Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pajik83
28. říj 2011
pajik83
28. říj 2011

@eyael Tak ono se to nezobrazí.. 😒 najdi si šestinedělí a P1

jarunkaxyz1
28. říj 2011

holky, já nadstandard neměla, přesně - bylo mi líto peněz, který se při MD hodí daleko víc jinak a ty 4 dny se to přežije. Já tam naopak našla kamarádky 😉

morgan
29. říj 2011

No já se svojí uzavřenou povahou si tam kamarádky určitě nenajdu 😀, ale rozhodnutí asi nechám na poslední chvíli jak se budu cítit a tak 😎

zvalentova
29. říj 2011

@morgan ahoj, jsem na tom stejně, vystačím si sama a nejsem jako jiné matky, které vysloveně vyhledávají další, aby si sdělovaly zážitky a zkušenosti. 😉

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@zvalentova - to není o nějakém vyhledávání, koneckonců záleží i na štěstí, na jaké spolubydlící narazíte - mně se to 2x osvědčilo a ty 4 dny mi ve společnosti 2 maminek fakt nevadily...já mám ráda lidi kolem sebe, takže na nadstandardu bych (nejen, že litovala peněz), ale i zkoumala, co a proč zrovna nejde, vrtala se ve splínech a na to já nejsem...radši pokecám s jinejma a zkrátím dlouhou chvíli 😉

morgan
29. říj 2011

Na nadstandartu se leží taky ve dvou, takže člověk sám není...Jako neřikám, že si nepopovídám chvíli o něčem, to zas jo, ale určitě nejsem ta, která by sama stále vyhledávala témata jenom aby nebylo na pokoji ticho.. 🙂
A jednolůžkový nadstandart by mi vyhovoval úplně nejvíce, soukromí a klid, to bych byla uplně šťastná 😀
Každopádně to je U Apolináře nereálný, takže já to řeším kvůli tomu sociálnímu zařízení 😉

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@morgan ...no, tak to jestli řešíš sociálky u Apolináře, přála bych Ti vidět sociálky v Podolí. Sociálky na standardním oddělení jsou proti podolskému standardu hotel.

morgan
29. říj 2011

@jarunkaxyz1 Fakt? No tak alespoň dobrá zpráva, díky 🙂

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@morgan - to jako vážně 😉

morgan
29. říj 2011

No, příště asi zkusím vinohradskou porodnici, prý to tam není špatné a nával tam není vůbec 😀

eyael
29. říj 2011

@pajik83 - díky, už jsem to vyštrachala.

eyael
29. říj 2011

@jarunkaxyz1 - já teda byla po akutním císaři a pobytu na jipce ráda, že jsem ráda a rozhodně jsem neměla nějakou volnou chvíli, kterou bych potřebovala krátit 😅 nejhorší bylo, že spolu-maminka na pokoji měla problémy s kojením, její dítko neustále řvalo hlady, sestry byly protivné a neochotné poradit a pomoct a já musela kojit po 3hodinách. Takže když už jsem konečně usnula, abych nabrala síly, řvalo zas to druhé dítko tak, že vzbudilo celý pokoj, jeho maminka byla s nervy na pokraji zhroucení a mě to také jako prvorodičce na klidu nepřidalo, stres šílenej. Po dvou dnech jsem z obyč pokoje ještě ráda utekla na nadstandard, kde jsem byla sama, v klidu, sestry milé a kdykoli na zavolání i samy pomohly a poradily... I ty návštěvy v jakoukoli denní dobu se hodily - manžel jako pracující se mohl stavit jak ráno než šel do prace tak pozdě večer když šel domů (nebyla jsem tedy u APO, tam jsou i na nadstandardu časově omezené návštěvy)

morgan
29. říj 2011

@eyael no právě! u Apo s těma návštěvama, a na celém nadstandartních oddělení je jenom jeden jednolůžák...stejně by takové pokoje jako jsou na nadstandartu měli být standart 😝, nevím co je na tom za zázrak, že člověk chce po porodu sprchu na pokoji 😀

eyael
29. říj 2011

@morgan - no jo, tyhle nemocnice byly stavěné jako moderní ve své době, dnešním standardům už zdaleka nedostačují. Nezbývá než doufat, že zrovna ten náš porod bude rychlý (bezbolestný 😅 ) a co nejvíc pohodový, takže bez komplikací budeme moct v nejkratší možné době jít domů 😕 😕
bohužel u prvního porodu jsem takové štěstí neměla, strávila jsem v porodnici 10dní, z toho 8dní na nadstandardu, byla to pálka!

cell
29. říj 2011

@eyael : páne jo, 10 dnů - mám hrůzu i z těch 3 standardních - já jsem nikdy jako pacient v nemocnici tak dlouho nebyla ☹

doldol
29. říj 2011

nejhorší

karusta
29. říj 2011

@cell tak já tam strávila 14 dní a docela mi to tam i uteklo 😉

dana3262
29. říj 2011

@morgan u apolinare je jen jeden jednoluzak na jedno oddeleni sestinedeli? Ja myslela dva?

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@eyael - jasně, každý je jiný, někomu brečící miminka vadí, někdo to pár dní vydrží a bere to jako součást pobytu v porodnici 😉 Já jen psala, že mi nadstandard nechyběl a radši to pár dní vydržím a za ty peníze něco koupím navíc mimču.

morgan
29. říj 2011

@eyael no přesně tak, doufám, že bude všechno dobrý a že budu moct co nejdřív domu, vlastně si ani nepřipouštím, že by to mohlo být jinak 🙂, já poslední noc v porodnici strávila s malým celou noc u prsa, aby něco vytáhl, přibral a mohli jsme jít domu a teď budu pospíchat ještě víc za starším synem 🙂

@dana3262 tak nechci tady psát nějaký nepravdy, byla jsem přesvědčená, že je tam jen jeden jednolůžák, ale fakt je, že ruku do ohně bych za to nedala, možná tam dva opravdu jsou 🙂

@doldol co myslíš tím "nejhorší"?
@karusta s dvojčátkama jsi se asi měla co ohánět, tak to uteklo 🙂

eyael
29. říj 2011

@jarunkaxyz1 - nevím proč na mě hned útočíš 😠 , nevadí mi miminka ani břečící ani ty hodná. Jen jsem napsala, že to bylo psychicky náročné zvlášť po těžkém porodu co jsem si prožila a chápu, že pokud si někdo jen tak odskočí na pár dní do porodnice a pak jde hned domů, může mít na celou věci jiný názor. Jen jsem popsala jinou zkušenost, čímž se snažím říct, že nikdy nevíš dopředu jak se věci vyvinou a odsuzovat někoho jen protože že já jsem to měla jinak se mi taky nelíbí 😕

eyael
29. říj 2011

@cell já do té doby také ne, i operaci slepého střeva jsem zvládla druhý den domů. Nejsem žádná citlivka, bolest mi nevadí, ale tohle mě opravdu zaskočilo, asi hlavně díky vlivu těhu hormonů a celkovému psychickému rozpoložení z porodu, kdy jsem málem umřela jak já tak dcerka, která se narodila o měsíc dřív....všechno bylo jinak než jak jsem si dokázala představit a ta bezmoc byla nejhorší, jen prostě čekat, jak vše dopadne...
ale takovéhle zkušenosti jsou asi spíš ojedinělé, navíc jsem nerodila u APO, tam mi jen dceru zachránili abych neporodila předčasně...
proto jsem si je taky vybrala pro druhý porod - je mi jasné, že ani v jedné pražské porodnici nemůžu čekat luxus pětihvězdičkového hotelu, ale u APO mám alespoň jakous-takous jisttotu, že umí řešit komplikace, které se vyskytnou neočekávaně.

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@eyael - ale vždyť já neútočím, když už jsme u toho "útoku", tak bych si taky mohl brát osobně tvou reakci, že sis nepotřebovala krátit volnou chvíli, protože je jasný, že ty maminky se tam do zadku nekopou, ale starají se o miminka....ale prostě mně lidi kolem nevadí, ...beru to jako přirozenou součást pobytu v porodnici, nejsem bolestínek, abych se utápěla v poporodních bolestech a to rozhodně jsem si do porodnice opravdu neodskočila - porod byl hnusnej, překotnej a i přesto jsem prostě ráda přišla na jiný myšlenky s okolníma maminkama.

eyael
29. říj 2011

@jarunkaxyz1 prosímtě nechci tady rozviřovat diskuzi kdo si co bere osobně, ale já přeci neřekla, žes měla lehký porod. Jen že ty které ho takový mají můžou nahlížet jinak na ty co jdou třeba na nadstandard - je jasné, že to 3 dny na normálních pokojích bez zázemí a ostaního vydrží a pak mažou do klidu a pohody domů 😉
já taky nejdřív vůbec o nadstandardu neuvažovala, ale prostě jsem změnila názor. a každý to má jinak, já měla co dělat se sebou a s malou a fakt mi nezbývalo sil a empatie na diskuze s ostatníma maminkama a řešení jejich problémů, měla jsem svých dost... A když bych raději za ty peníze něco koupila miminku, byla jsem nakonec ráda, že jsem na nadstandardu byla. Díky tomu jsem se dokázala v klidu rozkojit, díky tomu jsem vše fyzicky i psychicky zvládla, díky tomu jsem si i dokonce odpočinula - měla jsem uvařeno, uklizeno, starala jsem se jen o sebe a o dítě 😉 😵 nakonec to byly nejkrásnější dny co jsme s malou zažily, ale začátek byl krušný 🙄

doldol
29. říj 2011

@morgan od poradny, přes porod až k oddělení šestinedělí... takhle sem si první porod fakt nepředstavovala,člověka by tam nechali zhebnout,,,, pokud někoho zajímá podrobnější info, ráda se více rozepíšu...

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@eyael - já to chápu, každý si to prožívá se svýma trablema a starostma jina, no...hlavně, že to všechno dobře dopadlo 😉

eyael
29. říj 2011

@doldol - tak to víš že zajímá, klidně napiš, věřím že i ostatní uvítají slyšet zkušenosti druhých, i když třeba nejsou zrovna růžové....

eyael
29. říj 2011

@jarunkaxyz1 - to je fakt, člověk pak časem zapomene na vše zlé a těší se jen z miminka 😉 cácorce už byly tři roky a je to samozřejmě nejhodnější, nejchytřejší a nejkrásnější holčička na celém světě 😉 😀

jarunkaxyz1
29. říj 2011

@eyael - to je správný, tak to má být....ale fakt, já to nemyslela nějak zle, prostě jsem vyzkoušela dvě možnosti a i v nich každá měla pro a proti 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru