi dobu bez nej, to jo. ale taky i tak, ze tam prijedes a oni to posoudi uz k priprave, to je otazka rekla bych tak pul hodiny a jdes na box.
idealni je, kdyz tu dobu, kdy chodis ode zdi ke zdi stravis doma. a na tohle je dobre Podoli, ze tam jste celou dobu na jednom pokoji.

mimys
18. zář 2011

@estrellita doma to teda neriskuju, to bych se bala.. tak leda na chodbě ve špitále 😀 Budu mít třetí, tak bych nerada rodila nekde mezi domem a parkovištěm. Do podolí kvůli tomu nepojedu 🙂 to už ani nejde 🙂 tak to vypada, že asi bude tatínek bez práce....... :-/
Když si člověk chce dát tu vanu, nebo míč, to je na tom boxu, nebo ještě předtím? U apol. jsem ještě nebyla...

estrellita
18. zář 2011

@mimys Vana je u boxu a mic jsem mela ve sprse, ale ve vane jsem byla v 1. dobe porodni, ale ja tam byla na vyvolavacce 3 dny, nez jsem porodila.
tak treti mozna pujde rychle 😀

ilonne
19. zář 2011

@mimys Ahoj, tak dneska na tebe budu myslet, tak se ozvi jak jsi dopadla. Já už se těším na středu na diabetologii, jsi teď měřím každý den a pořád v pohodě, tak čekám, jestli mě za ten glykovaný sestra sprdne.

jarunkaxyz1
19. zář 2011

Ahoj holky, u Apolináře jsem rodila v půlce června tohoto roku, tak kdybyste potřebovaly nějaké informace, písněte. Ještě to mám celkem v živé paměti 😉 🙂

pospisilka
19. zář 2011

@jarunkaxyz1 ahoj chtela bych se zeptat jak jsou vybavene pokoje,mela jsi standart?jsou tam skrine?

iira
19. zář 2011

@pospisilka ahojky skrine jsou vsude neboj 🙂
tak jak se dari devcata?

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@pospisilka napsala jsem Ti do interní pošty
Ale celkově musím říct, že mohu porovnat třeba Apolináře i Podolí a všechno má něco.
Apolinář mě hodně mile překvapil takovým rozumným přístupem dětských sestřiček a vůbec....nic se tam nelámalo přes koleno a proto jsem třeba neměla vůbec nervy s kojením

pospisilka
19. zář 2011

@jarunkaxyz1 dekuju..jeste jsem se chtela zeptat jestli se dela ultrazvuk pred porodem kvuli odhadu vahy

pospisilka
19. zář 2011

@iira dari se dobre jen uz bych to chtela mit za sebou,to cekani kdy to prijde je hrozny...

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@pospisilka...ne ne, alespoň teda mně ho nedělali

sunnies
19. zář 2011

@pospisilka souhlasím, to čekání je teď nejhorší...mám tři dny po termínu a na porod to prý zatím nevypadá, začínám z toho mít trošku nervičky ☹

jarunkaxyz1
19. zář 2011

Holky, ono Vám to uteče! Těch 9 měsíců je dlouhých, co si budem povídat....:o( Já naštěstí nepřenášela, naopak děti šly dřív, tak ještě že aspoń tak, ale pamatuju zas na to léto, jak to bylo úmorný v těhu.

pospisilka
19. zář 2011

No me rekli ze kdyz bude odhad vahy nad 4kg tak udelaji cisare ale ultrazvuk mi delali ve 37tt ...

jarunkaxyz1
19. zář 2011

já myslím, že si to tam pohlídají....já měla 3 kiláčka, takže to nebylo asi potřeba, no

ilonne
19. zář 2011

Tak já mám ještě necelé dva týdny do termínu a už to taky chci mít za sebou. No ten váhový odhad by mě taky zajímal, měla jsem v půlce srpna odhad váhy kolem 1800 g, tak mi řekli, že to bude menší miminko, tak kolem 2,7 kg - 2,8 kg o 14 dní později už měla odhad kolem 2400 g, od té doby mi žádný odhad nedělali a to mi všichni tvrdili, jak kvůli cukrovce budou dělat časté UZ na odhad váhy.

pospisilka
19. zář 2011

@ilonne ja z toho mam prave strach aby mi to udelali protoze pred dvema tydny mela mala 3600g takze ted uz asi 4kg mit bude a kvuli te cukrovce bych to asi normalne neporodila mam strach aby se nezasekly ty raminka jak rikaji ze t y deti jsou mohutnejsi..

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@pospisilka: myslím, že jsi v nejlepších rukách...nikde jinde se na cukrovku tak nespecializují, neboj!

cernucha
19. zář 2011

@mimys Tak, anebo pokud ti treba praskla voda a ceka se na kontrakce, tak te daji na pokoj a tam s tebou taky muze byt. Ja prijela na prst, tak jsem se prevlikla a sla jsem chodit na chodbu 🙂 Tam jsem se rozchodila za chvilku na 4cm, priprava a pak na box a tam uz napochodoval manzel 🙂

jarunkaxyz1
19. zář 2011

No a co se týče přítomnosti manžela na čekateláku, tak se mnou tam tak půl hodiny byl, protože PA měla velkej šrumec a já omdlívala....takže je to na dohodě

sunnies
19. zář 2011

já byla tuto sobotu na porodním sále č. 2 na zátěžovém testu a tatínci teda na čekateláku být nemohli....čekali na chodbě a pak tam s maminkami chodili

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@sunnies: já je tam taky zažila na chodbě, ale já to měla trošku extrémní. 3 týdny předem, porod trval 2 hodiny celkově, všechno šlo šíleně rychle - byl to překotný porod, tak asi byla ráda, že jí maanžel trochu pomůže

sunnies
19. zář 2011

@jarunkaxyz1 jasně, záleží vždycky na situaci....já teď byla ráda, že jsem aspoň trošku okoukla, jak to tam chodí, ale i tak to bylo zajímavé ležet tam na monitoru s kapačkou a poslouchat, jak vedle maminy rodí a miminka krásně vřískají 🙂

jarunkaxyz1
19. zář 2011

@sunnies: jo jo, to určitě

cernucha
19. zář 2011

@mimys Niceho se neboj, vazne 🙂 Ja mela sice kratky porod, tak treba nemuzu tolik soudit, ale tak 4 hodinky jsme v porodnici urcite byli a valnou cast byl manzel se mnou. Na chodbe to je jasny a pak v boxu stejne travis vekou cast porodu. Priprava je tak na 45 minut a ze manzel nevidel jak jsem stridave na zachode a hopsam na mici ve sprse, to mi v u chvili vazne nvadilo. Dulezita byla ta jeho pritomnost na boxu, kdy uz jsi napojena na monitor a oznamoval mi kdy prijde kontrakce a tak. A pak hlavne, ze videl Emmicku jako prvni, sel s detskou sestrou na box a pak si malou hrde prinesl 🙂

cernucha
19. zář 2011

@sunnies No, poslouchat nektere maminky jak rodi je spis za trest 🙂

sunnies
19. zář 2011

@cernucha nebylo to nejhorší....dostal mě přítel, který čekal venku s tím, že mi doktor podepíše monitor a šupajdíme domů, jenže on mě poslal na ten test, takže jsem tam byla skoro hodinu a půl....mezitím se narodila dvě miminka a on když je slyšel, tak se prý už těšil, že to je náš malej 😀

cernucha
19. zář 2011

@sunnies Tak ten je vtipnej 🙂 Ja kdyz sla do pripravy, tak tam sla ze zachodu maminka a uplne v predklonu, hekala, sotva sla...sileny. Mne skoro nic nebylo, obcas kontrakce a to jsem si rikala, no potes panbuh, to me asi jeste cekaji veci 🙂 A necekaly.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru