Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
5. srp 2009

morgan dekujem i s malym.

adajar
5. srp 2009

mars a hlavne vsechno trpelive vysvetlujou a musim rict zre tady jsou slunicka a to je super

marsulinka
5. srp 2009

adajar, tak to je moc dobře 😉 , alespoň k tomu pak má člověk pozitivnější přístup

adajar
5. srp 2009

mars no to jo. treba se tu nekdy pak potkame ikdyz doufam ze ne ze aspon jeste mesic vydrzime v celku.

marsulinka
5. srp 2009

adajar, budu ti moc držet palečky 😉 , ať malej ještě chvilku vydrží

zazit
5. srp 2009

tak jsem po prvni navsteve u Apol. a nemuzu si stezovat - byla jsem za hodku hotova, vsichni mili, takze super!!!!

adajar
5. srp 2009

mars jojo ja taky doufam.

marsulinka
5. srp 2009

zazit, tak to je bezva 🙂 já jsem si taky v pondělí nemohla stěžovat

tantana
5. srp 2009

adajar dik za utechu a at to zvladnete oba.

adajar
5. srp 2009

tanta 😉 a diky

morgan
5. srp 2009

tak se to tu trochu rozepsalo 🙂 , docela se divím, že do diskuze "apolinář" nechodí víc holek!

marsulinka
6. srp 2009

morgan: Já se taky docela divím, když je u Apolináře tolik rodiček a takový fronty 😀

Tak šup sem holky, nejdete některá tohle pondělí na monitor? Že bych se aspoň seznámila?

martinamil
6. srp 2009

Marsulinko, bohužel 😉 Ale v pondělí 17. jdu na kontrolu a taky na IMP a Rizikovku ukázat ja Kryštof krásně roste 🙂

marsulinka
6. srp 2009

marti, Já teď chodím každý pondělí, takže pokud neporodím dřív, tak 17. v pondělí jdu taky na monitor nejspíš 🙂

whoknows
6. srp 2009

Ahoj,
holky měla bych dotaz. Kdy vás váš doktor prvně poslal na vyšetření k Apolináři? Myslím v kolikátém týdnu.
Díky 🙂

marsulinka
6. srp 2009

whoknows, kolem 35.týdne cca, bys měla jít naposled ke svému doktorovi a pak si na konci toho 35.týdne zhruba zavolat k Apolináři a objednat se do těhu poradny k nim, oni tě stejně objednají k Apolináři na ukončený 37.týden....Takže takhle

marsulinka
6. srp 2009

Prostě po poslední svojí kontrole se objednej, aby ti včas objednali k Apolináři na ten ukončený 37.týden 🙂

whoknows
6. srp 2009

hm to mi teda připadá docela pozdě, žejo? no příští týden se zeptám svého lékaře jestli už mě tam pošle, protože mám pořád miminko otočené KP, tak nevím jestli třeba nebude nějaká komplikace,ten můj doktor dokonce mluvil o císaři v případě, že se ještě neotočí. Každopádně bych byla klidnější chodit už na kontroly k Apolináři, abych věděla na čem jsem 😒

marsulinka
6. srp 2009

whoknows, u Apolináře to takhle je, prostě objednávají až na ukončený 37.týden, mají hodně rodiček, ale týká se to hlavně bezproblémového těhotenství a rodiček, tak ty jako riziková rodička, která bude možná rodit císařem, tak si tam můžeš zavolat a zeptat se, jestli tě objednají dřív, myslím, že to tak i dělají, že rizikové těhulky objednávají individuálně dřív. Ale miminko se může až do 37. týdne ještě otočit, takže je čas. Je normální, že se do nemocnice jinak chodí až tak ve 36-37.týdnu....Tak uvidíš, za zeptání nic nedáš 🙂

marsulinka
6. srp 2009

Jinak já už jsem taky ráda, že chodím k Apolináři, mám větší klid 🙂

sylvar
6. srp 2009

whoknows, já měla celé těhu potíže s donošením malé, v 27tt mě hospitalizovali v Motole s tím, že to tam možná budu muset doklepat do konce, naštěstí po 14 dnech jsem mohla domů, v 34 tt jsem měla problém, bolelo mě břicho, jela jsem rovnou k Apolináři, byla jsem tam 2dny na rizikovým a pak jsem už tam měla chodit na ko, jenže stihla jsem to jen jednou v 35+5 s tím, že rodit tak za 14 a za dva dny se malá narodila...zkus se tam ještě poptat, jestli tě vszmou, i když na to už je asi pozdě 😎 já se registrovala v 12tt tuším nebo 16tt, nevzpomínám si

whoknows
6. srp 2009

sylvar, já jsem u Apolináře registrovaná od začátku, v tom problém není🙂 Dokonce jsem tam vloni absolvovala operaci. Jenže ten můj doktor je divnej, neřekne mi nic, co z něj vyloženě nevytáhnu a taky to má všechno jakoby "na háku", na všechno je dost času, takže si mě asi bude chtít nechat do poslední chvíle. Ale fakt bych byla klidnější kdybych chodila do poradny přímo k Apo 😀

sylvar
6. srp 2009

who, tak se zkus zeptat, jestli k nim můžeš chodit, já tam šla taky dřív, vezmou tě 😉

adajar
6. srp 2009

whok no tyhle doktory nesnasim.

sylvar
6. srp 2009

moje dr zase pořád chtěla,ať jdu do Motola, což jsem nepochopila proč...tak jsem se pak zařídila podle sebe a šla k apolináři

marsulinka
6. srp 2009

who, to chápu, je těžký, když ke svému doktorovi nemáš takovou důvěru a dostatečně tě sám neinformuje.........Já měla naštěstí doktora suprovýho a pak jsem rovnou přešla k tomu Apolináři 🙂

tantana
6. srp 2009

who urcite si tam cikni za zeptani nic nedas jak pise marsu.Dneska jsem byla na ultrazvuku a mame uz 1900 g coz je na 32 docela dost,aspon myslim.To chci videt co to bude za medu az bude venku 😅

tantana
6. srp 2009

Jo a nevite nekdo jak se zajizdi na to parkovani na psych. Dneska jsme jeli okolo(od hlavniho vstupu doleva) a je tam brana a napsany vjezd jen s povolenkou.Tak manzilek at se vas zeptam,ze jiste budete vedet.

morgan
6. srp 2009

O dr. mi ani nemluvte, já měla takovou.....vždy jen řekla "dítě žije" a hotovo! Vůbec nevěděla, že už dávno existuje NT screening ve 12-13 týdnu, prostě neznala...a furt, že mám jít do krče, když mám trvalý pobyt na P4 (i když tam nebydlím)! Byla jsem v nervu, tak jsem si někdy ve 33tt za 1500 zaplatila jako samoplátce vyšetření u dr. Břešťáka abych měla klid...

tantana - tak to bohužel nevím, vdžycky jsem parkovala přímo před porodnicí nebo bezprostředně blízko..asi by ti řekli na vrátnici

marsulinka
6. srp 2009

tantan, tak to gratuluji k ultrazvuku, uvidíš, oni ty váhové odhady nejsou až tak přesné 🙂 Já si taky myslím, že budeme mít malého obříka, hihihi 🙂 Jinak s tím parkováním na psychyatrii ti bohužel neporadím, vůbec nevím, kde to tam je. My budeme parkovat normálka někde, kde jsou ty automaty...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru