Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinamil
16. čer 2009

Holky, jedno malé upozornění. Pokud měříte méně než 160 cm uvažujte o nadstandartu. já mám 156 cm a rodila jsem císařem. Druhou noc jsem strávila na šestinedělí (P15) a ty vysoké postele pro mne byly neřeštelným problémem. Bohužel jsem zahučela při lehání si pod postel. Naštěstí se druhý den uvolnil mno objednaný nadstandart na P5, kde jsou elektricky nastavitelné. Takže , když pustili Kryštofa u JIPu, už to bylo v pohodě.

deathy
16. čer 2009

Jo, to je fakt, ty postele tam byly celkem vysoký, takže jako po takovým "zákroku" je celkem sranda se na ní soukat. To jo, člověk sotva leze, a ještě šplh vysoký 😀

marsulinka
19. čer 2009

Další pro pro nadstandart, i když tedy já jsem vysoká, ale když bude volno asi půjdu do toho nadstandartu 😀

tantana
19. čer 2009

Nadstandart bych taky chtěla, doufam jen ze bude nejaky volny. Jen nevim jestli se snazit o jedno nebo dvojluzkovy.

tantana
19. čer 2009

Jo a mel jste nekdo s sebou porodni plan?Jsem prvorodicka a vlastne moc nevim co me ceka a tak nevim co napsat a co chci a nechci.

martinamil
19. čer 2009

Doporučuji ten nadstandart objednat "předem". Třeba není volný hned, ale uvolní se třeba druhý den. Mě vyhovoval dvojlůžkový, protože, když se jdeš osprchovat, tak Ti druhá maminka pohlídá mimi.

Tatana, já jsem měla vysoce rizikové těhu, takže můj porodní plán byl jednoduchý - zdravé mimi. 🙂 Ale jinak co jsem slyšela, tak záleží na PA. Pozor Apolinář není "Baby friendly" a tedy na porodní plány atd. si moc nehrají. Jsou nejlepší v neonatologii a prenatální péči, ale jinak je to "fabrika na miminka". Není to malá oblastní nemocnice, kde je víc času. Tady to spíš běží jako na běžícím pásu.

Výše uvedené jsem vůbec nemyslela špatně. Díky nim mám vymédlené zdravé dítě a já jsem taky v pohodě. Já jim moc za vše DĚKUJI !!! Ale pro někoho to bylo kruté rozčarování - slyšela jsem maminky, jak si stěžovaly.

K porodnímu plánu: co chceš či nechceš je jen na Tobě, ale dobře si to rozmysli. Co je lepší: nástřih nebo se potrhat, epidurál či dlouho trpět, klystýr nebo trapas? Já zastávám názor, že u prvorodiček ta PA ví sama nejlíp, co je nutné a dobré a co ne. U vícerodiček je to již něco jiného.

Držím pěstičky, aby vše bylo ok!!!

deathy
19. čer 2009

tantana, já porodní plán jako že měla. Jen sem se o něm zmínila, že jako něco takovýho mám. Netušim jestli se dle něho řídili, ale v podstatě všechno co sem tam měla se stalo. Teď ani nevím proč, ale měla sem tam napsaný, že mimi mají nejdřív omýt a pak mi ho dát. No teď vím, že je to blbost, nevím kdo mi to poradil. Každopádně se tak nestalo, Kris mi dali ihned, což je nádhera a já sem ráda. A když jí pak odnesli a taťka šel s nima na měření a vážení, já měla sto chutí tam za nima hned běžet a skoro sem to bez ní těch 5 minut nevydržela 😀
Jako je fajn porodní plán, ale pokud nechceš nějaký specifika, tak na ty běžný informace o tobě a o lécích, který třeba bereš nebo kontakt na někoho, na to oni mají svoje formuláře.

morgan
20. čer 2009

deathy: tobě dali kristýnku hned po porodu ještě neumytou? Mě Votjulu odnesli na měření a "zběžné ošetřené" a teprve pak ho přinesli celého zabaleného ke mě na přisátí..

Martina: ohledně toho pohlídat mimi - byli jsme s druhou maminou domluvené, že když by mimčo začlo plakat, tak na mě ve sprše ťukne, ale stejně jsem vždy makala, protože já ho slyšela pořád, i když neplakal 🙂. Já bych radši jednolůžkovej, ale tam snad skoro nemaj. Myslím, že to je schovaný spíš pro "vip" a jinak nadstandarty jsou dvoulůžáky.
Jinak ohledně toho porodního plánu souhlasím, že to má smysl spíš pro vícerodičky. Napoprvé stejně mamča vůbec neví co bude a vše je jen teorie, u druhého už spíš tušíš co chceš a co ne 🙂

deathy
21. čer 2009

morgan, jo jo, hned, přítel střihl šňůru a hned sem jí měla na břiše, nevim, asi 5 minut? a pak jí teprve šli měřit. Je teda pravda, že Kris nijak zvlášť umývat nepotřebovala 😀 Byla krásně čisťounká.

A s hlídáním na pokoji, jo, když sem šla jen na záchod, tak maminy stačily, ale teda když sem se šla spršit, tak sem Kris hodila k sestřičkám, pro lepší pocit a abych si tu sprchu trochu vychutnala.
Ale jednu noc sem byla na pokoji sama, a taky to nebylo špatný.

brisalek
22. čer 2009

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, jestli nedko nema zkusenost s cisarky rezem u Apolinare...kdy se muze vstavat, kdy se jde na normalni pokoj...a hlavne taky jak je to doma, kdyz mate jizvu, jestli muzete delat vse...zvedat miminko...

martinamil
22. čer 2009

Brisalku, já mám docela čerstvé. Rodila jsem 26.5. Pokud jde o plánovaného císaře, tak se většinou dělá v epidurálu. Mimi Ti dají na sále na chvíli (na rameno k obličeji). Pak ho odnesou na dětské a Ty se dospíš na JIP. Mimi Ti tam nosí na přiložení. Po 24 hodinách od operace Ti sestra pomůže vstát, jít se osprchovat a pokud nejsou komplikace jsi přeložena na šestinedělí. Mimi ještě u sebe nemáš, nosí ho na kojení. Většinou Ti ho na celý den dají až 3. den po porodu a přes noc až 4. den. Pokud je vše ok, tak pouští 5. den po porodu. už domů jsem šla v pohodě a to jsem měla vysoce rizikové.

Pokud jsi menší postavy, tak opravdu doporučuji nadstandart, protože ty standartní postele jsou opravdu dost vysoké.

brisalek
22. čer 2009

martimil dekuji moc za informace a jak jsi to zvladala doma...neni nejake omezeni, ze nemuzes male zvedat???....Ten 3. den to je docela dlouha doba vid, ale asi vi proc to delaji...A s tou posteli ja se nebojim-mam 180cm, takze pro me je to spis lepsi🙂..ale nadstandart chci spis kuli babickam a dedeckum...oboje jsou z daleka, tak aby se mnou mohli byt chvili na pokoji, kdyz uz prijedou a ne jen na chodbe.
Trochu jsem z toho "rozladena" verila jsem , ze se mimisek otoci, ale ted uz to nevypada, tak se musim na cisare trosku psychicky pripravit🙂.

martinamil
22. čer 2009

Brisálku, já měla daného císaře ještě dříve než jsem otěhotněla a ještě byl Kryštof KP. Takže to byla double jistota. Já už z porodnice šla úplně v pohodě, takže žádný problém. Zvedání, koupání...Jasně, že Tě jizva trochu omezuje, ale není to nic strašného. Asi jako jiné šití po nástřihu při SP.

Nadstandart a návštěvy jsou kapitolou sama pro sebe. Většinou se jedná o dvojlůžkové pokoje. Návštěvy na pokoji jsou možné po dohodě s druhou maminkou a vzhledem k tomu, že se prakticky pořád něco děje, kojí se, spí atd. tak jsem měla manžela na pokoji jen 1x asi 10 min. jinak jsme byli na chodbě.

3.den je i není dlouho. Já měla Kryštofa na JIPu, takže u nás to bylo trochu jiné. Ale vezmi si, že první den dospáváš na jipu (den porodu), 2.den Tě překládají na šestinedělí a máš ještě starost sama se sebou (sprcha trvá 30 min apod.), 3. den ráno Ti tam už mimi nechají.

brisalek
22. čer 2009

Marinamil sestre se syn narodil v 11 a odpoledne uz ho mela na pokoji u sebe po normalnim proordu...teda mohla si vybrat, ze ji ho jen budou nosit prvni 12-24 hodin, ale nechtela tak ji ho hned dali...a4 den sli domu🙂ale v mensi okresni porodnici ne v Parze. Proto mi prijde ten 3 den dlouho.

martinamil
22. čer 2009

Brisálku, ale to bylo po normálním porodu 😉 Myslím, že ten 3. den je akorád. Já měla Kryštofa na JIPu, takže jsem mohla za ním jen chodit. Ale pokud by jsi chtěla, tak Ti ho třeba nechají hned druhý den.

marsulinka
22. čer 2009

No holky já zrovna přemýšlím o tom propouštění domů po klasickým porodu, jelikož uvažuju o tom dvoulůžkovym nadstandartu, sice když je všechno v pohodě, tak pouští u Apolináře prý po 3-4 dnech, ale hodně jsem slyšela třeba od holek co tam rodily, že je pustily třeba až 6den nebo 7 den, že špatně mimi přibíralo nebo něco dalšího. Když si vezmu, že bych pak dala za ten nadstandart třeba 5 tisíc, tak je to už docela dost

marsulinka
22. čer 2009

stále prostě váhám a nějak se nemůžu rozhodnout

kostrbka
22. čer 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? 🙂 Koncem srpna bych taky měla rodit u Apolináře, tak sbírám cenné rady 😉
Možná to tady už zaznělo, ale nevíte, kolik si tam účtují za epidurál?
Jinak ten dvoulůžkový nadstandart bych taky brala, tak snad se zadaří a bude volnej ...

marsulinka
22. čer 2009

Ahoj kostrbka, vítám tě 🙂 Za epidurál se u Apolináře neplatí nic, takže mám štěstí

deathy
22. čer 2009

kostrbka, epidurál nestojí nic, neboj 🙂

marsulinka, to propuštění až třeba 7 den je fakt (teda pokud nemáš probl. ty) kvůli tomu, že mimi nepřibírá nebo že má žloutenku. Pokud nepřibírá a má obojí, tak je to blbý, no.
Já měla na pokoji paní, přesně tenhle případ. Ona už mohla jít klíďo domu, protože byla v pořádku, ale byla tam týden kvůli malinkýmu. Nechtěl papat, musela ho budit no a to taky moc nejedl, a ještě měl i žloutenku.
Byla tam fakt týden, byla teda pěkně hotová z toho, tak se dr. smilovali, klučík byl o něco lepší no a v pátek odpoledne jí pustili.
Nemůžeš vědět dopředu co bude, proto si myslim, že není od věci bejt třeba první den dva na normálním, a dle situace požádat o nadstandard.

Já se těšila domu jak malý dítě na Vánoce. V pondělí ráno před vizitou sem se normálně modlila, aby nás pustili, ani sem sestřičce nechtěla říct, že mi přes noc otekla noha, a jak hnusně, aby si mě tam třeba nenechali 😀 Ale je to normální po porodu, chce to jíst hodně bílkovin...sýry, jogurty, a dobrá je šunka. To jen můj postřeh 😀
No, ale Kris byla ok, krásně přibírala, já taky ok, tak sme šupajdili domu..můžu vám říct, že neni krásnější pocit, než si dovést to mrně domů do vašeho hnízda a do klidu.

kostrbka
22. čer 2009

Ahoj Marsul 🙂 Děkuji za přivítání, je to můj první příspěvek na koníka, i když jsem zde stálým hostem už od minulého roku 😀
Koukám, že termín máme podobnej, mně to tady sice počítá 31. srpen, ale v průkazce mám 24.8. Takže jsem zvědavá, kdy ten náš raubíř vykoukne 😉
Teda ... ani jsem nečekala, že by mohl být zdarma, to je milá zpráva 🙂 Mám totiž pocit, že v některých porodnicích se za něj musí platit ... Tak jsem myslela, že Apolinář nebude výjimkou ...
Uf, no nejlepší by bylo, kdybychom ho vůbec nepotřebovaly, že? 😝

deathy
22. čer 2009

kostrbka, nejlepší asi jo, ale já si to bez něj nedovedu představit.
Já sice věděla předem, že epi nic nestojí, ale i tak sem se ptala PA když sem byla na čekateláku 😀 Jako představa 5000,- je šílená, ale samozřejmě bych do toho taky šla, jen pro mě je každá koruna drahá, takže sem se radši ujišťovala i těsně před porodem 😉

kostrbka
22. čer 2009

Ahoj Deathy. Díky za ujištění, právě že mi někdo říkal, že platil 5900,- , chudák manžel protočil oči, ale dělat by se nic nedalo - trpět by mě určitě nenechal ... aspoň doufám 😀
Člověk si říká, že dřív to ženský taky zvládly bez epidurálu, ale když ta možnost je, tak proč jí nevyužít, že?
Jinak gratuluju ke Kristýnce, ať z ní máte jen radost 🙂
Holky, už mě to v práci neba, šla bych domů ... 😝

kacka.va
22. čer 2009

my byly v porodnici taky týden - kvůli tomu, že měla malá žloutenku. ještě, že jsem neměla nadstandard 🙂, to by byla pěkná "dovolená" 😉. Pokud je mimčo v pořádku, tak vám ho dají hned a pak ho teprve odnesou na měření a vážení.

deathy
22. čer 2009

kostrbka, jo snad v Krči se platí taková pálka, fakt děs!!! Mě to přesně řikala máma, ať nejsem blbá a netrpim když nemusim. Já to teda ani v plánu neměla 😀
A děkuju, zatim jen samá radost 😀 Tobě přeju hodně štěstíčka v srpnu.

kostrbka
22. čer 2009

Ahoj Deathy, díky, tvoje příspěvky jsou fakt vyčerpávající, ale myslím, že to všechny oceníme, protože jak se znám, tak se na předporodním kurzu zapomenu na spoustu věcí zeptat a u porodu asi budu mít jiný starosti.
Souhlas, proč trpět, když nám může epidurál ulevit. Moje mamina zase měla při porodu křížový bolesti a to by prý nepřála ani největšímu nepříteli ...
Jinak děkuju, snad to v srpnu dopadne dobře a malej bude OK.
Nic, za chvíli mizím, jedu se juknout na Zličín po nějaký podprsence, už mi začínají růst prsa 🙄 T

marsulinka
22. čer 2009

kostrbka, no tak třeba se u toho Apolináře potkáme, je fajn tam někomo znát 🙂 Já jsem taky ráda, že je u Apolináře epidurál zdarma, určitě si ho nechám dát, pokud budu mít velké bolesti, člověka to někdy zaskočí a zvlášť, když neví, jaký bude mít porod průběh. Taky jsem četla, že třeba v Thomayerce se za epidurál platí, tak jsem ráda za Apolináře

kostrbka
22. čer 2009

Marsul, byla by náhoda, kdybychom se tam potkaly ... 😉 Každopádně si potom alespoň můžeme sdělit "zážitky."
Já tady v Praze žádnou těhuli neznám, kamarádky jsou ještě někde jinde, takže asi budu závislačka na koníkovi 😀

marsulinka
22. čer 2009

Já jsem těhulky poznala až tady na koníkovi, 9.června jsem byla na prvním srazu těhulek, chodím jinak do diskuze Srpnovky2009 ve společném termínu a tam jsou taky nějaké pražandy, se nás na srazu sešlo asi 9 🙂 Každopádně budu ráda za někoho, kdo bude mít mimčo podobně jako já a budu si s nim moc sdělit dojmy a třeba se i spřátelit 🙂

marsulinka
22. čer 2009

Já bydlím v Holešovicích a nikoho těhotnýho tu neznám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru