Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ehh
23. led 2015

@z_kopretinka a toho se bojim příjemný to určíte není. .
Děkuji všem za odpověď

akankeo
2. čer 2015

Ja jsem tam rodila dvakrat a budu rodit i ted potreti. Bohuzel jsem tedy rodila cisarem, ale do posledni chvile jsem vzdy mela povoleny normalni porod, jak u konce panevniho, tak porod po cisari. Bohuzel v prvnim pripade zacaly selhavat prutoky, takze se rozhodlo, ze se nebude zkouset ani vyvolavacka, ale rovnou cisar, protoze mala byla mala, mela 2.23kg pri narozeni jako donosene mimco a nevedelo se, jestli by na porod byla dost silna. V druhem pripade se porod nespustil, tak me na me preni dovolili prenaset, ale po 10 dnech to byl take cisar s tim, ze ma mala ke 4 kilum, jizva uz je tenka a vyvolavacku by nemusela prezit. Druha dcera mela nakonec pupecni snuru kolem krku a ramen, takze pohodovy porod by to nebyl a s tenkou jizvou by byl asi o zivot pro obe, takze jsem nakonec za oba cisare byla rada. Na sestinedeli se mnou lezela maminka, co porodila prirozene dvojcata. Ja byla spokojena, ma prani respektovali, jen po druhem porodu me bohuzel nechteli postit z jipky driv jak po 24 hodinach, tak to jsem spatne nesla, ze nemuzu byt z prckem, ale jednak jsem mela komplikace a hodne jsem krvacela, takze to stejne asi nebylo ani bezpecne a hlavne me nemeli kam dat, kdyz me tam vezli druhy den, tak se pani z moji postele teprve balila 😀 . Personal je take fajn, jen kdyz clovek neco nevi, tak se musi ozvat plus s maminkama cvici hormony, takze samozrejme nekdy se tam konfliktni situace muze stat. Jinak pred prvnim porodem, protze sem byla najedena, sem lezela nejakou tu hodinu na porodnim boxu na monitoru a uzivala jsem si to stesti rodicek okolo, musela sem se tomu smat, jedna pani napriklad rvala na manzela, ze ho zabije, co ji to proved a jakmile ji dlali cvrcka do naruci, tak byla nejstastnejsi na svete a jeji manzel najednou umel delat krasne deti a tak 😀, no zajimave pribehy tam byly, na sal sem se tenkrat dostala az v 9 vecer ale bylo to fajn v tom, ze me pustili z jipky hned rano, po 10 hodinach od porodu sem u sebe mela malou, i kdyz jsem se s pani delili o misto nez si ji s prckem privezl manzel, ale co, mohla sem byt rada, ze me vzali ,ten vecer byla bourka a cela Praha prestalal rodicky prijimat kvuli preplnenym stavum 😀

akankeo
2. čer 2015

@akankeo A jeste jsem zapomnela, i kdyz se jednalo o cisare, obe deti mi na sal aspon na chvilku prinesli a trosku me odkurtovali, abych se s malou mohla aspon trochu seznamit, pak ji zase dali manzelovi nez me zasili a teprve pak dite odvezli ame vzali na sestiedeli, coz si myslim, ze se ne v kazde porodnici deje. A jidlo nic moc, ale ja mam stejne vzdycky hrozny hlad a s sebou na podporu kojeni instantni ovesne kase a podobne zalezitosti, takze hlady sem tam nikdy netrpela, jak jidlo tak kojici caj my vzdycky byly ochotni zalit a ze jsem se u prvni dcery ladovala co 3 hodiny, protoze one proste v porodnici oka nezamhourila a ja mela tim padem v noci furt hlad 😀

mtera
9. čer 2015

Jak už jsem psala v jednom tématu, tak mám čerstvé a velmi pozitivní zkušenosti z Apolináře.
Takže za mě určitě ano.

Celý personál, ať již na sále nebo na šestinedělí (standardu i nadstandardu) , byl úžasný. Všichni moc milí, velmi nám pomáhali.
Jídlo nebylo tak zlé, jak jsem se bála, i když porce jak ve velkovýkrmně 🙂

Jediné blbé ta jejich těhotenská poradna a dlouhé čekání v ní (ale vím, že třeba na Bulovce je to také tak), občas i špatně naladěné sestry. No a pak boxy na porodních sálech, to opravdu moc příjemné není, že člověk vše slyší... 😒

annabolla
17. čer 2015

Tak já mohla být s přítelem celou dobu🙂 chodila jsem po chodbách rozdýchávala a po hodině se vždy hlásila sestričce jak to vypadá a šla zase za přítelem🙂 byl semnou celou dobu.. od sebe jsme byly jen když mě dávali na box což bylo tak 5 minutek🙂 vzhledem k tomu jsem rodila ještě s jednou maminkou musela jsem počkat na doktorku a rozdýchávat ☹ což ke konci fakt už nešlo 😀 jsou to takové ty zatahovací dveře než závěs ale maminky jsou slyšet až na chodbu takže bych si stím moc nelámala hlavu 😉

bjoucik.15
14. říj 2015

Ahoj, právě se rozmýšlím kde rodit druhé dítko. První jsem rodila právě u Apolináře, a dost mi vadilo, že tam není soukromí, při porodu jako takovém by mi bylo jedno ikdyby mi za hlavou přistávala raketa 😀 Byla jsem dohromady 2x na příjmu, poprvé mě poslali domů,že nerodím. Podruhé si mě už nechali.Byla jsem vyčerpaná, bolesti co minutu, ale bohužel to nebyly kontrakce jako takové 😒 Porod vedle PA a byl fajn, až na čekání placenty.Sama neodešla, takže se na mě šli koukat studenti (ikdyž jsem měla jasně zaškrtnuto, že studenty nechci!) takže manuální lyze :( Odd. šestinedělí - děs jedním slovem,děs! Sestry nepříjemný, každá si o sobě myslela, bůhví co není, kojení neukázali, koupání jen letmo :( Na prvorodičku jsem byla vyplašená, kojit jsem neuměla,no prostě takový přístup lidskosti tam chybí :( Jídlo mi tam chutnalo, ale měla jsem pořád hlad 😀 Malou mi přivezli až ráno (okolo 20hod jsem se dostala na pokoj) ale byla jsem 2x po epidurálu, tak mi to bylo jedno a byla jsem ráda že jsem si odpočinula 🙂 když druhé bude u Apolináře tak určitě nadstandart 🙂

barusenicka
14. lis 2015

Rodila jsem u apolináře před 8 měsíci, nemůžu si stěžovat, vše proběhlo v pořádku, setřičky i doktoři jsou perfektní a milí. 🙂 určitě doporučuji.

foxmilka
23. lis 2015

Ahoj, máte prosím někdo nějakou zkušenost..první porod jsem měla akutním císařem..druhy bych chtěla rovnou plánovaného..vychází u Apolináře vstříc? díky za info

spaghi
23. lis 2015

@foxmilka taky zalezi, jak jsou porody casove od sebe, ja mela druhy porod presne dva roky od prvniho, z poradny me poslali na utz jizvy, bohuzel byla v jednom miste ztenčená, tak mi byla navrzena sekce, ale hodne zalezi, na koho v poradne pak narazis, jeden doktor mi rekl, ze mohu rodit prirozene, pokud utz bude v poradku, druhy mi zase rekl, ze "radeji" pristupuji i podruhe k sekci, je to ruzne 🙂 ale ze by sis prisla rovnou s pozadavkem, ze chces cisare, tak to asi ne 🙂

akankeo
9. pro 2015

@foxmilka na to tu je malo informaci, ale pokud sep rirozeneho porodu budes bat, je dost mozne ze te radsi riznou, vetsina Dr tam zastava nazor, ze kdyz ma zena z porodu strach, tak je z toho prusvih a po sekci i rizikoprekotneho porodu, ruptury... . U me preferovali cisare, mela sem holky rychle po sobe, ale protoze sem chtela rodit normalne a nebala se toho, tak mi dovolili prenaset co to slo s tim, ze vyvolavacku mi nedaj, to uz by nebezpecne bylo a tak sem stejne ksoncila podruhe pod kudlou. No potreti se mi na prirozeny porod asi vyprdnou, uvidim zitra...

akankeo
9. pro 2015

@bjoucik.15 musis se vic ozvat, vzdy sem dostala vse co jsem potrebovala. Ono jak je clovek po porodu trochu mimo, tak i ne vzdy vsechno vnima, ale kdyz si reknes, zopakujou, vysvetli, me je celkem sumak, jak se u toho tvari, na tohle citlivka nejsem, tak to posoudit nemuzu. Dite jsem vzdy dostala, kdyz sem si o nej rekla, cili jakmile me presunuli na sestinedeli a uz sem ho nedala, ale rekla sem si o nej aktivne sama, necekala sem, az se me nekdo zepta. Ad jidlo, po porodu proste neusnu ty prvni dny, takze mam sebou vzdy ovesne kase a podobne co se jen zaleje vodou a vzdy byla sestra ochotna mi v noci tu horkou vodu pripravit, jak na jidlo ,tak na kojici caj, pres den tam pak byla pani co vydava jidlo a ta taky bez kecu vzdy pomohla. Ja bych naopak nesla na nadstandart, protze bych musela furt dite vozit na sesternu, prece jen clovek stravi polovinu casu ve sprse a samotne ho nechavat, na to nejak nejsem stavena, v tomhle sme si vzdy s mamcama na pokoji pomahaly, jen hold clovek nevi, jestli vyfasuje pokoj se sdilenym prislusenstvim nebo bude muset do sprchy na chotbu, to si doufam tentokrat nevyzeru...

bizba
9. pro 2015

@bjoucik.15 Já jsem na nadstandardu byla a dětské sestry teda příjemné nebyly (až na jednu). Takže jsem byla jak znovuzrozená, když mě pustili 4 dny po císaři domů. Všechno je o psychice - holt není to domácí prostředí.

akankeo
9. pro 2015

@bizba taky nemocnici spatne snasim, ale to jakoukoliv a jit domu po operaci driv na reverz, to by me manzel asi zastrelil, takze to hold vzdy musim nejak zkousnout 😀 Kazdopadne v porovnani s tim co sem si zazila v motole, kdyz mala sla na mensi zakrok, je to pohoda, opravdu se staci ozvat , a i kdyz je clovek bez komplikaci, tak se mu venujou, ale opet neresim moc jak se u toho kdo tvari, to mi je suma fuk, ostatne sebe v zrcadle taky nevidim, kdovi jak se tvarim ja na ne 😀 ...

bizba
9. pro 2015

@akankeo Já jsem na reverz nešla. Potřebovali volný nadstandard, tak mě ten den ráno oznámili, že půjdu domů, ať si zařídím odvoz. Ozývala jsem se opravdu jen v nejnutnějších chvílích a pomoc od nich tedy ve většině případů nepřišla, akorát spíše ztrapňování. Pro prvorodičku nic moc. Ale jak jsem psala byla tam jedna velmi milá dětská sestřička a ta byla zlatá (naprostý opak těch ostatních znuděných).

Jinak císař byl akutní a zpětně si myslím, že to bylo kvůli medikamentům, které jsem dostávala do kapačky (zbytečné urychlování porodu - proč?). Jako první jsem prý dostala roztok na zavodnění (dávaly ho některé z vás?), pak oxytocin na urychlení, pak se začali zhoršovat ozvy miminka, tak zas něco na zpomalení, pak zase oxytocin a pak začali padat ozvy podruhé a to už mě vedli (prý jestli tam dojdu po svých) na císaře. Ale na sále milí byli.

foxmilka
9. pro 2015

@akankeo já jsem se nakonec rozhodla, že když vše bude ok tak se sama od sebe říznout nenechám, přeci jen jsem po prvním císaři měla komplikace a vzpomínky nic moc.

dubnacek
9. pro 2015

holky prosim ve kterem tydne se objednat na predporodni vysetreni?? Myslim tim 34tt a vice to jak se pak dochazi jednou tydne do porodky.Taky by me zajimalo jake mate zkusenosti s tim,ze prvni porod byl sekci a co druhy,byl taky sekci nebo vas nechali rodit normalne nebo jste se nejak domlouvali co a jak?? Diky😉).

akankeo
9. pro 2015

@dubnacek na registraci ti meli dat papir se vsemi informacemi jinak je to i o domluve s tvym gynekologem, pokud nejsi vylozene rizikova a tvuj gynekolog ma monitor, muzes k nemu chodit az do terminu a pak teprve chodit do apolinare. Ja sem rizikova, takze sem se tam objednavala uz v 35. tydnu . Co se tyce domluvy, zalezi na koho narazis, me nejaky tituly ovenseny starsi pan nutil do sekce v 38+0, tu sem odmitla, pak tam byl osviceny doktor, ktery to tak cerne nevidel a sekci mi naplanoval az na konec 42. tydnu pro pripad, ze se porod nespusti. Samozrejme se nespustil... Jinak sem se ted shodou okolnosti dozveela jeho jmeno, Mudr Koucky, zitra ho zkusim sehnat na konzultaci pro muj pripad.

loc
9. pro 2015

@dubnacek objednat do poradny se musis ve 35. t ( tzn. 34+ neco), coz jak koukam, je u tebe prave ted. Objednaji te na 37. tyden 🙂 Pujdes poprve jen do tehotenske ambulance a ty dalsi tydny vzdy nejdriv na monitor a pak do ambulance. Chodi se kazdy tyden az do terminu porodu, pokud budes prenaset, tak pak kazde dva dny. S tim porodem po sekci nevím, ale myslim, ze projit by to mohlo 😉

bjoucik.15
10. pro 2015

@akankeo teď se budu více ozývat..přeci jen prvorodička, mimino poprvé v náručí, nevědala jsem co a jak 😀 nadstandart je 2 pokoják i 1 pokoják, mě by vyhovaval ten 2pokoják právě kvůli tomu pohlídání apod. Ve sprše jsem tolik nestrávila, nebavilo mě to tam. Jen jsem se rychle osprchla, když malá byla nakojená a spala, a rychle odešla pryč.

@bizba sesty si asi nevyberu.

bizba
10. pro 2015

@bjoucik.15 Já jsem právě byla na dvoulůžáku a bylo to supr. Byla jsem tam s maminkou, která měla doma už 3 děti, takže mi ve všem byla velkou oporou. Když bylo potřeba pohlídali jsme si mimča.

estrellita
10. pro 2015

@akankeo na nadstandardu nejsi na pokoji sama (jednoluzkovy nadstandard je na odd vzdy jen jeden,takze sance ho dostat je miziva) ,jsou po dvou,takte si ditko taky pohlidat muzete a jdu tam rodit potreti,vzdy jsem mela nadstandard a fungovalo to tam tak 🙂
A u druheho jsem tam byla jeden den sama a kdyz jsem sla do sprchy,privezla jsem si ditko k pootevrenym dverim koupelny,videla jsem na nej 🙂 zachod a koupelna je na pokoji, takze nejake odvazeni na sesternu neni duvod 🙂

@dubnacek objednaji te na 38tt,prvni poradna je bez monitoru, musis prinest moc, prukazku,obcanku a karticku pojistovny. Dalsi ko je za tyden uz s monitorem.

barusenicka
11. pro 2015

Ahoj, já jsem byla na normálním pokoji, byly jsme tam 3, a taky v pohodě, myslím, že je celkem zbytečné si platit nadstandart. Sprcha byla společná pro 2 pokoje (pro 6 maminek), vždy jsem v ní byla sama a vlezlo se do ní dveřma přímo z pokoje. Záchod je na chodbě. Bylo dobré si s s některou maminkou popovídat, poradí Ti, sama bych tam být nechtěla.
Jinak k porodu: v těhotenství jsem prodělal trombozu ldk,byla jsem na rizikovým, porod jsem měla mít plánovaný sekci na 39 tt. v 38. jsem měla nastoupit na rizikové oddělení, aby mi upravili dávky léků na porod. V 37 tt večer mi praskla voda, do Prahy to mám 120 km, tak mě převáželi sanitou z naší okrskové nemocnice do apolináře, cxestou jim tam volali, tak na mě byli připravené. Vzali mě císařem v celkovém uspáním. Dcerku hned po porodu ukázali manželovi, já jsem jela na jipku, a po obědě mi ji dovezli k přiložení, pak ji zase odvezli, večer mě odvezli na pokoj, kam mi dcetrku prvníé den nosili a druhý den už byla se mnou. Vše v poho.

akankeo
11. pro 2015

@barusenicka bohuzel jsou inpokoje bez toho sdileneho prislusenstvi, to sem zazila u druhe, ale prezit se to da, nadstandart neni o moc lepsi nez normalni pokoje, manzel tam prespat nemuzete, proto za me vyhozene penize, ale to ma kazdy jinak... Do konce roku napisu posledni zazitek 🙂

akankeo
11. pro 2015

@dubnacek to je opravdu podle indikace s tou sekci pro VBAC1, poslou te na UZ, zmeri ti panev, mimco, kouknu na to kde je placenta, jak je tam mimco a podle toho se neco resi. Pokud te to boli v jizve nebo je jizva ztencena nebo mimco ke 4 kilum nebo placenta v dolnim segment, je to vsechno indikace k cisarich. Plus pred 3 lety nedavali vyvolavacku po sekci, jinak ja mela malou ke 4 kilum, s velkou hlavou a placenta v dolnim segmentu a presto sem mela "dovoleno" prenaset a rodila ty 2 tydny po terminu sekci. Akorat po terminu uz se tam musi chodit na monitor obden co si pamatuju, coz byl opruz, nejsem primo z Prahy... Jo a ted uz jsou svolni I k vaginalnimu porodu po druhe sekci, jen prenaset me nenechaj a kdyz bude cokoliv z vyse uvedeneho, tak se cekat na prirozeny porod nebude...

barusenicka
13. pro 2015

@akankeo Toť je pravda, že některé pokoje nemají sprchy, všimla jsem si že do sprch na wc, se maminky chodí sprchovat.

bjoucik.15
15. pro 2015

@bizba určitě budu chtít na dvoupokoják 🙂 Snad tam bude místo.

dubnacek
5. led 2016

@foxmilka Ahoj A kdy mas termin nebo uz jsi porodila?? Mi to naplanoval pan dr.na 11.1.,ale porad tak nejak doufam,ze to bude driv.Porad zjistuji jak je to pred nastupem zda den predem nebo az ten den.Jsem objednana na 9.00h a ani nevim zda tam mam byt driv nebo az na tu 9h.Jak jsi to mela ty??

akankeo
8. led 2016

Ahoj holky, tak uz to mam za sebou, bohuzel sem maleho nepremluvila, tak sekce, vse v pohode jako vzdy, domu jsem sla 4. den. Maly se narodil 28. a 1. uz jsme si ho vezli domu, pustili by ho i na silvestra, ale to by pro me po sekci bylo na revers a to by mi doma neproslo. @dubnacek, bud tam na ten cas, co ti dali, nema smysl chodit predem, pokud to mas planovane, tak te stejne muze nekdo akutni predbehnout... Jinak mezi svatky meli dost plno, ale i tak byl pokoj se sdilenou sprchou a na nadstandartu se nic nezmenilo, navstevy jen v nastevni hodiny, na pokoj muzou jen pokud svoli druha maminka a manzel nemuze prespat, takze za sebe jsem ho tradicne nevzala, vyhozene penize a pry tam jsou i horsi setry, tak nevim...

dubnacek
8. led 2016

Ahoj tak mooc gratuluji k miminku,no ja uz mam zabaleno vse a uz jen cekam co a jak.Ke vsemu jsem dnes dostala ATB na anginu (penicili) a do nosu a ucha Pamycon.Ach jo,jsem uplne hotova😢,ale snad se dam do kupy a pry by to nemelo ani u ty sekce vadit.Byla jsem tam v utery,mela jsem stahy po 2-3min a poslala me mudr domu s tim,ze se nic nedeje a ze mam snizeny prah bolesti a jen to jsou silni poslicci.Ve stredu na kontrole se dve doktorky shodly na tom,ze uz jsem tam mela zustat a ze vybec nechapou jak me mohla poslat domu,hlavne,ze mam v papirech napsano,ze pri bolestech okamzite na akutni sekci.Od stredy taky spinim nebo jeste mi mozna odchazi hlenova zatka,ale uz 3 dny?? Nevim zda to tak je,ale uz se mi tam jezdit nechce tak radeji doma odpocivam a uz se to snazim jen vydrzet do toho pondeli a doufat,ze me uz nic neprepadne.Samozrejmne,ze pokud bych mela opet stahy nebo velke bolesti uz bych jela,ale tentokrat uz bych se domu poslat nenechala.No jsem zvedava kdo mi tu sekci pak bude delat a snad aspon tam natrefim na nekoho hodneho.😉Uz se ale neskutecne tesim na Jenicka az ho uvidim a budu mit u sebe.rozhodla jsem se ze taky nadstandard nechci a platit za to,ze tam ani manzel jit nemuze je fakt zbytecny,treba budu mit aspon fajn maminky na pokoji😉).Se divam,ze jsem se docela rozepsala😉))

mi_ki
8. led 2016

@dubnacek Ahojky, já rodila u Apol v srpnu 2015. Nadstandart byl super. Neumím si to jinak ani představit. I tak se člověk málo vyspí, natož když je Vás víc na pokoji.... S návštěvami na nadstandartu není problém...a sestřičky tam byly hodné. Navíc toaleta a sprcha v pokoji je nezbytná... to obyč pokoje nemají a musíš chodit přes celou chodbu. Za mne doporučuji....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru