Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ervina
6. čer 2008

jé, marti,tak to pak musíš napsat,jak se to malýmu líbilo 😉

martinka79
6. čer 2008

uričtě zatím pa

janah.
6. čer 2008

Ahojky,
Marti, samý příjemný věci, co?? Teda až na ten ekzém. 😢 Dnes na kontrole jsem se dozvěděla, že malýmu do zprávy učeně napsali, že mluví hodně nahlas. Tak to mě fakt pobavilo 😀 😀 Jinak s tchýní děs a běs. Ještě přežít pondělí a pak hurá, trajdá zpátky do Němec 😀 😀

martinka79
8. čer 2008

Ahojky holky tak píši jaké bylo plavání. No musím říci moc moc super malému se to líbilo. napustili jsme vrchovatou vanu a držela jsem ho za týl hlavy a stehýnko takové pohupování apotom se přešlo naplavání a to už jsem ho držela pouze za hlavičku a to tedy pěkně plaval nácvik potápění zvládl skvěle a potom ty super masáže noc úžasné. doporučuji všem.

martinka79
9. čer 2008

Ahojky holky něco o tom plavání je moc moc super. 😉
Tak základem plavání je plná vana vody. Miminko chytneme jednou rukou (dlaní s roztažený i prsty) na zadní straně hlavičky týl a druhá ruka drží stehýnko klasický úchop pro koupání. mimi ponoříme do vody a vypadá jako v klubíčku vertikálně ve vodě hlavička na d vodou zbytek ve vodě a pohupujeme s ním. u toho můžete řákat říkanky a tak
Potom miminko položíte na záda a ponoříte hlavu do vody aby uši byly zcela potoponé a plavete s ním tam a zpět a ž se mimi uvoní a je v klidu ruku z nožky odendáte a chytnete mimi pro jitotu za lícní kostičky u brady a ono normálně plave. je to pro miminko strašně náročné,a le vydrží chvilinku plavat. vždy následuje odpočinek v klubíčku. Pak je nácvik potápění, který se začíná polejváním hlavičky a přetřením ruky po obličejí vždy se slovním doprovodem .třeba: Míšo, žbluňk a polejete mimi hlavu a rukou jedete přes obličej. pokud toto mimi nečiní problém tak se může přidat více vody na polejvání.
No až vyleze mimi z vody tak se provádí masáže a to asi znáte. 😉
asi je to divn+ě napsané,a le těžko se to popisuje. Ale vážně mohu jen doporučit pokud znáte někoho kdo by vám to doma předvedl nechte se ti ukázat a potm už jen plavete s mimi sami. 😉 teřba vám pomůže i moje psaní.

barbarek
9. čer 2008

Ahoj holky, tak nám jsou dnes 2 měsíce, uteklo to jak voda 😀

Marti to zní super. Ty sním chodíš někam na plavání? Já bych chtěla taky, ale asi až od září. ALe možná by bylo lepší něco teď, jenže nevim zda bych to s tou nohou zvládla. Musim se podívat na ty stránky kam jsem chodila plavat v těhotenství, odkdy se tam s mimčama chodí. Musí to být paráda. 🙂

k.bett
9. čer 2008

Ahoj vsechny zdravim,

koukám že už vás tady většina má misísky u sebe, uz bych taky brala ale my páme jeste vic jak pulku pred sebou.. 🙂

r.o.s.s.i.b
9. čer 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat kde se konají ty předporodní kurzy??Máme ho zítra a nepoznamenala jsem si kde 😒

martinka79
9. čer 2008

Baru jsi z prahy zkus toto přijdou domů a super jinak od dvou měsíců je to nejvhodnější chodit někam plavat a od 6ti měs teprve bazén.
http://www.studio-lodicka.cz/kontaktX.htm

janah.
9. čer 2008

Ahojky,
plavání super, u nás se bohužel neosvědčilo. Chodili jsme jen 1x ročně a loni to skončilo uchem ☹
Jak jinak?? My dnes super hektický den a k tomu se nám rozbila lednička 4 měs. stará. Oprava nejdřív příští týden. Ptala jsem se, kdo mi uhradí ten plnej mrazák a prý se s takovým požadavkem dosud nesetkali 🙄 🙄

martinka79
9. čer 2008

JAni tak to je nepříjemné. servis by měl být snad rychlejší. 😒

barbarek
9. čer 2008

Jééé Marti to je naprosto super. Vyhovovalo by mi, aby jednou přišla ke mě a ukázala mi to. Pak bych to dělala sama, neboť je to poměrně drahé 😉 Určitě tam zkusim napsat 😀

ervina
9. čer 2008

ahoj holky,tak jsme dnes absolvovali průplach slzných kanálků, jeden měla Kačka neprůchodný,tak snad jí to pomohlo a kapičky a masáže zaberou. Brečela jen chvilenku a pak byla v naprostý pohodičce,jak kdyby se jí ulevilo 😉 tak jsem byla ráda.
marti, tak Mišákovi se to koupáníčko líbí,to je parádní. zkusím taky mrknout na ty stránky, případně dle tvého popisu bychom to vyzkoušeli 🙂 díky za popis!
jinak na plavčo chceme taky od těch 6 měsíců chodit.....
jani,to je ale pech s tím mrazákem. si taky myslím,že by měli přijet dřív,když je to takhle v záruce 😒

janah.
9. čer 2008

Taky si říkám. Teď jsem se od sousedů dozvěděla, že když servis kontaktuje prodejce, tak to snad i platí, když rovnou já tak prej musím platit já (teda asi jen dopravu). Nevíte náhodou jak to je?? 🙄

martinka79
10. čer 2008

Jani když je to v záruce a ty zavoláš normálně prodejci tak vše je bezpaltné. nenech se nijak balamutit má to záruku má tak se neboja pěkně ať naklušou hned.
jinak se máme dobře. já včera cvičila jelikož do svých 56kg a vel 36 mám ještě kousek ach jo snad to po druhém půjde jako po prvním mimi. Jani jak jsi na tom ty s postavou. 😉 díky.
Můj stupidní problém prti tvým starostem viď.

martinka79
10. čer 2008

ervi tak to je dobře Kčenka bude fit.

janah.
10. čer 2008

Marti, to vůbec není žádný stupidní dotaz, protože mne to pěkně s... 🙄 Zjistila jsem, že hubnu až po kojení,) takže je ze mne naprosto nechutná bečka. Jsem začala i steprovat, ale většinou jsem tak hotová a už se mi nechce 🙄 🙄 A po tom druhým jsem nestačila ani zhubnout a už jsem v tom zase lítala 😀 😀
Jó, Tvejch 56 kg, to Tě pak musí odfouknout vítr, ne??? 😀 😀

martinka79
10. čer 2008

neboj Jani neodfoukne jelikož to už nikdy nebude. 😀 tak to já po Nikolce zhubla také až po kojení ale teď tedy šlo skoro pryč až na má 4kg ale jsme nechutná povyslá a tak no fuj cvičím večer a chvi koupit právě rotoped nebo steper nevim co je lepší. 😉 je to se hrůza. Neboj snad to shodíme 😀 😀 😀 budeme se povzbuzovat ale ty toho máš doma moc proti mně. 😉

janah.
10. čer 2008

No jo, ale pak když to zapadne do postelí jsem fakt úplně hotová. Musím chvíli tupě zírat 😀 😀 No nic, ty to určitě vycvičíš. Mě momentálně cvičí lednička a dneska abych si užila jsem byla v globusu vybrat hračku za plínky. Poslali mne do háje, chtěli to orazítkovaný a tak jsem jela do druhýho, kde mi to už dali bez keců. 🙄 A ve finále jsem nakoupila mraky sunaru, měli akci a přišel si mě proklepnout pistolník, jestli jsem to neukradla 🙄

martinka79
10. čer 2008

dobrá akce 😀 😀 😀 matka zlodějka co krade sunar. 😀 😀 😀
ty máš ale vizitku.
no to já zcela chápu že jsi hotová kdo by nebyl s 3dětmi. 😉 ☹
já jdu cvičit pá holky
malej chrupe

r.o.s.s.i.b
12. čer 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat jestli jste zažily v poradně nepříjemnou sestru??Já tam byla dnes,protože jsem neměla od večera pohyby tak jsem nevěděla jestli mám jít na příjem nebo do ambulance a v té poradně mě poslali na příjem.Ta sestra v poradně byla černovlasá kolem 40.a snědé pleti,ale to byla síla tak se bojím,že tam bude ve středu 😅 Jinak na sále 1 úplně super personál

kacka.va
12. čer 2008

rossib: a jsi v pohodě? Čím to bylo, že jsi necítila pohyby?

r.o.s.s.i.b
13. čer 2008

Prý je to normální,že už nemá tolik místa tak už ty pohyby tolik nejsou

martinka79
13. čer 2008

🙂 neboj se. porodní sál 1 je super celý já tam rodila
😉

r.o.s.s.i.b
13. čer 2008

Já si taky vybrala sál 1,protože mi příjde útulnější,akorád všude čtu,že tam jsou jen plenty a když jsem tam byla na předporodním kurzu tak měli už zašupovací dveře.Takže říkáš,že tam je super personál??Tak to je fajn 🙂

martinka79
13. čer 2008

jsou tam zašupovačky jeden má dveře s růžovými stěnami tak jsem rodila. mám to projité jelikož jsem asi 4hodky čekala na pokoj. jsou super veř mi. 😉

janah.
13. čer 2008

Ty bláho, já si ty sály furt nepamatuju 😉 Jen vlevo a vpravo, případně levej a pravej. Každopádně mě líp vyhovoval ten pravej u ambulance. Vlevo jsem rodila a narazila jsem tam na nic moc personál. Ale asi to bylo tím, že frčel jen jeden sál a byl přeplněnej ☹
Jak se máš Marti??

sylvar
13. čer 2008

janah, ty si kradla sunar do zásoby 😀 😀 😀
nenarazily jste u Apolináře na dětskou dr, tu slovenskou?Já ji z duše nenáviděla, byla tak nepříjemná až fuj 😠

martinka79
13. čer 2008

Jani ahojky mám se super od úterý stále nekde cestuji malje teď spí a já vařím večeři 😀 jinak pohoda až na noci nějak se nám pohoršilo spaní, ale není to zasdee nic k nevydržení.
Jinak dnes večer si jedu pro nový rotoped a kila půjdou chtě nechtě dolů. 😀 😀 😀 😀 😝 a jak vy válčíte.
v pravo je 1sál. já na ni narazila ta byla......................... 😖 😢

sylvar
13. čer 2008

Tak já rodila vlevo,tam se prej rodí nedonošený děti 😔 a tam byla moc milá PA i dr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru