Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
5. led 2010

Holky nastrih hraze ma svoje opodstatneni

kacka.va
5. led 2010

jolanko: manžel tam může být s tebou celou dobu, ale ne na pokoji, ale na chodbě. u mě kontakce trvali dlouho, takže jsem ho poslala domu (byl by jinak celou noc na chodbě) a když už to vypadalo, že se bude rodit, tak jsme mu zavolali, on přijel a šel se mnou na sál.

luciina
5. led 2010

Tak jsem 30.12. byla u "zápisu" 😉 a přišla jsem přesně ve 13hod.. a bylo přede mnou asi 50maminek a když jsem po 50ti minutách odcházela bylo tam asi ještě dalších 30 maminek.
Sestřčka na to, že všechno říká každé mamce zvlášť tak byla velmi milá.
K porodnímu plánu: ještě jsem o něm vůbec neuvažovala, manžel neví jestli chce být u porodu (bych ho chtěla, ale přivazovat ke koze ho nebudu), ale za dveřmi určo připravenej bude. Ostatní medicínské věci ať udělají jak bude třeba.Mimi hned na břicho a pak co nejdéle to bude možné ho mít u sebe. To jsou asi úplně normální požadavky.

marfinka27
5. led 2010

Kacka.va: no, to je právě to, já určitě budu ten hnusnej sobec, kterej bude chtít, aby přítul čekal na chodbě i když já budu muset chvílema ležet na pokoji a před sestřičkama budu za rozmazlenýho fracka, kterej tyranizuje přítele 🙂.. Ale já o tom s budoucím ta´tuldou mluvila a on mi řekl, že mě naprosto chápe a že tam klidně bude sedět i dva dny 🙂.. Pro mě je strašně důležitej ten pocit, že je blízko mě.. Až mi začíná připadat vtipný, že nemám takovej strach z porodu z tý bolesti jako z toho, že by mi přítele poslali domů 😀 ...

kacka.va
6. led 2010

marfinka: já byla v porodnici 37 hodin, než jsem porodila, kontrakce 22 hodin a neotevírala jsem se, takže by to ani nemělo smysl, aby tam byl manžel celou dobu se mnou 🙂

lucie777
6. led 2010

Já si teda nedokážu moc představit ten porodní plán, protože u mě nebyla nonstop jen jedna PA a doktor tam pak přišel ještě jeden, vlastně když už se rodilo, tak tam bylo celkem asi 6 lidí, takže to by ten plán museli číst všichni, no přijde mi to trochu nereálný, ale hlavně mně v tu chvíli bylo tak nějak skoro všechno jedno.. 😀
Jediný, co bych příště asi chtěla jinak, aby mohl být manžel se mnou celou dobu..

mpavlinka
6. led 2010

Ahoj holky, chci se zeptat na Vaše zkušenosti v Apolináři - ohledně mediků a jejich přítomnosti u porodu. Kamarádka tam totiž rodila a vystřídalo se u ní asi šest různých lidí - asi ne vše doktorů, šahali a roztahovali čípek apod. Takže z toho měla docela blbej zážitek. Díky.

mamina
6. led 2010

Adajar,a jaký??? Já měla čtyřkilový děti a když tomu dali doktoři dostatek času,abych se sama otevřela a když mě nenutili rodit na zádech,tak jsem nepotřebovala ani jedinej steh!A to měli všichni velkou hlavičku.Ten největší dokonce 37,5cm!Ono doktorům taky nemůžeš všechno věřit,víš?Taky jsou to jen omylný lidi. 😉

marfinka27
6. led 2010

Začínám mít krapet hrůzu z toho, koho tam chytím jako personál.. Kámoška rodila u Apo teď o Vánocích a po půlhodinovejch hrůzách o personálu mi řekla, že nikdy víc.. A to je zvyklá na ledacos, páč je záchranářka.. Modlím se, aby až budu rodit, nevstali všichni prdelí napřed, jak se to povedlo vychytat jí...

Kačka.va: no to je právě ten smysl v tom, že máš u sebe někoho, kdo ti vlastně tu nejhorší dobu pomůže překonat,ne? Myslím, že když jsme si to miminko udělali spolu vědomě, tak máme nárok bejt spolu u nejdůležitější chvíle v životě a ne bejt ve stresu, že ho pošlou domu a já se budu bát, jak tam sama budu hekat s cizíma mamčama.. Ale jak jsi psala, že může bejt alespoň na tý chodbě, tak mě to celkem uklidnilo.. Snad budu schopná na tý chodbě bejt taky 🙂

A s těma medikama.. Pokud vím, tak se tě musej zeptat, jestli ti nevadí, že je tam pustěj,ne?

adajar
6. led 2010

mamina tak to jsi jedna z mala co to nepotrebovala, ale ono takove natrzeni az k ritnimu otvoru a celej zivot mit s tim problemy neni moc dobry.
Jinak ti samozdrejme gratulujize jsi ho nemela, Ja sice taky ne, ale ja rodila mrnouska. A ja jsem zdravotnik takze ctu odborne veci obcas.

marfinka to podepisujes pri prichodu do porodnice souhlas jestli muze nekdo nahlizet do chorobopisu a mediky taky. Jinak ja byla na porodnim dale 2 lezela jsem tam 3 dny a nesmela jsem vstat a super personal. A pak u porodu to same. Je to asi o tom nakoho narazis.

ajinka22
6. led 2010

Ahoj holky, ja jsem pri prijmu i psala do papiru, ze si nepreji medika u porodu bez meho vedomi. Ve chvili, kdy jsem byla na porodnim boxu, tak jsem byla jedina rodicka a kontrolovat me chodila takova mlada, sice prijemna, ale medicka a takovej doktor ve strednich letech. Sympatickej nic moc, ale asi profik. Nikdo se ani nezeptal (a mnozstvim prace na sale to asi nebylo), jestli tam muze ta medicka byt a ja jsem pak byla rada, ze jsem ji tam mela, alespon jsem mohla pri siti s nekym sympatickym dat rec 🙂

martinamil
6. led 2010

mpavlinko, přítomnost mediků musíš povolit - písemně a vždy Ti řeknou, že je to medik. A zároveň pokud Ti to je nepříjemné ho můžeš vykázat kdykoliv.

K personálu: Já tam v loni strávila skoro 5 měsíců - rizikovka + porod a nepotkala jsem jediného protivného člověka.

hest
7. led 2010

tak já jsem tam potkala už dvakrát superkyselé arogantní sestry v poradně..takovou potkat u pordu, asi bych byla hodně naštvaná..

marfinka27
7. led 2010

No, já tam byla zatím jen na screeningách a z toho tam dvakrát yly skvělý a milý doktorky a jednou tam přišla nějaká vysoká bloncka a byla příjemná a důležitá jak osina v zadku :-/.. Ale jedna ku dvěma je ještě dobrý skóre 🙂..
Jinak, už se to určitě rozebíralo-jsem sklerotik 🙂, ale co sebou do porodky, asi nic moc, že jo? Na mimčo prý všechno dostanu, tak počítám, že vezmu jen balík plen a dudlík? A doma připravím Martinovi co pak sebou vezme na oblečení pro prcka. A sobě asi Yal gel, gel z dubové kůry, síťovaný kalhotky, dvě košile, těhupodprdy, župan, ponožky, pantofle a tyčinku na pusu.. Už mě nic jinýho nenapadá.. ?

mamina
7. led 2010

Adajar,ale o tom to je!Doktoři nechtěj čekat,dávaj provokačky,oxytocin ajá nevím,co ještě,aby to urychlili.A miminko nemá čas dorotovat(během porodu se otáčí kolem svý osy).A když pak má mamina rodit na zádech,což je ta nejhorší možná poloha,tak pak jsou ženský potrhaný.Stačí,abydoktoři trochu zvolnili tempo a ve většině případů byk nástřihu ani k potrhání nemuselo dojít.Jsem toho zářným příkladem.3 děti jsem rodila s doktory,s provokačkama a všema těma nesmyslama a pokaždý jsem měla přez 20 stehů,šílený bolesti,ztráty vědomí já nevím co ještě.A 2 jsem rodila s PA,kdy doktor jen zpovzdálí dohlížel,aby se nic nepokazilo.Dali tomu čas.Bez léků.Bez klystýru.Normálně jsem na hekárně dostala oběd!S minimálníma bolestma.(ještě půl hodiny předporodem jsme si vyprávěly s PA vtipy!)A bez šití..
Když jsem se ptala,jak to,že můžu jíst,tak mi řekli,že i kdybych nakonec musela na císaře,tak riziko vdechnutí zvratků je minimální!Když vezou někoho po havárce,taky nečekaj,až vytráví,ale jde na sál okamžitě.Jen s tím anesteziolog musí počítat.A přizpůsobit trochu anestézii.Že je to naprosto bezdůvodný týrání rodiček,nechat je o hladu třeba kolik hodin nebo i dní,že pak jim lítaj cukry v těle a pak jsou unavenější a maj míň sil na tlačení...Tak si vyber,co bys radši.Já to vím naprosto přesně. 😉

adajar
7. led 2010

mamina hm mas pravdu. nema to svoje odpodstatneni a tak. A ja treba jinak nez vleze rodit nemohla kvuli malemu. A bohuzel normalni porod normalniho ditete nezaziju. A pokud se jedna o vyvolavani nekdy ma svoje opodstatneni. Ale to je jedno ja jsem jen sestra a ne doktor a ty mas vic zkusenosti kdyz mas tolik deti. A co vic rict ja si myslim svi a ty taky.

Jinak ja vim co bych chtela presne, ale to se mi nikdy nesplni. A vyber nastrih nebo ne nebo jestli chci epi nebo ne se me nikdo neptal a melo to svuj duvod. Ten by si asi taky rekla ze neni duvodem.

adajar
7. led 2010

mamina a je videt ze doktorum nneveris, ale me nic jineho nez verit lekarum nezbylo

lucie777
7. led 2010

Já sem si klystýr teda docela užila (konečně sem se po 9 měsících pořádně vyprázdnila) a rozhodně na něm nevydím nic špatnýho a bez epidurálu bych nejspíš vyskočila z okna, díky němu sem se navíc uvolnila a tím pádem otevřela a kdyby mě nenastřihli, tak by malá snad ani nevylezla.. Ale s tím jídlem teda souhlasím, hlad sem pak měla jak vlk! 😉

lucie777
7. led 2010

Marfi, košile sem nosila jejich, vložky taky, ponožky sem neměla ani jednou, bylo tam dost teplo a na mimčo, jak říkáš, plíny a ještě si vem vlhký ubrousky, ty tam nejsou, jinak vše je.. 🙂

Já tam zažila naprosto nepříjemnou a arogantní dětskou doktorku, to byla vážně síla, ale jinak taky dobrý! 🙂

lucie777
7. led 2010

nevydím??? 😲 no já sem debil... 😅 to už je teda vážně těžká demence...

marfinka27
7. led 2010

Lucie777: Super, díky.. Ale ty fusky si pro jistotu vezmu 🙂.. Jsem vymrzlá pořád jak psí h...o 😀 s tlakem 90/60 to je asi normální..

lucie777
7. led 2010

Marfi, to jo, já měla ponožky taky s sebou, ale i s mým tlakem 100/60 mi bylo teplo! 😀 A kdy tě to čeká?

marfinka27
7. led 2010

Lucie: čeká mě to 14.3. .. Tak už tačínám být trochu nervózní 🙂.. Strašně se na Marečka těšíme, ale mám samozřejmě i strach, jak to bude probíhat..

marsulinka
7. led 2010

Ahoj holky, po dlouhé době se zase ozýváme 😉 Adík je zdravej a roste jako z vody a je fakt hrozně hodnej, musim zaklepat, pořád se akorát směje.

Jsme konečně přestěhovaní do nového, takže bydlíme v Jílovém.

Jinak holky, nástřih hráze dělají pouze, když je to nutné a není to zase tak katastrofické, lepší, než kdyby jste se rostrhly, to by pak bolelo ještě víc.

klystýr mi přišel taky v pohodě, byla jsem taková hezky prázdná 😉

Z mojí strany, už jsem to tu psala několikrát, s Apolinářem spokojenost, ale samozřejmě všude se vyskytnou lepší i horší lidi, tak to prostě je.

adajar
7. led 2010

mars ahojky jak se vam vede?? Vsak ja psala ze ma sve opodstatneni a ne ze je potrebne vzdy.

k.jolanka
7. led 2010

Ahoj holky, koukám, že porodním plánem se tu rozpoutala celkem slušná diskuze 😉 to je fajn, děkuju za vaše názory. Co se týká nástřihu hráze, tak vím, že ho nechci preventivně, ale pokud nebude zbytí, ať mi ho provedou. do zdravotnictví vůbec nefušuju, nerozumím tomu, navíc jsem prvorodička, takže chci a budu doktorům věřit, co taky jiného že 🙂

jinak já vůbec nemám tu kojící podprdu a nevím ani jestli se teď ještě pro nějakou dostanu, spíš už jen polehávám...myslíte že je to v nemocnici jedno, když nebudu mít přímo speciální, ale nějakou svojí?

marfinka: já jsem zatím s personálem spokojená, sestry na monitoru i v poradně jsou příjemné i doktorky, jen jeden doktor mi nesedí, ale jak píší holky, to je všude 😉

kacka.va no to je fakt, je lepší když se alespoň on půjde domu natáhnout, a pak dorazí na porod, než aby tam chudák seděl, když stejně bude na chodbě

pavlazabka: no kůli chřipce jsou zakázané návštěvy, ten porod ne..já jen tady četla, myslím, že to řešila zrovna marfinka 😉 o pár stránek dál, že nemůžou být partneři s námi celý porod, ale možná jsem to asi špatně pochopila..jsou tam, ale jen na chodbě🙂

holky, když vám praskne voda, jak dlouho může být mimčo vevnitř bez plodovky, aniž by byly nějaké potíže? kamarádka byla dva dny-zdá se mi to dost dlouho a malá pak byla přidušená a musela stejně císařem...do kdy by prostě to miminko mělo z nás vyjít ven po odtoku vody?🙂

adajar
7. led 2010

k.jo jeste jsou porad zakazany navstevy??? My jdeme s Danyskem na ockovani a chteli jsme se stavit na neonatologii ukazat se, ale tak asi ne.

k.jolanka
7. led 2010

adajar: když jsem byla v poradně před týdnem tak tam cedule ještě visely..ale abych pravdu řekla, toto úterý jsem si toho nevšimla, takže zase tě nechci mystifikovat...jen že ta epidemie chřipky asi stále trvá, tak proto si myslím, že návštěvy tam jsou stále zakázané...na ceduli stálo od 22. listopadu do odvolání, ale bude asi nejlepší tam třeba zavolat a zeptat se...já bych taky uvítala, kdyby to odvolali, třeba v ostatních porodnicích co jsem slyšela, jsou již návštěvy povolené..kdyžtak kdyby jsi zjistila nějaké novinky, dáš sem echo ? 😉

adajar
7. led 2010

k.jo jdu tam v pondeli takze pak dame vedet. 😉 😉 😉

k.jolanka
7. led 2010

jo tak to tam jdu taky, do poradny 😉 😉 jestli teda před tím neporodím 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru