Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

lada82
17. pro 2008

katulen: nevim, jestli Te neposle na odber jeste nekam jinam, ale kazdopadne casove to sedi na screening 🙂

jsem rada, ze tu holky pisi kladne zkusenosti, ja je mam take, i sal I., i JIPka, i detske

berunka
17. pro 2008

i ja pridavam hodnoceni 😉 stejne jako Kacatko jsem byla max spokojena.mela jsem planovaneho cisare ale rodila jsem o 20dni driv.cisar byl tedy akutni,ve spinalu za 40min vse hotove.mala je drobek mela porodni vahu 2340g,na jipce jsem byla 12hodin,pak den na P15 a pak na nadstandardu kvuli male,protoze hur drzi teplotu a nemohla by ven na chodbu.domu jsme sli 5.den po porodu a mala mela 2200g.

gedgitka.a
17. pro 2008

tak já rodila na sále před oddělením P15 a na P15 jsem ležela 😠 ☹

gedgitka.a
17. pro 2008

na sále byli 2 fajn asistentky a ostatní, byli taky ok, epidural mi dali 2x, ale bohužel prý patřím do mini skupinky na, které anestetika zabírají spíš naopak a, tak mi bylo ještě hůř, i v poradně byli fajn, ale po porodu na té P15 mi zkazili z porodnice dojem, byla jsem prvorodička, ale starala jsem se do 3let o svýho bráchu a pak pomáhala ségře páč má kluky ani ne 2 roky od sebe a, tak jsem měla celkem natrénováno a říkala si, že nebudu sestřičky otravovat, když můžou čas věnovat mamině, která fakt neví a tápe, takže jsem se moc neptala, jen jestli můžu něco na bolest a nebo, kdy budu dostávat malého páč se mu rozjížděla žloutenka a, tak mi ho vzali a dali ho pod světýlko a to byl problém, že já co podle nich vše vím a umím se chci na něco zeptat, navíc ani jen zeptání nesmělo proběhnout na opačné oddělení, to hned nadávali, já jsem z dětskýho a ne z ženskýho a naopak, jakoby spolu ty 2 oddělení byli na nože, přitom by stačilo ženské po porodu,která je plná emocí a kor po tom co jí skoro na 3 hodiny zašantročí mimčo, jen přívětivě říct zeptejte se sestřičky z toho a toho oddělení a bylo by to oik, takže jestli ještě někdy, tak ne na P15 😖

berunka
17. pro 2008

gedgitka: bohuzel pokud nebudes mit nadstandard tak si oddeleni asi tezko vyberes 😉

gedgitka.a
17. pro 2008

berunka: mě, ale nevadilo, že jsme na pokoji 3 byli jsme vpoho a pokecali a když jsem neměla malého u sebe, ale pod světýlkem mohla jsem těm dvěma aspoň pohlídat prcky, když šli do sprchy nebo na wc, mě vadil přístup těch sestřiček, které jsou asi taky maminy a navíc profesionálky a měli by se podle toho chovat, chápu, že mají třeba svoje starosti taky, ale ty by měli jako profíci nechat doma myslím, že vědí nejvíc o tom, čím ty rodičky procházej kor, když mají těžkej porod a nebo jim zašantročí na pár hodin mimčo, jak mě , ale moje zkušennost je jiná bohužel, moc mě to mrzelo 😒

slavikovci
19. pro 2008

Gedgitka....také jsem rodila u Apolináře na sále č. 1...super porodní asistentky, skvělá péče...ale pak mě dali na P15 a hrůza....dětské sestry byly skvělé, dokonce nám radily s kojením atd., ale porodní asistentky pěkný můry, obvzláště jedna, bohužel na jméno si nevzpomenu........ta mě i jednu holku rozbrečela, mluvila s náma jak když jí obtěžujeme, nepříjemná, už jsem se těšila domů a pro rady jsme chodily k dětským sestrám, ty nám poradily i jak masírovat prsa atd.....takže moje zkušenosti s P15 taky špatné.....při propouštění i sprostě nadávala, že nestíhá,za to já jí nemůžu že....to je její problém, holt si to na někom musela vybít.... 🙂 ale asi všude je něco....příště možná jinam 😀

slavikovci
19. pro 2008

i když taky záleží, jakou směnu chytneš.....druhá směna byla v pohodě, ale při naší smůle tam byla většinou ta horší....asi byla trošku zamindrákovaná a vadilo jí,že nemůže být doma 😀

gedgitka.a
19. pro 2008

slavikovci: ahojky no já měla špatnou zkušennost i se 2 z dětskýho, jak nevěděli 2 hodiny, kde je moje mimi a já se ho dožadovala, tak na mě pak blbě nahlíželi a bohužel jedné jsem se zeptala, jestli náhodou neví, zda můžu po porodu na noc něco na bolest a ona na mě, že je z dětskýho, za chvilku přilítla sestra z ženskýho a začla mi nadávat, že co se ptám sestry z dětskýho na věci na, který se mám ptát jí, tak jsem jí řekla, že nemají na čele napsané, která je odkud a já to nemohla vědět, druhej den jsem dostala malého na pokoj hurá, už jsem se ho nemohla dočkat 😅 a třetí mi ho zas sebrali, kvůli žloutence, začla se mu rozjíždět, tak mi ho vzali a já jim ho dávala se slzama v očích, protože mi ho bylo líto a hlavně jsem si ho ani nestihla pořádně přitulit a byl pryč a jedna z nich na mě, proč bulim, že řvát mám, až si někde rozseká hlavu a ne kvůli blbý žloutence, takže na P15 já, už nee ☹ 😠

deathy
20. pro 2008

gedgitka.a...tak to je teda síla. Nejdřív bez mimča, a pak ti ještě tohle řekne? No teda..no fakt sílá, jinak nevim co říct. To si teda nedovedu představit, kdybych tam chytla toto, co já tam se svejma nervama udělám..buď mě to složí, nebo udělám bordel. Ježiš, snad se nezačnu bát jít k Apo..

janah.
20. pro 2008

Deathy, tak se s nima na příjmu zkus domluvit. Domlouvá se tam nadstandard a já si u posledního řekla, že když není tak jestli mě můžou dát na P3 a vyhověli mi. Je to velké odd a hodně mimin tam končí. Rozhodně se nestresuj a nenech si nic líbit. 🤐 😵

kacka.va
20. pro 2008

holky, holt záleží, jak se kdo zrovna vyspí 😉. Tyhle příběhy jsou fakt některé otřesné, jak se sestřičky chovají, místo aby podpořili, tak jsou protivné. I když na druhou stranu, když bych měla být upřímná, tak se mnou byly dva dny na pokoji maminy, které bych sama nejraději zadupala do země a věci, na které se mohly zeptat třeba mně, jako dříve porodivší maminy, tak s každou ale fakt blbostí otravovaly sestřičky.

deathy
20. pro 2008

Já si teda taky myslim, že když bych byla na pokoji s nějakou už zkušenou mamčou, tak pokud by to nevadilo jí, tak bych se určitě ráda poradila s ní.

janah, já si nadstandard dovolit nemůžu, sem studentka která žije z kapesnýho, takže budu muset být ráda tam kam mě šoupnou 😒

deathy
20. pro 2008

Ještě mě tak napadlo, páč sem skočila do jiný diskuze...
Naprosto netušim v jaký poloze budu rodit, neumim si představit jak vypadá porodnická stolička, nebo jakej je rozdíl mezi ní a porodním lůžkem co mají u Apo...jaký tam vlastně mají možnosti?
Rozhodne se přímo v danou chvíli, podle toho jak se budu cejtit, nebo mě prostě někam posaděj a tady šup...?

gedgitka.a
20. pro 2008

deathy: ahojky, no já jsem ženská, která si nenechá nic líbita i, když jsem neměla po porodu moc sil, tak bylo fakt vidět, že jsem vytočená, nebyla jsem na ně příjemná, ale ani sprostá, nebo tak,řekla jsem jim, že ony jsou tam pro nás a,že jsou taky asi maminy a měli by mít víc pochopení a nás maminy po porodu spíš podržet a ne takhle stírat, prostě co na srdci to na jazyku, ale hold jsou lidi, který kritiku nevezmou, co naděláme 😖

gedgitka.a
20. pro 2008

holky se mnou byla na pokoji prvně Vietnamka, co se s náma vůbec nebavila, po ní mladičká Slovenka, která byla ze všeho vykulená a mamina co měla sice, už 4 letého syna, ale říkala já všechno zapoměla a tak jsem jí spíš, ač prvorodička radila a pomáhala já , (to se nevytahuju psala jsem, že jsem se do 3 let starala o bráchu a pak u ségry pomáhala s novorozencem a ročnim prckem) byli jsme vpoho, pokecali a, když jsem měla malýho pod světýlkem, hlídala jsem jim prcky, aby se mohli jít vykoupat a najíst a byli jsme ok. Já na nadstandart nechtěla, páč jsem nechtěla být sama, jsem od přírody společenskej člobrdík a s lidima, co jsou vpoho ráda pokecám, takže jsem chtěla na normál pokoj k maminám 🙂

misak78
20. pro 2008

gedgitka: zajímalo by mne, kdy jsi tam rodila. Protože moje zkušenost tři týdny stará je opravdu absolutně o něčem jiném... Pro ty, co nečetly mojí reakci na oddP15- viz předchozí stránka, poslední příspěvek.

deathy
21. pro 2008

gedgitka má 4 měsíce starýho chlapečka, takže docela aktuální zkušenosti...a dost šílený

gedgitka.a
21. pro 2008

misak78: stačí, když se podíváš na můj profil, jak mám staré miminko, ale řeknu Ti konec července

gedgitka.a
21. pro 2008

deathy: no byli tam i fajn lidi v poradně na tu si nemohu stěžovat na sále to bylo taky ok, teda až na toho doktora, ten na mě při porodu mluvil, jakoby říkal dělej ženská, vždyť jen rodíš i na té P15 byli některé sestřičky fajn, ale pak stačí 2-3 lidi a zkazí člověku celej dojem a chování těch 3 sester bylo fakt takový, jak jsem napsala 😒 😠

gedgitka.a
21. pro 2008

misak78: Tvůj příspěvek jsem si přečetla, já mám bohužel zkušennost takovou, jak jsem napsala, bohužel 😢 a po ne zrovna fajn porodu, nedostat svý miminko do náruče skoro 3 hodiny po tom, co jsi na pokoji a ještě Ti řeknou, že nevědí kde je, fakt mi bylo ouvej a do toho po Tobě vystartuje sestra z ženskýho, jen proto, že se zeptáš sestry z dětskýho jestli neví, zda můžeš po porodu něco na bolest, protože nevíš, že je z dětskýho, prostě mě se tam po téhle zkušennosti nelíbilo a přiznávám klidně, že jsem se i rozbrečela a myslím, že to není žádná ostuda a nebyla jsem sama

misak78
22. pro 2008

gedgitka: tak to je skutečně síla! Měla jsem kliku a ty smůlu...

gedgitka.a
22. pro 2008

misak78: co naděláš, už jsem to rozdýchala 🙂 a užívám si našeho dráčka, ale mrzelo mě to páč mě tu porodnici doporučila kámoška, která tam byla jako sestřička na praxi, ale neřekla mi na, kterym oddělení 😒 , tak hlavně, že takovou zkušennost, jak já má co nejmíň maminek, i když tadyk na P15 nadávalo maminek docela dost přeju Ti krásný vánoce a spoustu radosti s miminkem 😉

deathy
23. pro 2008

gedgitka.a., náhodou ten doktor, nejmenoval se Pařízek? Já jen že by to pak vysvětlilo ty jeho řeči...

gedgitka.a
23. pro 2008

deathy: ahojky nene já po nich chtěla takovou tu kartičku kde je obrázek porodnice a kam Ti napíšou všechny co u porodu asistovali, ale prý už je nedávaj, manželovi napsali na papírek, aspoň jména, abych mu to mohla zapsal do knížky a napsali mu tam do. Mašata, tak nevím, ale příjemnej mi nebyl 😒

simbro
23. pro 2008

ahoj mám dotaz nevíte kolik se platí u apolináře za velký ultrazvuk? a jestli je ten veliký ten screning? nějak se v tom nevyznám, díky

deathy
24. pro 2008

gedgitka, aha. Tak to nevím. Jen kdyby to byl ten Pařízek, tak o něm sem slyšela že je i takovej...no tohle Ženská dyť jen rodíte, to by na něj asi pasovalo. Já ho teda viděla jen jednou, nepůsobil na mě dvakrát valně, a slyšela sem to i od jeho známý..tak uvidíme jestli se mu trefím do jeho služby.. Každopádně profesně je to špica.

simbro, co já si myslím, tak velkej ultrazvuk by mohl být ten screening. Taky sem v tom měla velkej hokej. Vlastně tam prcka "zkontrolují" od hlavy k patě a zda je vše ok. Zatím sem na tom byla 2x. Někdy kolem 12tt, potom asi 24tt. Teď by mohl následovat ještě jeden. Je to docela hezkej zážitek, a taky mi tam řekli že budu mít slečnu 🙂 Nevím jak u Apo, ale já sem za to nic neplatila, poslal mě tam můj dr. A když mi podruhý nenapsal žádanku, tak sem jim tam radši volala, zda za to budu něco platit bez toho doporučení, řekli mi že ne, když už sem tam byla. Že to hradí pojišťovna. Ovšem taky už sem po různých diskuzích viděla že za to mamky platily třeba kolem 1500,-. Asi by to chtělo se případně zeptat rovnou u Apo..

janah.
24. pro 2008

Nevím jak u Apo, ale když je doporučení, neplatí se nic. Já měla a šla k Apo a bylo to zadarmo. A u druhýho mimi jsem doporučení nedostala (můj dr. z toho svýho uprděnýho mini ultrazvuku usoudil OK) a tak jsem se objednávala ke Klimentovi na 3D (a tam jsem platila kolem 1000), ale za ten zážitek to stálo. Je to mnohem lepší, dr. mi všechno krásně popsal. U Apo to brali moc profesně a bavili se mezi sebou a nic moc jsem se nedozvěděla 😝

gedgitka.a
25. pro 2008

deathy: tak budu držet palečky, aby si měla štěstí na fajn personál, ale hlavně, aby bylo vše ok s miminkem a při porodu 😉 to je nejdůležitější, jinak přeju krásné vánoce a samo splnění všech přání v roce 2009 😉

gedgitka.a
25. pro 2008

simba: já byla na screaningu 3x u dr.Vacka v Zenklovce byl fajn, vždycky zastavil ultra a když měřil a kontroloval mrňouska, ukazoval mi kde má pusinku, prostě vše mi pěkně popsal na 3D jsem nestihla náš mrňousek byl od začátku velkej a tak mi na někdy kolem 4-5 měsíce řekli, že než mě vezmou, bude malej tak velkej, že na ultra, už nebude vidět celej, že já měla přijít, tak ve 3 měsíci ☹ 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru