Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
29. srp 2009

mars grattuluji jeste jednou a kde ze jsi rodila na jakem sale??? No ja te tam nikde nevidela teda. 😀 😀

adajar
29. srp 2009

marsh nebyla to takova mensi a brejlata pani doktorka celkem mlada???

kostrbka
29. srp 2009

Ahoj Market,

vítejte s Adámkem doma, jsi šikulka, zvládla jsi to na jedničku.
Bylo by fajn, kdybysme ten porod měly všechny takhle "pěknej", viď? 😉
Já jsem stále 2 v 1, už jsem otrávená a asi mě čeká vyvolání ... 🙄
Trochu doufám, že třeba ten zátěžovej test by mi mohl porod vyprovokovat, když už nepomohl ani Hamilton (zatím).

nitenka
29. srp 2009

marsulinka koukala jsem na Adámka je fakt nádherný 🙂 překrásný... To je super že jsi porod zvládla tak v klidu
tak hezky odpočívat... přeji Vám hodně zdravíčka a štěstíčka

nitenka
29. srp 2009

adajar Ahojky tak koukam že Daneček už má 1kg to je paráda jen tak dál... je to šikulka šikovnej... Bojovníček velikej pozdravuj ho ...

tantana
29. srp 2009

Marsu jste opravdu sikovny.Snad to bychom se v tomto mohly trosku opicit. 😎

marsulinka
29. srp 2009

Holky děkujeme 🙂

adajar, rodila jsem na sále 1, jinak ta paní doktorka byla taková střední postavy, štíhlá, hnědé delší vlasy, hrozně sympatická, příjemná a mladá, myslím, že měla i brýle...

morgan
29. srp 2009

Teda holky, vy jste toho nakecaly 😀 😀 , člověk tu jeden den není a nic neví!! Tak si jdu prohlídnout vaše nový fotky a zas padam, a zítra večer vás snad dočtu, mějte se 🙂

tantana
30. srp 2009

Adajar a co ta infekce jak jste meli,uz je v pohode?Doufam ze jo,ale rozhodne vypadate super. 😉

morgan
31. srp 2009

marsulinka - adámek je moc pěknej, ted už jste asi doma vid 🙂

tantana
31. srp 2009

Ahojda,jeste mam takovy mensi dotaz,kupovaly jste si odsavacku na mliko a nejakou lahvicku uz pred porodem?Ja porad nevim.Dikas za odpoved.

whoknows
31. srp 2009

Tantano já jsem si nic nekoupila, lahvičky jsem dostala od tchýně a kdyby mi je nedala, taky bych je zatím nekupovala a odsavačku si kdyžtak koupím po porodu. Všechno se potom dá dokoupit podle potřeby. 🙂

nanule
31. srp 2009

Odsavacku jsme nekupovali a lahev jen proto, ze byla prilezitost... Ze zacatku ji stejne nejspis nebudes potrebovat, takze bych se soustredila spis na veci, ktery doma byt musi 😉

nanule
31. srp 2009

Jak ze je to vubec v porodnici s tim internetem? Budu muset mit nejaky prihlasovaci udaje? A kdo mi je da? Mozna to bude to posledni, co me bude zajimat, ale clovek nevi...

tantana
31. srp 2009

Holky diky za ujisteni. 🙂

marsulinka
31. srp 2009

morgan, jo jo jsme doma a musím říct, že nám to jde krásně, včera jsme byli na první prochajdě, to se Adámkovi moc líbilo 🙂 , jinak krásně bumbá, mlíčko mu teda fakt jede, na kontrole z nás paní doktorka dneska měla radost, prý je to zdravý a pěkný kluk 🙂 . Občas nás teda večer trápí prdíky, ale není to tak hrozný, jinak spinkáme dobře...

Tak zatím se mějte a holky co ještě budete rodit, držím palečky

maui
31. srp 2009

Mockrát vám všem děkuju za rady a informace, díky nim jsem si dnes na monitorech nepřipadala jak debil 🙂 Měla jsem kliku, nebyl tam prakticky nikdo. Sestřičky bylo hodné, ale naměřily mi monitor jen jednoho mimča, se divím, že jim nebylo nápadný, že ty dvě křivky jsou úplně stejný... 😕 😀 Naštěstí doktor se spokojil s výsledkem UZV a nehnal mě na přeměření 🙂
Ve čtvrtek nastupuju na rizikový, prý to bude hotelový pobyt s možností propustek na víkend, tak doufám, že ty poslední týdny utečou a dočkám se taky 🙂
Nevíte, jaký je rozdíl mezi spinální a epidurální anestezií? Možná to tu je někde řešený, ale než bych to všechno pročetla, tak mám asi po porodu... 🙂

morgan
31. srp 2009

maui - tak at ti to do porodu rychle utíká a snad bude všechno v pohodě a budou tě pouštět na ty víkendy, přece jenom máš doma ještě dva chlapíky a určitě by se ti stýskalo 😀 S tou anestezií nevím..

marsulinka - tak to je super, že se máte krásně, s prdíkama si snad poradíte, nás teda trápí ještě ted 😔 ale snad se to bude zlepšovat 😀 . Ty jo, tak už to máte za sebou, to je bezvadný vid 🙂

tantana - já si odsávačku koupila taky až po porodu, spíš když budeš mít chut a čas tak si tyhle věci můžeš dopředu vytipovat, jakou značku a kde, abys pak v případě potřeby věděla po čem sáhnout 🙂

berunka
31. srp 2009

maui ja jsem mela u cisare spinal a to je ze ti to pichani do michy a ma to vetsi ucinnost - necitis potom asi dve hodinky nohy a nemas v zadech zavedeny katetr.u epi mas zavedeny katetr kterym ti muzou anestezi pridat a myslim ze u toho citis nohy ale brisko ne 😉 ten spinal byl uplne v pohode mala se narodila lehce po jedne v noci a zano v sest uz jsem rozesilala SMS a nohy jsem v pohode citila 🙂

martinamil
31. srp 2009

Nanule, internet (na 24.hod.) se Ti rozběhne druhý den po hospitalizaci. Přihlašovací jméno je Tvoje jméno a příjmení, heslo Tvé rodné číslo. 🙂

tantana
31. srp 2009

Morgan dik,asi pujdu do Aventu.
Maui je to jak rika berunka.Tedy pokud se nepletu.

adajar
1. zář 2009

maui ja se teda na tebe prijdu na rizikove podivat tak pak dej vedet na jakem pokoji jsi. Jinak na rizikovem jsou krasne pokoje takze dobre.

nitenka
1. zář 2009

ahojky holky všem přeji hezký den.. adajar krásná fotečka 🙂) malej má krásně dlouhé nožičky 🙂)) to bude velikej chlap 🙂) opatrujte se oba ...

morgan
1. zář 2009

tantana - taky mám avent, ruční, je fajn, ale já stejně s tím odsáváním měla vždycky nějakej problém 😀 , ale koupi nelituju 😉

morgan
1. zář 2009

adajar - krásná fotka s tatkou 🙂

tantana
1. zář 2009

adajar uz jste uplni chlapaci 😉 jen tak dal.

zdenkazdenula
1. zář 2009

do jste rodily u Apolináře, poraďte. Byla tam paní z matriky a dala nám lísteček s informacemi, kde vyzvednout rodný list, a pak taky něco říkala, že máme poslat na nějaký mail asi rodné číslo dítěte k proplacení porodu nebo něco takovýho. Lísteček nemám a nevím.

marsulinka
1. zář 2009

Ahojky holky,

tak Adámek s manželem akorát usnuli, jsou to zlatíčka, dneska teda je Adámek takovej trochu nevrlej přes den, asi to vedro, ale né že by nějak moc plakal, je to sluníčko a v noci byl taky hodný, tak jsem se i vyspala docela fajn.

Jinak co se týče odsávačky, tak teprve budu asi kupovat, mám hodně mlíka a asi koupim manducu a nebo aventku a lahvičku jsem teda koupila už před porodem, tu pro uplně narozené miminka od Aventu a už jsem ji párkrát využila.

maui, ať ti to tam rychle uteče 😉

adajar, krásná fotečka 🙂

zdenkazdenula, až budeš mít vyzvednutý rodný list(ten vyzvedneš na Náměstí Míru na úmč, měl by být hotový 8.den po porodu), tak zavoláš to rodné číslo na tel: 224967014 (od po do čt v době od 11h do 12h) a nebo ho pošleš na mail: apolinar-matrika@ vfn.cz

marsulinka
1. zář 2009

HOlky, tak jsem hodila nějaké nové fotečky do albíčka 🙂 tak jukněte

martinamil
1. zář 2009

zdenkazdenula na lístečku je psáno:

Rodný list novorozence obdrží osobně jeden z rodičů na matrice Úř. městské části Praha 2, náměstí Míru 20. Je třeba předložit OP obou rodičů, případně doklady neodevzdané v porodnici, tzn. dotazník na jméno dítěte, oddací list nebo otcovství. Po převzetí rodného listu zaregistrujte dítě ihned na zdravotní pojišťovně matky. Dále je nutné sdělit rod. číslo na telefon 224967014 - matrika kliniky J. Šnebergrová, od pondělí do čtvrtka a pouze v době od 11.00 do 12.00 hod., případně tel. č. 224967146.
Úřední hod. na ÚMČ, nám. Míru: Pondělí a středa 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.30.

Já ho po porodu nemohla najít a našla jsem ho teprve před 14 dny, tak ho tu ještě mám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru