Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mimys
21. zář 2011

@sunnies aha, ak jsem na to zvedava, teda...jinak jestli mel prd mesicem 3 kg, tak cvalda to být může.... ale zase jsem slyšela že ty odhady muzou být plus minus půl kila, tak se předem neděs. Mě říkali před 3 tydny že má sotva 2,5 tak taky mohl mít 2, nebo taky tři 😀 což je odhad dost nanic, že 🙂 Uvidíme, jaká bude realita.

sunnies
21. zář 2011

@mimys no ta možná odchylka je docela velká, to je jediné, co mě uklidňuje....ale v pondělí se doktor v poradně ptal, jestli mi poslední dobou miminko někdo vážil, aby nám nepřerostlo, tak to ve mě zase začalo maličko hlodat

estrellita
21. zář 2011

@mimys a jsem mela zatezak a kontrakce se mi rozjely po 5 min, ale takove pohodove, ze jsem si rikala, ze jestli jsou tohle kontra po 5min, tak to bude rozeni pohodicka. mno spletla jsem se, zatezak nedopadl dobre, me si ta uz nechali a stale vyvolavali a maly sel ven az 3. den odpoledne. ale jinak je zatezovy test v pohode, ale muze se ti z toho treba odpo rozjet porod, toho oxytocinu tam neni tolik, je to slaba koncentrace, ale je, takze to muze pak zapusobit.🙂

jarunkaxyz1
21. zář 2011

Holky, jestli můžu s tím váhovým odhadem.....mě strašili s mimčem kolem 3,80-4 kilo a narodilo se tříkilový a to ještě zhublo po porodu (klasika). Takže se nebojte!

mimys
21. zář 2011

@estrellita mno 🙂 jak koukám je to asi dost individuální, teda... no uvidím. Nic jinýho mi ani nezbývá než čekat, co prijde 🙂

lubuskad
21. zář 2011

chci jenom přispít k hlavní téma. Už nikdy nebudu rodit u Apolináře, moje malá málem zemřela jejich arogancí a neschopností. Chovali se ke mne jako k poslední handře. Jo, kdo si zaplatí nadstandart má vyhráno. A hodně jsem přemýšlela, či je udat, nebo ne. Rodila jsem tam 33 hodin v příšerných hodinách, jsou vyhlášeni, že preferují spontánní porody, ale kdyby po tich 30 hodinách nepřišel primář a docent tak jsem tam ještě "ted". Nakonec jsem rodila císařem, ale malá byla zaklínená, a neveděli jí vindat. Nevytlačila by jsem jí...

cernucha
21. zář 2011

@mimys Tak holky, ktere se chystate chovat mimisko uz tento tyden...vy posledni prispevek nectete 🙂 Vse bude v poradku, vy budete statecne, prckove pujdou rychle ven...hlavne klid. Svagrova byla na vyvolavacce a byl to fofr. Ani jsme se nerozkoukali a uz jsme meli mms s malou Sabinkou 🙂
Ja jsem rada, ze je piskutek jeste v brisku a ze jsem jeste mobilni a v pohode. Balim balim balim a o vikendu stehovani, v nedeli se predavaji klice od naseho stareho domecku najemnikum....Neumim si to predstavit, mam tady jeste tolik kramu, fuj.
Myslim na vas moc a drzim palce!!!!! 😀 A tatinek u porodu taky nejak dopadne, ja fakt byla az na pripravu, coz byla max hodka, celou dobu s Filipem. A ani zadny masakr nevidel, to by omdlel 🙂 Sedel u hlavy a kdyz jsm se ho pri tlaceni mezi kontrakcema zeptala jestli je v poradku a neni mu zle, cely personal sel do kolen smichy, ze ja se ptam jeho 🙂

jarunkaxyz1
21. zář 2011

@lubuskad: to mě moc mrzí, jaké máš zkušenosti. Já je mám teda opačné, ale je to opravdu asi o lidech, na koho narazíš....i když taková klinika by měla mít na druhou stranu všechny lékaře profíky a hlavně nearogantní.
Já za sebe fakt můžu napsat, že jsem byla spokojená.

cernucha
21. zář 2011

@jarunkaxyz1 I ja byla moc spokojena. Vazne je to asi pripad od pripadu, ja znam takovy a tedy mnohem horsi pripad z Podoli. Me spoluzacce nejen ze malej zemrel, ale navic ona uz dal nemuze mit deti a to vse diky lekarum. A to se rekne Podoli.....

mimys
21. zář 2011

@cernucha 🙂 díky za uklidnovací slova 🙂 Ono se neco může pokazit v každe porodnici... to by clovek nemohljit nikam..
To je dobrý s tím tatínkem omdlívacím 🙂 já bych to mela stejně... měla bych věší strach o něj, jestli se nehroutí 🙂

jarunkaxyz1
21. zář 2011

Jo jo, je to pravda, stát se může kdykoliv cokoliv...o Podolí jsem bohužel taky slyšela nevalné historky a to většinou pod "záštitou" jedné nejmenované lékařky.

cernucha
21. zář 2011

@mimys jsou to padavky, co? Ti kdyby meli rodit...... 🙂

pospisilka
21. zář 2011

@mimys ahoj tak uz jsem od Apolinare doma dnes to slo nejak rychle.Verdikt zni v utery v 8.30 nastup na rizikove oddeleni,udelaji monitor,ultrazvuk a odbery a pak se rozhodnou jestli druhy den vyvolavacka nebo cisar

mimys
21. zář 2011

@pospisilka neděs mě...císař? mají k tomu nějakej důvod?

pospisilka
21. zář 2011

@mimys kdyz bude mit pres 4kg tak cisar

jarunkaxyz1
21. zář 2011

@pospisilka: tak v tomhle případě je císař opravdu lepší.....

mimys
21. zář 2011

@pospisilka jo ták, to jo, teda. Ja jsem myslela kvuli te cukrovce... tak budu drzet palce ! Já už to budu mít pravděpodobně tou dobou zasebou, tak se tam možná potkáme. ty pujdeš tam a ja možna už domu, pokud teda bude všecko v pořádku 🙂

jarunkaxyz1
21. zář 2011

Držím pěsti Vám všem! Já bych si to zasejc zopakovala 😉 , bylo to moc fajn

ilonne
21. zář 2011

Ahojte, tak po dnešní kontrole mi MUDr. Křejčí sdělila, že je nejvyšší čas domluvit si termín porodu. Zhoršil se mi glykovaný hemoglobin, leze mi nahoru tlak a mám zvýšenou kyselinu močovou, což ani nevím s čím souvisí. Rozhodně prý nemám přenášet. As. Krejčímu se zase až tak nelíbil monitor, na začátku malá chrněla, pak se hýbala, ale dvakrát tam z nějakého důvodu spadla ke stovce. Takže jsem byla na UZ, průtoky placentou v pohodě, malá má odhadem 3200g a nějaké drobné a mám plodovou vodu na horní hranici množství. Takže ty tři kila, co jsem nabrala, je asi ta voda. Zítra mám v 10:00 hodin na porodním sále č. 1 nástup na oxytocinový zátěžový test? Nevíte někdo, jak moc je to "příjemná" záležitost? Vím jak to bude probíhat, jen jestli s tím už někdo nemáte zkušenost.

katulen
21. zář 2011

ahoj holky, rodila jsem U Apolináře 2x. 1. porod -dcera byla přenášená, ale narodila se spontánně, bez
vyvolávání... . 2. porod -syn, též jsem přenášela, byla na zátěžovém testu. Mimochodem též na 1. por. sále..
Ničeho se nebojte...je to kapačka s velmi nízkou dávkou oxytocinu, nejdříve jsem necítila nic a pak max. jen
takové jakoby tuhnutí břicha, či jak to mám popsat.. 🙂 k porodu to nevedlo, Za další 4 dny jsem nastupovala
na vyvolávačku, první den nic, nic se nedělo, až 2. den vyvolávání, ale až někdy v poledne kontra hned po 2 minutách 😒 , takže docela mazec. Měla jsem pak epidurál...nicméně v konečné fázi syn nešel ven, doktor
zhodnotil, že není vše ok, takže akutní císař v celk. anestezii. Syn nakonec 3760g a omotaný pupečník 2x kolem
krku, proto nešel ven.... Vše ale v pohodě, jsou tam profíci, vědí co dělají, i když se někdy bohužel narazí na nepříjemný personál... . Všem nastávajícím maminkám držím palečky, nebojte mimísci za to stojí 😵 😵

maxi.smile
21. zář 2011

za mě 1*, druhé dítě toužím rodit opět tam...k tomu nepříjemnému personálu..taky záleží na více okolností..já když jsem rodila, slyšela jsem vedle maminku, jak personálu sprostě nadává...to se pak nemůže divit, že se na ní nebudou usmívat... 😉 Šestinedělí taky naprosto v pořádku, laktační poradkyně suprový, vše naučily, vysvětlily, stále po ruce, sesřičky na mimi moc hodné, zírala jsem, jak si pamatovaly všechna jména miminek, přičemž se tam maminky točí jak na kafemlýnku 😀 Dětské lékařky taky suprový..jediné, co mi maličko kazilo celkový dojem, bylo, dle mého, nic moc jídlo..ale to se přežít dá, tak zaúkolujte příbuzný, ať něco dotáhnou na přilepšenou 😀 Všem přeju tak pohodový porod, jako jsem zažila já 🙂

lipetra
21. zář 2011

Ja jdu na cisare 5.10., dnes jsem byla prvne v poradne u dr. Haslika, prijemny doktor a kvuli velke skoliose jdu na cisare, navrhl to sam kdyz si precetl zpravu od meho ortopeda, tak jsem rada, pac jak mam posunutou panev o 1 cm, tak je moznost, ze by se tam chlapecek mohl zaseknout...jen nevim zda mi daji epidural nebo celkovou, nevim co je lepsi, mate nekdo nejakou zkusenost?

ilonne
21. zář 2011

@lipetra Prosím tě, já jsem volala kamarádce, která dělá na dětském ARO a ta mi radila vyplnit v těch papírech epidurál a tu kombinaci epidurál a celková anestezie, zbytek se snad liší jen způsobem podání. Ale nejsem z oboru, takže nevím jestli jsem jí dobře pochopila. Říkala mi, že u CŘ se může u epidurálu stát, že když říznout do těch hloubějších vrstev, můžeš to cítit. Ale jak píšu nejsem z oboru a není to moje zkušenost.

ilonne
21. zář 2011

@lipetra Teď mě napadá, že jsem se musely dneska u apolináře potkat 😉 . Akorát já chodím do ambulance 2 k as. Krejčímu kvůli cukrovce.

leryl
21. zář 2011

@lipetra já měla oba porody císařem s epidurálem a můžu doporučit, hned vidíš miminko a pak ti můžou takhle dávat léky proti bolesti
nic jsem necítila a celkových narkoz už jsem měla více, takže pro mě jasná volba
kdyby se ti to nelíbilo, můžou tě hned uspat

pospisilka
22. zář 2011

@mimys ahoj tak zitra na tebe budu myslet....jsi nervozni?

mimys
22. zář 2011

@pospisilka no. 🙂 jako pes 🙂 je to docela psycho 🙂 ale zase se to už blíží a po těch měsících člověk vidí cílovou pásku, tak to má taky něco do sebe.

pospisilka
22. zář 2011

@mimys jojo me to ceka v utery takze psycho jeste tyden je to hrozny cekani uz se nemuzu dockat... 🙂

lipetra
23. zář 2011

@ilonne no doc. Krejci mi bude asistovat u cisare🙂, je mozny, ze jsme se tam potkaly 🙂 ja tam jdu znovu pristi ctvrtek, ale musim obehat v pondeli ty predoperecni vysetreni.

lipetra
23. zář 2011

@leryl no ja asi budu rodit pod celkovou, pac nevim jak s temi mymi zady, sestricka mluvila o celkove, ale uvidime, ted jdeme v utery na predporodni kurz, tak se tam nato zeptame, pac pritel by byl rad u porodu a videl maleho hned

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru