Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mirunda
29. říj 2008

přes týden?????????Jéé, jen to pomyšlení mě ničí 🙄 Já jsem právě taky nikdy neležela v nemocnici, tak nevím co tam budu tak dlouho dělat..ale ono to asi uteče, ne?

sylvar
29. říj 2008

mirunda, já v těhu byla 14 dní na rizikovém v Motole a skoro to vypadalo, že tam budu do porodu, představa hrozná, i v nemocnici jsem furt bulila, navíc mi nikdo neřekl, co může být s malou, jen strašili, že se prostě nesmí narodit, jinak to bude moc špatné 😔 to bylo v 28tt...

vydržet se to dá, knížky, křížovky, koukání na mimi, co se neokouká ani v noci 😵

já dávala 3noci malou na noc sestřičkám, nabýdly mi to,ať se vyspím a já přijala, pak byla malá 2dny na sluníčku a to mi ji nosily v noci na kójo a chodily si pro ni nebo jsem jim ji donesla já.

ani nevíš, jak jsem se domů těšila!těch 9dní bylo hrozných, navíc malá nechtěla prso, takže hrozný nervy 😝

mirunda
29. říj 2008

Ty jo, tak to gratuluju, že jste to zvládly - ikdyž ono vám nic jiného nezbylo, že? 😖
Umím si představit, jak jsi se pak těšila dom, 9 dní musí být děs.. a jak to je s návštěvama?Smí až na pokoj?Nebo je na chodbu?A když máš nadstandart, tak smí na pokoj?Třeba po dohodě s tím s kým tam ležíš..
A sestřičky ti všecko řeknou co se týče kojení a tak?Jako jestli tam s tebou jsou po dobu kojení a ukazují ti fígle jak máš kojit a tak? Ty jo.. já mám teď otázek, jak si uvědomuju, že se to blíží nezastavitelnou rychlostí... 😵

sylvar
29. říj 2008

já byla na dvoulůžáku nadstandardu, po dohodě s druhou maminkou tam mohly i návštěvy 😉

kojení sestřičky vysvětlí, přijde i laktační poradkyně(nám to nepomohlo)malá byla slabá, nechtěla tahat, 3/4hodiny řvala, pak se moc nenapila, takže ji stejně musely přikrmit nebo já stříkačkou, flašku mi nedovolily, za což jsem jim ,,fakt moc vděčná,, proto jsme tam byly 9 dní 😠 jinak by přibírala a šly bysme domů dříve...ale jinak tam byly moc fajn sestřičky, moc hodné.Já doma odsávala, dávala malé flaštičkou a už neplakala, přibírala a byly jsme mocinky spokojené...zkoušela jsem ji přikládat,ale moc nechtěla, cucla si a dost a já na to po pár dnech už neměla nervy, co hodinu byla vzhůru, takže vlastně ani síly nebyly

jo a nadstandard se nedá objednat dopředu, je to dost o náhodě...já měla štěstí, že vlastně jinde místo nebylo 😅

mirunda
29. říj 2008

pokud to bude možný, ráda bych si připlatila nadstandart, pokud ne, tak se taky nepoprdim.. 😝 Proč ti nedovolili flašku Sylvar? (jo, pokud jsi Silvie, tak všecko nejlepší k dnešnímu svátku)

sylvar
29. říj 2008

miru, nejsem,ale dík 😉

no musí se kojit, když je mlíko, nepřichází v úvahu nekojit 😝 mlíka bylo hafo i pro jiné děti,ale z flašky jsem nesměla 😝 ale poslední 2dny mi přítel nosil vyvařené lahvičky a hned po odsátí jsem mlíčko do ní dala a malá sosala v poho, jen dr chtěla,abych kojila,pač to je dnes super moderní 😢 ale že maminka je z toho na nervy, to nikoho nezajímá

mirunda
29. říj 2008

Mno, mám ještě 4 měsíce o čem přemýšlet 😅 Když ono je to asi u každé jinak, tak nevim na co se má člověk připravit..

cechtek
30. říj 2008

tak já jsem tam fakt měla problém trochu se sestrama, říkaly, že mi Oliverka budou nosit na kojení a nenosily, měly to přes celou chodbu, říkaly, že zapomněly, tak jsem tam za nima, resp. za Oliverkem pořád chodila, s kojením pak pomáhaly hodně, O. se taky nechtěl přisávat, jedna mladá sestra mi půjčila kloboučky, přes kt. to šlo, jedna stará sestra mi je zas chtěla brát, no komedie, já jsem každopádně byla ráda, že to s nima šlo, ale bylo tam celkem dost mamin, kt. měly mlíko a řekly, že kojit nechtějí, důvody neznám, tak jim dávaly prášky na zastavení laktace, nenutily je...
mirundo, já měla taky strach ze špitálu, nikdy jsem předtím hospitalizovaná nebyla, ale popravdě řečeno jsem byla ráda že je O. v pořádku a krásnej chlapák, takže mi to bylo relativně jedno, byla jsem v porodnici celkem 10 dní, ležela jsem na 3 místech, ale nakonec už jsem se těšila domů jak blázen, ukecávala jsem je ke konci furt, pak když mi ráno v 9 řekli že nás teda pustí, tak jsem měla hned sbaleno a čekala u dveří, už jsem musela dom, 3 - 4 dny jsou prd...
ležela jsem na normoš pokojích - P3 tam návštěvy vůbec nesmí, musíš jít za nima na chodbu, což bylo dost nanic...
mirundo nepřipouštěj si žádné negativní myšlenky, ono to stejně bude vše tak, jak má být a každá jsme to musela nějak zvládnout, těš se na prcka, to je to nejdůležitější a nejkrásnější
😀

blizenka1
30. říj 2008

Holky, jaky mate zkusenosti s jednotlivyma oddelenima? Ja slysela, ze tam je P3 a P15, jedno ze je desny a druhy super, ale nejak nevim ktery je ktery 😀

janah.
31. říj 2008

P3 je super. Taky tam končí většina mamin, nejsou tam nadstandardy... 🙂 Já se s nima tedy na příjmu dohadovala kam chci. Nebylo nikde místo, ležela jsem na gyndě a pak se čeká do druhýho dne na propuštění, následně Tě převelí na šestinedělí za mimčem. 2x jsem ležela na P3, takže na potřetí, když nebyl samostatnej nadstandard jsem si řekla o P3. V pohodě mi vyhověli. Jo a ten nadstandard se pak už neuvolnil. Zkoušela jsem to asi ještě 2x a nic. 😵

sylvar
31. říj 2008

cechtek, to teda je něco, že ti malého na kojení nenosily 😕 jako že zapoměly???no to je super 😀

já měla kloboučky,ale malá ani přes ně nechtěla moc, bylo to s něma lepší,ale nic moc

já kojit chtěla,ale nějak nám to nešlo a nikdo mi s tím neuměl pomoct 😔 a že by tam do kojení nenutily, o tom teda nevím 😕 😕 😕 já furt i bulela a tu flašku mi stejně nedovolily, max. stříkačku, kterou to tak dobře nešlo 😒

já byla na P5 na nadstandardu a supr 😉

janah. tak třeba příště místo bude 😉

janah.
31. říj 2008

Sylvar, díky, teď je řada na Vás 😀 😀

leryl
31. říj 2008

blizenka:já byla na P3 ,některá sestra super,jiná trochu horší,ale vcelku dobrý.Kamarádka byla v lednu na P15 a tam jsou prý sestry hrozný.A na porodním sále všichni víborní,až na to vyplňování dotazníků mezi kontrakcema 😠 ,jo a zrovna byl takovej nával,že jsem šla 5 den po císaři domů.

sylvar
31. říj 2008

janah. ani náhodou 😝 jednou a dost

blizenka1
1. lis 2008

Aha, tak P3 je asi to dobry odd. a P15 blby.. ja jen vim kam se mam snazit dostat 😉 nejradej bych teda nadstandard, ale to bych musela mit velky stesti.. Na druhou stranu, hlavne, ze jsou mily sestry na sále, tam je budu potrebovat asi nejvic.. 🙂

lenkab.
2. lis 2008

já ležela na P3 na pokoji čislo 5. Pokoj 5 a 6 je spojený sprchou což jsem ocenila . Některé pokoje na P3 musely do sprchy společné . WC jsou všechna společná jsou tam 3 a za mě to byl hnus, byly tam asi nějaké šmudly protože byly příšerně špinavé 😝 To bylo jediné mínus WC z těch jsem byla fakt znechucena. Jinak ženské sesty byly fajn, na sále taky super, a dětské sestřičky a doktorky výborné ty chválím moc a moc.

pipisek
2. lis 2008

já ležela na P1 nadstandart. všude čisto, chválím. sestřičky celkem fajn, jak která. rodila jsem loni podruhé, poprvě také tam před 9 lety a nemůžu si na nic stěžovat.

lenkab.
2. lis 2008

pipisku to je pravda P1 nadstandart tam je to super, leel asjem tam před 3a pul roky když se narodil syn, bylo to tam skvělé. Ted jsem chtěla zkusit normoš pokoje a šlo to taky ale ty toalety to byl hnus 😝

lenkab.
2. lis 2008

pardon mám to samý překlep tak oprava: ležela jsem tam před 3-ma a pul roky 😉

janah.
2. lis 2008

Na té P3 mají všechny pokoje propojené se sprchou. Snad kromě pokoje č. 1 a 2, ale ty ji mají na chodbě. Je to sprcha v podstatě jen pro tyto pokoje. No ty záchody nic moc, ale na tu nezbytnou chvilku... 😖

cechtek
2. lis 2008

já jsem byla na P3 a říká se, že tam je nejlepší personál, P15 prý hrůza...
sestry byly většinou v poho, ale až na výjimky, říkala jsem jim několikrát že chci kojit, sestra mi slíbila, že mi malýho přinese nebo jsem jí řekla, ať mě buďto nechá zavolat nebo že tam budu často chodit, dívala se na mě že nechápe proč furt opruzuju, slíbila že přinese a když jsem tam pak přišla, tak z ní vypadlo, že dala O. umělý mlíko, ale jinak většina opravdu prosazuje kojení...ty záchody a sprchy fakt děsný, ale já jsem poprosila uklízečku, ať to trochu vypucne, byla to ta stejná uklízečka, kt. dělala na šestinedělí, tam to šůrovala pořád 2x-3x denně, tak jsem věděla, že to umí... 😀 ale to se holt nedá nic dělat, brala jsem to tak, že tam nejsem v hotelu 😀
na sále všichni super! 😉
sylvar japato nechceš mimšouna? já bych chcela hned, ale naštěstí mám trochu rozumu 😀

petrolejka
2. lis 2008

Ahoj Terko. 😉 Já byla na P1 a chválím. Ale já jsem nenáročná a soběstačná. Kojení nám šlo od začátku a i když mi tam nic nevadilo, stejně jsem se těšila domů, protože neustálé kontroly, vizity a měření teplot malou rušilo a pak brečela. Doma ani nepípla, protože jsem vše dělala podle jejích potřeb. Ale rodilo se tam hezky, tak snad si to brzo zopáknu. 😀

martinka79
3. lis 2008

vidím, že se tu probírá ubytování. snad jste většina spokojená. já byla, ale to víte doma je doma. 😉

martinka79
3. lis 2008

Jani jaks e Vám daří? my dobrý Mišák brblá stále něco už se día atké trajdá v chodítku. sedl si zcela sám. Jinak normálka Nikolka ve škole už dobrý. stavba jde tak nějak et´d menší naštvání s oknama a firmou jinak to jde. 😉

sylvar
3. lis 2008

cechtek, no nechceme už a když, tak za 6-10 let a to si myslím, že už tak zpohodlníme, že už prostě bude jen Sofinka a taky mám hrůzu z toho všeho, co tu na MK čtu a taky opět z předčasného porodu 😝

já jsem s ubytováním byla na nadstandardu spokojená moc,ale to rovnání všeho na stolečku, to byl mazec, i odsavačku jsem musela schovat a ta snad byla pro mimi, ne 😲

cechtek
3. lis 2008

ahoj Peťo, no to je super, my zas takové štěstí na začátku s kojením neměli, ale i přes všechny trable jsme to s Oliverkem zvládli, soběstačná i nenáročná jsem také, po porodu macíka O. (4,24 kg a 56 cm🙂jsem akorát nebyla moc hbitá, ale nadstandart a normál pokoje se porovnávat nedají, viděla jsem oboje, je to jak nebe a dudy, nejdůležitějsí je zdraví prcků 😉

sylvar tak to moc nečti 😀

tanuki
4. lis 2008

Jé Sylvar, ty jsi taky byla na P5 🙂 Když jsem tam teď rodila já, tak zavřeli P1, takže opravdu nedostatek lůžek...a mojí druhou spolubydlící přestěhovali z té P1 a říkala, že tam je to teda opravdu nadstandartní..že ta naše P5je asi něco jako první nadstandart z 90. let 😅 Ale měla jsem výborné sestřičky, takže jsem byla maximálně spokojená.

Blíženko, taky Apolinář 😀 Tak přeju progresivního mlaďocha 😉

janah.
4. lis 2008

Ahoj Marti, tak my se máme dobře. Eli je fyzicky o měsíc zpožděná, takže musíme stále rehabilitovat. Nejhorší na tom je, že termín máme až za měsíc a ten cvik co jedeme je jaksi mimo, protože něco dělám špatně a Elča si taky už dělá co chce. Zatím se jen otáčíme po směru hodin a na bříško, zpátky to ještě neumíme. Holt můžeme jen závidět 😉 No třeba bude pozdějš chodit, ani bych se nezlobila 😀 😀

martinka79
11. lis 2008

Jani to je mi líto,a le to vše zvládnete a za pár měsíců nikdo nebude vědět, že se jí do pohybu nechtělo. Taky bych brala kdyby se malej trochu zpomalil. teď právě jsme nemocní. Nikolka na nás prskla bacil. tak máme antibiotika, ale i tak se směje. tak se zatím mějte. hele a co nějaký fyzioterapeut soukrmě nepomohl by. 🙂

r.o.s.s.i.b
11. lis 2008

Blizenka:Já ležela na P15 a byla to hrůza další porod chci jakékoliv odd.jen né P15 😅 dětské sestry strašně nepříjemný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru