Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

sunnies
3. říj 2011

@ilonne jj, to určitě na škodu není, taky mi to tam nějaký doktor říkal, ale já tam prošla rukama tolika doktorů, že už ani nevím, který to byl 😀

cernucha
4. říj 2011

@anetadr jojo,on je skvelej.....videla jsem ho nekolikrat v akci a zirala jsem. Doufam,ze tentokrat me odrodi,slibil,ze nikam nepojede 🙂

morgan
4. říj 2011

ahoj holky, prosím osvěžte mi jaké papíry se vyplňují na příjmu u apolináře? díky 🙂 , jinak dneska jsem tam byla na utz a měla jsem tam u toho nějaké medičky, no nikdo se ani nezeptal jestli mi to nevadí, tak jsem z toho zas rozladěná...mě by to samozřejmě nevadilo, ale štve mě ten jejich přístup.. 😒

santron
4. říj 2011

@morgan bohužel ve fakultní nemocnici se te ani nikdo nemusi ptat, s tim musi bohuzel vsichni pocitat...ale kdyz ti to vadi a nechces je tam,musis to rict a lekar to respektuje.

leryl
4. říj 2011

@santron není to pravda, zeptat by se Tě měli a klidně můžeš říct, že je tam nechceš

morgan
4. říj 2011

@santron no a proč tedy dávají podepisovat souhlas s případnou přítomností mediků u porodu? nevím, nějak se mi nezdá...

jarunkaxyz1
5. říj 2011

ahojky, jo jo, dávají podepsat souhlas s přítomností mediů u porodu, myslím, že zeptat se z principu mohli i u vyšetření...ale i tak bych to brala normálně, vždyť je to fakultka, s tím se holt tak trochu musí počítat.

jarunkaxyz1
5. říj 2011

@morgan, co vím s těmi papíry, tak to byl dotazník na alergie, celkovou anamnézu, výběr s anesteií a zachování osobních údajů...

morgan
5. říj 2011

@jarunkaxyz1 jasně, jak říkám, nevadilo mě to, ale štve mě práve ten jejich přístup, že se ani neobtěžují se zeptat, prostě slušnost se tam nepěstuje 😝
Děkuju za to info s dotazníkama, zajímalo by mě, jestli se tohle nedá vyplnit nějak dopředu, třeba na ambulanci nebo na monitorech před porodem. Když jsem rodila prvně, tak mě nejdřív "vyhodili", že to na porod ještě nevypadá a když jsem přijela za pár hodin znovu, tak jsem musela mezi kontrakcema vyplňovat přiblblé dotazníky např. i ohledně zaměstnavatele, hodinu před porodem!! Když jsem bez epidurálu bolestí už fakt lezla po zdi...přijde mi to na hlavu postavený a nerada bych tohle absolvovala znovu... 😒

jarunkaxyz1
5. říj 2011

@morgan - to já nevím, jestli to jde předem, já se tam vyskytla tak trochu omylem 😉 , tak jsem to mezi kontrakcema vyplńovala taky.....v Podolí se to vyplnit předem dá už v době, kdy chodíš do poradny

spaghi
5. říj 2011

ahoj holky, už mám občas i chvilku klidu, tak se podělím se svými zkušenostmi od Apolináře... v poradně jsem tam byla jen jednou (když jsem měla jít do poradny další středu naplánovat termín císaře, tak to už byl František na světe 🙂) o půlnoci mi začala odtékat plodová voda, jelikož jsme byli KP, tak jsme jeli hned, šla jsem na porodní sál č. 2 (byla jsem tam na prohlídce v rámci předporodního kurzu, takže jsem si řekla, že půjdu tam, kde to mám omrknuté), asi jsem PA vzbudila, ale byla ok, prohlédl mě nějaký starší doktor, řekl, že počkáme na kontrakce a pak přistoupíme k operaci, dali mě na čekací pokoj, tam jsem byla úplně sama, sestřičky byly všechny v pohodě, pořád se mě ptaly, jestli něco nepotřebuju, když jsem jim řekla, že mám už docela časté kontrakce (po 3 minutách), tak najednou honem na přípravnu a jdeme operovat... na sále parta mladých doktorek, moc milá anestezioložka, došlo i na vtipkování, takže to zmenšilo mojí nervozitu a CŘ proběhl v pohodě, vše mi vysvětlovaly, usmívaly se, nic nebolelo... na JIPu úplně úžasný přístup, sestry i rehabilitační byly úžasné, pak jsem přešla na P15, to už tak skvělé nebylo, sestry trochu od rány, ale když jste se k nim chovali dobře, tak i ony byly nakonec milé, chápu je, že tam mají taky svůj stres, ale trocha víc osobního přístupu by neškodilo, jídlo otřesné, bohužel jim ho dováží nějaká externí firma, skoro ničeho jsem se netknula, takže doporučuju zásoby z domova (přesolená rýže, kari omáčka, přepepřená polévka, čerstvé pečivo pro kojící matky apod.), já sním skoro všechno, nejsem vybíravá, ale tohle se fakt nedalo... takže asi tak ve zkratce 🙂

sunnies
5. říj 2011

@spaghi plně s tebou souhlasím, přístup na sále a na JIPu úplně úžasný, hlavně ty sestřičky jsem obdivovala, jak byly usměvavé a ochotné....pak jsem stejně jako ty byla na P15 a byla jsem teda docela zklamaná...je fakt, že když člověk neprudil, tak ty sestry nebyly nejhorší...já osobně jsem teda celkem "splachovací", ale jednou už jsem to nevydržela a ozvala se, když na mě spustila dětská sestra, proč malý nemá odříznutý pupečník, proč není vykoupaný apod. Prostě přístup katastrofální, takže jsem byla ráda, když nás 5 dní po porodu pustili domů...

vecernice
5. říj 2011

ahoj holky, ja rodila u Apolinare a musim jen chvalit 🙂 nestihla jsem ani prvni poradnu, pac kluci se vydali na svet trosku driv 😉 APolinar byl jasna volba kvuli dvojcatum a peci o nedonosene deti 🙂
takze porod o 8 tydnu driv, prdla mi plodovka a spustily se kontrakce, jeli jsme v 7 rano a v 9 byli kluci na svete akutnim cisarem. od pocatku sjem mela pocit, ze se staraji, ze vi, co delaji, ac tedy jsem nakonec vyplnovala vsechny papiry pripojena na monitor, porod se nepodarilo zastavit - akutni cisar, jen mi malem zapomneli nekde manzu, chtel byt u porodu. po porodu kluci hned na jipku a ja taky - placenta partim acreta a velka krevni ztrata. zas jsem byla rada, ze jsem v dobrych rukou, delali mi dvakrat revizi delohy, pak se nechtela zatahovat, tak hrozilo jeji nasledne odebrani .... privolali nejakeho profesora, aby vse zkontroloval. vtipkovani na porodnim sale probehlo taky (rodila jsem na tom vpravo, to je jednicka? nebo dovjka? nevim 🙂
nasledna pece super, byla jsem nejdrvi na P3 hned u sesterny, tam vetsinou davaj zeny po cisari, takze sprcha wc pres chodbu. a mela jsem to kousicek za klukama na Jipku. pak kluky predali na intermedial, tak jsem byla myslim na P11 )celkem jsem tam byla pres tri tydny), pro kluky pece uzasna, ja mela super pokoj, sestry sly 😉 jidlo no nebylo to nejhorsi, pecivo bylo aspon celozrnny, ac cerstvy, takze plus neco z domova, a dalo se. nebo naopak s nemocnicni stravou se super schazovaly kila, po prichodu domu to bylo horsi 😀 jediny, ze obed davali v dobe kojeni a koupani (na intermedialu je jasny rezim), takze obed jsem jedla vzdy studeny a obcas mi ho chtely odnest nedojedeny 😀
takze za mne vrele doporucuju!!!!

leryl
5. říj 2011

Tak já se taky přidám, u Apo jsem rodila už 2x, pokaždé císařem, poporvé jsem byla na P3 a ted na P15, malá nejdřív na intermediálu.
Můžu jen chválit, sestry na JIP , intermediálu i na P15 super a to jsem se P15 obávala, slyšela jsem všelijaké zvěsti.
Sestry byly ochotné, zvlášt ty dětské jsem dost zaměstnávala,učily mě dokrmovat stříkačkou a ohřívaly moje mlíčko.
Pokud jsem přišla déle na oběd a byl studený, nechala jsem si ho ohřát v mikrovlnce.Jen to pečivo mi už dost lezlo krkem 🙂

morgan
5. říj 2011

@jarunkaxyz1 no tak to mají v podolí dobrý 🙂 , zjistím to v poradně před porodem a uvidíme 😉

karusta
7. říj 2011

@vecernice Mám stejnou zkušenost jako ty..Taky mám teď dva kluky, ležela jsem na P3, nejdřív JIP, pak intermediál, byli jsme tam 2 týdny. Jen s tím rozdílem, že já z P3 musela na intermediál chodit, takže jsem se docela naběhala, ale na shazování kil to bylo super.. a studený obědy, tak to přesně sedí 😀

vecernice
8. říj 2011

@karusta no ja zpocatku taky behala na intermedial 😀 tedy vyraz behala je nepatricny, plouzila se krok sun krok drzic se za bricho 😀 hlavne ty pulnocni vylety staly za to 🙂 kluky jsem prebalovala krom treti ranni, odstrikavala a dostavaly moje ohrate mlicko 🙂 a proste ta pece o deti - mam pocit, ze byli v nejlepsich rukach a to pro mne bylo rozhodujici, a jsem jim strasne vdecna 🙂

mimys
8. říj 2011

@morgan ja když jsem sla do porodnice, teda vlastne jeste pred tím, jsem vyplnovala formular. s cim u porodu souhlasim a s cim ne.... napsala jsem, že mohou nahlizet do dokumentace, ale ze se nemuzou zucastnovat vysetreni apod... nebo neco takoveho... a respektovali to.
jenom na zatezovem testu mi medik chtel zavest kanylu a to se mi zeptali jestli mi to nevadi a ja rekla, ze vadi a on jestli se muze divat, to jsem rekla ze jo... nikdo nemel zadne pripominky...

mimys
8. říj 2011

rodila jsem u Apol. pred dvema tydny. Porod v pohodě, porodní asistentky skvělé, příjemné. Opravdu člověku dodávaly sílu a energii všecko zvládnout. Na šestinedělí si také memůžu stěžovat na personál, dětské i ženské sestry v pohodě. Jen to jídlo bylo katastrofa. Já jsem byla na diabeticke dietě a za 3 dny jsem dostala 16 bílých rohlíků a 4 kostičky másla, jeden trojuhelnicek vesele kravy. K obedu mi "experti" dali knedlíky s veprovym - velmi dietni strava... zatimco nedietari meli pecene kure s bramborem.... druhy den jsem mela vepřo s testovinama se slizovou omačkou berz chuti, zatimco nedietari meli kruti platek s rýží...... jak já se těšila domu ...
posledni den, když jsem uz vyšumela, kdyz mi na snidani opet prinesli dva rohliky a kosticku masla, mi prinesli milostive platek chleba..... no des bes ..... toho kdo dela jidelnicek zavrit do te nemocnice na mesic, aby vedel jak moc tam chutná...

karusta
8. říj 2011

@vecernice tak já docela běhala, byla jsem brzy fit, jsem tam lítala jak postřelená 😀 A měla jsem to stejně jak ty.. krom třetí ráno pokaždé, odstříkat a dávala jsem ze stříkačky a pak z lahve, pak jsme i ob jedno přikládali... No a doma jsme to rozkojili docela hezky, sice vážím a dokrmuju svým mlíkem pořád, ale už ne pokaždý.. 😉

karusta
8. říj 2011

@mimys já si teda na jídlo nestěžovala, sice žádná hitparáda, ale jsem nenáročný strávník.. hlavně teda nejsem diabetik.. pro ně je tam ta strava opravdu nevyhovující, to se ti nedivím, že tě to štvalo..

ajinka22
8. říj 2011

@mimys ja jsem vyplnovala taky formular u porodu, ze si nepreji mediky, protoze jsem schopna omdlit i pri ijnekci a nakonec me sila medicka bez toho, aby se me nekdo vubec zeptal (to bylo pred tremi lety). Na druhou stranu je pravda, ze ta byla o dost prijemnejsi nez doktor, ktery mel tehdy sluzbu. Jsem zvedava, co me bude cekat ted.

vecernice
9. říj 2011

@karusta no ja byla po cisari, a kluci zacinali na sondickach do briska, pak i strikacky, pak lahvicky a prikladani, ale jsou pasaci, po navratu domu asi po deseti dnech uz jen plne kojeni 🙂 a to do ted, a rostou jak z vody 🙂

mimys
9. říj 2011

@ajinka22 Je pravda, že človek vlastne ani pri porodu nevi, kdo v tom bilem plasti chodi kolem...ikdyz se tu a tam nekdo predstavi, tak stejne ma clovek jine starosti, nez si vnimat kdo co rika. Ja mela vlastne stesti, že jsem rodila v sobotu v noci, tak tam vlastne ani zadny medik nebyl 🙂 ti tam byvaji v týdnu....
Tak srzim palce, at ti to vyjde na vikend 😉

karusta
9. říj 2011

@vecernice ano, ano, já taky tak.. Dáda měl do toho pneumotorax, takže rekonvalescence chvilku trvala. Z JIPKY šli po 9ti dnech, pak Intermedial a dva dny na šestinedělku a pak dom..Jen to kojení ještě flákají. Musím jim párkrát za den dát ještě mé mléko z lahve, páč si nevytáhnou dost...

ilonne
9. říj 2011

Ahojte, tak máme holčičku Anežku, 5.10.2011, 3130 g, 49 cm - spontánně, bez vyvolání, po 36 hodinách křížových kontrakcí po 4-5 min. Ale nedám na Apolináře dopustit, měla jsem kolem sebe úžasný tým. Patří jim můj velký dík.

vecernice
9. říj 2011

@karusta no moji byli na JIPce asi 5 dni, meli CPAPy, pak asi 18 dni na intermedialu, byli malinci, nejdriv se museli naucit udrzovat teplotu, pak trosku sat, papat z lahvicky .... tehdy byli skoro do rucky, ted jsou to 7 kilovi habani 🙂

ilonne
10. říj 2011

Jako souhlas s @mimys, že to jídlo byl fakt otřeš. Jsem si občas myslela, že nemám diabetickou dietu, ale dietu snad naprosto na všechno počínaje solí konče chutí jídla vůbec. Jinak jsem taky ležela na P15, velká spokojenost, dětské sestřičky super, snad až na jednu, ale jak se říká, vyjímka potvrzuje pravidlo 😉. Rodila jsem na sále č. 1.

krisstyna
10. říj 2011

@ilonne moc gratuluju 🙂 jinak tedy těch 36 hodin tě lituju hodně zdraví oběma 🙂

morgan
10. říj 2011

@ajinka22
@mimys
to mě právě štve, že se nikdo ani nezeptá, nepředstaví, ten přístup je fakt blbej. A je úplně jedno jestli to člověk vnímá nebo ne. U nás se k tomu pořád přistupuje tak, že člověk má být vlastně vděčný a držet ústa 😠 😝, taky jsem zvědavá, co mě tentokrát čeká, třeba budu mile překvapená 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru