Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
6. srp 2009

morgan no dobreho gynekjologa obvodaka aby clovek pohledal co??

martinamil
6. srp 2009

Tak to já jsem měla kliku. Mám super obvoďáka, který vlastně první identifikoval můj problém. Sice jsem od 13.tt k němu chodila jen 1x měsíčně pro lístek na peníze, jinak do rizikovky k prof. Hájkovi, ale ocenila jsem, že třeba sám posílal sms a ptal se co a jak, jak se daří, co mimi atd.

morgan
6. srp 2009

adajar - přesně 😠

martinamil - tak to se fakt hned tak nevidí 😉

martinamil
6. srp 2009

A přitom je to "klasický" obvoďák. Ono je to, jako všechno, hlavně o lidech.

Má 2 ordinace, Poděbrady a Městec a sám mi nabídl, že mohu jezdit do Městce, jestli chci, že tam nejsou schody (v Poděbradech to je 3 patro).

adajar
6. srp 2009

mart muj znal muj problem a nic.

morgan 😀 😀 😀

tantana
7. srp 2009

mam tak nejak normalniho,ani moc zdilnej ale vi co dela. 😉

berunka
7. srp 2009

ahojky maminy je tu nejaka,ktera rodila u Apolinare?ja jsem tam rodila loni v prosinci.jake jste mely zkusenosti,jak se vam libilo sestinedeli?

katulen
7. srp 2009

Ahoj holčiny, taky jsem tu párkrát byla, jsme už od neděle doma, takže poznatky od Apo jsou čerstvé 🙂
Já měla termín 17.7. , ale přenášela jsem, takže 27.7. v pondělí jsem ráno nastupovala na por. sál 2 na indukci.
Hned ráno po monitoru jsem dostala gel a začaly dopoledne jen slabé kontrakce, cca po 5-10 min., k večeru to sláblo a ustalo uplně, takže jsem na předpokoji u por. sálů přespala a čekala na druhý den, to mi dali tabletu a po ní se také nic nedělo, až před polednem mě por. as. vyšetřila (trošku silněji) a pak to naskočilo, kontrakce cca po 1/2-1min., manžel přijel fakt rychle, kolem 13,00 jsem šla na box. Bylo to hrozně silné, při prvním porodu přišly kontra postupně, ale na toto se nedalo připravit 😅. Proto jsem co nejřív žádala epidurál, rodilo to odpoledne dost maminek, takže chvilku trvalo, než přišel anesteziolog a píchl mi ho..., nastala na chvíli úleva, ale kontra pořád moc silné, tudíž kapačka na zpomalení...., i tak kolem 17,00h jsem začala tlačit, ale prostě to nešlo, malý byl ok, hlavičkou dolu, ale díky přenášení jsme už týden před vyvoláním porodu měli váhový odhad 4013g (první dcera měla 3700g a narodila se spontánně bez problému, taky u Apo 🙂 ), takže si mudr. myslel, že to nepůjde kvůli vyšší váze mimi, ale pak řekl, že to vypadá, že má malý pup. šňůru kolem krku, tudíž to nejde dál, tlačila jsem co to šlo, manžel se snažil se mnou 😉 , díky za to, že tam byl 😉 . No ale po 18,00h přišel i Doc. Hájek a vyšetřil mě, a rozhodl, že se jde na císaře, že tudy cesta nevede.....takže akutní sekce pod celkovou narkózou... . No, dopadlo vše dobře, malý už byl částečně vstouplý dolu, takže ho museli zase tahat zpět 😕 , rozdýchávali ho trochu kyslíkem, ale prý se adaptoval hned dobře, já jsem teda posešívaná více i v hrdle děložním něco prasklo, to tím větším tlačením, ale dali mě do kupy. Po 1 dni na JIP, jsem šla na normální pokoj 🙂 .
Chci tady napsat, že tu nebyly dobré ohlasy na odd. šestinedělí P15, tam mě přeložili z JIP, a já si za celou dobu nemůžu vůbec ale vůbec na nic stěžovat..., gynekologické sestry i dětské byly zlaté, žádný náznak nezájmu nebo arogance, naopak ve 2 ráno dětské bez problému míchaly příkrm pro malého a dávali mi ho s úsměvem. Byla jsem na klasickém normálním 3 lůžkovém pokoji (o nadstandartech si člověk může nechat zdát, jelikož fakt nával..jeden den rodilo prý na sálech 16 maminek najednou 😕 😅 ). Ale když člověk je rád, že je to vše za ním, mimi má u sebe a je vše v pořádku, tak zas nevidím problém...., možná je to o lidech, vystřídaly se všechny směny, ale všechny ok. Tím chci povzbudit maminky, které to ještě čeká, že i P15 není takové odd. jak někdo píše.
Přeji všem zdravé mimísky a co nejkratší porod 🙂 🙂

morgan
7. srp 2009

Katulen to sis tedy užila s Lukáškem 🙂, jak píšeš, je to o lidech a je fajn, že jsi narazila na ty dobré 😉

marsulinka
7. srp 2009

katulen, gratuluju k Lukáškovi a že si tak krásně zvládla tak náročný porod............to je dobře...., je bezva, že máš s lidmi dobrou zkušenost, tak snad to tak bude i u nás 🙂

Akorát teda ten návla, to je pech........., tak s tím nadstandartem asi moc počítat nebudu 😠

adajar
7. srp 2009

katu ty jo no aspon uz mas maleho doma.

tantana
7. srp 2009

katu take se pripojuju ke gratulacim na mimiska, hlavne ze jste zdravi a doma.

katulen
7. srp 2009

jj, díky, jinak na ten nadstandard se dostat je o náhodě, nahlásíte to už při příjmu na porodní sál, třeba budete mít štěstí 🙂 , budu vám držet palečky, pak taky poreferujte, jak jste dopadly.
Mimísek je krásný výsledek všeho nepohodlí, stojí to za to 🙂 😉

adajar
8. srp 2009

katu a kolik stoji nevis???

morgan
8. srp 2009

adajar, myslíš kolik stojí nadstandart? já platila 750kč za noc

adajar
8. srp 2009

morgan diky za tip.. No snad je to jeste daleko.

tantana
8. srp 2009

adajar urcite.Hlavne se nestresuj a bud tak nejak v pohode.

morgan
8. srp 2009

adajar, určitě je to ještě daleko a Daniel vydrží v bříšku co nejdýl 🙂

marsulinka
9. srp 2009

Ahoj holky, tak jen v rychlosti, dneska jsem nějaká ko, včera jsme byli na výletě na Karlštejně 😀 , zítra jdu už na ten monitor ráno, tak pak dám vědět, jak jsem dopadla. Jinak o ten nadstandart se budu prát zuby nechty, když bude volný 😀

adajar, taky ti přeju, aby malej ještě nějaký čas v tom bříšku zůstal 😉

berunka
9. srp 2009

holky ja jsem byla na nadstandardu a musim si to tedy moc pochvalit.hlavne po cisari je to opravdu vyhoda mit socialku na pokoji,kazdy usetreny krok je dobry 😀 ja jssem navic rodila o mesic driv takze byt na normal pokoji by znamenalo,ze by navstevy malou skoro nevidely.navstevy jsou totiz na normal pokojich jen na chodbe a to je ta hlavni chodba pred porodnim salem,kde je zima.no a to pro nas nepripadalo v uvahu.na nadstandard muzou navstevy na pokoj.ja mam teda u Apolinare kamaradku na Jipu takze jsem byla na normal pokoji jeden den a pak jsem sla na nadstandard. 🙂

tantana
9. srp 2009

beru to se tedy nekdo ma 🙂 Snad budou nejaky volny,ale co jsem slysela tak jich tam je dost,takze se hodne uvolnuji. No uvidime.
Marsu, ty jsi tedy odvaha takhle vejletnicit. 😀

berunka
9. srp 2009

no je jich tam 9 dvouluzaku a jeden jednoluzak myslim.teda aspon na tom oddeleni co jsem lezela ja to tak bylo.nevim jestli je tam vic oddeleni kde jsou nadstandardy.no byla jsem fakt rada ze jsem tam mohla byt.sice spolubydlici strasna ale ta socialka a komfort to kompenzoval.hlavne polohovaci postele k nezaplaceni.kdyz mate co delat se skulit z postele 😀

martinamil
10. srp 2009

Berunko, souhlasím! Elektricky polohovací postele k nezaplacení, hlavně po císaři.

Nadstandart je i na P-5. 2 dvoulůžkové pro šestinedělí, ostatní využívají pro maminky nedonošeňátek, co čekají, než je propustí domů.

marsulinka
11. srp 2009

Ahoj holky, tak se konečně hlásím po včerejší kontrole: 🙂

Takže monitor prý ukázkový, sice jsem museli miminko na začátku budit, ale jinak potom vše v pořádku, prý má srdíčko jako zvon , stěr na streptokoka negativní a jinak miminko už trochu sestouplo, ale ještě ne tolik, aby to bylo na porod. Jinak váha pořád stejná 14kg nahoře, tlak ok, moč ok. Prý ukázková těhule 😀.

Jinak na tem monitor jsem tem byla lehce před 7hodinou ráno a šla jsem na řadu mezi prvními, takže jsem vůbec nemusela čekat, no a pak nahoře v poradně jsem čekala tak 40minut myslím, takže to bylo v pohodě a narazila jsem i na toho samého doktora: Vokroje, což bylo fajn a pak tam byl i doktor Koucký 🙂 . TAkže si nemůžu stěžovat

tantana
11. srp 2009

Marsu, holt jste sikulove. 🙂

martinamil
12. srp 2009

Tak já se dnes stavěla u Apo na IMP s oblečkama, co z nich Kryštof vyrost a samozřejmě jsem byla ukázat Kryštofa i na rizikovce. A po 9 měsících docházení tam jsem objevila výtah 😉 🙂 Já ho dřív nepotřebovala, ale dnes s kočárkem se hodil 😉

A mimochodem, ty schody jsou perfektní rehabilitace po císaři. Jsou "pozvolné" a tak pomáhají vrátit do kondice 😉 😅

whoknows
12. srp 2009

Ahoj,
jsem tu jen na skok, chci se podělit o svou radost 🙂 miminko se konečně otočilo hlavičkou, takže to snad dopadne normálním porodem. Tak mi snad ten předporodní kurz příští týden bude k něčemu dobrý.

Marusulinko, gratuluji k ukázkovému monitoru 😉

morgan
12. srp 2009

marsulinka jen tak dál 🙂

whoknows tak si mimčo dalo říct, to je dobře 😉

marsulinka
12. srp 2009

holky moc díky 🙂...

whoknows, moc gratuluju k otočení miminka 🙂 , to je dobře

já jdu zase k Apolináři 17.srpna v pondělí, tak snad už mimi trochu klesne dolů..., aby se to víc začalo chystat na porod...

adajar
12. srp 2009

Ahojky holky tak Daniel se narodil 10.8.2009 ve 3:07 vazil 880g a meril 33cm. Zatim bojuje moc pekne jen ma vrozenou infekci takkze bojuje zatim. Ale je to silak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru