Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tanuki
28. bře 2008

ahoj maminky, tak už se musím pomalu registrovat a nemůžu se rozhodnout ☹
Jestli jsem to správně pochopila, tak jediná porodnice, kde může být partner od začátku je Podolí? Já bych tam hrozně nechtěla být sama... Ale kdybych neležela na pokoji a courala po chodbě, tak ho tam mít můžu, jo? Rozhoduju se mezi Motolem, Apolinářem a Podolím- a do Podolí už registrace hoří 😖

luciakubista
29. bře 2008

ahoj tanuki,
ja jsem taky v praze a muzu ti rict,ze podoli uz asi nestihnes.Ja tam byla v 12tt a vysmali se mi,ze maji beznadejne plno. Ja jsem se rozhodla pro apolinar,byla jsem na info schuzce a byla jsem nadsena. Tam se opravdu registruje az od 15+1. 😉

tanuki
29. bře 2008

Luci, díky, to je fakt šílené, průkazku mám teprv odvčera...
A jak probíhala ta schůzka?

kacka.va
29. bře 2008

tanuki: to není úplně pravda. Ani v Podolí podle duly, co tam často rodí s maminkama nemůže být tatínek celou dobu. Údajně je to dneska jen na Bulovce, kde mají všechno oddělené a tím pádem tam tatínek nevadí dalším maminkám.

tanuki
29. bře 2008

Děkuji, no tak já asi zkusím ten Motol a budu tajně doufat, že nás tam zrovna nebude víc a tatínka povolí... 😔

kacka.va
29. bře 2008

Já zrovna na motol neslyšela chválu, ale záleží to asi případ od případu, prostě někdo má zkušenosti dobré někdo špatné 😉

tanuki
29. bře 2008

Já už jsem slyšela špatné zkušenosti odevšud 😀 to si člověk nevybere. Ale tobě přeju klidný a rychlý porod, už to máte za pár 🙂

martinka79
29. bře 2008

no pokud má být nějaká komplikace tak může být průser v jakékoliv porodnici a když jde vše hladce tak to jde i rtam kde každý nadává.
Holky spíš jde o to se tam cítit dobře a hlavně umět si prosadit svoje. 😉

cechtek
30. bře 2008

čauky, zátěžák jsem také absolvovala, naprostá pohoda 😉
holky držím moc palce, barbarku, tak to máš pohodičku a Dr. Kouckému můžeš absolutně důvěřovat, gže no stress 😉
tanuki: doporučuju Apolináře
martinko79: já si myslím, že nejdůležitější je mít profi personál, kterému člověk může věřit, že ať se bude dít cokoliv, tak se o Tebe postarají maximálně jak bude v jejich silách...

martinka79
31. bře 2008

cechtek: ahojky pomohl ti zátěžák urychlit porod? já bych brala kdybych už zítra mohla rovnou rodit abych se musela tam zase vracet. 🙂 první jsem rodila raz dva...

petule.h
31. bře 2008

ahoj, já teda dorazila ve čt na příjem po dlouhém přenášení a první jsem dostala kapačku, nic, večer vyvolávačku, nic, další den opět vyvolávačku a nic a nakonec tu nejrychlejší co je a nakonec císař ... takže držím palečky

martinka79
31. bře 2008

aha no tak to je pěkné zatím slyším samé mainky co to na ně nepomohlo nebo měli stahy,a le čípek ne ne klesnout a otevírání také. Tak mi třeba napomůže, že jsem druhorodka a první šlo fakt rychle. 😀 se jenom utěšuji.

petule.h
31. bře 2008

ne já se prostě neotevřela a pak to šlo RYCHLE, jelikož dítě špatné ozvy, museli mi píchnout placentu a hrozilo prasknutí dělohy, ale to byla opravdu otázka minuty a už jsem měla kapačku.Neboj, bylo tam spousta matek co rodily i po té 1 vyvolávačce 🙂

martinka79
31. bře 2008

jsi hodná děkuji ti za uchlácholení. uvidím jak to zítra dopadne. 😀

petule.h
31. bře 2008

no jestli jdeš na příjem po přenášení, tak si tě tam nechají, tedy tak je to v krči, pokud chceš nadstandart, tak hned jak tam dorazíš, tak si ho nech rezervovat-raději...

martinka79
31. bře 2008

Ne já nepřenáším já jen musím porodit do termínu, jelikož muí hrozí transfuze krve maléme. Takže si myslím, že to zatím jen vyzkoušejí. Jo nadstandart bych brala, ale pdle toho jak to vše dopadne. být sama na pokoji a malý někde jinde je k ničemu to raději pokoj a maminkami. Uvidím. 😉

petule.h
31. bře 2008

no je tam myslím i nadstandart pro 2 né?já vím , že moje švagrová taky rodila a pak byla 3 dny na transfůzích a zase říkala, že byla tak zničená, že chtěla mít klid, protože ty mimča pak pláčou v noci..no pořád 😉 , Já byla po císaři v nemocnici týden a byla jsem šťastná, že ho mám, ono to strašně utíká ten den, já ani nestačila koukat na televizi, navíc návštěvy ti můžou až na pokoj

barbarek
31. bře 2008

Ahoj holky, tak čtu co tady řešíte. Já už mám nějak strach z toho císaře, ale snad to bude ok. Začala jsem číst diskuzi zda rodit císařem při epiduralu či při celkové anestezii a raději jsem číst přestala. Názory se liší a byla bych jen víc vyvalená ☹

barbarek
31. bře 2008

Nadstandart bych taky brala, ale je mi líto těch peněz. Přijde mi to docela dost ☹ Ale uvidim dle situace.

martinka79
31. bře 2008

No já si myslela pro ty dvě. uvidím dle situace zda bude volný vždyť do té poradny chodí tolik mamin, že to ani není možné. Jinak já jsme pro epi už jsme si nechala dát odběry. Taky jsem četla tu diskusi a děs běs už tam nelezu. 🙂

kacka.va
31. bře 2008

barbarek: nám všude říkali, že pokud je císař domluvený už předem, tak dávají do celkové a pokud začneš rodit klasicky, tak většinou nechávají jen epidurál.
Já jsem zvědavá, co mi zítra řeknou, jestli mi něco řeknou. V pátek jsem si říkala, že jestli se poslíčci budou takhle stupňovat, tak těch 14 dní už nevydržíme 😉

barbarek
31. bře 2008

Marti jojo na diskuzi lépe nechodit, jen to člověka vyvede z míry a každá to má fakt jinak.
Kacko já mám císaře domluveného předem a rovnou mi říkal, že při epidurálu. Tak nevim. Já se bojim toho, aby to nebolelo, že pak uslyšim co se děje, ale zase chci pak hned vidět malého.Takže to snad nějak zvládnu. Nejhorší bude ta psychika a nervy 😒

martinka79
31. bře 2008

Barbánku tak to se vážně neboj jelikož to jsou jen kecy lidí co to těžko zvládají........... já jdu jedině do epi to by musela být velká komplikace, že by mne uspali.
Já jsem také zvědavá co mi řeknou zítra. Mám plánovaný porod a epi už se mnou také probrali takže to asi nebude zcela pravda nebo záleží na nemocnici. 🙂
Kacko ty jdeš zítra ráno?
já na 10:00hod na ten zátěžák a v 11:00hod do poradny snad tam nebudu muset sedět poíkud by mne chytli bolesti po otm. no uvidím. Takd ržím palce.

barbarek
31. bře 2008

Marti máš pravdu, myslim, že to bude ok. Ale to víš nervozita stoupá, tak jsem docela vyřízená!Ráno jsme se o tom bavili s manželem, takže proto mě to asi chytlo.
Držim ti palce ať ti to taky dobře dopadne.Určitě to bude ok. Já jdu k APolináři v pátek na monitor, předoperační vyšetření a do poradny. Tak to mám na celé dopol.Mám mít pohovor s anesteziologem, tak jsem docela zvědavá co mi bude říkat 😒

martinka79
31. bře 2008

🙂 Tak držím palce a třeba nakonec budeme v té porodnici spolu. 😀 😀 😀
usmívej se nepřipouštěj si to, já se bojí taky jako čert a tak všeho co dma dcera s manžou a ta transfuze zda bude nutná či ne jak na tom všem vlastně malý je, ale snažíms e brát život moc pozitivně. 😉

kacka.va
31. bře 2008

marti: jojo, zítra, ještě jdu na UTZ, tak si to nějak musím naplánovat, abych to všechno stíhala 🙂

martinka79
31. bře 2008

aha takže časově ještě nevíš. 😉 tak držím pěsti a by to nebylo na celý den. 😉

kacka.va
31. bře 2008

no nejprv zajdu na monitor, pak mám ten UTZ a pak děj se vůle boží, jak dlouho budeme čekat

martinka79
31. bře 2008

hm to jo tam je to hrůza. toho máš tolik já monitor ještě neměla až zítra při zátěžáku a UTZ už nemusím. 😉

barbarek
31. bře 2008

Jojo třeba se tam sejdeme i na pokoji 😀 A pozitivně to musíme brát máš pravdu. Ono jakmile budeme toho drobečka držet v náručí tak vše špatné pomine 😉
Kačko tobě taky držim palce ať je vše ok!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru