Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra ptala jsem se mojí doktorky, ta říkala, že je to opravdu hodně různý, někdo to prý dokonce může cítit v 16. tt (ale to jsou asi opravdu velké výjimky), někdo to začne pociťovat až v 22. tt - obecně prý první slabé cítění pohybů přichází až po 20. tt, pokud se jedná o prvorodičky, ale jak říkám, kdo ví, co jsem před tím 20. tt cítila, třeba mi jen bublala plodová voda 😀 takže bych byla úplně v klidu, ono taky záleží na tom, jak velká je děloha, kolik je tam plodové vody, přirovnala bych to k tomu, že Tvoje miminko má teď pro sebe luxusní bazén a moje už naráží na stěny 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi A taky kluci pry byvaji linejsi a opravdu je to individualni 🙂 Kamaradka nejak podle veku pocitala zda budeme mit kluka nebo holku a vysel kluk, podle nejakych cinskych vypoctu taky a zkousela i jehlu na niti a to same 😀 Ne ze bych na vse verila 😉 Ultrazvuk ukaze pristi patek, to jdeme k Apolinari na ten velky 🙂

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra tak to moc držím palce, aby se to hezky ukázalo, pak dej určitě vědět, u nás zatím na 90% podle paní doktorky kluk, takže ani nevymýšlíme holčičí jméno 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi No u nas prave taky u pani doktorky na 90% kluk, ale pletla se tam pupecnikova snura, tak to nemohla potvrdit. Ale treba na velkem utrazvuku to bude videt lepe. My chceme pak i na ten 3D ultrazvuk.

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra mám se prý připomenout na další prohlídce, aby paní doktorka prozkoumala to pohlaví pořádně, jak píšeš, nám se taky pletla pupeční šňůra mezi nožičky 🙂 jinak o 3D ultrazvuku jsem taky hodně přemýšlela, ale nakonec jsem od toho upustila, když jsem viděla fotky a záznamy z něj, moc mě to nenadchlo, je to sice asi fajn památka, ale mě stačí, když bude klasický ultrazvuk v pořádku...

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi no tak to jsme natom stejne, ale rikala, ze to vidi na kluka, ale nemuze to rict na 100%...my jdeme na velky ultrazvuk za tyden, tak tam se snad ukaze ten nas pludek lasky 🙂
my s tim 3D ultrazvukem jeste uvidime, cetla jsem dokonce, ze se jim neukazalo a ze stejne zato zaplatili, tak to je pak na houby.
ale chceme si udelat fotky s pritelem s briskem od kamaradky, ona ma atelier, tak toho vyuzijeme.

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra pro mě by byl 3D asi fakt zbytečný, mě dělá doktorka ultrazvuk na každé prohlídce, což je jednou za tři týdny a vždycky mi vytiskne dvě fotky, takže už máme fotek skoro na malé album 🙂
fotky s bříškem už mám taky domluvené s fotografem, co nám fotil svatbu, je to moc fajn kluk, fotí pak i úplně čerstvě narozená miminka a je to nádhera, jen teď přemýšlím, v kolikátém týdnu bych to focení zorganizovala, protože samozřejmě jako každá ženská chci na těch fotkách vypadat jakž takž k světu a ne být úplně rozkydlá a oteklá 🙂 kdy si je necháte dělat?

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi Me dela doktorka taky kazdy mesic ultrazvuk kdyz jdu k ni na kontrolu. Plus jdu na velky ultrazvuk k Apolinari pristi patek. Tak uvidime jak s tim 3D ultrazvukem, ono uvidime jak bude natoceny. Aby jsme nevyhodili penize jen tak pro nic za nic.
No ja bych chtela mit trosku brisko, aby to bylo videt, zatim to na me moc videt neni 😉 I kdyz brisko uz trosku mam a 3 kg nahore, mozna uz i 3,5 kg 😀

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra me břicho vyskočilo nejvíc za posledních 14 dní, ale já nejsem žádná štíhlotina 🙂 takže na mě to bude možná vidět trochu víc, než na holkách typu 90-60-90, zrovna jsme se o tom nedávno s kamarádkou bavily, když byla na registraci v porodnici, že si připadala jak slon, protože tam chodily holky, co měly štíhlé nožky, boty na podpatkách, kraťounký sukýnky a ona říkala, že tam seděla v keckách a byla ráda, že sedí 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi Tak víš co já mám 175 cm a 55 kg normálně, ale taky když jsem byla na registraci, tak jsem tam šla oblečená v keckách a džínách a mikině a přišla jsem si tam jak exot, páč tam skoro každý přišel nastrojený, jak na nějakou slavnost 😀 Bříško už mám maličko. Ale zatím to moc není vidět, pouze pro bedlivá oka nebo ty co to vědí 😀

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra nojo, tak to máš krásnou postavičku 🙂 budeš mít alespoň roztomilý bříško, já jsem ráda, že mi roste dopředu a ne do stran, takže zatím nejsem jak chodící almara, ale co není teď, může být klidně v létě

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi No prave. Kamaradka nemela skoro do sesteho mesice videt brisko a posledni tri mesice pekne narostla 😀 😀 😀

brendda
21. kvě 2011

Ahoj holky,
nějaké novinky od Apoli????
My neříkejte,že se tam teď v těch bouřkách nerodí 😀 Potřebuju nějaký aktuální drby 😀

lipetra
21. kvě 2011

@brendda Kamaradka tam rodila minuly patek a moc si to tam vse pochvalovala 🙂 Tak snad v rijnu nebudou bourky. ☹

brendda
22. kvě 2011

@lipetra proč snad???Já bych si třeba přála rodit v noci v bouřce..........krásně se pročistí vzdoušek,bouchá to do okapů,romantika 😀 Než přes den-v tomhle vedru!!

misuuuule
22. kvě 2011

@brendda ja jdu v patek na kontrolu k Apo, tak alespon zazitky a urcite nejake dejavu :o) mela jsem to i kdyz jsem se byla registrovat, jsem si uplne zive vybavovala porod s Matejem :o)

lucisan
22. kvě 2011

Ahoj, přidávám se taky k "Apolinářovkám". Už to tam mám taky jednou odzkoušené, teď doufám, že dojedu i podruhé 😀 .

@misuuuule Koukám, že jsme na tom termínově dost podobně a dokonce mám doma taky Matěje 😉

iira
22. kvě 2011

ahojky holky ,tak koukam ze tady pribivate ,ja jdu uz 2.6. na kontrolu ,muj mudr. me strasi ze budu rodit driv ,ale rikam si ze kdyz vydrzim jeste tyden ze to bude dobry taky,tak snad aspon tyden jeste vydrzim
doufam ze to bude fajn jako u 1 porodu a kapnu zase na dobre mamky na pokoji ...

lucisan
22. kvě 2011

@iira Ahoj, taky doufám, z prvního pobytu mám doteď super kamarádku, i když musím říct, že odešla domu dřív jak já a pak to teda byl otřes... 😅 😅

lucisan
22. kvě 2011

@iira Taky ještě nevíte jméno? U nás je to tentokrát těžký 😝

iira
22. kvě 2011

@lucisan jo taky si s holkama pisu a nekdy se shcazime,ale je fakt ze ted uz jen malinko ,nejak neni cas a bydlime preci jen dal od sebe...no jmeno snad uz konecne mame ,vypada to ze dcerce se zalibil Daniel tak to tak nechame,mi meli daniela uz za dcerky vymysleneho 🙂...no nejsme moc casove od sebe ,tak treba se taky sejdem 🙂 i kdyz me rekli ze budu rodit driv tak nevim

lucisan
22. kvě 2011

@iira Já jsem taky zvědavá, jak dopadnu. Tak až za sebou budeš mít tu kontrolu, dej mi, prosím, vědět, jak to tam teď probíhá. Ráda se dozvím nějaké novinky... Držím palce.

misuuuule
22. kvě 2011

@lucisan tak apoň, že rozdílného věku, našemu mladýmu byly teď 4 :o) a už se hromadně těšíme na malou a specielně teď v těch vedrech je to nekonečný 😔 Taky jsem zvědavá, jak to tam teď probíhá a těším se, doufá, že bude ultrazvuk, abysme ji viděli ještě před porodem.......

lipetra
23. kvě 2011

@brendda Tak v rijnu uz snad vedro nebude a hromy, blesky rada taky vynecham 😉

iira
23. kvě 2011

@lucisan dam vedet pokud se tam teda dostanu,ale 1 navsteva je jen k mudre a na monitori snad az ta 2

brendda
23. kvě 2011

@misuuuule myslíš,že bude ještě UTZ???Já mám pocit,že při nástupu do poradny už se chodí jen na monitory a vyšetření..........Ale je fakt,že už si pamatuju prd 😀

misuuuule
23. kvě 2011

@brendda no my jsme konec pánevní, stejně jako při prvním a to ten ultrazvuk udělat musej, jestli se otočila, protože bylo první císařem, teda alespoň doufám, já fakt druhý koncem pánevním rodit nechci 😢

brendda
24. kvě 2011

@misuuuule a první si porodila koncem pánevním,nebo ti udělali císaře????,,,, 😕 😕

misuuuule
24. kvě 2011

@brendda byl to akutni cisar, malej se totiz dva dny pred porodem otocil, ale stejne si myslim, ze prave proto to neslo prirozene, tak bych to nerada opakovala a snad by ani nemeli cekat tak dlouho, kdyz prvni bylo cisarem, no uvidime, co mi v patek reknou .....

brendda
25. kvě 2011

@misuuuule Aha,tak držím palce......ať je vše ok,ať je to jak je to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru