Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

anetadr
10. dub 2011

Zdravím všechny, hlavně pak nastávající maminky. Rodila jsem u Apolináře 8. března a ráda se s vámi podělím o své zkušenosti, protože jsem před porodem byla sama ráda za jakékoli informace. Termín jsem měla 13. března, ale 3. března jsem jela k apolináři s vysokým tlakem, otokama nohou a bílkovinou v moči a už si mě tam nechali. Naneštěstí to bylo ve čtvrtek, takže za pátek se toho moc vyřešit nestihlo a o víkendu se toho na oddělení rizikového těhotenství moc neděje. V pátek mi jen udělali utz a tam měl Jiřík už cca 4500g. V pondělí mi pak udělali zátěžový monitor (kvůli fungování placenty) a ten nám nevyšel úplně na 100%, tak jsme šli hned v úterý na vyvolání porodu s tím, že se pokusíme rodit přirozeně a pokud to nepůjde, zakončí se to císařem (hlavně kvůli té váze). Dostala jsem jen nějaký gel k hrdlu a šla jsem si ještě lehnout a kupodivu jsem asi na hodinu i usnula. Kolem půl jedenácté dopoledne mi začali bolesti v podbřišku, které jsem teda ani nepovažovala za kontrakce, což byla trochu chyba, protože v jedenáct, když jsem šla na prohlídku, jsem byla už otevřená na 5cm a kontrakce asi po 2min a pak jsem se už hodně špatně balila z oddělení rizikového těhotenství na sál, kde jsem skoro ani nestihla přípravu. Naneštěstí o co jsem měla porod rychlejší, o to teda bolestivější, protože po hodině kontrakcí jsem byla natolik vyčerpaná, že jsem mezi kontrakcemi usínala. Moc jsem prosila o epidurál, který mi skoro nestihli dát, ale nakonec se to povedlo - ale upřímně se mi stejně moc neulevilo. Samotný porod pak byl hodně rychlý, bohužel jsem ale měla natolik krátký pupečník, že ačkoli ho neměl Jiřík vůbec obmotaný kolem krku, nešel mi porodit (když jsem zatlačila, šel kousek ven a když jsem netlačila, šel zase dovnitř). Bohužel s natahováním pupečníku se mu později nedostávalo kyslíku a porod musel být ukončen kleštěmi. Jiřík měl nakonec 4700g a 53cm.
Hlavní důvod proč jsem chtěla napsat svůj příspěvek, je prosba, aby jste při porodu vždy více mysleli na miminko, než na sebe. Četla jsem názory, že některé maminky nechtějí být při porodu na monitoru - kdybych na něm nebyla já, možná by se pozdě přišlo na to, že se Jiřík dusí a mohl být minimálně postižený. Věřte mi, že všechno, co při porodu lékaři dělají, je k vašemu dobru a k dobru miminka. Předporodní plány jsou super věc, jen si uvědomte, že nikdy nejde o vaše pohodlí - přeci jen, je to jen jeden den, ale hlavní je zdraví miminka. Já jsem byla připravená na všechno - věřila jsem, že kvalifikovaný personál si poradí rozhodně kompetentněji než já. Dnes mám zdravé miminko a musím říct, že si strašně cením toho, jak můj porod dopadl.
Další věc, kterou bych chtěla zmínit, je neuvěřitelný přístup dr. Kouckého, který zůstal přesčas kvůli mě (asi 8 hodin). Dnes totiž je už málo doktorů, kteří umí klešťové porody, navíc jsem prý nebyla jediná, kdo měl v tu chvíli komplikovaný porod, tak tam měli trochu frmol. Když jsem si zpětně promítala všechna rizika mého porodu a to, že se mi narodilo zdravé miminko, přišlo mi to neuvěřitelné. Jmen lidí, kteří mi při porodu pomohli bych určitě mohla jmenovat víc, bohužel si je však nepamatuji, zástupně tedy ještě uvádím porodní asistentku Štefku.
Po porodu pak doporučuji nadstandard - je to sice 700Kč/den, ale stojí to za to - jak již psala zff - přeci jen, sprcha na pokoji je po porodu, kdy se sprchujete po každém kojení, opravdu výhoda. I tam jsem se setkala v podstatě jen s příjemným personálem, někdy možná někdo neměl svůj den, ale to se stává i mě. Souhlasím pak s zff s tím, že dopolední vizity nechodili na čas a bylo to nepříjemné, protože obvykle někdo přišel ve chvíli kdy jsem kojila a já musela přestat.
Celkově ale musím říct, že jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla rodit u Apolináře a příště budu rozhodně rodit taky tam.
Manžel dodává, že Apolináři dává pět hvězdiček a dr. Kouckému sedm🙂

brendda
11. dub 2011

@anetadr hezky napsaný příběh s dobrým koncem 🙂 🙂 Už se nemůžu dočkat,až to budu mít za sebou..... 😉 to čekání je nějaký dlouhýýýýýýýýýý.

brendda
14. dub 2011

Holky- u Apolináře se nerodí,nebo co????????? 😀

anetadr
14. dub 2011

@brendda to ti věřím... mě teda celé těhotenství docela utíkalo, ale pak devátý měsíc se vlekl jak kdyby snad nikdy neměl skončit. Když jsem pak skončila v porodnici necelé dva týdny před termínem, tak jsem byla naprosto nepřipravená - úplně mě to zaskočilo. Tak přeji, aby ti to utíkalo a aby bylo všechno v pořádku.

brendda
15. dub 2011

@anetadr díky díky.Dva týdny před termínem bych taky brala-ideální.Já mám připraveno skoro všechno už teď,proto se tak nudím...

anetadr
15. dub 2011

@brendda já se druhého těhotenství bojim. To první člověk moc neví do čeho jde, ale podruhé... navíc to asi i pomaleji utíká, když už si tím člověk prošel.

rokoja
15. dub 2011

Ahoj holky, mám termín v červnu u Apolináře a jdu nasát informace od zkušenějších 🙂. Čekám první, prošvihla jsem přihlášení na přípravný kurz a ted už je pozdě, informační schůzky se nekonají, tak jsem nervózní z toho, že nemám šanci zjistit na vlastní oči, jak to tam chodí, dokud nepřijde den D... Je tady někdo, kdo byl stejně "připraven" jako já - žádné kurzy, žádné informace, první porod?🙂 Nechodila jsem na kurzy ani nikam jinam, takže jsem skutečně nepopsaná, chodím do práce, tak jsem nějak neměla ani čas víc řešit sebe a mimčo. Řekněte, že v tom nejsem sama a člověk to zvládne i bez všech těch kurzů a příprav....

brendda
15. dub 2011

@rokoja já tam rodila poprvé v dubnu 2007,naprosto nepřipravená vyjukaná prvorodička,bez informací,kurz jsem tam neabsolvovala,ani prohlídku sálu,ta mě děsila.A zvládla jsem to na jedničku.Od prvních bolestí ve 23hod do 11hod,kdy se malá narodila s jedním Epiduralem.Zvládneš to taky,neboj!!!!!!!!Nic jiného nám nezbývá 😉

brendda
15. dub 2011

Já si stejně myslím,že jsou všechny kurzy na nic.Každej porod je jinej a nelze se řídit žádnými obecnými pravidly,ale pouze aktuálním stavem a pokyny porodních asistentek.Ty vědí nejvíc,stejnak v podstatě řídí celý porod ony,doktoři pouze dohlíží....ty tam s tebou celou dobu nebudou.PA vesměs ano....stále při ruce.

ajinka22
16. dub 2011

@rokoja já šla taky rodit jako nepopsaný list. Na žádny kurz jsem nechodila, protože bych to psychicky nezvládla. Na sále jsem byla před porodem jen jednou o víkendu, když jsem dostala v šestém měsíci žlučníkový záchvat, tak zkontrolovali mimi, jestli je v pořádku a pustili mne domů. Že mně je špatně jak koňovi bylo každému jedno. Pak v osmém měsíci jsem jestě byla na očním a "milá" paní doktorka mi řekla, že jsem špatná matka, když jsem se nebyla naučit dýchat. Od ní domů jsem šla jak spráskaný pes. Moje gynekoložka mi pak davala psychiku dohromady a hezky se jí to povedlo. Při porodu tě vede asistentka. A vidíš, i v 38 letech jsem to jako prvorodička zvládla a byl to úžasný zážitek.

jesterka09
16. dub 2011

@anetadr Moc hezky jsi to napsala a plně s tebou ve všem souhlasím!!

fori
16. dub 2011

Ahojky holky, já asi ještě dlouho rodit nebudu ☹ ☹ ale kamarádka bude rodit v září u Apoli. Nevíte náhodou kolik tam stojí epidurál??

brendda
17. dub 2011

@fori já ho měla před 4lety zadarmo...je to možný?Nějak si na účtování Epi teda nepamatuju...

karusta
17. dub 2011

@fori já rodila před necelými dvěma lety a epi byl zdarma a tuším, že tomu je tak i teď...

brendda
17. dub 2011

@anetadr no,vždyť já jsem taky od začátku ve stresu,aby bylo vše ok atd.Zlatá nevědomost 😀

anetadr
18. dub 2011

@brendda naprosto souhlasím🙂

jinak epidurál je určitě zadarmo - tedy placený pojišťovnou

ilonne
18. dub 2011

Ahoj a pomáha epidurál vůbec? A kdy se může aplikovat?

karusta
19. dub 2011

@ilonne Mně teda epi pomohl moc, nedám na něj dopustit. Po tolika hodinách kontrakcí jsem za něj byla opravdu vděčná. Mně ho dávali na 2cm, tuším.(než jsem se k nim dopracovala, tak to trvalo 20 hodin kontrakcí po pěti minutách, vůbec jsem nespala celou noc, takže jsem toho měla docela dost a s epi jsem začala vtipkovat a svět byl hned veselejší 😉 )

anetadr
19. dub 2011

@ilonne já jsem ho už skoro nestihla, protože jsem na sál přišla když jsem byla na 5cm a kontrakce tak po 1-2min. Už mi ho nechtěli dát, že prý by to v téhle fázi už mohlo porod zastavit - ale nakonec mi ho dali. Trochu to pomohlo - hlavně se mi ulevilo mezi kontrakcemi a kontrakce byly tak o třetinu lepší. Ono je lepší si ho nechat dát - kdyby ti pak museli dělat akutně císaře, tak ti jen dají víc epi a jdeš na sál a nemusí tě celou uspávat.

brendda
19. dub 2011

Mně taky pomohl,holky.A teď to vypadá,že kvůli nějakým problémům s krev.destičkami ho nebudu moc mít ☹

brendda
20. dub 2011

Holky,jsou ještě u Apolináře vložky po porodu volně k dispozici????Nebo si mám vzít svoje a kolik?
A jak je to s plínkama???

estrellita
20. dub 2011

@brendda v rijnu, kdy jsem tam rodila, tak byly volne k dispozici, kdykoliv doplnily.
Plinky dostanes jen na prvni den, pak musis mit svoje. Bohuzel je pry nekdo kradl, takze proto ta zmena. Tyhle lidi opravdu nechapu 😝

brendda
20. dub 2011

@estrellita aha,díky.....
A na nadstandartu je to s plínkama stejný??????????,

estrellita
20. dub 2011

@brendda ano 🙂 ja jsem byla jeden vecer na normalni pokoji, a pak na nadstandardu

estrellita
20. dub 2011

@brendda jinak nadstandardy jsou dost plny, musis nahlasit pri prijmu, ze ho chces a pak cekat, jestli se uvolni, nekdy az druhy den, nekdy vubec......

brendda
20. dub 2011

@estrellita já vím..........díky.Plný byly i před 4mi lety ☹

estrellita
20. dub 2011

@brendda tak snad ti tentokrat vyjde 🙂

brendda
20. dub 2011

@estrellita no,minule mi vyšel od prvního dne...tak snad to klapne i tentokrát 😉
Hezký den.

estrellita
20. dub 2011

@brendda ja doufam, ze i priste bude, protoze jsem tam byla moc spokojena. Byla jsem na P1.

misuuuule
23. dub 2011

Ahoj holky,
já první porod u Apolináře, dlouhý, ale profi profi profi, skončil císařem. Někdo tu psal, že pokud je akutní císař, přidají do epi, tak já ho měla a museli mě uspat celou, protože do 3 minut měl být malý venku a to by se nestihlo, takže celková naróza.
POtom JIP a pak nadstandard a kromě sprchy stráááááášně pomohla ta polohovací postel - nahoru dolu, nohy a záda stisknutím tlačítka na ovládání, to bylo supeeeeeer.
Všichni tu chválíte MUDr. Klímkovou, tak i já se přidám, dělala mi Hamiltona na rozběhnutí porodu a potom dvakrát u vizity a vždycky mě tak psychicky nakopla, že to nedokázal ani nikdo z rodiny, díky Vám paní doktorko !!!!!! Ale až na výjimky je celý tým Apolináře opravdu profi a to že někdo je holt protivnej a zrovna nemá náladu se bohužel stane, jsou to jen lidi, vím, že specielně v tomto oboru by to tak být nemělo, ale chápu to. Já se potkala jen se dvěma takovými záchvěvy, jeden doktor a jedna sestra na šestinedělí, což z celkově 7 dní, co jsem tam byla je naprosto super bilance.
Všem přeju co nejrychlejší a co nejmíň bolestivé porody a hlavně zdavá miminka a to samé přeju samozřejmě i nesobecky sobě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru