Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

estrellita
8. lis 2010

fuj a koukam, ze jsem napsala s nadsandardu, 😅 😅 😝 pardon, pisu jednou rukou a v druhe mam draka 😀

marcelli
8. lis 2010

Ahojky nevíte někdo,kolik rodiček berou k registraci?Musím tam být už dřív než před jednou ?Díky za info 😉

estrellita
12. lis 2010

@marcelli myslim, ze 10 na den. ale v ty urcite dny se registruji i ty, kterym to vychazi na vikend atd. takze vas tam muze byt vic,a le neznamena to, ze mate stejny termin. kdyz jsem tam cekala na monitory, tak tam nektere maminky byly od 12, ale bylo jich tam jen par, tak staci prijit treba v pul jedne. ale nahoda je blbec, muze tam byt vic mamin, a nebo taky min, to asi clovek neodhadne. tak je lepsi si vzit knizku a prijit na 12 😉

luciakubista
13. lis 2010

@estrellita ahoj, to som fakt nevedela,ze na 1 je klima a na 2 nie je. nejak som to nepostrehla pred 2 rokmi. Ja som si vybrala 2 pretoze je farebnejsi 😀 normalne si ma nalakala na 1. Asi to skusim tam. I ked 2 je super taky 🙂

estrellita
13. lis 2010

@luciakubista ta 1 a 2 ma jine operacni saly 🙂 ale tam se snad nedostanes 😉 a prave na te jednicce je to za pruhlednyma sklenenyma dverma, a je tam klima a na 2 je to za normalnima dverma. ale jak je to s klimou jinde, to nevim 😀 ale myslim, ze 1 i 2 jsou super 🙂

ksu
13. lis 2010

@estrellita gratuluji k narozeni miminka !!! 😵 chtela jsem se pokochat na foto miminka, ale mas asi zamceny profil, nevadi.. hlavne ze jste v poradku a mas uz za sebou narocny porod. Ja mam termin za tyden, mozna tam potkam luciakubista, chtela bych trefit do vetsicho porodnicho boxu a chci taky nadstandard pro 1+manzel, takze po schodech doprava ?

estrellita
14. lis 2010

@ksu ahoj, moc dekuju 🙂 nn, ja tu ted nemam zadne fotky 🙂 nadstandard ma i P2, urcite. jen tech jednoluzaku je vsude hodne malo, takze sance mensi, ja jsem ho chtela, ale byly uplne plne. ten dvouluzak je taky fajn, hlavne ze je tam tam sprcha a zachod na pokoji a navstevy muzou na pokoj (coz muze byt ale nevyhoda 😅 ), ja jsem si nektere navstevy brala ven, je to lepsi, ze si pak sama korigujes cas 😉 ale zas moc navtsev neprislo, protoze jsem se necitila dobre.

luciakubista
16. lis 2010

@ksu tak to se mozna fakt potkame, ja chci skusit tentokrat tu 1,ale nadstandard nepotrebuji. Bylo to docela v pohode na normalnim pokoji, sprchy jsem mneli 2 na 2 pokoje ( 6 zen),nikdy sme se tam nepotkali. Toalety sice na chodbe,ale taky to uslo. Taky budu doufat za vetsi porodni box, jak jsem rodila malou,tak jsem ho musela mit otevreny,protoze se tam nevesel doktor 😅 ,ale bylo mi to docela jedno 🙂

ksu
16. lis 2010

@luciakubista jak to u vas vypada, budes rodit v terminu ? ja jdu na kontrolu ve ctvrtek, zatim necitim nic 🙂

ksu
16. lis 2010

@estrellita diky za info 🙂

luciakubista
16. lis 2010

@ksu ja mam kontrolu az v pondeli,taky zatim nic. hrdlo uzvarene,ale hlavu si s tim nelamu,mnela jsem to tak i s dcerkou. Ve stredu mi bylo receno,ze se vubec nic nedeje,hrdlo zavrene a v patek jsem mnela prijit na zatezovy test a ze stredy na ctvrtek jsme jeli do porodnice 🙂 mala se narodila ve ctvrtek na obed.

karusta
17. lis 2010

Ahoj, někde jsem četla, že se u Apolináře již platí za epidurál, je to pravda? Předem děkuji, pokud mi někdo odpoví..

luciakubista
18. lis 2010

@karusta ja o tom teda nic nevim, pokud vim,oni si prave zakladaji na tom,ze se neplati. odkud ses o tom docetla?

luciakubista
18. lis 2010

jinak si myslim,ze by to bylo nekde napsane na strankach porodnice a nic tam neni. taky mam dotaznik k epiduralu a tam nic neni take

mpavlinka
18. lis 2010

Za epidurál se v Apo neplatí. Rodila jsem v červenci. Platíš jen za přítomnost otce u porodu - pětikilo.

lenka2803
18. lis 2010

Ahojky všichni 🙂 já mám termín na plánovaného císaře 17.12. - prvního syna jsem porodila taky císařem - ale akutním a při celkové narkóze. Teď budu rodit s epidurálem. Nemáte někdo stejný termín ? a chci se zeptat - kdo rodil v poslední době u Apolináře, zda jsou tam stále poporodní vložky volně k dispozici (balím si tašku - tak abych si je tam kdyžtak zabalila....) díky moc a hezký den - jestli to půjde v tomhle hnusném počasí

xvitk101
18. lis 2010

Ahoj, dnes na kontrole se mě má dr. zeptala, jestli už vím, kde budu rodit. Jsem 9 tt. a zatím jsem o tom nepřemýšlela - teda mám v hlavě cca 3 porodnice v Praze. Byl mi doporučen Apo. Chci se zeptat někoho, kdo tu nedávno rodil, jaká je tam péče, co miminko je od narození s matkou? Co ty boxy? Je někde po Pze normální porodní pokoj? Představa, že vedle mě slyším i ostatní... no nevím. Určitě chci nadstandard a taťku u porodu, za to bude platit určitě všude. Víte někdo kolik? Těch 500 Kč u porodu vím, ale zbytek? Díky za odpověď.

lenka2803
18. lis 2010

Ahojky, já tam budu rodit za měsíc a rodila jsem před 3 roky - byla jsem se vším spokojená - teda až na sestřičky na oddělení šestinedělí - chovaly se jako ......... nevím jak to napsat slušně 😒 ale prý záleží na směně. Jdu tam znovu, právě kvůli péči miminek a že tam mají Jipku a dobré vybavení. Jinak co jsem slyšela, tak nejlepší je to v Podolí. Jinak ty boxy jsou asi všude - ale já rodila 6hodin a pak to skončili císařem - a upřímně bylo mi to fuk. Horší to bylo když mi dali klystýr a střídat se ve sprše s někým jiným, na salé už to bylo jedno

estrellita
18. lis 2010

@lenka2803 no tak uprimne pote, co holky terminovky, co rodily v Podoli, psaly svoje pribehy, tak si nemyslim, ze by Podoli bylo nejlepsi 😅 😅

mpavlinka
18. lis 2010

Já Apo doporučit nemohu 😠

lenka2803
18. lis 2010

esterellita tak vidíš, a já myslela, že je to tam fajn

luciakubista
18. lis 2010

@lenka2803 ja jsem lezela v Podoli na gynde s hrozicim potratem a oni si nevsimli,ze jsem potratila,pustili mne domu,protoze potrebovali postel a ani mi neudelali kontrolni ultrazvuk. Takze asi jsem nemela stesti na lidi,za ten potrat sice nemuzou,ale ze mne jen tak prepustili bez nicoho....kazdopadne o Podoli jsem po me zkusenosti neuvazovala. Ja jsme byla u Apolinare spokojena,tak snad zas budu 😉

martinamil
19. lis 2010

Já proti Apolináři nemohu říci ani jedno křivé písmenko. Sestry na šestinedělí nejsou všechny úplně slaďoučké, ale po tom co jsem tam strávila skoro 6 měsíců (rizikovka, IMP), tak se to nechalo rozdýchat v pohodě.

Já Apolináři vděčím za skoro donošené, zdravé dítě. Což je při mé diagnóze obrovský zázrak!!!

Opevřenýma očima pohlédnuto: confort není na úrovni 21. století (tedy kromě rizikovky), ale k Apo se nechodí jako do porovního domu odrodit a hned domů, ale chodí se tam kvůli nejlepším lékařům, nejlepšímu zázemí pro mimi. My matky ty společné sprchy, wc atd. lehce přežijeme.

Vy co jste se ptaly na operační sály. Klima je snad v obou. Na 1. je tedy na 100%. Ač bylo venku neuvěřitelné vedro, tak já docela mrzla a na JIPce na mě musely sestřičky dát druhou deku, jaká mi byla zima. Ale je pravda, že jsem na sále neřekla ani slovo a uvědomila jsem si to asi až po týdnu 😉

mpavlinka
19. lis 2010

@martinamil a já vděčím Apolináři za to, že mám trvale poškozené svaly pánve, rupturu konečníku a Nikolku málem tahali kleštěma. Měli utz odhad že je velká, já že jsem úzká věděli. Přesto mne nechali rodit přirozeně což byl takový risk, prostě to nechápu.

efkas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mpavlinka
19. lis 2010

@efkas o CAR nemluvím. U mne byl jen problém po vysazení antikoncepce, zvládl by to obvodní gynekolg, bohužel ten můj nějak nezkoumal zda ovuluji. Nicméně CAR u Apo skvělý.
Použiji li tvůj slovník, natrhnout prdel jsem si nemusela kdekoliv, ve většině jiných porodnic by mi raději udělali císaře a neriskovali by, že dítě budou tahat kleštěma. Bohužel se tohle u Apo stává často, že tě nechají velký plod rodit přirozeně a pak to takhle dopadá. Píšu svou zkušenost, hlavně pro maminky které mají vyšší váhový odhad.

luciakubista
20. lis 2010

@mpavlinka a kolik prosim te vazila mala? ja mnela odhad 3260 tyden pred porodem a mala mnela 4040g. Taky jsem rodila prirozene a vsechno v poradku. Takze na odhad bych se urcite nespolihala. Ja spis ocenuji u Apo to,ze nerezou na prani. a jak rika Efkas,stat se ti to mohlo kdekoliv. Kazdpadne verim,ze to urcite pro tebe nebyla moc prijemna zkusenost 😖 ale porod je bohuzel takovy, ne kazdy ho ma lehky a krasny. ja jsem si rikala po mim,ze v zivote nebudu chtit dalsi dite a sup,snad uz brzo vyleze, i kdyz obavy mam take 😉

mpavlinka
20. lis 2010

@luciakubista malá měla 4,2 kg. Větší problém byl ten, že já jsem úzká na tak velký mimi což věděli a proto mám poškozené ty pánevní svaly. Já bych měla problém i s menším mimi. Nebylo příjemné? To bych fakt nepoužila tento termín.. Ten strašnej porod byl pouze začátek, horší je to, co následovalo potom. Musely byste to zažít, tu bolest, dva měsíce po porodu jen ležet, bolest při chůzi, nemoci se věnovat malé, muka při každé stolici doteď. Nejvíc mne ale štve, že malou mohli ohrozit kleštěma. Lepší císař než klešťový porod, to se snad shodneme.Soudě z jejich reakcí potom - oni sami vědí, že to prostě nebyla dobrá volba. Kamarádka rodila v Podolí, jí toho císaře u dítěte přes 4 kg nabídli jako alternativu a řekli že jinak hrozej kleště.
Nemá cenu se o tom dohadovat, věřím, že spousta maminek je v Apo spokojená. Já prostě nejsem. S šestinedělím a neonato (ty mne fakt podržely, Nikolku mi dali až čtvrtý den, pořád mi ji nosily) spokojená jsem moc, nesla jsem jim tam bonbonierky asi před měsícem a asi fakt nebudu standartní případ, když si mne každá sestra pamatovala s tím že jsem to já co se v létě tak strašně potrhala a litovaly mne jak jsem dopadla ☹ .

luciakubista
20. lis 2010

@mpavlinka kazdopadne promin,ja jsem se te nijak nechtela dotknout. kazdopadne mala byla fakt dost velka.
Mne hrozili taky kleste,ale nastesti mi par krat skocila po brichu porodni asistentka,takze se to povedlo bez nich. Ale je pravda,ze kdyz dr zjistil,ze mala ma 4 kila,tak rekl,ze jsem mnela jit na cisare. ja nemuzu rict,ze porod byl nejkrasnejsi udalosti v mem zivote a taky jsem se hojila hodne dlouho,ale nebylo to tak spatne jak u tebe. Souhlasim,ze to bylo spatne rozhodnuti doktoru. A kdo te rodil? ja jsme tam mnela spoustu dr,protoze jsme mnela i zkalenou plodovku a mala mnela velmi vysoky tep. takze se radili 4 hodiny,jestli cisar jo nebo ne,nakonec se mala nejak uklidnila. Mne rodil Vokroj.
Je mi to lito,ze to ti to tak dopadlo ☹ urcite bych byla stejne nastvana

mpavlinka
20. lis 2010

@luciakubista Lucí v pořádku, nijak ses mne nedotkla. Spíše mne mrzí příspěvek Efky. Nejsem žádná hysterka ani nevděčnice. Já vím jak to Efka asi myslela - jsou holky, který by daly nevím co (trhly se klidně do zadku), aby byly těhotné a měly miminko. Napsala jsem svůj první příspěvek - že vděčím Apolináři za ty problémy dosti neurčitě a vyznělo to jinak než jsem chtěla. Ale je to bohužel tak. Samozřejmě mu vděčím i za mimčo jako takové, protože mi v CARu pomohli, byť nejsem naštěstí nijak složitý případ a neměla jsem to nijak složité jako holky, co se snaží už dlouho.
Ale toto všechno neznamená, že prostě nedělají chyby a to jsem chtěla ventilovat. Kdyby se toto stalo nečekaně, tak neceknu, prostě je to porod a může se stát cokoliv, ale ty indikace tam byly. Probrečela jsem hodně dní, bolestí, vzteky, bezmocností, strachem co bude dál, zda se to zlepší, zda budu normálně kakat (ze začátku si fakt konečník dělal co chtěla a pořádně zatlačit nedokážu pořád, navíc furt beru lactulosu na ředění obsahu, je nemyslitelný přestat, jinak mám zácpu a to je horzná bolest plus krev ☹ ) V dnešní době kdy máme různé vymoženosti v podobě utz by se toto prostě stávate nemělo. Zbytečně ohrozili malou a mne hodně poškodili. To jsem měla na mysli.
Kdo mne rodil nevím. Při příjmu jsem měla jednu doktorku a ta pak odešla - měnila se směna a rodila mne jiná. Budu si vyžádávat lékařskou dokumentaci, tak se dozvím kdo to byl. Ony se obě představily, ale fakt si to nepamatuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru