Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

iira
3. črc 2011

ahojky holky,od te doby co jsem porodila a manzel je s nami doma tak ja nemam cas sem zabehnout...sice je to uz 14 dni co je Danda na svete ,ale tak vam aspon napisu jaky byl porod
tak uz 20 mi nebylo nejlip rano,ale rikala jsem si ze jsem jen pretazena ,protoze dcerka zlobila...vecer v 6h jsme sli jeste na prochazku vsichni a to uz jsem rikala manzelovi ze pujdu domu a odpocinu si ,no nakonec jsem s nima byla venku celou domu...doma jsem pak zjistila ze kontrakce jsou pravidelne po 20minutach ,tak jsem nic nerikala a delala jako by nic .-) ..manzel sel spat a ja si lehla taky,pak se kontra.stupnovali po 10min.pak zase 20min.,no ale pak najednou kolem pulnoci to bylo uz jen 5 minut,pak jsem zjistila ze mi odchazi hlen.zatka ...ale porad jsem si rikala casu dost kolem 2h me mali kopnul poradne a praskla mi voda -me to prislo desne k smichu ,(u dcerky se mi to nestalo)manzel uz se probudil a koukal na me jako co je a cemu se rechtam ,pak se me pta a co ted?tak jsem volala tchanovi jestli nam prijede Janu pohlidat ze rodim ,tchan prijel asi v 3:15h a mi vyrazili do porodky..tam jsme prijeli ve 4:30h ,no a klasika .monitor a prohlidka..otevrena na 2cm a monitor skakal ..pak ze teda priprava a ze klistyr a ze mi daji injekci do zadku aby se mi otevreli cesty,to jsem rikala ze teda nechci injekci ze si myslim ze uz jsem otevrena az dost ,ze uz me to nuti tlacit.PA ze to neni mozny ,ale ze me teda zkontroluje,no a najednou ze uz nestihnem pripravu a ze mi jen oholi a rychle na sal ,ze jsem na 8cm a ze to je moc rychle a ze jsem neposlusna a takyvy keci,sem myslela ze ji trefim ...no a pak rychle na sal ,tam najednou nikde nikdo a vsichni nekam odesli,ja kontrakce uz po 1 minute a nutilo me to tlacit ,asi 3*jsem volala at nekdo prijde ze uz to nemuzu udrzet ,no a najednou dr.ze rychle vsichni ke me ,ze rodim a jsem tam sama,a ze tam maji cisare a ja ze predbiham ......no na 3 zatlaceni vylezla hlavicka a pak uz to byla sranda.takze 3030g a48cm rano v 6:10h danecek...Danda neplakal,odnesli mi ho a pak teprve byl slyset ,privedli manzela (u porodu jsem ho nakonec nechtela ,tak cekal za dverma,byl u 1 tak stacilo )a prinesli mi maleho,neplakal spinkal ..pak mi ho odnesli a pak prinesli k prsu,malej se prisal a sla se rodit placenta,no to uz bylo hned ... takze porod rychli ,bez epiduralu,ten jsme taky nestihly ,tak ze bych rekala ze i bolestivy ,ale to znate od prijezdu do porodky to bylo jen 1,5h ...docela mazec ,ted bojuji s dcerkou ,jsem zvedava az pujde manzel do úrace tak to zvladne ,povida ze ja mam Danecka a ona tatinka ,uz i mi rekla ze me nema rada tak jsem si poplakala ,ale uz je to dobre,jen se se mnou nechce mazlit jinak vse ok ,kojime bez problemu a v noci docela spinka,jen se budi rano v 5h a pak uz nechce spat a zase az kolem 8h a to zase vstava janicka ,tak to bude hukot ...
jinak me teda letos dr.zklamala svym pristupem,radeji bych kdyby me rodit chlap ,ale to je jedno,uz ani jeji jmeno nevim,jinak na pokoji super parta zase,ale ostatni maminky docela nektere prasata na toaletach ...drzim palce at vam vse klapne ,ja jsem uz rada ze to mam za sebou

sshiva
3. črc 2011

@iira teda normálne seriózna AKCIA ako tak čítam 😀 už to vyzeralo že si to odrodíš sama 😀
S Janičkou neboj, ono to chce čas, asi je normálne že sa cíti ukrivdená...ja sa toho tiež bojím, už teraz pripravujem Emila na všetky možné "úkony", ktorými ako veľký brat bude pomáhať, aby som ho mohla zapojiť a cítil sa doležitý 😉
Držím palečky aby ste to dobre zvládali!

iira
3. črc 2011

@sshiva no i ja mela strach ,sem se ptala dr.jestli mi nekdo pomuze a nebo co jako 😀 ..no byl to mazec fakt...ale povedlo se 🙂
s jajou vim ze to chce cas,ale strasne me to mrzelo,ty hormony jsou proste hrozny ...
no drzim ti taky palce .... 🙂

brendda
3. črc 2011

Holky,celý den mi odchází zátka a od 11hod kontra tak po 20ti min....

@iira téééééééda,to je úplnej samoporod.Takhle rychlý to asi mít nebudu...

iira
3. črc 2011

@brendda no nech byt ,bylo to dost neprijemny ze najednou u me nikdo nebyl a pak zase vsichni plasili ...drzim palce at ti to klapne

misuuuule
3. črc 2011

@brendda tak držím palce !!!!!!!!!!!!!!! To nám to určitě začíná, přeju co nejmíˇbolesti v co nejkratším časovém okamžiku....

brendda
3. črc 2011

Diky holky,ještě jsem doma 😉
Ale dneska pojedu,intervaly se zkracují....
Někdy 10min,někdy 5,někdy 7min....

karusta
4. črc 2011

hooolky, @brendda to má za sebou!!! Maxík se narodil ve 3hod.11 minut, má 50cm, 3800g...U Apolináře, je spokojená, nadstandart zatím nemá, ale prý bude 😉

karusta
4. črc 2011

@iira no tak to jsi měla teda mazec... jsi dobrá, jak jsi to zmákla 😉

krisstyna
4. črc 2011

@brendda kočko moc moc gratulujeme k Maxovi a přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka 🙂

krisstyna
4. črc 2011

@iira ty jo to jsi měla pěkně hororový porod ☹ já tedy musím říct, že jsem ho měla skvělej.. fakt záleží asi na koho narazíš... hlavně že jste zdravý a vše je ok 🙂

misuuuule
4. črc 2011

@karusta no tak to byl docela fofr, teda doufam, ze moooooc gratulujeme, krasny jmeno !!!!!

karusta
4. črc 2011

@misuuuule psala, že vše ok, tak snad ano, poslala jsem gratulku a od té doby se neozvala, zítra jí zkusím napsat a zjistit , jak se tam mají 😉

misuuuule
5. črc 2011

@karusta určitě, a Ty jak ????

karusta
5. črc 2011

@misuuuule díky za optání.. já zatím dobrý. Břicho skoro nebolí, takže to vypadá nadějně, že se ta voda nezhoršuje nebo jen málo. Do toho stavu, než jsem šla do nemocnice, máme ještě hodně daleko. Tak snad ještě vydržíme aspoň měsíc 😉

sshiva
5. črc 2011

jeje, si na pár dní urobím voľno a hneď takéto novinky!!! 🙂
@brendda moc gratulujem! Konečne 😀 všetko naj naj želáme do vienka a nezabudni nás informovať 😉
@iira hormony vedia spraviť svoje...ja som plakala pre každu blbosť 😅
No a kto je ďaľší na rade?? 🙂

iira
6. črc 2011

@karusta to je super ze se dari dobre tobe i detem .-) ,tak jeste aby to vydrzelo i dal ...u nas je vse ok ,akorat mali je lenivy jist tak malo pribira,tak mam docela strach co na me zase dr.vybali,doufam ze nebude chtit abych ho dokrmovala,mlika mam ze bych mohla rozdavat ...a to jeste Danecek je blinkaci tak mam radost ,kdyz se mi podari aby se najedl tak do 3 minut zase blinka...achjo holky,ja tohle u dcerky neznam ...
@krisstyna tak zase ne tak hororovy ,jen proste to bylo asi fakt moc rychle 🙂 ale dopadlo to dobre 😀

karusta
7. črc 2011

@iira Hoj, teď jsem přijela z Apo. UTZ perfekt, kluci v pohodě, vody akorát, takže amniodrenáž zabrala. Jsem nadšená. Včera jsem i myla okna a zavařovala první okurky. Je super, jak to břicho přestalo bolet. Už se cítím jako normální těhotná, ne jak lemra 😉
Tak snad Danečka brzy blinkací období přejde, aby mohl začít pořádně nabírat...Držím pěsti, ať je vše ok a nenutí Vás do UM, to by byla škoda.

iira
7. črc 2011

@karusta ahojky tak to je super zprava ,tak jen tak dal ...ale s tou praci to neprehanej 🙂
verim ze to musi byt fajn kdyz nic neboli .....

brendda
9. črc 2011

Ahoj holky,
hlásím,že jsme doma,díky za podporu a gratulace.Jen v rychlosti-porod byl mega rychlej a mega bolestivej.S prvním se to vůbec nedá srovnat,ale jde o to,že en byl s Epiduralem.Tady jsem nestihla nic,ani přípravu,natož Epi 😀 Na příjmu nepříjemná kráva,nic mi neřekla,komunikace nula,porodní asistentka dobrá,no spíš nic moc,ale ok,doktor super!Jméno si nepamatuju,dohledám.Takovej mladej zábavnej týpek,ještě se mno flirtoval,no fakt zážitek 😀 Péče po porodu výborná,všichni moc milí.Byla jsem na P3 pár hodin,pak se uvolnil nadstandart,tak jsem hned mastila tam.Tam není co vytknout,péče o matku i miminko MAXIMÁLNÍ.Někdy byly sestry tak milé,až mi to přišlo hrané,ale fakt super.I jídlo mi teda chutnalo.
Nevím,co dodat.Případné dotazy ráda zodpovím 😀 😀

brendda
9. črc 2011

Maxíček měl nakonec 3820g,takže bez nástřihu se to neobešlo,ale zaplať Pán Bůh za něj,hlavička měla 36cm

brendda
9. črc 2011

@iira můj porod byl dost podobný tomu tvýmu 😀 😀 Čekala jsem doma husa do poslední chvíle,abych tam nestrašila a nakonec mě nepustili po příjmu už ani čůrat.......abych neporodila do záchodu 😀 Nikde nikdo,ted den bylo 13porodů,tak si šel doktor,co měl noční lehnou,sestřičky dostaly příkaz nebudit a já už potřebovala rodit.Jak říkám,nikde nikdo,jen jedna asistentka.Pořád jsem do nich hučela,že chci Epi a ať už zavolaj doktora atd a oni tam chodili jakoby nic.Až když jsem se naštvala a začala prudit,že jdu teda tlačit,že na ně kašlu,tak ten Mudr došel.Bylo to ale fakt za pět min 12 😀

misuuuule
9. črc 2011

@brendda bobek krasnej, mooooc gratulujuuuuuuuu, tak zrovna nic moc u Apolinare nebo jenom ten doktor pozlobil ???

brendda
9. črc 2011

@misuuuule Né,všechno dobrý,fakt spokojenost.Jen ten příjem byl divnej.Měla jsem smůlu,že byla noc,nikde nikdo,kdo mohl,tak spal.....nikdo jinej nerodil.Což byla paradoxně spíš nevýhoda.Sice vedle mě nikdo nehekal a nestrašil mě,nerušil,ale zase se tam nepohyboval žádný personál.No nic,přežila jsem to,bylo to naposledy 😀 takže dobrý.Obecně vzato tu porodnici miluju 😀 Příjemná atmosféra,profesionalita,komfort.....

1janina2
9. črc 2011

@brendda Ahoj, moc gratuluji k Maxíkovi, tak jen pro zajímavost, jsem ta mladá paní,kterou propouštěli v pátek s Tebou, i jsem byli spolu současně přeložené z P3, byla jsem na nadstandartu na pokoji vedle tebe - na jedničce 🙂 Závidím vaše rychlé porody, já rodila dá se říct 24 hodin přirozeně, abych pak nakonec porodila císařským řezem při epiduralu, z důvodu nepostupujícího porodu a malé už se taky po tak dlouhé době přestávalo dařit. Ale Apolinář za mě na 1 s *, naprostá spokojenost s veškerým personálem a přístupem doktorů.

iira
10. črc 2011

@brendda moc gratuluji k malemu je uzasnej .-) no uz to mame za sebou tak na to zapomen ,hlavne ze jste oba v poradku
@1janina2 i tobe gratuluji 🙂

sshiva
10. črc 2011

@brendda Tak obrovská gratulácia, asi úľava, že? Celkom veselo sa tu tie historky čítajú...ale v reáli to asi až taká sranda nebola, keď to má taký spád a personál nikde 😀
Som zvedavá ako to pojde u nás...prvý porod trval asi 12 hodín...

misuuuule
10. črc 2011

@brendda tak to jsem na tom stejne, miluju Londyn, miluju Apolinare :o)))) A taky to bylo naposled, uz nerodim ani za miliardu !!!!!! Ale Apolinar u me proste dokonalej, i kdyz ted, kdyz jsem se tam byla podivat po ctrnacti dnech, pocity nebyly zrovna nejlepsi, ale to se mi zive vybavila ta bolest a pryyyyyyyyyyyc :o)))))

brendda
11. črc 2011

@1janina2 jééééééééééé,no to je sranda,proč ses nepřihlásila??????Mohly jsme být spolu 😉

Holky,děkuju za gratulace.Je to krááááásný,jsem štastná,že to mám za sebou.Šití pořád bolí jako prase 😀

brendda
11. črc 2011

@misuuuule taky miluuuuuuuujuuuuuuuuuuuuu Londýn.Jednu dobu jsem tam žila 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru