Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
28. kvě 2011

@madlisek hmmm,přesně podle očekávání.Nic se nezměnilo....

lucisan
28. kvě 2011

@misuuuule Tak to jsme na tom stejně. Akorát mě se takhle překlápí furt. Díky moc za zprávu a budu držet palce. Říkali ti ještě nějakou prognozu? Jako třeba je možný, že se jestě otočí? Nechtěli ti jí třeba otáčet? A co preventivní hospitalizace? (mě tím strašil doktor, že se tak týden dopředu hospitalizuje, prý kvůli nebezpečí vypadnutí pupečníku při odtoku vody.. ale nevím).
Já s tím císařem jsem taky smířená a asi bych se rozhodla pro epi (nebo spinal), přesně jak píšeš, že je to lepší pro všechny. No jsem zvědavá...

misuuuule
28. kvě 2011

@lucisan no otočit se může stoprocentně, oni mi ji nebudou otáčet. Mám velký břícho a první dítě mělo odhad přes čtyři kila, tak je velká pravděpodobnost, že i tohle bude veliký, podle toho se uvidí. Preventivní hospitalizace rozhodně ne, není proč, to s tím pupečníkem slyším poprvé, ale zase když to říká doktor....

lucisan
28. kvě 2011

@misuuuule Dík, to jsi mě uklidnila. Nedokážu si přestavit, že bych tam třeba 14 dní ležela... 😖 😖 😖

lucisan
28. kvě 2011

@misuuuule U koho jsi byla?

janka12
30. kvě 2011

Ahoj tehulky a maminky. Muzete mi prosim nektera napsat, co se U Apoli po porodu dostava a co je nutne prines z domova? mam na mysli: kosile, vlozky atd. Diky moc

iira
30. kvě 2011

@janka12 dostanes vlozky,erarni kosile na slony 🙂,asi cca 5len na mimi ,po dobu pobytu dostanes oblecky pujcene na mimi ,jinak se koukni na stranky www.apolinar.cz tam je spousta informaci

chayanita
30. kvě 2011

@lucisan už od začátku dubna 🙂

chayanita
30. kvě 2011

@lucisan Klímková-Mkešová je nej doktorka, mrzelo mě, že jse nerodila normáně anestihla jí

dammanka
31. kvě 2011

Ahoj holky, koukám, že řada z vás už je u Apolináře zaregistrovaná. Můžete mi prosím říct, jak je to tam s registrací? Opravdu musím přijít až v den 14+0tt a v kolik hodin tak mám přijít, aby se na mě vůbec dostala řada? 😅 Děkuju za odpověď 😉 Já už jsem u Apolináře jednou rodila, před třemi lety, byla jsem moc spokojená, ležela jsem tam před tím i pár dní na rizikovém. Ale tehdy se ještě registrovalo přes telefon...

iira
31. kvě 2011

@dammanka ahojky ano musis tam jit presne jak pisou ,radim ti bez o neco drive ,pred 3 lety jsem rodila i ja tak to bylo jine,ted uz to pres telefon nejde,ale muzes za sebe nekoho poslat ,akorat musi mit prukazku a info i o 1 deteti ...koukni na jejich stranky tam je presne napsane kdy a v kolik tam mas prijit
adresa je www.apolinar.cz

dammanka
31. kvě 2011

@iira Díky. Já už tam koukala, jen jsem někde četla, že tam někdy čekají maminky už od pěti od rána, aby je zaregistrovaly, i když tam máš být až v jednu. Tak nevím, jestli to byl vtip nebo je tam opravdu hned od rána takový nával 😠 Ty, když jsi se registrovala, jak to vypadalo a v kolik jsi přišla?

iira
31. kvě 2011

@dammanka ne prosimte ,myslim ze registrace byla od 1h a ja tam byla od pul12,je fakt ze jsem byla asi 6 ,ale registrovali ten den asi na 3dny tak se nas tam seslo hodne,ale i tak ti radim abys tam byla aspon o 2h driv a hlidlaa si misto ,jinak maminky predbyhaji az to neni hezke ...ta registrace jinak trva chvilku ,daji ti razitko do prukazky ze jsi registrovana a pokud mas uz dite tak to tam napisi taky ,pokud to tam nedopsal tvuj dr....ale podivej se kdy se mas registrovat ,zalezi na ktery den ti vychazi tech 14+00tt

dammanka
31. kvě 2011

@iira Tak to se mi ulevilo, protože ta pátá hodina mě opravdu vyděsila 😕 Ten den mám ve čtvrtek, takže by tam měly být maminky jenom z toho dne. Díky za radu a snad se mi podaří se tam dostat 😉 Jinak přeju pohodový porod, už se ti to blíží 😉

iira
31. kvě 2011

@dammanka ne to si fakt nekdo delal srandu ...jako ty monitori jsou pry stejen jako tenkrat ,ceka s edlouho,ale to jsem jen slysela,ja jdu ted ve ctvrtek poprve do porodky tak jsem na to zvedava ,zatim mi rikali ze budu rodit driv ,ale porad se drzim 🙂 tak snad jeste vydrzim ...diky ..a hodne stesti

lipetra
31. kvě 2011

@dammanka Ja jsem tam cekala od deviti hodin od rana, byla jsem treti a v jednu uz jsem byla na rade, ale je fakt ze par maminek melo snahu predbihat, takze nato pozor. Chce se to hned jak tam prijdes zeptat, kdo je posledni a pak si napsat cislo na ten formular co se tam podepisuje, ale ona to tam rika i sestricka obcas. 🙂

lipetra
31. kvě 2011

@misuuuule Vis co kazdy to snasi jinak. Kamaradka rikala, ze je to neprijemny pocit kdyz od pasu dolu necitis pri epiduralu nic a za plentou se ti nekdo hrabe v brise, ale da se to. 🙂 A hlavne pry ten prvni pocit, kdyz ti to dite daji do rukou 😉

janka12
31. kvě 2011

@iira Dekuji mnohokrat.

@dammanka Prijit driv nez 14+0 nema smysl. Nezaregistrovali by Te. Cekani ve fronte od 5ti rano je pry bezne v Podoli. Tam to tak pry chodi, protoze registrace zacina nekdy v 7 nebo 7:30 rano. U Apoli to tak neni. Ja cekala na registraci od cca 9:30. Byla jsem prvni. kolem 10hod prisly hned po sobe 2 tehulky a pak 1pan (sel zaregistrovat partnerku). pak prislo nekolik lidi pred 11hod a kolem poledne dorazilo jeste oparvdu velke kvantum tehulek. byla jsem tam ve stredu, kdy se registruje za pondeli, utery a stredu. Takze vlastne za 3 dny. proto tolik lidi. tehdy tam byl skutecne na chodbe dav a vetsina cekajicich byla znacne nervoznich, protoze nevedeli, ze se registruje za 3 dny a nekteri se nezeptali, kdo je posledni ve fronte a pak vypukl celkem zmatek a dohady kdo prisel driv a kdo pozdeji..... Kamaradka se byla zaregistrovat hned nasledujici den a psala mi, ze dorazilo celkem jen asi 5 tehulek.

dammanka
31. kvě 2011

@iira @lipetra @janka12 Holky, děkuju mnohokrát za vaše odpovědi. A nevíte náhodou, kolik těhulek berou na jeden termín, tedy jeden den?

iira
31. kvě 2011

@dammanka myslim ze 10 na 1 den

lipetra
1. čer 2011

@dammanka 10 na jeden den 🙂

zirafka82
1. čer 2011

ahojte holky...taky se chystám registrovat u Apolináře...jen jsem se chtěla zeptat, když jsem tam byla před nějakou dobou na ambulanci, tak mi sestra řekla, že porod bude v místě trvalého bydliště ( pro mě severní Čechy), ale přechodně bydlím Praha - východ, jen si tu teď nemůžu ještě udělat trvalé bydlíště, to půjde tak na podzim, myslíte, že to může být problém?

band
1. čer 2011

@zirafka82 nene neni. já sem se zaregistrovala a trvalé bydliště mám na jihu čech...nikdo se mě tam na to neptal 😉

zirafka82
1. čer 2011

@band super, to jsi mě potěšila....ta sestra na ambulanci, kde jsem byla asi před měsícem mi dala jasně a dost nepříjemně najevo, že vůbec nechápe, co tam dělám, když mám trvalé bydliště na severu a že porod tam...dost jsem se vyděsila 😒

band
1. čer 2011

@zirafka82 no vůbec - koukali jen na průkaz a tam mám bydliště kousek za prahou a to taky vůbec neřešili. můžeš rodit, kde chceš, když se zaregistruješ 😵 ...a chce to tam jít o něco dřív, aby bylo ještě místo 😵

zirafka82
1. čer 2011

@band mě vychází 14+0 na středu, to abych tam byla hoodně brzy, když budou registrovat i ty, co jim to vychází na pondělí a úterý....jen by mě zajímalo, zda se dá nějak ohlídat, aby tam maminky nepředbíhaly....to abych si vzala nějakou hodně tlustou knížku 😀

band
1. čer 2011

@zirafka82 ale zase budou registrovat na 3 termíny, takže se tam bude motat jen víc těhulek. Jinak mě tady jedna hočina poradila, že tam sepsaly pořadník, takže pak byly všechny v klídku a mohly odbíhat na záchod a pro pití a tak...tak se to tam zavedla taky a bylo to moc fajn - doporučuju 😵...myslim, že tam stačí jít dřív tak o 2 hodinky...my sme si tam pěkně pokacaly, takže nebyl potřeba ani časák a ani kížka 😀

zirafka82
1. čer 2011

@band no vidíš...pořadník, pokud už nebude zaveden, taky zavedu, díky za tip 😉

band
1. čer 2011

@zirafka82 fakt se to tam ujalo, tak hodně zdaru 😉

zirafka82
1. čer 2011

@band děkuji... 🙂...ještě mám tři týdny čas 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru