Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
30. říj 2011

@brendda Ahojda, jo jsme v poho.. Kojíme, Terka kluky miluje, kluci jsou docela hodní, nestěžuju si 😉 Je pravda, že jiná mamina by se skládala, ale vše je jen na úhlu pohledu. Snažím se na každou vteřinu nahlížet s optimismem a vše jde líp 😉 A jak u Vás? Vše ok?

karusta
30. říj 2011

@leryl Ahojda, pamatuju, to je jasný 😉 Všechno se dá zvládat, člověk musí jen chtít a mít dost síly a odhodlání.. Troufám si k tomu opět i učit.. člověk si jen musí umět pěkně organizovat čas 😉 A je to taky o tom, že Teri je prostě skvělá. Nechci vychvalovat svoje dítě, ale je ohleduplná, na kluky nežárlí, vše si nechá vysvětlit...Některé děti se jí nevyrovnají ještě v pěti letech. Snad jí to vydrží

pajik83
31. říj 2011

Jeeej holky, písněte mi tu ještě nějakou pozitivní zprávičku o Apolináři... Blíží se nám termín a já začínám být docela vyděšená 😀 Já si ani moc vybírat porodnici nemohla, mně jí doporučil gastro lékař, kvůli zdr. komplikacím. Každopádně zatím jsem tam s nikým žádný problém neměla a doufám, že u toho tak zůstane. Chodím jen k dr. Krejčímu a spokojenost.
Jinak s těmi porodnicemi si člověk stejně moc nevybere, je to opravdu o lidech a o tom na jakou směnu si narazíte... ségra rodila v Podolí a je to pro ní blbej zážitek od porodu do propuštění z porodnice. Kamarádka ve stejném roce rodila taky tam a nemůže si to vynachválit. A letos tam rodila znova. 😉

morgan
31. říj 2011

Přesně tak, na jednu porodnici jeden nadává a druhý chválí, takže je to fakt jedno, kde člověk rodí 😀, já se snažím mít pozitivní přístup, na porod se svým způsobem těším, manžel ještě víc, prý to bude zase dobrodružství haha 🙂 a když se malý narodí vpořádku, tak je koneckonců všechno ostatní jedno 🙂

estrellita
31. říj 2011

@pajik83 dr Krejci je pry nej 😉

brendda
31. říj 2011

@karusta Tak super,ze to všechno tak zvladas 🙂 Je pravda,ze je to o přístupu a pohledu na život jako takový.U nás taky vse ok,užívám si to🙂
hlavně,ze jsou děti zdravé a podařilo se ti klukanky tak hezky donosit...

laloona
31. říj 2011

Když porovnám mé třiporody (Motol,Krč a Apolinář) pak si nemůžu vynachválit ten poslední,kdybych rodila ještě jednou,tak určitě tam. Rodila mě dr.Klimková a nemůžu si stěžovat, všechno super, dokonce jsem se inasmála mezi tlačením 🙂))
takže neboj, a přeju rychlý porod na který budeš v dobrém vzpomínat stejně jako já 🙂

cell
31. říj 2011

@laloona : ta je - bohužel pro nás - taky těhotná a doma, takže tu si neužijeme .... ale taky doufám, že všechno proběhne hladce 🙂

jarunkaxyz1
31. říj 2011

@cell - jj, já měla taky dr. Klímkovou a stejnou zkušenost jako laloona...díky ní ten porod byl fakt super

morgan
31. říj 2011

Dr. Klímková mě šila a opravdu umí příjemně rozptýlit, kéž by bylo víc takových. Zajímalo by mě podle čeho se řídí, jestli je u porodu dr a kdy jen PA, nevíte? Samozřejmně u komplikací je to jasný...

lipetra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leryl
31. říj 2011

@pajik83 neboj se, já tam rodila už 2x a byla jsem spoköjená, oba porody císařem, pak den JIP. Poprvé šestinedělí P3, ted P15 tam jsem byla spokojená víc.Sestry ochotné, poradily, pomohly.Jen to jídlo nic moc, rohlíky mi už lezly krkem, protože jsem tam ted byla 10dní.

paja83
1. lis 2011

Prosím vás, kdy jste se objednávaly do porodnice? Na lístku, co jsem dostala je, že návštěva bude 3 týdny před termínem a mám se objednat s předstihem nejméně dvou týdnů. Volaly jste tedy 5 týdnů před termínem? Mně to objednávání vychází na svátky a tak nevím, zda volat před, po nebo mezi. Díky.

morgan
1. lis 2011

@paja83 na stránkách teď píšou, že se máme objednávat po 35 tt, já tam volala už ke konci 34 tt a normálně mě objednali, takže myslím, že těch 5 týdnů před termínem je akorát, být tebou tak tam volám před svátky, i když oni tam budou určitě i mezi svátkama 🙂

paja83
1. lis 2011

@morgan Moc děkuji za informaci, tak já to nějak vymyslím🙂. A držím pěsti, ať jsou na Tebe hodní, čtu tuhle diskuzi pravidelně a občas si říkám, jestli jsem vybrala dobře. Ale je pravda, že je to všude stejné. Kamarádka teď rodila v Poděbradech a její zážitky taky nebyly nic moc. Ono opravdu záležří, na koho zrovna narazíš.

luznicarka
1. lis 2011

@pajik83 Krejčí je super chodila sem k němu obě svoje rizikový těhu a díky Apolináři mám dvě krásný zdravý děti a hlavně živý personál super snad sem tam nenarazila na nikoho kdo by mi byl protivnej nebo nepříjemnej až teda na porodním sále 2 na totální pipku PA která mě v noci odmítla vyšetřit s tím že určitě nerodím že to sou poslíci a ráno se pak divila že sem otevřená na 8 cm 🙄 ale jinak fakt fajn naštěstí se ráno vyměnili směny avyfásla sem lepší PA a ta mě odrodila úplně v poho a šikovnej Dr. zašil tak že sem o tom ani nevěděla . Pak zvládli i komplikace sice sem skončila na JIP bez malý ale i tak to bylo fajn 🙂 akorát mi nevěřili že na tý JIPce bejt nemusím že je mi fajn a nějakých600ml krevní ztráty mě fakt nemůže rozhodit 🙂 😉 😉 , ale to je jejich práce 🙂

pajik83
1. lis 2011

@estrellita @luznicarka To jsem ráda, že jsem u dr. Krejčího v dobrých rukou. 😉

@leryl Tak to se taky moc hezky čte. Děkuju za info. 😉

ilonne
1. lis 2011

@pajik83 Já si u Apolináře užila 36 hodin než sem porodila a musím napsat, že za mě super. Byla jsem taky na předpokoji, ale stejně jsem většinu času trávila na chodbě s manželem. Ani mě nenapadlo chtít ho na předpokoj se mnou, stejně jsem každou kontrakci trávila ve stoje. Vystřídaly se tam celkem 3 party PA a se všemi mám jen dobré zkušenosti. Přijela jsem do porodnice s křížovými bolestmi po 6 minutách, během dopoledne se zkrátily na 4-5 minut, ale vůbec jsme se neotevírala. Dostala jsem i injekci na otevření a stejně nic. V noci jsem pak dostala nějakou tabletku na spaní, ta tedy nezabrala a k rámu injekci, tak ta už zabrala a já aspoň dvě hoďky spala. V devět ráno jsem se otevřela tuším na 5 a šlo se na přípravu, dostala jsem i epidurál, to bylo taky super. Pak zase oxytocin, páč se mi zastavily kontrakce a pře půl třetí na nás vykoukla naše princezna. Jak jsem psala, měla jsem štěstí a všechny tři směny PA super a dvě doktorky, takové mlaďounké byly taky naprosto úžasné. A s manželem můžeš být normálně na chodbě, pak ti ho povolí až na box na porod. Takže já jsem žádné omezení necítila.
Na šestinedělí jsem byla na P15, bohužel jsem vyfasovala 4 lůžák, i když dobré maminy, příště bych si radši zaplatila ten dvojlůžák nadstandart. Sestry v pohodě, ale jak nás tam bylo hodně, tak na nás neměly moc času a možná i díky tomu se mi nepodařilo malou pořádně rozkojit a jsme teď na flaškách.
Ale jídlo byl naprostý otřes - fakt hnus.
Jinak k Dr. Krejčímu jsem jako diabetička chodila taky a musím napsat, že je naprosto úžasný 😉. A je s ním sranda 😉.

eyael
1. lis 2011

@morgan - taky asi budu volat raději před svátky, 35tt mi vychází od 9.12. do 15.12., to už budou samé dovolené a Mikuláš 😎

apolinarppp
7. lis 2011

Změna registrace u Apolináře !!!

Snad pro Vás mám alespoň trošku dobrou zprávu. Protože čekání na tzv. registraci v minulých týdnech začalo dosahovat neúnosných - až skoro nesmyslných časů, spouští Apolinář od 7.11.2011 (termín porodu 7.5.2012) obdobu registrace ... ovšem v elektronické podobě. Jednoduše se od daného data (od 14+0) po osmé ráno "přidáte" do pořadníku (hned vidíte, jestli je volné místo) a pokud jste se do pořadníku vešly, vyberete si následně v e-diáři termín osobní návštěvy (termíny jsou vypisovány na každý pracovní den od 15:30 do večera). Tam bez dlouhého čekání dostanete razítko do těhotenské průkazky a porodní asistentka se vás zeptá na základní zdravotní údaje. Podrobný popis je na http://www.apolinar.cz/porodnice .

Pro elektronickou registraci je povoleno denně maximálně 8 míst, minimálně dvě místa zůstávají pro osobní registraci na klinice (nemůžeme zcela diskriminovat těhotné, které nemají internet nebo internetu nedůvěřují).

S přáním klidného těhotenství

F.Vaněk

PS: v prvních dnech se mohou vyskytnout nějaké chybičky, proto prosíme o pochopení.

morgan
14. lis 2011

Tak jsem dneska byla poprvé na kontrole v porodnici,čekací doba stále stejná, tzn cca 1,5 hodiny (bez monitoru) 😀, ale všechny sestry i doktorka byli příjemný a to potěší 😉

pajik83
14. lis 2011

Jj čeká se dlouho, ale s knížkou a svačinou se to dá zvládnout. 😉 Já jdu ve středu poprvé na monitor, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. 🙂

ajinka22
14. lis 2011

Ahoj holky, tak my už jsme doma z porodky. Rodila jsem na porodním sále č. 1 a pak jsem byla na P15. Dlouho jsem přemýšlela, jestli si říci o nadstandart, ale nakonec jsme to zvladli i bez něho a bylo to v pohodě. Naprostá spokojenost. Porodní asistentky na sále úplně úžasné a pak i na P15 v pohodě. Celkem jsem měla vítr z těch sprch na chodbě, protože při prvním jsem ležela na P3, a tam byly sprchy vždy pro 2 pokoje, ale celkem to šlo, vždy byla alespoň 1 sprcha volná.

hany_79
15. lis 2011

Ahoj maminy, nemáte některá čerstvé zkušenosti, nebo jen nějaké informace ohledně porodu u Apolináře v Praze. Jak tam přistupují k Bondingu??? A je vůbec možné si nechat dítě po porodu u sebe (když dovolí zdravotní stav). Moc děkuju za vaše názory a zkušenosti.

pajik83
15. lis 2011

@ajinka22 Ahojky gratuluji k holčičce!!! Adrianka je moc hezké jméno.
A děkujeme za info. Já právě taky pořád řeším jestli nadstandart jo nebo ne... asi uvidím na místě. 😉

Jinak my už máme termín sekce, takže jestli se Kubík nerozhodne jinak, tak se už 29.11. konečně uvidíme!!! 😀

morgan
15. lis 2011

@hany_79 nejlépe by ti řekli asi u apolináře, ale za sebe Ti musím říct, že bych s tím moc nepočítala. Tam totiž nejde jen o to co dovolí zdravotní stav, ale hlavně co dovolí provoz a kapacita. Mě třeba na prvních 15 hodin malého sebrali, protože nebylo místo na šestinedělí a musela jsem první noc strávit na gynekologii a co jsem tu četla tak se to stává docela často. Apolinář je našlapaná porodnice a na různá přání tam bohužel není tolik prostoru. Kdybych chtěla mít jistotu ohledně třeba toho bondingu, tak bych šla rozhodně rodit mimo Prahu. Navíc tam chystají rekonstrukci, takže to všechno bude po určitou dobu ještě horší.

morgan
15. lis 2011

@pajik83 tak to je super, že už máš jistotu kdy se dočkáš, já už bych rodila nejradši hned 😀. Jinak já jsem se nakonec rozhodla, že si o nadstandart požádám a uvidíme jestli bude volnej.

gejbule1
15. lis 2011

Ahoj holky dávají u Apolináře při registraci nějaké papíry s pokyny?Myslím jako co je potřeba mít u porodu atd?
Já vám tak závidím že jste už tak blízko k porodu!Držím Vám palce 🙂 🙂

eimmy
16. lis 2011

@gejbule1 vše mají na webu

paja83
16. lis 2011

Ahojky, chtěla bych se vás zeptat, jestli jste do porodky braly opravdu jen to, co je naspáno na webu, nebo i něco jiného, co jste potom potřebovaly. Noční košile si tedy nebrat? A ještě kolik plínek pro mimíska vzít? Moc díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru