Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tantana
4. srp 2009

Chvili jsem tady nebyla a docela jste se holky rozepsaly,coz je super.No ja jdu na kurzik pristi tyden.Tak uvidime jak nas to naladi,protoze jsem porad takova nejaka nervozni jak to vse zvladneme. 😅

adajar
4. srp 2009

tanta zvladnes vsecchno jen te to ted strasi.

marsulinka
4. srp 2009

tantan, musím říct, že ten kurz mě tak nějak uklidnil, asi hlavně tim, že jsem si to mohla všechno prohlídnout, všechno nám vysvětlili a tak, takže to bylo vážně fajn 🙂

adajar, no doufám, že se bude chtít mimísovi ven, zatím to moc nevypadá 😀 , ale tak to už uteče jako voda

holky, ještě mě tak napadlo, za celou dobu nevim váhu mimča, jak je to u Apolináře s ultrazvukem? Myslíte, že když řeknu v poradně, jestli by bylo možné znát váhový odhad, že by mě poslali na ultrazvuk?

adajar
4. srp 2009

mars ja ti pujcim otevreni chces??? 😀 😀 😀
jinak me odhad delaji, ale my jme moc maly no.

marsulinka
4. srp 2009

adajar 😀 😀 to by šlo hihi

no asi se tam v pondělí až tam zase půjdu na ten monitor zeptám, jestli mě pošlou i na ultrazvuk

adajar
4. srp 2009

mars hele za zeptani nikdy nic nedas,.

zazit
4. srp 2009

marsulinka, nechtej to vedet 🙂, akorat te to vystrasi 🙂, mne vcera dr udelal odhad na 3,6kg, docela se mi protocily panenky!

marsulinka
4. srp 2009

zazit 😀 no taky to vidím, že bude malej fakt macík

zazit
4. srp 2009

ja nevim proc jsou ty miminka takovy veliky!

marsulinka
4. srp 2009

no já taky ne 😀 zjevně dobře prospívají........

morgan
4. srp 2009

adajr, téda, tak at ti to rychle utíká! Takovou dobu, ještě že tam máš aspon net 😉

Jinak mě v poradně utz nedělali, ale slyšela jsem, že ty odhady jsou prý hodně nepřesný, tak nevím 🙂, můj měl při narození 3630g, no šlo to... 😀

marsulinka
4. srp 2009

morgan, to je krásná váha, když to nejsou 4 kila a více, tak to je snad dobrý 😉 No budu se modlit, ať nemáme moc velkýho obříka, když jsem viděla tu velkou hlavičku 😀

macejka
4. srp 2009

Ahoj holky,
já také rodila u Apolináře,dvakrát 😀 Naposledy jsme se vrátili s miminkem min.středu,opět jsem byla móóóc spokojená,dětské sestřičky moc milé(ležela jsem na P3),porod.asistentky u mamin také celkem ok,ale ty člověk zas tak nevídá,párkrát za den řeknou,že si máme změřit teplotu nebo změří tlak 😀 Rodila jsem na sále č.2(teda aspoň myslim) byl to ten jak tam používají i aromaterapii pokud máte zájem,rodila mě doktorka,taková mladá a ohromně milá a porod.asistentka asistovala. V poradně také vše ok,jen to čekání,ale to jinde není jiné.Tentokrát jsem stihla alespoň jeden monitor(dcerce se zachtělo na svět o týden dříve,v 39.tt-asi ji vyhnala bouřka 😅 )
Jen co bych trochu vytkla jsou ty záchody na odd šestinedělí,že jsou jen tři na celé odd.Sice jsem nikdy frontu nestála,ale i tak,když jsem tam byla tak bylo narváno k prasknutí,musela jsem chvíli ležet na gyndě,ale nakonec se pro mě uvolnilo místo na šestined. 😉
Jinak ze začátku,když jsem ještě neměla tolik mlíka tak malou dokrmovali jiným mat.mlékem,což jsem byla ráda.Takže já na Apol.nedám dopustit 😵 😀

morgan
4. srp 2009

Proto mi přišlo super, že na nadstandartu je záchod na pokoji, vždycky jsem se rychle i osprchovala a za pár minutek byla venku, soukromí a pohoda 😉

adajar
4. srp 2009

morgan co bych pro broucka neudelala. 😀

martinamil
4. srp 2009

Adajar, já tam byla průběžně od 24.tt. V 26.tt mi zastavovali porod (kontrakce po 3 min., 3 cm otevřená). Zastavili. Nakonec jsem rodila v 35+5 tt. V kterém pokoji jsi? Já byla na 2 😉

adajar
4. srp 2009

mart jsem na 3. A zatim se drzime no jako snad mi nepraskne voda. tak uvidime.
a pece super teda.

martinamil
4. srp 2009

Padla tu otázka na přesnost odhadu váhy na UTZ u Apolináře. Mě den před porodem odhadli 2600 g a Kryštof měl 2720 g. Takže celkem přesně.

adajar
4. srp 2009

mart ja si myslimci mensi dite tim presnejsi odhad no.

martinamil
4. srp 2009

Adajar, tam jsi v nejlepší péči. Každý den v bříšku je dobrý, ale hlavně se nestresuj. Se mnou ležela holčina, co nakonec rodila 26+1 tt. Měla nulové průtoky a Kubík je ok. Na začátku června je pustili z porodnice domů. Kuk do mého albumu, jsou tam i jeho fotky.

Koho máš za ošetřujícího doktora? Já jsem patřila pod prof. Hájka, ale ošetřujícího jsem měla Kouckého. Nakonec šel s semnou i na sál. Rodil mě s Pařízkem. A jeho fórky trvaly i na sále. 🙂

adajar
4. srp 2009

mart a ty jsi se pak zavrela???
No jako holcina co tu byla predemnou tak rodila 25+neco a holcicka ma necelych 800 a dycha sama. Hele ja se nebojim pac temhle doktorum verim a mam Faita. Koucky tu bxyl o vinendu ted ma dovcu.

martinamil
4. srp 2009

Nezavřela, zůstala jsem otevřená. Ale u mě byl průšvih v břišní stěně. Báli se, aby nerupla, tak jsem šla na císaře dřív.

Faita, jsem měla, když mi to zastavovali. Tam jsou všichni super. A hlavně jsou to odborníci. Já nemůžu říci proti nikomu ani A. Byla jsem tam s nimi dlouho a všichni se chovali super.

adajar
4. srp 2009

mart no ja prijela otevrena bez stahu, ale boji se aby nepraskla voda a co vydrzi cipek no. Mam nejakou nedostatecnost hrdla. A mela jsi tam vak blan?? Jako kazda dobra zprava je super.

martinamil
4. srp 2009

Ne, neměla. To by ukončili hned. Já jsem v žádném případě nesměla začít spontálně rodit. I proto to pak po poslíčcích raději ukončili dříve. Ale vše bylo ok.

adajar
4. srp 2009

aHA A PROC JSI NESMELA RODIT SPONTALNE??? promin ze se ptam.

martinamil
4. srp 2009

Já jsem byla po 12 operacích břicha a hrozilo, že by mi prasklo to břišní svalstvo. Takže třináctou operací byl císař. Bylo to sice hodně narychlo, ráno při vizitě se rozhodlo, že v 9 hodin jdeme na sál, ale vše proběhlo ok.

adajar
4. srp 2009

mart tak to je dobre no. ja sem opatrna abych nedrazdila bricho a voda nepraskla. 😉

morgan
4. srp 2009

adajar, no jasně, co bys pro mimčo neudělala! Ach jo, ale stejnak ti posílám moooc trpělivosti 🙂

marsulinka
5. srp 2009

adajar, taky ti přeju hodně trpělivosti 🙂 a ať je všechno v pořádku, věřim, že personál je tam opravdu dobrý

morgan, právě kvůli těm záchodům hlavně jsem se rozhodla pro ten nadstandart, tak se modlím, ať je ten dvoulůžkový volný..............při pomyšlení, že bych šla na P15 😒 se mi docela zvedá žaludek 😀

marsulinka
5. srp 2009

Jinak je moc fajn, slyšet kladné ohlasy, hlavně na tu péči ze strany doktorů, alespon nemusíme mít hlavně my prvorodičky strach o toho našeho prťouska 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru