Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
20. bře 2008

kdy jdeš? já se vše dovím až v to úterý zda potom rovnou nastoupím či ještě dojedu do poradny. 🙂

kacka.va
20. bře 2008

taky v úterý 😉

martinka79
20. bře 2008

já v úterý na podrobný ultrazvuk a pohovor s doktorem a tam se domluvíme. 😉 budu na tebe myslet.

kacka.va
20. bře 2008

a ty jdeš na císaře, že už si tě tam nechají? ☹

martinka79
20. bře 2008

nevím nic víc jen, že to bude s nástupem předem domluveným,z důvodu toho rizika výměny krve. myslím,že mne ještě pustí domů. doufám. a nastoupím až další tyden. 🙂

kacka.va
20. bře 2008

aha, tak to jo.

martinka79
20. bře 2008

uvidím co vyřknou za verdikt. jinak se těším na zprávy z poradny jak se ti tam líbilo a tak. 🙂

kacka.va
20. bře 2008

Já jsem zvědavá, k jakému Dr. budu chodit.

martinka79
20. bře 2008

těším se na info od tebe. určitě jsou všichni kvalita. 🙂

janah.
20. bře 2008

Já tedy do poradny chodím jednou týdně a oni se tam Ti doktoři mění. Jinak sály jsou dle mého názoru stejný, záleží na osobních preferencích. Podařilo se mi rodit na obou a vždycky bylo narváno 😨 Ach joo, tak snad mi tentokrát dopadne ten můj "favorit"
Říkali Vám něco o těch nadstandardech, jak jsou plný??

kacka.va
20. bře 2008

já zase od holek slyšela, že se snaží pokud to jde objednávat k jednomu, aby se s vámi víc seznámil. Nadstandardy jsou prý když je hodně rodiček většinou plné. Když je "normální období", tak je to v pohodě.

kacka.va
20. bře 2008

já zatím nejsem rozhodnutá, jestli nadstandard jo nebo ne. Do jednolůžkového se mi nechce a dvoulůžkový má výhodu jen v těch sociálkách, protože když druhá mamina nechce návštěvy na pokoji, tak je vám nadstandard na prd.

janah.
20. bře 2008

Taky si myslím, že dvoulůžák je na nic. Chtěla bych ten jednolůžkovej a to jen z toho důvodu, že mám 15 m syna a aby mohl na pokoj. Na chodbě je to hrůza, to bych za ním jen běhala. Ten obyč. pokoj je dobrej. Sprcha hned vedle a s WC jsem nikdy problém neměla... 🙂
Jinak ohledně objednávání k jednomu dr. to se mi nějak nezdá. Na sesterně mají rozpis a fakt mě vždycky objednali v týdením termínu (nikdy jsem tedy nepřenášela). Jinak se mi to tam zdá jak běžící pás. Možná, že když je nějakej problém, tak je to u jednoho dr.... 😉

ervina
20. bře 2008

u těch nadstandartů je to tak,jak píše kacka, to nám taky říkali na tom kurzu. jinak si myslím,že ty porodní boxy jsou zhruba nastejno, i když vybráno již taky mám 😉 uvidíme,jak tam bude plno.
jinak do té poradny se chodívá vždy ve stejný den v týdnu,takže to pak vychází i ke stejnýmu dr., teda já tam chodím pořád k té samé dr. 😉

koukám,že teď je na řadě janah a možná i martinka,tak vám holky držím pěsti,aby porod proběhl hladce a měly jste zdravá mimča!!!

kacka.va
20. bře 2008

no kdyby byli normální pokoje bůhvíkolika lůžkové, tak bych asi uvažovala, ale když jsou třílůžkové, tak to je pohoda. na jednolůžák se mi teda nechce, jsou to další 300,- navíc oproti dvoulůžáku a když něco nebudu vědět, tak je lepší mít okolo sebe maminy 😉

janah.
20. bře 2008

To máš pravdu. A taky aspoň budeš mít s kým pokecat 😀 😀 Já to řeším jen kvůli malýmu. Jinak bych věděla jak utratit ty hříšný prachy 😀 😀 Jinak poslíčkuju, doufám, že to aspoň k něčemu povede a nebudu takhle plašit ještě tejden 🙄

kacka.va
20. bře 2008

tak ať to máš rychle za sebou 😉. I když mě už to nevyspání z velkého břicha taky nebaví, ale ať si tam ještě chvíli pobude 😀

kacka.va
20. bře 2008

poslíčky jsem měla jen jednou, teda aspoň myslím. 🙂

janah.
20. bře 2008

Pořád jsem chtěla ještě přečkat Velikonoce, ale jestli v tomhle stavu tak to snad radši v noci jet 😉

kacka.va
20. bře 2008

😀 , no jo, ale Ty už jsi zběhlá mamina 😉, pro Tebe to bude hračka 😉

janah.
20. bře 2008

hahaha tak to si vážně nemyslím. Mám hrůzu, abych neplašila zbytečně. U toho druhýho se mi to stalo 😀 😀

kacka.va
20. bře 2008

no, u mně je to zatím sladká nevědomost 😀 , tak jsem na sebe zvědavá, co to se mnou udělá.

janah.
20. bře 2008

Ještě jsem se chtěla zeptat, je možné rodit na nějaké stoličce nebo něco podobného??? 🙂 Nebo jen ty lůžka?? 😕

mysinka
20. bře 2008

Tak jsem byla dnes poprvé v poradně...všichni hrozně moc milí, MuDr Kratochvíl je maličko zvláštní, ale milý 😉 Na to, kolik měli v poradně i na monitorech lidí, jim to šlo docela od ruky. I tak jsem tam ale strávila celkem 3 hodiny 😒 Doufám, že příští týden už tam nebudu muset 😉 Já chci rodiiiiiiit!!!!! 😀 😀 😀

cechtek
20. bře 2008

čauky, já chodila do poradny stále ke stejné Dr., tj. asi výjimka, pokud vás šoupnou jednou k někomu jinýmu...
na Dr. Kratochvíla jsem na jediného slyšela kritiku od víc holek, já ho naštěstí nepotkala, na stoličce jsem chvíli byla když malý neklesal dolů, po posazení na stličku jsem měla pocit, že ze mě vypadne, rodila jsem na lehátku, já byla normoš na 3 lůžáku a v poho, ono je to pak fuk... 😉 držím palečky!

kacka.va
21. bře 2008

janah: mají tam takovou stoličku, ale pak tě stejně dají na lůžko.

janah.
21. bře 2008

Kacka.va a je ta stolička dobrá?? Já jsem teď četla článek o nástřihu a prej je to přirozená poloha, mimi se samo sune dolů a paki se nemusí stříhat. Za mne tam nic takovýho nebylo (nebo mi to nikdo nenabídnul) a tak mne to zajímá... 🙂
Díky za info

cechtek
21. bře 2008

stolička super, malej konečně sestoupil dolů, ale stejně jsem stříhaná a šitá byla...

kacka.va
21. bře 2008

janah: no tomu bych moc nevěřila, že jen díky stoličce se nemusí nastřihávat. Hlavně prý ta stolička pomáhá při otevírání a uvolňování pánevního dna.

janah.
25. bře 2008

Ahoj Barbarku,
jak zvládáš konec těhu s nohou???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru