Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

adajar
25. říj 2009

Ahoj holky no co ta nitenka vubec nedava o sobe vedet co???
No my uz valcime doma a mam moc hodne dite.

morgan
25. říj 2009

adajar - to je dobře, že je hodnej a že vám to všechno jde 🙂

No jestli nitenka rodila ve čtvŕtek císařem, jak předpokládala, tak jí pustí nejdřív v úterý, že jo, takže kdoví kdypak nám sem napíše 🙂

marsulinka
27. říj 2009

adajar, to je dobře, že je malej hodňoučkej 😉 , Adámkovi byli v neděli 2 měsíce, to hrozně letí 😉

tak uvidíme co ta nitenka 🙂

tantana
27. říj 2009

To jsem taky zvedava. 😀

hest
28. říj 2009

zdar holky, tak už zůstávám doma, v práci se to tak přiostřilo, že jdu na to rizikové..tak můžu začít gruntovat byt-)

kvakulka
28. říj 2009

Ahoj holky, 17,10. jsem rodila u Apolináře- všimla jsem si, že jsem měla v podstatě stejný průběh porodu jako Katulen-https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Možná ti to, Nitenko, nejak pomuze, prckové mají někdy důvod, proč se jim nechce ven- ale u tebe to muze byt jako nasledek urazu, to je zase jiny pripad

katulen
28. říj 2009

kvak: mooc gratuluju ke chlapečkovi, no fakt jsi to měla docela dost podobné, ale hlavně, že to dobře dopadlo a malý i Ty jste v pořádku 😉 . Nám se podařilo kojit docela i ze začátku, párkrát malý dostal na šestinedělí od sestřiček Bebu, ale doma už se nám to rozjelo úplně a zatím kojíme, vydržte 🙂 .
Můžu se zeptat, kdo Tě rodil? U mě se vystřídala doktorka Klímková (super doktorka, strašně sympatická, taková lidská), když šlo do tuhého a nešlo to, přišel i Doc. Hájek a nakonec mě rodil císařem Mára, docela dobrá sestava 😅

kvakulka
28. říj 2009

Katulen- já vlastně vím jen že operovala mě dr. Hrazdírová- perfektní ženská, s citem pro estetično- mám super neviditelnou jizvu- dokonce až v oblasti chlupů, takže když tomu později přizpůsobím sestřih, tak nebude vůbec vidět. Jinak ale mně vlastně všichni doktoři přišli moc fajn, všechno předem řekli, než cokoli udělali, informovali atd. Spíš mě sraly některý sestry, konkrétně na šestinedělí- ty dětský sestry- některý baly fantastický, ale bylo tam pár vypečenejch, s kterých mám docela hnusný vzpomínky...
My už kojíme taky slušně, i když ještě ne stoprocentně, on je prcek trochu línej, možná takovej flegmatik, navíc jak ho vytáhli o tři týny napřed, tak asi má pocit, že by správně měl být ještě v břiše a nijak se nanamáhat🙂

morgan
30. říj 2009

Každý den sem chodím vyhlížet nitenku a nic, snad se už brzy ozvou 🙂

nitenka
30. říj 2009

ahojky holky.Omlouvám se ale dřív jsem se nedostala,den před porodem mi volala policie e mám vykradenej byt,bydlím u přítele tak jsem tam byla až do 22h dveře na šrot tak se to nejak muselo zabezpečit v noci jsem nespala.Ráno jsem šla v 8 na vyvolávačku a v 9 hodin už jsem ležela na sále 1 přímo v boxu,takže kolem mě se rodilo a nebylo to příjemné dotoho bolesti a zvracení špatně jsem to nesla otvírala jsem se pomalu tak jsem dostávala furt po třech hodinách tabletky,kontrakce jako blázen ale furt pomalé otvírání, kolem 19h už byla vidět hlavička tedy vlásky hopsala jsem kolem postele měnila všechny polohy,ale malej ne a ne vytlačit, Podle lékařu jsem měla v papírech že plod je malej. najednou malej začal kolabovat na monitoru a byl rychlej císař,porodila jsem až ve 21.45.. malého jsem viděla až druhý den ve 14h byl na ARU.. ale vše dobře dopadlo, takže jsem byla rozervan dole i břicho. Ale malej je krásnej zdravej klučík a všechny vás moc zdravíme z domova. Fotky mám v albíčku papa všem zase dorazím, balej brečí 🙂 tak letím utěšovat

morgan
31. říj 2009

nitenka - no sláva Fandovi 😀 . Teda den před porodem řešit to co ty, to je teda síla...A ten porod taky něco..na to že jsi na Fandu tolik let čekala, tak ani tohle nebylo snadný 😀. Malinkej je nádhernej, blahopřeju moc a přeju, at je hodnoučkej 😉

tantana
1. lis 2009

😀 nit velka gratulace.

marsulinka
2. lis 2009

kvak, gratuluji k miminku 🙂

nitenko, to je dobře, že je Fanoušek na světě a že jste oba dva v pořádku, koukám, že to bylo docela drama, tak hlavně, že už jste oba doma, držím palečky 😉 a přeju moc zdravíčka. Malej je moc krásnej

nitenka
3. lis 2009

ahojky holky děkujeme za gratulace.. Aderaj 🙂) užasný co to tady čtu vy už jste doma no to je paráda... gratuluju,malej je překrásnej užasnej a staečnej kluk... Jakto vše zvládatáte? je malej hodnej?

hest
23. lis 2009

Tak u apolináře jsou do odvolani zakazany navstevy, tak snad to do ledna prejde..)))

morgan
23. lis 2009

No teda, tak to snad jo 🙂, ale tatka u porodu být může ne?

hest
23. lis 2009

pokud neprojevuje znamky onemocneni...dneska navrhl, ze by jel v lednu lyzovat-)))))

teriskaa
24. lis 2009

áchjo.. to asi ty návštěvy nepovolí do konce prosince, že? 😒

hest
26. lis 2009

no nevím, mám lehce obavy že ve zprávách říkali, že v prosinci má přijít ta největší chřpiková vlna..no uvidíme, třeba to tak nebude hrozný, na druhou stranu těch pár dní to člověk nějak zvládne i bez návšěv, co se dá dělat..

morgan
26. lis 2009

hest - určitě, mě přišlo, že i těch návštěv mám víc než dost 😉 Tam je každou chvíli kojení, sprcha atd. a kolikrát mi přišlo, že bych se i bez tolika návštěv obešla 😀

lucie777
26. lis 2009

Já bych teda chtěla návštěvy.. 😕 Ze všeho nejdřív bych všem ráda porodila! 😀

pavlazabka
26. lis 2009

Souhlasím s morgan. Když přišel kromě manžela ještě někdo, tak jsem šidila chudáka malého na kojení a sebe na jídle, protože jsem to všechno nestíhala, člověk holt není ještě tak zajetý a všechny úkony mu trvají. Případně jsem si měřila teplotu na chodbě.

hest
28. lis 2009

jo to je fakt, já bych ani nikoho jinýho moc nechtěla, ale toho svýho chlapa ano-) ale zase těch pár dní uteče jako voda-)) dneska sem zůstala zaseklá ve výtahu a trvalo hodinu než přijel servísák, aby mi řekl, že nemá klíče od strojovny..tak mi otevřel šachtový dveře, a naštěstí ten výtah zůstal trčet tak, že tam bylo asi půlmetru kterým koukal do stropu přízemí, tak jsem se zvládla i s tím pupkem vysoukat ven, akorát jak jsem skákala ven, tak jsem si nějak trhla s břichem..tak snad to do zítra přestane bolet..jsem tu hodinu v tom výtahu přemmýšlela, že pořád řeším, jaký bude rodit u Apolináře a aby mě to nechytlo přo mých cestách do Brna..no a pak se člověk zasekne ve výtahu a říká si, co kdyby to na něj přišlo-)))

morgan
29. lis 2009

hest - to je teda zážitek, by mě asi kleplo 😀

whoknows
1. pro 2009

hest, taky se s náma zasekl výtah, zrovna když jsme odjížděli do porodnice. Byli jsme tam tři a výtah byl pro čtyři, takže místa tam bylo fakt málo. Nakonec naštěstí zase naskočil, ale fakt mě vyděsila představa že bych tam rodila, vestoje 😕
no ještě že to dobře dopadlo, jsi statečná 🙂

lucie777
2. pro 2009

Holky, mám dotaz, když se přijede do porodnice, tak vám nejdřív natočí monitor a co pak? Pak vás šoupnou na nějaký ten čekatelský pokoj? Ten je pro jednoho nebo víc a může tam být manžel?

Máte tu někdo zkušenosti s vyvolávaným porodem? Jak to chodí? Mám hrůzu z toho, že tam budu sama a až se to bude chystat k porodu, tak manžel nestihne přijet.. 😕

pavlazabka
2. pro 2009

Lucie, mně nejdřív natočili monitor a sepsali se mnou papíry, u toho manžel normálně byl. Sama jsem byla akorát u přípravy (holení a klystýr) a tam mi upřímně ani nechyběl. Jinak mi dali s sebou telefon, abych mu případně zavolala, kdyby se porod rozjel ještě rychlej (řekli mu, ať přijde za hodinu), protože jsem se rychle otvírala. Pak už jsem šla rovnou na porodní box a tam už byl manžel opět se mnou. Ale u mě šlo o spontání porod.

pipisek
2. pro 2009

ahoj lucie777
já rodila v červenci 07 indukcí ve 41+4 tt, ráno v 7.30 jsem měla nástup já a ještě jedna paní...natočili 30 min. monitor, sepsali papíry a zavedli gel, to bylo kolem 8.30 a nebylo to nic moc to zavádění 😉 pak mě šoupli na čekatelák znova na monitor a já dostala hned po půl hodině kontra a rovnou po 3 min...takže klystýr, sprcha, balon ve sprše..manžel čekal na chodbě, řekli mu po příjmu, že mi zavedou ten gel a uvidí se jak budu reagovat a že má vydržet tak 2h až budou vědět víc.....no a domů už nejel, protože jak jsem psala, tak se porod rozjel rychle a v 11.15 mi píchli vodu a to už dělali na boxu a hned poté manžela za mnou pustili...malá se narodila v 11.55, takže já měla vyvolávaný porod krátký, 3,5 hod od zavedení gelu...a to mi při zavedení gelu řekl dr., že se to asi nerozjede, ale že jen potřebují tím gelem nějak pootevřít por. cesty na další preparáty 😉
takže vše je opravdu vysoce individuální a uvidíš, jak budeš případně reagovat na látky vyvolávající porod....za sebe můžu jen říct, že první dítě jsem rodila sice delší dobu, ale měla jsem epi a ten mi teď podruhé nestihli dát...napřed jsem byla otevřená málo a pak najednou na 8 a už to nešlo...takže když to srovnám, tak ten vyvolávaný byl pro mě horší...
držím palce, přece jen nepřenášíš tak dlouho a jistě tě ještě případně čeká zátěžák a na ten jsem já u prvního těhotenství reagovala dobře a porod se mi večer po něm rozjel a teď podruhé jsem na něm byla také, kontra byly během něj a odpoledne ale pak to přešlo....máš ještě šanci porodit normálně, se to holčička musí naparádit 😀
tak hodně štěstí a kdybys něco potřebovala ještě vědět, klidně piš

hest
2. pro 2009

whoknows: mno, tak to bych byla asi na nervy-) vědět, že rodím a být tam-))
nějak poslední noci nemůžu vůbec spát, buď mě zlobí křečáky, nebo se mrská malej, nebo včera mi zase pro změnu hřála a natekla prsa a když ne to, tak mě pálí žáha...se mnou to teda cloumá..

lucie777
3. pro 2009

Holky, děkuji, já měla termín podle MS 26.11., takže dnes je to týden, ale už moc nevěřím tomu, že by se to rozjelo samo od sebe, i Dr. říkal, že nejspíš ani zátěžák tomu nepomůže, ale známe doktory, že? 😀

Pipi, tak tos měla krásně rychlý, doufám, že tam nebudu několik dní, ono je to teď o to horší, jak zakázali návštěvy, tak nevím, jestli by případně manžela nechali čekat na chodbě, hlavně je blbý, že nikdo netuší, jak dlouho by mohl čekat..

Na tom čekatelským pokoji může být manžel?

A ještě jeden dotaz, myslíte, že je lepší porodní sál 1 nebo 2? Jsou tam nějaký zásadní rozdíly?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru