Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marfinka27
11. led 2010

Ahojky holky 🙂,
tak jsem byla na posledním ultrazvuku a Mareček je v pořádku, odhadní váha je 1984g v 31+1 tt ( snad je to akorát 🙂 a velikostí prý odpovídá gestačnímu stáří a plod je proporciální ... Hlavičkou je pěkně dolů a vody mám prý také normální množství 😀.. Takže spokojenost největší.. A ještě jsem si přímo u Apolináře koupila dvě super těhu podprdy za 130kč, tak mám fakt radost 😀 ...

hest
11. led 2010

misu: jj, domluvili jsme se, že zítra do těch Neratek vyrazíme...a kdyby se tam nedalo dojet, tak se vrátíme..aspoń uvidíme jak to po cestě vypadá, takhle by v návalu stresu řekl, že si mám zavolat rychlou k apolináři-) že nikam v tom sněhu mimo Phu nepojede-))) Tak se tak těším do Neratovic, že přece neskončím u Apolináře-)))) Jenže kdo ví-)) uvidíme zítra budeme moudřejší-)

marfinka27
12. led 2010

Tak holky, porodní váhu mi vypočítali na 4kg 😲 , jsem trochu v šoku..

kacka.va
12. led 2010

marfinka: na to kašli 🙂. stejně je to jen odhad. často maminy straší s vysokou porodní váhou a dítě se pak narodí mnohem menší, než byl odhad a naopak, takže bych si z toho hlavu fakt nedělala.

katulen
12. led 2010

já jelikož jsem přenášela, dělali mi kontrolní UTZ ve 41tt a odhad byl 4160 g a malý se nakonec narodil 3760 g, ale stejně císařem, jelikož měl omotanou šnůru kolem krku a nešel ven 😔 , ale vše dopadlo ok, takže na odhady nedejte, není to přesné 😉

marfinka27
12. led 2010

Holky,
děkuju moc 🙂.. Přijde mi, že začínám bejt vystreslá z každý drobnosti.. Nevím proč, asi ty pitomý hormony.. Včera jsem párkrát byla nepříjemná na přítele, ač si to vůbec nezasloužil. Jenže mě to pak začne hned hrozně mrzet a to pak prozměnu bulim a omlouvám se.. Je to hrůza. chci zpátky svojí hlavu 😀 !!! Doufám, že po porodu nebudu mít ještě větší maglajz.. To už snad ani nejde..

pavlazabka
12. led 2010

Marfinko, pokud to dobře sleduju, tak jsi ve 32.tt, takže kdo ví, jak prcek doroste. Pokud bereš nějaké těhovitamíny, tak je možná zkus už vysadit, po nich prý bývají miminka větší. Já to taky tak v této době udělala, pro jistotu. A to, že je dítě větší nemusí být problém, záleží i, jak jsi stavěná ty. Já rodila 3 700 g a pohoda.

marfinka27
12. led 2010

Pavli, já jsem teď 31+2 a vitamíny beru obden.. Mysdlíš teda, že bude třeba stačit jeden týdně? Je fakt, že rodit bych chtěla s epiduralem, pokud to stihnu.. Tak snad ta váha nebude hrát takovou roli. Na jednu stranu jsem ráda, že by mimčo nemělo být drobeček a na druhou mám strach kvůli sobě 🙂..

marfinka27
12. led 2010

Katulenko, a kdy ti zjistili, že má prcek šňůru kolem krku? Až při porodu? My to viděli na našem 3D ultrazvuku a to už je přes měsíc zpátky. Doktorka říkala, že dopředu to nezkoumaj, že se ještě vymotá a zamotá a že každý druhý mimčo ase rodí se šňůrou kolem krku.. Tak nevím..

marsulinka
12. led 2010

adajar, jasně 😉

Vede se nám dobře, zítra razíme na očkování, jinak Adík už je teda pořádnej kluk 😎 a co vy? Co malej? Roste jako z vody co?

teriska, jé ahojky, gratuluju k miminku, to to ale uteklo, to je neuvěřitelný 😉

marsulinka
12. led 2010

teri, Nicolas je moc krásný miminko, jsem ráda, že jste oba dva v pořádku 😉

pavlazabka
12. led 2010

Marfinko, myslím, že by stačil, já je vysadila raději úplně. A o sebe se neboj, jsou holky, které rodily malá miminka a nešlo to vůbec lehce, já jsem ani epidurál nechtěla, když mi ho nabídli, protože mi přišlo, že mě to zase až tolik nebolí. Taky jsem si myslela, že díky většímu miminku budu mít pak dole díru jak vrata, ale na kontrole po šestinedělí mi doktorka řekla, že je všechno pěkně zatažené, takže ani tady to nevadilo.

katulen
12. led 2010

Marfinka, jo, mudr. to zkonstatoval až při tlačení, že to nejde a že má asi šňůru kolem krku ☹ , že se tam prý "houpe", takže ihned sekce. Ono asi záleží, jak je mimi zamotané, Lukášek byl jinak v pohodě hlavičkou dolů..., ale že má šňůru kolem krku se nevědělo. Je pravda, že se určité procento dětí takto narodí, ale když malého vyndali, museli ho přidýchávat kyslíkem, ale naštěstí je v pohodě. Ani nedomýšlím co by bylo, kdyby chtěli dál zkoušet porodit normálně..., neměj obavy, U Apo jsou profíci a vědí co dělají 😉 , budu držet palečky 🙂

lucie777
12. led 2010

My šňůru kolem krku neměli a taky museli Karolínce pomoct kyslíkem, ale jak říká Katulen, sou tam profíci! 🙂

adajar
12. led 2010

marsul Danysek je sikulka dela nam velkou radost. Ted jsme se byli ukazat na Aru

marfinka neboj se do lepsich rukou jsi se nemohla dostat co se tyka deticek. A na porodnici to bylo taky fajn-

marsulinka
14. led 2010

adajar, to je dobře a jak rychle vyrostl viď? Když si vezmu, jakej to byl mrňousek, když se narodil, to je tak fajn, že to všechno dohnal. 🙂

adajar
14. led 2010

marsh jojo roste rychle.

marfinka27
16. led 2010

Ahoj holky, prosím vás, nevíte jak je to s Yal gelem? V lékárně mi řekla, že je na předpis a na gyndě mi řekla, že o tom nic neví, že byl volně prodejný.. Sice mi řekla, že mi ho napíše, ale mě by zajímalo, jestli je na předpis nebo ne..

kacka.va
16. led 2010

marfinka: já kdysi taky někde četla, že je na předpis, ale koupila jsem si ho, když jsem chodila na předporodní kurzy a tam mi ho prodali normálně bez předpisu.

pavlazabka
17. led 2010

Taky myslím, že je na předpis, mně ho předepsali před rektoskopií a říkali, že bez předpisu mi ho v lékárně nedají. Z osobní zkušenosti ale - klystýr je lepší.

lucie777
17. led 2010

Já teda yal neměla, měla sem normál klystýr a byl úplně v pohodě, myslím, že yal je zbytečný.. 😉

marfinka27
17. led 2010

Tak já nevím ☹ ... Proč si myslíte, že je klystýr lepší? Ten Yal je prý šetrnější.. Když pomineme, že se za Yal platí, a mohly byste si vybrat, tak byste chtěly radši klystýr?

kacka.va
17. led 2010

podle mě je klystýr taky lepší. Já jsem si pak vzala yal jednou doma, když jsem měla problém a proti klystýru to teda zas tak moc účinné není. Nehledě na to, že když bych při tom ještě měla kontrakce, tak asi nemám ani náladu to aplikovat podle návodu. A hlavně mi přijde, že Yal ani moc nepročistil. Podle mě vyhozené peníze. I kdyby byl zadara, tak bych šla při porodu znovu do klystýru.

pavlazabka
18. led 2010

Určitě bych chtěla klystýr, i kdyby byl Yal zadarmo. Což já jsem v podstatě měla, jedna lahvička mi leží ještě v šuplíku. Ale ani jsem o této variantě nepřemýšlela. Upřímně si moc nedovedu představit tu aplikaci, s břichem a kontrakcemi. Já si ho aplikovala v "normálním" stavu a měla jsem co dělat. Navíc podle mě Yal tolik nepročistí a já chtěla mít u porodu jistotu, že můžu hodně zatlačit 😀 Nejsem zdravotník, takže nevím, jestli je nebo není šetrnější. Na druhou stranu - v čem by to mělo být? Průplach jak průplach 🙂

lucie777
18. led 2010

A v čem je klystýr nešetrnej? Nebolí to, já vlastně nic necítila, hezky sem se asi tak do minuty zes..la a bylo, yal sem neměla, ale i teď bych si občas ráda dala klystýr.. 😅

kacka.va
18. led 2010

lucie: no mě říkali chvíli v sobě tu vodu udržet, ale já měla problém ujít i ty cca 3 metry na záchod. 😀

lucie777
18. led 2010

To já bych jí udržela i dýl, ale sestra říkala, tak už můžete, na záchod to byly tak 2 kroky.. 😀 Ale pak to byla spoušť.. 😀

marfinka27
18. led 2010

Prý je šetrnější tím, že toho do vás nenaládujou tolik.. Ale proto se ptám ,abych věděla 🙂 .. Nemám zkušenosti ani s jedním 🙂 . A když to tady tak čtu, nechám si asi dát klystýr a Yal si schovám na potom, kdybych měla problém dojít si po porodu na velkou 😉 ... Díky za rady holky

marfinka27
18. led 2010

Ale docela mě děsíte s tím, že bych to taky na ten záchod nemusela stihnout 😀 ...

pavlazabka
19. led 2010

Marfinko, stihneš, já vydržela 15 minut 😎 A aspoň si dobře pročistíš střeva.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru