Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

hest
10. říj 2009

Ahoj, já ještě dlouho rodit nebudu-) ale nějak jsem nevěděla co vám sem psát. JInak v pondělí jdu na ten 3D ultrazvuk, tak se těším, že mimi uvidím-)

nitenka
10. říj 2009

hest já byla na 4d ultrazvuku je to asi stejné a je to paráda vidět tam to miminko blbnout 🙂) malej si strkal palec u nohy do pusinky byl užasnej,tedy je to takové mimozemštátko ale nádherné 🙂

morgan
10. říj 2009

nitenka - myslíš klasikou zavinovačku? Tu jsem si nebrala, do autosedačky jsem ho dala ve fusaku, nevim jak bys to protáhla kšírama, myslim, že deka snad postačí. Bude v nějaké kombinézce ne? 😉
Určitě už se nemůžeš dočkat, snad tě František moc nepotrápí a bude všechno rychlé a pohodové 😀

Holky, já ne těhle 3D nebo 4D UTZ nebyla a docela mi to přijde škoda, určitě to musí být hezký to vidět a hlavně jestli máte z toho záznam na CD tak je to super! 😎

nitenka
10. říj 2009

morgan myslela jsem klasickou rychlozavinovačku automaticky jsem si jí zabalila a pak mi došlo že je to asi blbost a v porodnici jí nepotřebuju.. ono se dost ochladilo mám zabalené klasické dupačky a overálek takovej teplejší,ale pro jistou přohodím kombinézku teplejší,ale mám teplou deku tak uvidim,raději ale vemu na víc než aby chybělo já neodhadnu to počasí.. dík za radu 🙂)

hest
11. říj 2009

Ten 4D je vlastne 3D v realnem case (4D si pamatuju nejaky navrh kostky to bylo 3d kosticka majici v sobe jeste jednu kosticku, tak jsem prave badala jak to proboha muze byt 4d..no rozhodně jsem si původěn říkala, že nebudu příliš zvědavá a počkám si až se narodí, na druhou stranu, moje dktorka UZ nemá, takže jsem byla jen na tom v 20. týdnu, kdy i řekli, že to bude kluk, tak bych chtěla mít jistotu, neboť to holčičí jméno už se nám tolik řešit nechce, ale do papíru na matrice tam něco napsat musíme, tak kdyby náhodou se minule spletli, tak abychom chudákovi dítěti nezpůsobili trauma-)))) Plus samo, jsem zvědavá, jak prcek povyrostl a jak vypadá-)

NO teď se tedy šíleně ochladilo, jsem odjela na víkend docela na lehko, dneska se mám vracet do Phy, tak snad nezmrznu-)

lucik...
12. říj 2009

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s porodnicí u apolináře a konkrétně s registrací.. vím, že kdybych to celé dočetla, tak spoustu informací najdu, ale to po mě nemůžete chtít 😀

Fakt se tam musí registrovat jen ty 3 dny od 13:00 do 14:00 ? A jaká je pak šance že už mě nezaregistrují protože bude plno..?

Moc děkuji a nezlobte se 😉

hest
12. říj 2009

ahoj, tak ten 3D ultrazvuk byl moc peknej, mam opravdu pojisteno, ze to je kluk-))))

jestli se mi t podari v praci nascanovat, vlozim sem pak obrazek.

lucik: pri te registraci, no nechci strasit, ja tam byla v pul jedne hned ten prvni den...a bylo tam prede mnou silena fronta a dostalo se na mne devate misto z deseti..

lucik...
13. říj 2009

hest: děkuji..to není moc pozitivní ☹

kvakulka
13. říj 2009

Lucik- ty registrace jsou fakt dost pitomě zběsilý- já tam nepřišla přesně na den- má to být nějak přesně na konci 14tt, myslím. Ale až o den později- sestra mě napsala hodně pod čáru, ale je to stejně jedno, stejnak skoro nikdo nerodí přesně na termín, tak hlavně že jsem zapsaná a mám razítko v průkazce.
Jinak Apolinář se mi zdá kvalitní, chodím už do tamější poradny- doktoři jsou bezva- spíš sestry možná některé jsou takové trochu metrnice- to je ale v každý nemocnici

lucik...
13. říj 2009

kvak aha, to jsem nevěděla že to funguje i takhle.. Já si právě myslim, že to nemá moc smysl, protože skoro nikdo nerodí přesně 😀

marsulinka
13. říj 2009

Ahoj holky,

tak se hlásíme po týdnu v Posázaví, moc jsme si to užili 🙂 , tak co naše těhulky, kde jsou ta nová miminka? 😀

nitenko, já si brala rychlozavinku na odjezd, ale je fakt, že je to zbytečné, stejně s ní byl nakonec v autosedajdě jen přikrytej 🙂

luci, při těch registracích se fakt můžeš registrovat jen v ty registrační dny osobně a jsou tam fakt fronty......bohužel, ale neboj že by tě tam při porodu pak nevzali, protože to je fakt jen ve výjimečných případech...Taky jsem se bála a bylo to v pohodě a rodila jsem asi tři dny před termínem 😉

marsulinka
13. říj 2009

adajar, tak to je bezvadný, moc držím palečky, ať už Vás pustí domů 😉

irasek
13. říj 2009

adajar: gratuluji k úspěchům. Já byla vloni v červnu taky na jednom z těch "odstrčených", ale klidných pokojích (konkrétně č.2). Je opravdu bezva, že tam jsou a že se maminky podporují navzájem. To už půjdeš za chvíli domů 🙂

nitenka
13. říj 2009

ahojky holky tak jsem dneska 4O+3 a byla jsem na kontrolr, malej prostě nechce ven 🙂 jsem uplně zavřená hrdlo vysoko v zadu a na porod to nevypadá ani náhodou,jd na kontrolu ve čtvrtek,prý mě nechají přenášet 10 až 12 dní a pak se vidí co dál.. termínek byl v sobot 10.10
ahojky marsliknko tak už doma ? 🙂) já jsem tu rychlozavinovačku zrušila a vzala jsem teplou deku.
Jak bylo v Posázaví přivezla jsi si pribináčka ? 🙂)) ta reklama je užasná 🙂)
Já s registrací byla v pohodě ještě jsem se registrovala v době kdy nerozhodoval týden, já jsem reistrovaná v 7tt
celé je to tam jinak.
Jinak si myslím,že Apolinář je fakt dobrej,zatím jsem spokojená a mám dobrej pocit.
kde jsou nové maminky ? asi už se to vše rodí a není čas,jen můj malej Fanoušek se Fláká a klído pído si dál lebedí v bříšku ..

marsulinka
13. říj 2009

nitenko, v Posázaví bylo parádně, hezky jsme se váleli, dokonce i Pribiňáka jsem tam měla, schodou okolností 😀 , no ta reklama je fakt bezvadná.... 😉 .

Františkovi je u Tebe zjevně dobře, kam by se hrabal na svět, když je mu tak dobře 😀 hihi.

Já jsem se taky registrovala ještě když se registrovala kdykoliv, když člověk veděl termín, byla jsem asi v 9.týdnu a celkově z Apolináře jsem měla super pocit a věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukou, prostě jsem se nemusela o sebe ani miminko bát 😉 , jsou tam profesionálové a byla jsem se všemi a vším moc spokojená...

lucik...
14. říj 2009

No kdybych tam mohla jít kdykoliv tak už jsem tam dávno.. Jenže na netu mají že registrují nejdříve od 14 + 0

marsulinka
14. říj 2009

luci, jo jo, oni to změnili, protože tam chodili holky třeba už v 6.týdnu.........., to je ještě taková malá fazolka 😀

Ale vážně není pravda, že by ses tam po registraci dostala, myslím tím, že by tě tam kvůli tomu, že bude plno nevzali, to by musel být krajní případ, ale to se moc nestává, taky jsme se toho bála, ale věř mi Apolinář je nejlepší volba, hlavně o Tebe a miminko tam bude nejlépe postaráno. Já jsem se taky bála, že to budu mít daleko, rozmýšlela jsem se mezi Bulovkou, kterou mám z Holešek kousek a mezi Apolinářem, protože tam se musí od nás jet přes centrum, kde jsou furt kolony, ale ono to neni tak rychlý, takže se ti nestane, že bys to nestihla...... 😀

marsulinka
14. říj 2009

luci, oprava, po registraci se tam určo dostaneš, teď koukám, že jsem se tam přepsala 😀 . To je ta matkovská demence

lucik...
14. říj 2009

marsul: moc děkuju za info 😉 Tak uvidíme 😉 😉

whoknows
14. říj 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla. Teď po porodu se vůbec nezastavím, takže na koníka nemám moc čas. Naše holčička se nakonec narodila u Apolináře 3 dny po termínu, od prvních bolestí to trvalo téměř 48 hodin. Byl to očistec, ale tu odměnu kterou jsem za to dostala bych za nic nevyměnila 🙂 . Rodila jsem na sále č.1, všichni byli úžasní, porodní asistentka, lékař, i všechny sestřičky okolo. Měli se mnou obrovskou trpělivost (a to jsem byla strašná histerka). Musím je moc pochválit, jsou to lidé na svém místě. Dokonce jsem měla štěstí a na P15 byl volný jednolůžkový nadstandart, takže jsem měla pohodlí a soukromí. Tam sice byla jedna sestra, která byla ze "staré školy" a myslela si že má trochu navrch, ale když se k ní člověk choval slušně, dalo se s ní vyjít. Takže příště, pokud nějaké příště bude...jedině k Apolináři. 😀

marsulinka
14. říj 2009

luci, nemáš zač 😉 , já vím, že jsem byla uplně šílená se zjišťováním informací, co a jak bude nejlepší 😉

who, moc gratuluji k holčičce a že jste obě v pořádku, tak vidíš už to máš za sebou, přeju moc moc zdravíčka a štěstíčka 😉 holky

morgan
14. říj 2009

who - gratuluju, holčička má pěkné jméno 😉

nitenka
14. říj 2009

whoknows
Ahojky maino... Gratuluji malá je nádherná 🙂) 48 hodin to teda je nářez,ale malá je užásná a ty jsi to zmákla...
Já přenáším 4 den už jsem nervozní..

katulen
14. říj 2009

who, gratuluji k holčičce, super, už to máš za sebou, to je fajn pocit co? 🙂 😉
Jaký doktor Tě rodil? Jsou tam fakt všichni v pohodě 😉

whoknows
14. říj 2009

děkuju moc holky🙂
katulen, bohužel si nepamatuju jeho jméno. takový starší, trošku silnější, kudrnaté vlasy. a byl skvělej! no jak říkám, divím se, že mi chvílema nedali "pár facek", jak jsem histerčila, ale oni to ustáli.
a je to vážně skvělej pocit, těsně po porodu jsem si říkala, že takovou bolest už nikdy nechci zažít a dneska už si jí vlastně ani nevybavuju 😀
nitenko, nervozita stoupá, to je jasný, ale neboj. až to na tebe přijde, tak čas bude plynout jinak a určitě ti to rychle uteče. a pak už uvidíš miminko a všechno co bylo předtím bude nepodstatný. zvládneš to! 🙂

hest
14. říj 2009

whoknows: gratulace velika, jsem si říkala, že jsem tět u dlouho neviděla-) Jsem ráda, že jsi byla spokojená. Ať se vám oboum daří-)

marsulinka
15. říj 2009

who, vidíš, já jsem si zase po porodu říkala, že to nebylo tak hrozný, jak jsem si myslela a všichni mě strašili, ale je fakt, že jsem měla hrozně hladkej porod a zvládla jsem to i s úsměvem 🙂 . Každej to má prostě jinak a to jsem se taky bála, že budu hrozná hysterka 😀

nitenka
16. říj 2009

ahojky holky chci se zeptat,za jak dlouho se vám rozjel porod po odchod hlenové zátky? dneska od rána mi hlenová zádka odchází docela po kusech,vím,že porod může po odchodu trvat třeba týden,ale já to u mě beru už jako pokrok a jsem ráda,že se něco děje 🙂 díky za info
Ještě se chci zeptat v pondělí bych měla jít na zátěžový test,netušíte někdo jak to probíhá? dík pa

morgan
16. říj 2009

nitenka - mě odešla zátka ve 3 ráno a v ten den ve 21,00 byl malý na světě. Slabé kontrakce mi začali asi 2 hodiny od prvního odchodu zátky. Taky jsem byla hrozně napjatá, že už se něco děje 😀, každopádně je rozhodně možný, že do pondělka porodíš, joj to je napínavý 😉

nitenka
16. říj 2009

morgan díky ,dobrá informace 🙂 já zatím kontrakce nemám,ale zítra jdu na monitor... Holky netušíte v sobotu jak jsou na monitoru,nebyl mi řečen čas... tak se tam chystám k polednímu...
Morgan jak se daří ? jak zvládáš to počasí to asi nechodíš ven... Já jsem dneska 4O+6 tak už jsem taky napjatá co bude.strašně se těším na malého, už snad i na ty kontrakce,ale to netuším co mě čeká 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru