Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
16. kvě 2008

hahaha nám na ultrazvuku říkal, že kluk je jasnej, holky se určujou hůř 😀 😀 Já tedy pro jistotu jedno malý modrý oblečeníčko po klukách měla připravený 😝 😝

martinka79
17. kvě 2008

zdravím holky tak já naštěstí žádné překvápko měla, první jsem enchtěla vědět pohlaví takže vše bylo neutral a druhý byl kluk potvrzen několika doktory 😀

barbarek
18. kvě 2008

Ahojky, tak holky už chodim o berlích. Sice pomalu a ještě neudělám klasický krok, mám nohu stočenou do strany, ale aspoň něco a dokážu na ní špápnout. Snad to bude jen lepší a lepší. 😉

S Ondráškem mám trochu trápení. Byl u doktorky, má v puse kvasinky z mléka (má to prý skoro každé mimčo),takže mažeme fialkou.ALe horší je, že on poslední dobou docela dost pláče a já to přikládala těm prdíkům. Jenže on je asi trochu nervák a vybrečel si pupík. Takže mu ho doktorka zamáčkla a zalepila. Musim to teď dělat i doma. A dostali jsme nějaké rehabilitace pro mimča, kde naučí jak s nima cvičit a uvolnit je. Tak uvidíme. ALe já mám obavy, že ty nervy asi má z mého mléka. My teď máme doma nějaké problémy, a já nejsem vůbec v klidu, takže je to možná i z toho. Tak jsem fakt hotová ☹ ☹

A jak se máte jinak vy?

S tim UTZ pozor, v porodnici se mnou ležela holčina, co jí řekli na 100%, že čeká holku a když porodila tak vylezl kluk. Takže měl v porodnici růžový dudlík a doma spoustu šatiček 😀 Ale nebyli prý na 3D, jen na klasickém. ALe i tak to je v dnešní době blbý, že se seknou

janah.
18. kvě 2008

Ahojky Barbárku,
to bude dobrý, uvidíš. 😉 Ten pupík jsme měli u prvního taky. Větší vopruz je to cvičení. Nás to čekalo u obou a z hrůzou to čekám i u malý. Pořád se poptávám doktorky a ona říká, že ji necháme 6 neděl.. A na šestinedělní jsme ještě nebyly, protože se to zbrzdilo tou nemocí. ☹ V pátek musela na krev a tak uvidíme tenhle týden.

A o mlíko se nestrachuj, ono se to časem uklidní, hlavně dál koj. Když budeš přikrmovat, tak děti z toho prej děsně tloustnou a trpěj na prdy (takhle jsem to slyšela). 😔

martinka79
18. kvě 2008

Baru je mi malého líto,a le neboj bude to dobré. já to tedy vůbec neznám. Jsi šikulka na tu nožičku a budeš ještě větší až ji rozchodíš, půjde to.
Jinak se neboj vše se doma urovná někdy je to velký stres, určitě dál dávej malého k prsu, aby papal.Opatruj se. my jsme od pátku na vysočině u rodičů a tak všemožně a dnes jedeme domů. 😉

cechtek
21. kvě 2008

barbarku: to je krize na začátku, myslím že jsme měli také slušnou a Ty to máš ještě složitější s tou nožkou, ale nepropadej panice, soustřeď se na prcka a na kojení, tj. to nejdůležitější, ostatní se časem srovná samo, věř mi, mluvím z osobní zkušenosti 😉
mně říkali furt Dr., že čekáme kluka a den před porodem na utz mi Dr. řekl, že to zas až tak jasný není, mě celkem nahlodal, tak jsme ještě narychlo vymýšleli jméno pro holčičku 😀

martinka79
21. kvě 2008

cechtek taé dobré před porodem. no aspoň jsi se nenudila. 🙂 a jak se vám všem jinak daří? snad stres a vše kolem miminek pominulo a už se máte všechny pohodově. 🙂

janah.
21. kvě 2008

Máme se pohodově 🙄 Teď zas spála 🙄 🙄

barbarek
21. kvě 2008

Ahoj holky, díky mooc za podporu. Stejně je to zvláštní, ani se osobně neznáme a takhle tady kecáme a vyléváme si srdíčko 😀 To jsme holt my ženský.Mě když něco trápí tak to musí prostě ze mě ven 😀

Jani na to cvičení jsem zvědavá, prý je to dost náročné, tak se bojim. ALe zkusíme a uvidíme. Příští týden pojedu na pár dní k mamce do Děčína, už jí vezeme domu, tak se odreaguju a uklidnim, takže to třeba bude ok 🙂 Kámošky mě bombardují, že chtějí vidět malého, tak tam už musim povinně 😀

cechtek
21. kvě 2008

čus, my super, Oliverek spí 20 - 5,30 v kuse bez kója, přes den v kočárku 😉

slunicko200
21. kvě 2008

cauky Terko..cetla jsem tvuj popis porodu a citila se zahanbena, ze jsem doted nebyla schopna, tak uz je to napraveno...tvuj popis super...a ten muj je tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - pro vsechny holky apolinarky..🙂

janah.
21. kvě 2008

Ahoj Kočky,
Barbarku, to cvičení pěknej vopruz. Musí se dělat přesně a záleží, kolikrát Ti řeknou, že to máš dělat. Nemá bejt ani najedenej ani hladovej ani nevyspalej 😀 😝 No prostě se do toho tref hahahaha. Ale zvládnout se to dá, když už jsme zvládli porodit 😀 😀
Sluníčko, furt jsem byla zvědavá, s kým jsi rodila a nakonec Fait... Taky jsem ho měla u prvního mimi. Takovej milej flegmouš 😀 😀
Eli se mi zdá, že nějak málo přes den spí. Kolik toho naspěj Vaši mimísci?? Naštěstí teda spí večer, jak jí tam položíme tak je klid 😝 😝

martinka79
21. kvě 2008

tak malej přes den jak kdy dnes třeba od rána nic a potm až 11.30do 16hod a pak je dřímota. v noci spí nudí se jednou na kojení a pak až nad ránem. ale také někdy řádí.
Baru to budeš mít fajn změna ti prospěje. a kamrádky udělají své
cvičení zvládněte a nožičku pěkně trénuj.
já porod ani nepopisovala. 😉
jani kam ty na ty nemoci chodíš že ti za to ministerstvo platí provize. 😀 tak se drže a zvládni to.

ervina
22. kvě 2008

ahoj holky, dlouho jsem se tu neukázala a musela jsem dočítat 😉
s martinkou a barbarkem jsme ukončily šestinedělí, fakt to děsně s těma dětma utíká,co?

janah, držím pěsti,aby jste byli všichni brzo zdravý a už měli od toho všecho klid, si to zasloužíte po tom všem.
baru, a jak tvoje noha,pomalinku to jistě zvládáš a i malýho. snad co nevidět už bude všechno o.k.

jinak naše mrňka je hodná, občas si teda zařve,ale který mimčo né,že? s očkama to máme pořád špatný, takže jsme už objednaný do motola na výplach kanálků ☹ jen doufám,že to pomůže.
já teď rozháním zánět v prsu,tak to taky doufám brzičko přejde a kojení to neohrozí a malá bude baštit ostošet,je to totiž jedlík 🙂

mějte se krásně a užívejte miminek!!!

barbarek
23. kvě 2008

Ahojky,

no jsem teda zvědavá jak to cvičení zvládneme.Musim se tam hlavně už taky objednat.

Ahoj Ervi, no utíká to hrozně. To mě taky napadá, že budu muset na gyndu 😕

ervina
23. kvě 2008

ahoj baru, to cvičení jistě zvládnete, jste šikulky!
na tu gyndu jsem se objednávala začátkem měsíce a jdu až ke konci června,dřív volno neměli,tak jsem docela koukala. a taky to mám přes celou prahu 😒 ,což mi dříve nevadilo,když jsem to měla kousíček od práce.
no budu si muset asi najít někoho poblíž.......

víkend hlásí sluníčkovej,tak snad to tak bude. mějte se!!!

martinka79
24. kvě 2008

Ahojky holky tak já už mám vše za sebou nechala jsem si opět dát Mirenu a vše je ok. JINAK MALEJ JE HUBENEJ DLOUHÁN MÁME 59CM A 4.7G. No ale pohoda roste prý více do délky proto ta váha nenaskakuje. 😉
u nás to jde ale občas je to frmol.
Baru a jak jinak ty? nožka lepší co u maminky?
ervi tak se držte my očičko vyléčili samy vším co jsme psala mlíčkem, mastí a kapkama.
mylsím na vás aby vše bylo OK. Jani a co vy a nemoci už jsi je poslal k šípku či k sousedům. snad máš klid.

barbarek
24. kvě 2008

Ahoj holky, tak zítra ráno jedeme k mamce a vracíme se ve čtvrtek. Už se těšim jak se budu válet na zahradě na sluníčku, má být krásně 🙂

Vy jste šikulky s tou gyndou, to já jsem na to nějak zapomněla a najednou koukám, že mám po šestinedělí. Ani jsem to ještě neřekla manželovi, neboť by se na mě asi hned vrhnul 😀 Musim si taky nechat napsat nějakou antikoncepci, abych nebyla zase hned těhotná. Nám to totiž vyšlo skoro hned 😀

Marti jinak ok. Nožka se pomalu rozchází, tak snad to bude ok. Ale pořád pajdám o berlích, takže to je naprd. Jen už s ní zase malinko víc hýbám, takže to je dobré znamení. Ale pěkně to trvá teda. Budu mít ve středu sádru 2 týdny dole a to jsem myslela, že už budu třeba pajdat bez holí. No zatim to tak nevypadá.

Tak holky mějte se fajn a až dorazim ozvu se.papa a pohlaďte mimísky 😉

berunka
24. kvě 2008

ahoj holky,zdravim a pridavam se do diskuse jelikoz jsemse rozhodla taky rodit u Apolinare.Zaroven bych se chtela zeptat jestli matte nekdo zkusenosti s dr. Hruskovou? Budu k ni od zacatku tehotenstvi chodit a mela by byt i u porodu.Dekuju vsem za zpravicky.

martinka79
25. kvě 2008

Baru to jsou samé skvělé zprávy. Tak si užívej u maminky a sluníčka.
Já si nechala dát Mirenu jsem s ní moc zpokojená už před Mišákem.
Jinak neboj nožka se rozkouše a budeš jako srnka. 😀
Berunko vítám tě u nás v klubu. jinak já tedy s dr. nemám zkušenost jsem na ty chlapy to víš. 😀 ale určitěš bude fajn. neboj.

janah.
26. kvě 2008

Ahojky,
tak nám krásně vyšlo počasí, byli jsme pořád venku, abychom si užili sluníčka 🙂 Baru si užívej, aspoň přijdeš na jiné myšlenky. Marti a jaká je ta Mirena?? Já šla do cerazzete, ale jsem z ní nějaká divoká. Dlouho jsem nic nebrala, ale tohle se mi nějak nezdá. Dá se ta Mirena přežít?? Nějak si to tam nedovedu představit. 😕
Berunko, já dr. taky neznám, setkala jsem se v poradně jen s jednou, ale ta na mne dobře nepůsobila (buď v klidu, prej dělá jen děti, po ránu snad vypomáhá v těhu ambulanci). Ale když ji budeš mít od začátku, tak se sžijete a bude to OK 😀

ervina
26. kvě 2008

ahoj holky, včerejší počásko vyšlo nádherný sluníčkový,tak jsme s malou výletili. jsem vždycky ráda,když můžeme o víkendu vyjet někam dál a jezdit s kočárkem jinde 😉 tady už to mám proježděný 🙂
marti, malej už je pěknej dlouhán
😀 to naše má 56cm,ale váhu měla již 4,9kg v šesti týdnech 😉 s tím očkem uvidíme,zda se to do té doby nezlepší. zkoušeli jsme kapky, i to mlíčko a antibiotickou mast,ale zatím bez úspěchu 😒 jinak se ale máme dobře.
jani, a jak jste na tom vy? už jste všichni fit?
baruš si to teď jistě užívá u mamči a malej též....

berunko,taky tu dr.neznám,ale určo bude fajn a dobrá.

martinka79
27. kvě 2008

JAni Mirena je super, je to tělísko i proti výtokům a infekci a celkově velmi spolehlivé bez hormonu no moc fajn. to necítíš a hlavně nemáš menzes takže žádné přechod, stavy a nálady. 😀
Také jsme stále venku malej je opálenej.
JInak jsme takévé hubené špejlátko snad se to upraví,a le hlad nemá neřve tak doufám.
Dnes jsme byli na odběru krve a ty naše protilátka snad je vše OK.
Baru leží nalehátku a chytá bronz, ervi ty jezdíš někde po venku a užíváš slunka. My také rádi cestujem ač u nás na vesnici je krásně stále.
Jani vy se držet a nemoci už nesbírejte venku užívejte všechny tepla. 😉

r.o.s.s.i.b
27. kvě 2008

Ahojky,mamči chtěla jsem se vás zeptat,dnes mi bylo v poradně řečeno,že mám sestoupenou hlavičku dole a tlačí,ale čípek je uzavřen,co to znamená??jsem v 35tt

martinka79
27. kvě 2008

čípek není připraven na porod to nic a halvička dole přesně můj případ malinko se sesouvá dolů do pord. cest,ale to ještě vydržíš. jen pozor může ti ppostupně s močí odtékat pl. voda,a le také nemusí. ovšem viděla bych to asi až za 3t.

janah.
27. kvě 2008

Ahojky,
no to je spíš dotaz k porodní bábě... Ale podle mne to signalizuje, že se něco děje. My jsme byly sestouplý taky docela dlouho. No můj MUDr. říkal, že je to stav připravenosti nikoli poplachu 😀 😀 Držím pěstičky
Marti
a ta Mirena Ti tam nevadí?? To ji vůbec necítíš?? U toho cerazzete by jsi taky neměla krvácet. Já teda byla jak protržená. Měla jsem si volat na nějaký výsledky po šestinedělí a prej ani špatný, ale ani dobrý. Tak jsem tam dneska byla znovu a stěžovala si. On to znovu zkouknul a prej, že to není dobrý. Tak jsem zase dostala nějaký srágory a jestli příští měsíc bude zase problém tak znovu a vyměnit. 🙄
Kluci už jsou konečně chvilku zdravý, tak zase budu něco zobat já, to je teda furt dokola 😨 😨 Si myslím, jestli to není tím pozitivním streptokokem. U kluků jsem to neměla a teď naposledy joooo. Taky nějakej věk, že jo 😀 .
Holky,
a co Vaše bříška??? Já jsem furt jak v šestým. Nemám co na sebe a nic se mi kupovat nechce. Furt doufám, že to není navěky 😀
Jinak prej v pátek třicítky a tak snad pojedem k babi za bazénem.. Už se těším 😝 Jinak dnes se zpožděním šestinedělní u Elči, máme 5.030 g a 56,5 cm. Jo a to cvičení se nám samozřejmě nevyhne. Už jsem se objednala k rehabilitačce. 😕 🙄 🙄

martinka79
28. kvě 2008

Jani vůbec ji necítím je to v poho. snad i ty budeš po zdrav, stránce Ok.
Já mám mírné bříško spíše povolené svalstvo, ale více mne trápí zadek a stehna. jak jsme před Mišákem hodně cvičila apotm už šup lenošení tak svalstvo nahradil tau a je to takové bléééééééééé taky toho moc neoblečeu ale snad to půjde chystám se cvičit.
včera brali amlému krev výsledky budou dnes.
my dnes jedem na kloubky.
Užijte si bazén u rodičů já tak nějak lenoším u domu, pohoda.

ronie
28. kvě 2008

beru-dr hruškovou znám velmi dobře-je to známá moji mámy a já tam k ní chodila na gyndu, protožte se specializuje krom jiného na HA při epilepsii. Mě nijak extrémě sympatická není, ale tim že sem to měla takhle přes mamku tak se snažila, má hodně operací, takže se na ní dlouho čeká, a když sem tam chodila, tak tam měla strašný sestry-kolikrát sem se tam s nima pohádala nebo mě skoro rozbrečeli, ale to není o té doktorce, ta je ok, určtě je tedy dobrá lékařka 😉

ervina
28. kvě 2008

ahojky, dneska je opět krásně a má to vydržet,takže můžeme být s mimískama venku 😉
jani, to budete mít fajn užívat si v bazénku u babči!
my budete kočárkovat po vesnici a jinak se poflakovat kolem domečku na zahrádce 🙂
holky, mně kilča jdou díky kojení dolů,ale jen pomalounku,tak jsem zvědavá,jak to bude pokračovat. asi by to bylo znát víc,kdybych neměla šílený chutě na sladký a udržela se,ale to bohužel nejde,znáte to 😀 😀 😀
mám stále bříško,jak těhule,do oblečení se zatím vejdu jen do něčeho 😒
marti, jak jste dopadly s krví a co kyčle?

martinka79
28. kvě 2008

Aohjk y tak krev je v pořádku a kyčle dělali nám sono a také vše Ok kontrola za měsíc. 😉
jinak já mám na sovbě asi 5kg ale to víte byla sjme jak tyčka a to žu asi nebudu pánev se musela trochu rozjet aby kluk vykoukl na svět. 😀 jak jinak by se mi to zadařilo.
Jani užij si bazén my budeme v pátek a dětském dnu v sobotu tatínek s Nikolkou na pohádkovém lese a já na drbu u kámošky a v něděli možná půjdem na plovárnu do vodního ráje ven kovní bazíén já lenošit na deku a kočárkovat a Nikol se koupat,. 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru