Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tantana
22. čer 2009

martinamil a deathy diky za info

kostrbka
22. čer 2009

Ahoj Marsul, v Holešovicích jsme bydleli v podnájmu dva roky, teď máme byt v Řepích. Nooo, musím říct, že jsem dlouho odolávala se do nějaké diskuze zapojit, protože ještě chodím do práce, takže během dne nemám moc času, ale asi je to nakažlivé a na koníkovi se dá vytvořit závislost 😀
Je fajn někoho těhotnýho znát, já ani nevím, s kým buduz tady u nás kočárkovat 😢

kacka.va
23. čer 2009

kostrbka: zkus mrknout do diskuze Regiony, tam jsou maminy podle bydliště a určitě někoho na kočárkování najdeš 😉

marsulinka
23. čer 2009

kostrbka, je to vážně hrozně nakažlivý 😀 Určitě někoho na to kočárkování seženeme, hlavně vždycky se dá někam dojet, i když bydlíš na jinym konci Prahy 🙂

morgan
23. čer 2009

marsul a kostrbka: v Krči se za epidurál platí proto, že tam máte 100% jistotu přítomnosti anesteziologa, u Apolináře je samozřejmně taky, ale mohou třeba říct, že je zrovna u komplikovaného porodu. Já epidurál mooooc chtěla 😀, ale nejdřív tam právě nebyl anesteziolog a pak už na něj prý bylo pozdě 😝 , no tak jsem si to aspon užila přirozeně, ou ou 😉 - tím nestraším, jen jsem chtěla vysvětlil, proč za to někde chtějí prachy.

Jinak mě Vojtík taky nepřibíral, takže z 3 na 4 noc jsem ho měla furt u prsa aby něco nasál, takže nakonec nás ten 4. den pustili dom a jak píše Deathy, je to krása přijít s ním dom 🙂

Deathy:mě teda prcka dali až pak, to se divím, že mají různé postupy, ale nevadí 🙂

marsulinka
24. čer 2009

morgan, díky za info ohledně toho epidurálu 😉 No tak uvidíme, jak to s ním nakonec bude.

simbro
24. čer 2009

moje zkušenost u Apolináře: taky jsem sem psala a ptala se nato, jaké to tam je a co a jak, protože jsem šla do neznámého, první dítě jsem rodila v Podolí.. K Apolináři jsem začala chodit někdy okolo 20tt pro krvácení, vždycky v ambulanci se ke mě chovali perfektně, měla jsem vždy jednoho Dr. (dr: Koutský- bezvadnej, a profík), na monitor jsem šla jen jednou, ale i tam to bylo v pohodě až na čekání, protože tam fakt bylo dost mamin...

Samotnej porod od příjmu po opuštění sálu na jedničku, i když jsem měla bolesti jako pr@se, byla jsem schopná vnímat, jak byla porodní asistentka(Monika Živná) hodná a snažila se mi se vším pomáhat. Rodila mě medička, ale taky strašně fajn, bohužel už nevím jméno, porod samotný mi trval hodinu a půl od příjmu takže to bylo celkem rychlý,🙂.

Ležela jsem na P3, kde byly strašně bezvadný dětský sestřičky, pomáhaly s ochotou při kojení a strašně hezky se chovaly k miminkům....

Takže celkovej dojem z Apolináře je na jedničku, ( a to jsem se bála, jak to bude hrozný, protože jsem četla i dost negativních názorů), fakt maximální spokojenost se vším

P.S, kdyby někomu vadily jména_ smažu

Přeju všem, pohodový rychlý a co nejmíň bolestivý porody:_)

martinamil
24. čer 2009

Simbro,

já se mnohu připojit k pochvale na Dr. Kouckého. Byl mým ošetřujícím na rizikovce a trojka - prof. Dr. Hájek, doc. Dr. Pařízek a Dr. Koucký mě rodili na sále (CŘ) a pak i opravovali to co se v břiše těhotenstvím pokazilo. Všichni jsou profíci a já se perfektně zotavila, už po 14 dnech jsem začala dělat dřepy, abych tu břišní stěnu zpevnila.

morgan
24. čer 2009

Dr. Koucký mě vyšetřoval na příjmu a pak se mě ptal na klystýr, a já mu hned skočila do řeči, že jsem četla jeho článek v "mamince" a že ho teda chci, no bylo to trochu trapný 😀

deathy
24. čer 2009

Ahoj, tak za info neděkujte, já hltala taky vše co se dalo, a tim sem si taky vytvořila na MK závislost. Teď už třeba není tolik času, ale v těhu sem tu byla sna 24 hodin denně 😀

Jinak ještě k epi, přesně jak psala morgan, je jistý že bude anesteziolog. Každopádně já teda u Apolináře nevim jedinej náznak, že bych třeba epi nedostala. Hned jak sme šli na sál, tak mi řekli že pro něj dou, hned tam přišla velmi milá paní, píchla a bylo krásně. Tak nevím, fakt já měla na vše neskutečný štěstí ať se to týkalo těhotenství až po porod a dny poté.
A jinak nevím, fakt asi kus od kusu, jak to zrovna pociťují, tak dají prcka hned nebo ne...

Jinak dr. Pařízek je fakt hodně profi, já se přes něj dostala k Apolináří (je to známej tchýně, ale jiný vyjímky sem neměla 😀 ). A ačkoliv mě tam on dostal, tak sem poznala asi všechny dr. co tam mají 🙂))

morgan
25. čer 2009

Já se teda k apolináři dostala taky bohužel přes protekci...přišla jsem se registrovat v 11 t.t. a na můj termín už měli plno, no já brečela 😀 , ségra je zdravotní sestra (v jiný nemocnici, jinej obor), a přes znamý známých mi tam registraci udělali, no byla jsem šťastná 😉

marsulinka
25. čer 2009

Holky to je fajn, slyšet, že to tam není jen negativní, jak píšou některé holky, holt se musí počítat s tím, že někdy tam je vážně narváno, tak to jde rychleji a nemají tolik času. Pořád si říkám, jestli rodit na sále 2 nebo 1, ale asi je to jedno, třeba budou mít volno jen na jednom z nich 😉

martinamil
25. čer 2009

Marsulinko, pokud se někdo rozhodne jít k Apolináři, tak tam určitě nejde kvůli nádherným novým pokojům s kompletním zázemím, kvůli individuálnímu přístupu atd. K Apolináři se chodí, za těmi nejlepšími odborníky v tomto oboru. Nejsme tam bůh ví jak dlouho, tak se ty starší pokoje, společné příslušenství, návštěvy na chodbě, apod. dají vydržet. A personál? všude je to o lidech, ale tady se fakt snaží. Někdy toho mají hodně, nejsou úplně dobře naladění, ale člověk má jistotu, že když půjde do tuhého, že ví co a jak. To je asi to NEJ, NEJ, NEJ.

marsulinka
25. čer 2009

martinamil, máš pravdu, hlavně, aby miminko i maminka byli v pořádku, to je to hlavní 😉

tantana
25. čer 2009

To je prävda holky. 🙂

katulen
25. čer 2009

tak, tak, jdu tam kvůli tomu, že tam jsou odborníci, chci mít jistotu, že budeme oba s mimískem v pořádku 😉

deathy
26. čer 2009

A stejně si myslím, že nakonec vám bude nějaký to vybavení celkem jedno 😀

janah.
26. čer 2009

Kočky, já tam teda byla už třikrát a nikdy jsem žádný porodní plán neměla. Jen u posledního mimi jsem si přála, aby mi Malou dali hned na břicho a dostala jsem ji. Když je mimi v pohodě, tak vyhoví. Ale musela jsem si o to říct a ještě se pak připomenout (když malá byla konečně venku 😀 ). Jinak je podle mne standardní postup, změřit, zvážit, očistit, zabalit a pak přinést mamince 😉 Personál perfektní, zvlášť na sálech. Nemáte se opravdu čeho bát 😝

marsulinka
26. čer 2009

Holky, já ani porodní plán mít nebudu, nějak mi to při prvním porodu přijde zbytečné, budu ráda, když to pude všechno hladce a budem oba v pořádku, takže to nechám na nich 🙂

tantana
26. čer 2009

Ja asi taky ne,vsak oni moc dobre vedi co delat.Jako prvorodicka si stejne nedovedu predstavit co me presne ceka.

kacka.va
26. čer 2009

Já myslím, že je dobré se domluvit v porodnici podle situace. Já mít napsaný plán, tak by mi byl absolutně k ničemu. protože všechny úlevové techniky, které jsem se před porodem naučila, tak byly na nic a nevyhovovaly mi. Nakonec jediné, co mi pomáhalo byla sprcha, a když jsem z ní vylezla, tak mi sestřičky říkaly, až klidně jsem ve sprše celou noc, když mi to pomůže.

deathy
26. čer 2009

Já taky byla ve sprše, ani nevim jak dlouho a celkem 2x. Přišla PA, že mě prohlídne, já že za chvilku příjdu, no a nakonec mě musela pokaždý vytáhnout, protože já prostě neměla sílu ani chuť vylézt ven 😀 Seděla sem ve sprcháči zašprajclá a prostě sem nechtěla nic dělat, a mezi kontrakcema sem tam usínala s hubou opřenou o sprchu 😀 Fakt vtipný, jako teď se tomu fakt směju, protože když si to zpětně představitm 😀 😀

kacka.va
27. čer 2009

deathy: tak to jsme na tom byly stejně, já měla kontrakce po 5 minutách celou noc, takže jsem usínala ve sprše tak na 2-3 minuty. jen jsem se bála, že slítnu z míče, jak jsem byla umordovaná.

marsulinka
29. čer 2009

Ahojky holky, tak jsem dneska byla na kontrole a všechno je v pořádku, akorát jsem se chtěla zeptat, když jsem se registrovala u Apolináře, tak jsem dostala lístek s tím, co všechno musím před nástupem tam, do jejich poradny absolvovat za vyšetření na své gynekologii, mimo jiné tam je, že musím mít krevní obraz ne starší než jeden měsíc před termínem porodu, jenže já už jdu příští středu na kontrolu naposledy, pak mají na gyndě už dovolenou, takže krev mám nabranou už ode dneška a pak už musím jít rovnou k Apolináři, co s tím?Když k apolináři se objednáváš až po 35.týdnu

kacka.va
29. čer 2009

Marsulinka: tak se zkus domluvit, že ti vezmou krev až u Apolináře. Za mě se objednávalo od 34. týdnu mám dojem, ale směrodatné pro ně bylo, kdy si mě naposledy pozval gynekolog, podle toho to berou.

marsulinka
29. čer 2009

kacka.va: jo asi bude nejlepší se tam zkusit domluvit, díky

deathy
29. čer 2009

marsulinko, dali mi spoustu papírů k přečtení a podepsání a mimo jiné sem si musela dojít na Karlák do kachlíkárny na ten krevní obraz. To oni si tě pošlou aby měli svoje náběry. Ale je mi divný, že tě tam neposlali rovnou když ses registrovala....? Taky je možný, že tě pošlou na test, zda nemáš těhu cukrovku. Já např. žádnou anamnézu či příznaky nemám, a stejně mě tam jen tak poslali..

deathy
29. čer 2009

kacka.va, já na míči nebyla, nějak sem se ani nepokoušela vymyslet, jak si na něj sednou či něco podobnýho, prostě sem si sedla do sprcháče na zem 😀 A jinak teda já začala kontrakcema po 5, pak už ani nevim, každopádně já měla celkem krátkej porod (první lehký bolení v půl 11, a holka byla po půl hodině tlačení venku ve 14.44), takže v tý sprše sem mohla bejt tak...odhadem od půl 12 do půl druhý? A mezi tim teda prohlídka atd...

marsulinka
29. čer 2009

deathy, já jsem už na testu na cukrovku byla, poslal mě tam můj gynekolog. A ten krevní obraz oni chtějí až po ukončeném 35.týdnu u toho Apolináře, aby měli co nejnovější, tak možná proto mě tam neposlali po registraci, prostě mi jen řekli, ať se po 35.týdnu objednám do těhu poradny k nim. Ale tak když jdu ke svýmu gynekologovi naposled příští středu, tak pak tam stejně hned zavolám, protože přece nemůžu být tak dlouho bez kontroly, kdyby mě objednali až na ten ukončený 37.týden

deathy
29. čer 2009

marsulinka, hele, jestli si dobře pamatuju, tak já když byla u Apo, tak se mi stalo, a ne jednou, třeba 2x po sobě, že mě vůbec nevyšetřovali. Jen se zeptal: Jak se cítíte? Já řekla Fajn...no a šla sem. Hotovo. Žádná kontrola.
Ale kdyžtak se na ten KO zeptej, si myslim že tě tam ještě třeba pošlou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru