Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinamil
12. srp 2009

Adajar, moc držím palečky, neboj bude to ok. Tam jsou fakt machři. Jukni do mého albumu. Kubík se narodil 750g a po 3 měsícách ho pustili domů. Posílám moc, moc energie!

adajar
13. srp 2009

marti ja vim doktori jsou uzasny a nas malej bojuje no jen mame infekci tak snad ji porazime taky.

morgan
13. srp 2009

adajar, ty jo, uplně mi to vyrazilo dech! Gratuluju k miminku! To je skvělý, že se mu daří relativně dobře, držím palce a zase nám napiš jak to s vámi vypadá 🙂 , a jak jsi rodila?

martinamil
13. srp 2009

Adajar, neboj infekci porazíte. j€ste bojovníci, tal vlastně ani jinou šanci nemáte! Moc držím palečky a přeji štěstíčko, ať je to nejdříve.

marsulinka
13. srp 2009

jééééé Adajar, moc moc držím vše co mám, aby bylo všechno s malým Danielkem v pořádku a moc gratuluju... 🙂 ...Určitě to zvládnete

karusta
13. srp 2009

Ahojda, přiidám se k vám s komentářem o Apolináři. Z porodnice jsem se vrátila v pondělí, takže velice čerstvá zkušenost.
Terezka přišla na svět neplánovaným císařským řezem, jelikož měla omotanou pupeční šňůru kolem nohou, tak porod nepostupoval. U porodu mohl být i manžel, takže super. Jakmile malá poprvé vykoukla(22:10), po chvilce už nám ji ukazovali, pak šel manžel fotit k váze a přeměřování. Načeš přišli oba dva a byli se mnou po dobu dokončování lékařských prací. Poté ji odvezli a mě přeložili na JIP. Pak jsem ji viděla ráno v šest hodin. Jelikož předtím blinkala, tak jsem ji nemohla přiložit. Ve 12:30 už jsem byla na odd. P15. Malou přivezli hned, jak jsem se zabydlela. Nosili mi ji v pravidelných intervalech na přikládání. Druhý den už jsem si ji vzala na celý den k sobě. No a jelikož to bylo zlatíčko a vůbec nebrečela, tak jsem se dohodla se sestřičkami, že si ji nechám i v noci, ale pokud bude nějaký problém, že ji mohu kdykoliv dát k nim. Po císaři máte nárok na 3 noci bez dítěte na zotavenou..
Jinak: Co se týče prostředí-ležela jsem na 2lůžkovém pokoji, společně s maminkou, která se mnou ležela na JIPU(velice ochotná sestřička z JIPU nám to ochotně zařídila). Pokoj velice prostorný, super. To, že jsou záchody a sprchy na chodbě, se dá velice dobře přežít a nával jsem tam ani jednou nezažilla. Navíc představa, že budu sdílet nadstandart s někým, kdo bude mít neustálé návštěvy mě děsila, takhle jsme měly na pokoji naprostý klid a pohodu...
A co se týká personálu? Naprosto dokonalé. Porodní asistentky, lékaři, dětské sestřičky, dětstký lékař, přes uklízečku-všichni usměvaví, nabití pozitivní energií. Nemělo to chybu!
Pokud ještě někdy, tak jedině Apolinář. A jaké odd.? To je mi naprosto fuk. Nesetkala jsem se s nikým nepříjemným!

katulen
13. srp 2009

karusta: to je super, další dobrý ohlas na oddělení P15, nás propustili z porodnice minulou neděli 2.8., takže taky je to čerstvé 🙂 a jak píšeš Ty, jen musím souhlasit, všichni byli skvělí, ochotní prostě pohoda 😉 .
Kdyby bylo nějaké potřetí, tak klidně půjdu zase sem, ale ono nebude 😅 , holčičku máme, teď i kluka (ten se právě před 14 dny narodil císařem, takže do třetího porodu už nnneeee 😀 ).
Dvě jsou akorát 🙂

whoknows
13. srp 2009

Adajar, je to krásnej chlapeček. Gratuluju a budu vám držet palce 😉

karusta a katulen, to mám radost, další dva kladné ohlasy 😀

marsulinka
13. srp 2009

Katulen, karusta, moc gratuluju k miminkům a jsem ráda, že to bylo takhle pozitivní, vím, že budu v dobrých rukou 🙂 Tak ať miminka krásně rostou

tantana
13. srp 2009

adajar neboj urcite to brzy zvladnete a tu osklivou infekci porazite. Jinak gratuluji k miminkum.

adajar
13. srp 2009

Holky rodila jsem klasicky porod trval 9 hodin a musim rict ze personal byl super vsechno my vysvetlili. Pediatricka prisla hned jak maleho zajistila a vse nam rekla co a jak a jeste vzala manzela na Aro za malym ja jsme nemohla. Jinak celkove jsem byla spokojena na vsech oddelenich co jsem lezela. A jinak maly je bojovnik a ma uzasny tym lekaru na Aru a sestricek.

karusta
14. srp 2009

katulen: jj, je to tam prostě bez chyby..Musela jsem sem napsat, protože nemám ráda, když se háže špína na někoho a není to pravda. Jelikož jsem byla po císaři a strávila v porodnici 6 dní, tak si myslím, že to je dostačující na to, abych poznala, jak to tam běhá. A personálu se tam vystřídalo taky dost.
Takže ještě jednou: porod u Apolináře super!

martinamil
14. srp 2009

Jen je trochu škoda, že tak super tým lékařů a sester nemá k dispozici víc finančních prostředků. Budova by rekonstrukci potřebovala, personál by určitě lepší podmínky a někdy i lepší přístroje dost ocenil. Bylo mi dost líto sestřiček na IMP, když jsem viděla, že mléko pro miminka ohřívají ve staré, polorozpadlé rychlovarce, když se půl hodiny perou s roletou, kterou stály kvůli nám, ale pak nešla nahoru,... Ale peníze ve zdravotnictví bohužel chybí a asi ještě dlouho chybět budou. ☹

zazit
14. srp 2009

adajar, gratuluju k chlapeckovi a drzim palce at je infekce brzo pryc!

karusta
14. srp 2009

martinamil- jo tak to máš stoprocentní pravdu.. Na to , jak je ta porodnice vyhlášená a jací lidé tam pracují, tak peněz tam je opravdu nedostatek.. Sice už je to tam z části zrekonstruované, ale zdaleka to není všechno. Je to veliká škoda..
Jenže náš stát na zdravotnictví s... 😢

emamamamu
14. srp 2009

holky kam vam psali vysledky z monitoru??? nechavali si to u sebe, nebo vam to davali?

karusta
14. srp 2009

emamamamu- dostala jsem vždy monitor do ruky, s tím jsem šla do poradny, tam to dr. zhodnotil a napsal do zprávy, kterou ti odevzdal výsledek (CTG fyziol.), monitor ti zůstává.. ale když jdeš k porodu, všechny dokumenty i monitory s sebou a oni si je tam nechají..

katulen
14. srp 2009

adajar, držím malému bojovníčkovi palečky, určitě to zvládne 🙂
holčiny, všechny, které vás to ještě čeká, nebojte u Apo jsou dobří, jsou na plno věcí připraveni 😉

marsulinka
14. srp 2009

No jo s financemi v našem zdravotnictví je to fakt hrůza, holt žijeme fakt ve státu, který na to kašle....což je škoda......

emamamamu: Jak říká karusta, po monitoru dáš ten výsledek doktorovi, ten to skoukne a dá ti ho zpátky a ty ho vložíš do průkazky....

zazit
14. srp 2009

ja uz mam tu prukazku tak narvanou, ze uz se v tech vsech prilozenejch papierch nikdo nevyzna ☹

vikula
15. srp 2009

Ahojky,
tak jsem nakoukla zda už jsou tu nějaká miminka.Marsu pořád nic???

Adajar držím moc palečky,aby se malej brzo zbavil infekce a byl brzo u maminky.Koukala jsem,že se narodil ve 3,07hod. Můj Štůfík se také narodil ve 3,07 😉 na sále č1
Určitě vše dobře dopadne 🙂

adajar
16. srp 2009

vikul no jako holky jsem predbehla ikdyz jsem nechtela. Ale ja jsem byla na sale 2. Ale jinak dobrej cas ne???

morgan
16. srp 2009

adajar, a zůstáváš v porodnici? nebo budeš za malým docházet? vůbec nevím jak tohle chodí.. 🙂

marsulinka
16. srp 2009

vikul, tak pořád nic, nějak mi připadá, že se malýmu u mě až moc líbí 😀 , cítím se fakt dobře, žádné příznaky k porodu, tak uvidíme, zítra ráno jdu na kontrolu, tak pak dám vědět, jak jsme na tom, takže přeju hezký večer a opatrujte se tu........ 😉

adajar
16. srp 2009

morgan ja jsem doma uz od stredy a chodim za malym 2x denne, ale stacilo by pry jednou denne, ale ja chci byt s nim.

marsul neboj ono to prijde.

marsulinka
17. srp 2009

Ahojky holky, tak se hlásím z dnešní kontroly a monitoru 🙂 . Monitor ukázkový, dokonce včetně nějakých kontrakcí, které ovšem zatím necítím, tedy alespoň myslím 😀 . Jsem prý krásně otevřená (konečně 😀 )a miminko naléhá hlavičkou úplně dolů a porodní cesty krásně připravené k porodu, jinak vše v naprostém pořádku a v pondělí opět na kontrolu, tak jsem zvědavá, kdy to bude 🙂 .Jinak od začátku mám štěstí pokaždé na Dr. Vokroje, takže bezva...

adajar, úplně tě chápu, že s malým chceš být 2krát denně 🙂 , když ho nemůžeš mít ještě doma, tak snad se brzy dočkáš a budete hezky silní 🙂 , držím palečky

zazit
17. srp 2009

marsulinka, gratuluju ke kontrole, doufam, ze me ve stredu cekaji taky takovy pozitivni info 🙂

adajar
17. srp 2009

mars gratuluji ke kontrole a prejiti aby to bylo drive.

morgan
17. srp 2009

adajar, to se nedivím, že tam za ním chodíš! Ale aspon jsi doma s vaším taťkou vid 🙂

mars, tak to jsou dobrý zprávy, že je nachystáno k porodu 😀

vikula
17. srp 2009

adajar dobrej čas 😀 A jak se daří malému???

Marsu takl to je super že je to ok a dobře se cítíš,protože to je +Porod by měl proběhnout hladce 😉 Držím palečky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru