Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra ahojky, no už se tam něco převaluje, většinou nejvíc, když jsem v klidu 🙂 zatím je to hrozně slabounký... co Ty? Už dělá kotrmelce? 🙂

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Ja jsem prave cetla, ze u prvorodiček jsou později cítit pohyby, já zatím ani nevím, spíš mi přijde, že nic 😒

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra já jsem něco málo už cítila kolem 18. týdne, ale nebyla jsem si jista, vždycky se to pohnulo jakoby mírně v pravo ve spodní části břicha, ale bylo to něco jiného, než když máš rozhozené trávení 😀

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Ja si nejsem jista zda nejake pohyby citim, ono to mozna teprve prijde, kdovi. Budes chodit na predporodni kurzy?

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra ráda bych se tam přihlásila, jen jsem nepochopila tu jejich registraci, kdy se můžeš přihlásit telefonicky jen v konrétní den od určité hodiny, zrovna je to tuším zítra od 17 do 18:30, jinde normálně můžeš zavolat kdykoliv, tady budeš číhat na telefonu, aby si chytla nějaký rozumný termín 😒

misuuuule
16. kvě 2011

@brendda jasný, dám hned vědět. Nespím samozřejmě dobře, co dvě hodiny jsem vzhůru a čumákuju, ale mladej je superrrr, mám pocit, že při tom těhotenství strašně vyzrává nebo dospívá nebo jak to napsat, večer po pohádce usíná sám a ráno dřív než v sedm vstane málokdy, pak máme společnou hoďku a pak mastí do školky, takže co se týče jeho, super.
Mě všechno bolí, sotva chodím, vrátily se mi těhotenské nevolnosti a taky se bojim 🙂 Malá je zatím koncem pánevním, tak uvidíme, co mi řeknou v porodnici a jestli už se třeba neotočila.

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Ja tam jdu pristi tyden na velky ultrazvuk, tak se tam chci nato zeptat, co a jak a rada bych chodila. Treba jak chodim cvicit na pilates, tak tam maji i predporodni kurzy, ale nevim zda neni lepsi chodit v porodnici kde clovek bude rodit. Tot otazka. A bude manzel u porodu?

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra je lepsi jit na kurz v te porodnici, mluvila jsem o tom s moji doktorkou a ta rikala, ze tam maminky provedou, aby se podivaly, kde se rodi, kde je sal apod., takže nebudeš tak vyjukaná 🙂 manžel u porodu byla u nás dvoudenní diskuze, ten můj, ač má dva metry, se tam jít bojí, resp. mi na rovinu přiznal, že by tam asi hned omdlel, tak nevím, možná půjde se mnou moje mamka, mám s ní perfektní vztah a dokáže podržet

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Ja jsem to tam taky nejak nepochopila ty kurzy u Apolinare, zda je to pro pary nebo pro samotne maminky. No pritel ten rikal, ze pokud budu rodit normalne, tak by mozna sel, ale pokud cisarem, tak urcite ne, teda myslime samo takove to lokalni umrtveni epiduralem pri cisari nez celkovou narkozu, tam by nemohl vubec.

misuuuule
16. kvě 2011

@lipetra na předporodní kurzy rozhodně do porodnice, provedou vás těma sálama a člověk jde opravdu potom do známého prostředí, což Tě psychicky nakopne 😉 My chodili k Apolináři s manželem a skoro všichni byli v páru, tak pokud bude mít čas, jen ať přifrčí 🙂

1janina2
16. kvě 2011

Tak já se na ty předporodní kurzy nahlásila, manžel je tedy zásadně proti, myslí, že to je k ničemu, ale kvůli mě tam půjde...Tak jsem zvědavá, jestli to k něčemu bude, chtěla bych právě hlavně vidět ty porodní sály, dozvědět se kdy kam jít, co dělat, abych nebyla tak vyplašená...Akorád mám kurz 3 a 10. června a termín 2. července, tak snad to nepříjde dřív a ještě je stihnu 🙂 A je teda hrozný jak to všechno u Apolináře zdražili (kurzy, nadstandart, otec u porodu), fakt o hodně, to mě štve... ☹

lipetra
16. kvě 2011

@misuuuule Diky za tip. A nevis jak je to tam s registraci na kurzy a v jake casy jsou?

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra četla jsem na jejich stránkách, že je to pro páry, cena 1500 za 3x 2 hod., mrkni tam, jsou tam i termíny pro registraci... jinak manžela na ty kurzy dokopu, ať vidí, že to není žádná sranda 😉

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Nejhorsi jsou tam ty casy. Ale budeme to muset nejak udelat a zajit tam, asi to nechame na leto 🙂

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra ty časy, od 16 hod. je to docela marný, to se z práce s manželem netrhneme, na tu pátou to sice možná zvládneme, ale znamená to zdrhnout dřív, což u mě je v pohodě, mám volnou pracovní dobu, ale manžel moc ne

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi Prave pritel ma vecer treninky, tak proto ten cas je spatny i pro nas. U me by to slo, taky muzu jit driv, ale u pritele je to horsi. Tak to jsem zvedava, zda se tam do porodu dostaneme 😒 Ale ona nato pridava i pojistovna, co jsem cetla, alespon ta OZP ano.

spaghi
16. kvě 2011

@lipetra jo s treninkama jsem musela taky počítat, manžel má UT a ČT basket 🙂 já mám VZP, zatím jsem nezjišťovala, zda na to něco přidávají, ale mrknu na to, díky

sarkachmelova
16. kvě 2011

@anetadr určitě, budu ráda, je super se podělit o své radosti i starosti :o) obzvlášt když nás spojuje stejný datum narození, stejná porodnice i oddělení :o)) tak to jsem moc ráda, že je líp, v dnešní době je vše tak kvalitní, že nemusíš být smutná, že Jirka nemá pouze Tvé mlíčko, hlavně, že je spokojený on 🙂 určitě se brzy seznámíte, až prcek povyroste, začnete chodit na různá hřiště, tak poznáš spoustu nových maminek 🙂 a kde jste dřív bydleli ? jojjo, že mám Honzu domu 15 dní v měsíci je nejvíc fajn, když je pak v práci tak mi to ani nepříjde, ani mi to není líto, trávíme tak spolu opravdu spoustu času. Používáš pro Jirku šátek na nošení ? a vy bydlíte v domečku ? určitě se můžeme časem sejít, zas tak daleko od Prahy nejste :o)

misuuuule
16. kvě 2011

To už si nepamatuju, ale něco je na stránkách a je tam i telefon, tak tam cinkni.

lipetra
16. kvě 2011

@spaghi ja to prave zjistila natom cviceni kam chodim, jedna holcina mi to tam rikala, ale ona chodi na predporodni kurzy tam a moc si to chvali, ale vsichni doporucuji jit do porodnice na kurz...tak holt pritel to bude muset nejak s treninkami udelat, oni tam stejne pisou, ze to doporucuji az od 26.tydne.

misuuuule
16. kvě 2011

@1janina2 jo jo, zdrazili dost, chceme nadstandard, tata u porodu a mozna bude planovany cisar (tam se mu moc nechce, tak uvidime, nutit ho nebudu a vlastne asi nevim, jestli mi nebude stacit hodna pani anesteziolozka) u klasickeho porodu byl a to bylo super, daval mi napit, chodil pro asistentku, kdyz se nam neco nezdalo, podpiral na zachod, abych v kontrakcich dosla atd. , tam mel rozhodne svoje misto, takhle si myslim, ze pokud by se rozhodli pro planovanou SC, nechame ho sedet na chodbe a cekat na miminko.
Mate nejakou zkusenost s tatkou u planovaneho cisare ???

1janina2
16. kvě 2011

Taky myslím, že u klasického porodu má jistě taťka své místo, já ho taky chci mít u sebe, a hlavně on u toho chce být 🙂 Jak je to u císaře, to nevím, myslela jsem, že tam tatínky nepouštějí, přeci jen je to "operace" a tam hlavně asi moc nápomocný nebude....

cell
17. kvě 2011

k císaři pouští taky ..... nad břichem je plenta a tatínek je spolu s anestziologem mamince u hlavy ... po vyndání mimina většinou tatínek odkvačí s dítětem a dětskou sestrou umýt, zvážit a tak ... a pak se vrátí s uzlíčkem zpátky na sál 🙂

spaghi
17. kvě 2011

@lipetra tak dneska jsem se přihlásila na ten předporodní kurz, asi jsem jako magor volala úplně první, padlo přesně 17:00 a já už vytáčela tel. číslo, paní se docela smála, ale kvůli manželovo basketu jsme potřebovali pondělky 🙂 takže 11.7. je první sezení, chudák manžel je s tím už smířený 😀

irasek
17. kvě 2011

@misuuuule Ahoj, manžel byl se mnou u plánovaného císaře a byla jsem za to opravdu moc ráda. Byl oporou, páč já se bála. Tak nějak na mě padla panika, že mě to bude bolet, že mi dali málo do epidurálu a že mam přivázaný a roztažený ruce..., ale on na mě mluvil a najednou tam to naše mimčo bylo venku a křičelo 😀 😀 😀
Pak šel na změření a zvážení a vrátil se a celou dobu jde s Tebou, když Tě vezou na JIPku. Až tam se rozloučí 😉 Je to všechno takový rychlý 😵

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi Tak to zkusim se taky prihlasit, mozna i stihnu podobny termin, uvidime co vybereme s pritelem. Ono v lete to bude klidnejsi. Tak jsem citila taky v pondeli poprve pohyby a to na cviceni, dokud jsme cvicily, tak nic, ale jak jsme relaxovaly, tak najednou takove simrani 🙂

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra s těmi pohyby to mám taky podobný, celý den někde lítám a pak si na chvíli sednu nebo lehnu a mrňous začne dělat kotrmelce nebo co, včera si dal asi hodinu tělocviku, zrovna když jsem seděla u zubaře v křesle 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi no tak to ja mela jen v pondeli, jinak nic, v jakem tydnu tobe zacaly pohyby?

spaghi
18. kvě 2011

@lipetra myslím si, že někdy přelom 18. a 19. tt, bylo to takové zvláštní, kdo ví, jestli to bylo vůbec ono, ale ještě nikdy předtím jsem takové pocity v břiše neměla a cítila jsem to hlavně v leže před spaním, když jsem si četla knížku a horzně mě to rozesmálo 🙂 teď se ozývá jak kdy, někdy několikrát za den, někdy až večer a vždycky to tak divně zašimrá, jako kdyby si tam střihnul kotrmelec

lipetra
18. kvě 2011

@spaghi Tak to ja jsem citila zatim jen v pondeli a od te doby nic. Jsem v 19. tydnu. Pred 14 dny jsem byla na ultrazvuku a bylo vše v cajku. Tak je možný, že u mě to bude třeba později, kdoví. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru