Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
2. led 2009

Všem přeju krásný nový rok a zdravý prcky!!

janah, no ono zařízený..jak se to vezme. Byla sem u něj tenkrát asi v 17tt na tý registraci, tak jako nečekala sem nějaký extravřelý přijetí i když je to teda přes známý, ale přece jen sem čekala něco...no lepšího.
Choval se tak jako arogantně, působil dost nepříjemně, vůbec sem nepochopila co mi řikal, protože už tam mezitim vzal další těhulku a mě sestra šoupala ke dveřím..aspoň že sem se stihla oblíct. Takže sem si řekla, že mu poděkuju za to, že mě dostal k Apo, ale rodit budu klidně s někym jinym, kdo bude mít zrovna službu. Protože kdyby se podobně choval u porodu, tak nevim, ale někdo by to asi špatně odnesl 🙂

mirunda
2. led 2009

Platí se U Apolináře za epidural?

sylvar
2. led 2009

já neplatila v roce 2007

gedgitka.a
2. led 2009

mirunda: ahojky já na konci července taky nee

lenianna
3. led 2009

Ahoj,
chci se zkušených zeptat 🙂 jestli jsou návštěvy na nadstandartech po celý den nebo jen v ty vymezené hodiny 13-18hod. Děkuju.

Mirunda - epidurál se neplatí.

leryl
3. led 2009

lenianna:návštěvy na nadstandartu jsou prý po dohodě s druhou maminou pokud máš 2lž.,když jsi na 1lůžáku tak po celý den.

sabs
4. led 2009

Navstevy u nadstandartu nevim, kazdopadne jinak jsou navstevy od 13 do 18, ale sestricky jsou mile a pokud nedelate bordel a neberete mimco ven na chodbu muzete jit i pozdeji..🙂 😉

pipisek
5. led 2009

Ahoj, já u Apo rodila v 7/07, ležela jsem na P1 nadstandart a návštěvy byly také od 13-18h. Ale pokud se někdo slušně zeptá a poprosí, tak nebyl problém na půl hodinky i později. A platí tam to, že pokud ležíte na dvoulůžáku, tak návštěva uvnitř na pokoji je jen se souhlasem druhé maminky...jinak na chodbě. My jsme byli vždycky na chodbě, přece jen ta druhá maminka třeba kojí a je hloupé aby jí tam lezli cizí lidé. Nehledě na to, že na chodbě jsou židle a na pokoji byla jen jedna jediná 😉

kacka.va
5. led 2009

já mám dojem, že byly návštěvy až do sedmi.

senja
5. led 2009

Holciny, v kolikatem tydnu jste se registrovaly k porodu U Apolinare?

deathy
5. led 2009

senja: Já tam byla v 17tt, ale to už je mega pozdě, co mi teda řikali. Na můj termín bylo plno. Ale sem tam přes známost. Takže pokud si se ještě neregistrovala, tak budeš mít asi co dělat.. Hodně štěstí

mirunda
5. led 2009

Senja: měla jsem to stejné jako u Deathy - byla jsem tam v 16tt - bylo už pozdě, také přes známost.. měli plno už i na celý březen (mám termín koncem února), taktéž v Podolí.. držím moc pěsti, třeba budeš mít štěstí..

gedgitka.a
5. led 2009

senja: ahojkym já měla termín 1.8. a registroval mě tam manžel, už v 11 týdnu a říkali mu, že mají plno, už do začátku července, nakonec jsem rodila 25.7. a střídali jsme se tam na postelích jedna po druhé, jak na běžícím páse

blanina
5. led 2009

Ahoj holky já rodila u Apo na sále č. 2, manžel mě tam přivezl 30.9 ve 4h ráno s prasklou vodou ale kontrakce žádné, přijali mě na čekatelský pokoj a manžela poslali dom. v podstatě celý den se nic moc nedělo, chodili mě kontrolovat jestli už mám kontrakce a občas točili monitor jak se vede mimi (a to i v noci) byly jsme na pokoji 4. druhý den 1.10 ráno v 7.30 nás vzali postupně na vyšetřovnu a každé dali něco na rozběhnutí kontrakcí, já dostala gel a musím říct že nastoupily asi za 15minut a to v intervalu tak 3min.
Ptala sem se sestřičky kdy může manžel přijet, řekla tak za 2h. já mu ale řekla za 1h takže přijel asi v 8.45
mezi tím jednu mamku přeložili na rizikové (ona ještě rodit neměla, byla v 7.měsíci), druhou vzali na přípravu a do boxu takže jsme na čekatelským pokoji zbyly 2 s rozjetýma kontrakcema.
Manžel byl se mnou na pokoji a ta druhá mamina měla partnera u sebe taky. nikdo nic neřešil, nijak sme si nevadili a porodní asistentky nás nechaly celou dobu spolu, jen chodily kontrolovat miminka a jak postupuje otvírání probíhalo na vyšetřovně.
Trvalo to do 14h, kontrakce sem měla po půl minutě dost dlouhý a silný, sotva sem vydýchala jednu hned byla další, ale otevřená sem byla jen na 4cm. Pak mě poslaly do koupelny pod sprchu (do té doby byl manžel pořád se mnou, pak zůstal na chodbě) za chvíli mě znovu PA vyšetřila na lehátku v koupelně (5cm) dala mi klystýr a pak prý už půjdeme na box a dají mi epidurál.
No jenže mě se to na wc tak rychle rozjelo, že jsem volala na sestřičku že už.. tak mě 2 PA popadly, odvedly hned na první box a už sem skoro rodila (bylo 14.35) manžela mezitím poslaly ať se jde najíst že má ještě dost času, tak mu honem volaly z mého mobilu ať běží zpátky (byl tam za 8 minut takže to stihl a moc mi pomáhal) epidurál už neměl smysl a malá se narodila ve 14.56

blanina
5. led 2009

takže když to shrnu tak byl manžel se mnou celou dobu porodu i na první i po porodu, krom 45minut kdy sem byla v koupelne a na přípravě.
Samozřejmě asi záleží na tom kolik je maminek na pokoji, pokud bychom tam byly 4 tak by to asi bylo jiný, ale když sou 2 a domluvíte se... tak to personálu asi vadit nebude.

blanina
5. led 2009

a ještě ke spokojenosti : sál č.2 veškerý personál naprosto bez chyby, všechny porodní asistentky byly moc milé, profesionální lidské a příjemné, doktoři taky moc fajn (sice jeden starší co mě ráno zaváděl ten gel mi nebyl moc sympatickej ale neměla sem k tomu důvod,spíš jen od pohledu 😉 ) rodil mě Dr.Hubka a byl moc fajn, jak při porodu tak na oddělení při vizitách.
Na šestinedělí sem byla na P3. ženské sestry celkem v pohodě.
Dětské sestry v celku příjemné ale výjimky se našly. Jedna nám v neděli vynadala že nemáme před dvanáctou vykoupaná miminka, ale my nedostaly včas nové prádlo abychom to stihly, navíc se nám nechtělo harcovat s dětma těsně po nakojení.
A moje hlavní výtka - 1) na pokoji sem byla od 18h a Leničku mi na chvíli přinesla sestra až ve 23h (nemohla sem si pro ní dojít, kvůli větší ztrátě krve sem omdlévala) při přiložení jí málem udusila jak jí do řvoucí pusinky chtěla nacpat moje prso, tak prý až ráno.
2) Informace o kojení a péči o mimi nám uceleně řekly až v den propuštění, do té doby sme to sbíraly po kouskách, každá sestra řekla jen střípek podstatného, musela sem se na všechno ptát a když sem chtěla aby mi pomohly i s jinou polohou při kojení než v leže tak mi bylo řečeno že sem šitá tak ať kojím v leže a bylo hotovo.

příště už bych se odbýt nedala, ale jinak to šlo. domů nás chteli pustit čtvrtý den po porodu, ale já nebyla rozkojená tak sme šly až další den (a stejně s dokrmem).

r.o.s.s.i.b
7. led 2009

Ahojky,taky přidávám max.nespokojenost na P15 tk doufám,že příště už tm zas neskončím,sestry hrůza arogantní každá říkala něco jiného,ale sestry pro matky byly milionové 🙂

gedgitka.a
7. led 2009

r.o.s.s.i.b. : jojo jestli ještě někdy budu rodit, tak tam rozhodně neee 😒 😉

nikitka26
8. led 2009

holky já chytla nadstandard na P1, což je celé nadstand. oddělení, je to tam zrekonstruované na jaře 2007, takže nádhera, sociálka na pokoji, sestřičky a lékaři super,já tam byla max. spokojená. Je teda pravda, že jsme byli úplně bezproblémový, rozkojili se v pohodě,malého jsme si hned vzala k sobě, i když mi nabízely, že si ho přes noc nechají u sebe, abych se vyspala, ale já věděla, že stejně nebudu spát a z porodu jsem vyčerpaná nebyla, tak jsem si ho už nechala. Vždycky je to o lidech....i když to prostředí tomu taky dalo hodně. Hned bych tam šla znovu rodit, ale už nebudu mít příležitost, pač jsme se přestěhovali 100 km od Prahy. Ale v Táboře to bude snad taky dobrý,až půjdu rodit podruhé, právě otevřely novou porodnici 🙂

Jinak sál č.2 super co se týká personálu, jen jsem nebyla nadšená z 4lůžkového předpokoje, na ktrém jsem skončila, bohužel jsem neměla takové štěstí jako blanina, my tam byly 4, takže manža chodil na návštěvy. Hekání jsme si pak prožila ve sprše na míči a ve výsledku jsem rodila dost překotně a manža to o chvilku nestihl. Jsem nečekala, že jako prvorodička porodím za necelé 3 hoďky od první kontrakce ( po vyvolání gelem) a PA asi taky ne, ještě ujišťovali manžu, že to určo stihne, když ho posílali domu ještě ve chvíli, kdy se nic nedělo a smály se 😀

katulen
19. led 2009

holky, dlouho tady nikdo nebyl....chtěla bych se zeptat, mám v plánu si vzít k porodu svojí porodní asistentku (dulu), máte někdo zkušenost nebo info, zda Apolinář toleruje 2 osoby u porodu, v mém případě dulu a i manžela 😉

deathy
19. led 2009

katulen, co já sem četla, tak záleží na dohodě s lékařem, personálem. Měli to uvedený v jedněch info.

martinamil
20. led 2009

Zdravím všechny, j
e tady někdo kdo má zkušenosti s Apolinářem a jejich rizikovým oddělením?
Byla jsem dnes doporučena přímo k Prof. Hájkovi. To, že mám rizikové těhu jsem věděla, ale nějak mám strach ☹ a tak začínám hledat infa.
Díky moc M.

bibova
21. led 2009

Martinamil na rizikovým jsem ležela za poslení těhu 2x a na třech různých pokojích. Poprvé v 26tt a podruhé v 31tt. Nakonec jsem porodila ve 34tt.
Je to tam jak v hotelu. Dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím (WC + sprchový kout), televize, lednice. Sestřičky byly moc hodné a dokonce i ochotné. Na rizikové si prostě nemůžu stěžovat. Doktoři se tam střídají podle směn, ale jestli tě bude mít pod palcem prof. určitě si tě ohlídá.
Musíš myslet pozitivně a všechno bude dobré. Byla jsem na pokoji s holkou, která tam ležela od 21tt a musela jen ležet. Když jsem porodila, tak byla v 31tt. A taky si to tam docela chválila.

martinamil
22. led 2009

Moc děkuji za odpověď a uklidnění.

Zatím to vypadá, že bychom si mohli "vystačit" 1x týdně s rizikovou poradnou a jinak ležet doma. Už to je pro mě - workoholika - šílené, ale pořád přijatelnější než nemocnice. Ale je fakt, že pro to vymodlené mimi naprosto vše 🙂

Nejhorší na tom je, že se necítím nijak špatně. Tedy až na nižší tlak po ránu. Žádné bolesti, nevolnosti atd. Prostě jen nějaká porucha lipidů a prý velmi vážná. Je pravda, že se mi to snažili vysvětlit, ale bohužel nejsem chemik, abych to pochopila. Vím, že mám něčeho v krvy strašlivě moc a něco vůbec nemám, i když to tam uměle dodávají léky. Mimísek se zatím vyvýjí dobře, tromb v pupečníku se podařilo Heparinem včas rozpustit.

Tak uvidíme v pondělí, jak to dopadne.

Ještě jednou moc díky za infa Martina

deathy
2. únor 2009

Ahoj, nevíte kterej doktor bývá v poradně ve čtvrtky? Já při registraci narazila na takovýho..no nepadl mi do oka, to sem tam byla v pátek. Tak mě jen tak napadlo, jestli některá nevíte co čtvrtky..😀 Vím že to měli nějak rozdělený, ale nemůžu to najít.

vikula
2. únor 2009

Deathy já byla a pujdu ve čtvrtek a byla jsem u dr.Faita Tomáše a byla jsem velice spokojená i sestřičky tam byly v pohodě

aji81
2. únor 2009

Ahoj holky, já jsem taky rodila u Apolináře 30.9. 2008 a bohužel manžel s semnou nemohl být hned od začátku ani ho nepustili semnou do sanitky ☹ .Jako tohle jsem teda fakt špatně snášela. Pač jsem jela do porodky v neděli v noci jen s ruplou vodou bez jiného nálezu a vlastně porodila až v úterý ráno. Takže jsem tam byla vlastně furt sama, jako byl chvíli na chodbě ale na nějakou chodbu fakt nemáte náladu, že jo..Takže semnou vlastně byl až na boxu a to bylo tak 5hodin??. Jako sestřičky u porodu celkem vpohodě až na jednu zrzavou dlouhovlasou, ta byla fakt nepříjemná. Dali mi EPI, který mi nezabral , to byla má jediná spása jak to vůbec přežít a když jsem se jí ptala proč nezabral tak pomalu nehnula brvou a řekla: Hm, to se někdy stává to vydržíte i tak néé!! 😠 jsem jí chtěla kopnout do hlavy!!!. Měla jsem ale výbornou doktorku, která mě nakonec rodila. Hrozně mladounká, snad zrovna vylezla ze školy. Taková hubená tmavovlasá, fakt anděl. Takže až na vyjímku u porodu vpoho. No, oddělení šestinedělí fakt nic moc, tak jedna příjemná sestra z pěti. Nevím, příště asi půjdu jinam. Ale mám krásnou a hlavně zdravou holčičku, takže jsem štastná a všem tam děkuji, hlavně u porodu 😉

deathy
2. únor 2009

vikula, díky, to sem ráda že si s ním spokojená.. Já budu radši, když se tomu našemu "známýmu" vyhnu 😀

deathy
2. únor 2009

aji, a proč ho nepustili ani do sanitky? To teda nechápu, snad by jim mohlo být jasný, že ženská chce mít u sebe někoho svýho jako podporu.. Ne ne, tohle mě se nelíbí. To neni správný.

vikula
2. únor 2009

Já si myslím,že v každé porodnici se najde nějaká protiva 😝 Jinak my byli s manželem na předporodním kurzu a už je mi jasný proč tam nemohou být celou dobu od začátku,když se nic neděje.Pokud tam,ale dorazíte na 4cm otevřené tak už vám přidělí box a mohou tam být celou dobu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru