Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

anka.
14. lis 2007

ervina_ahoj, no právě že ne 😉

cechtek
14. lis 2007

anko: a co Tě konkrétně odradilo?
my jsme na info schůzce byli a byli jsme nadšení, nikam jinam jsme ani nešli...

nonames
14. lis 2007

tak Vás tady pročítám...a nemůžu se rozhodnout,nejraději bych rodila v Podolí,ale tam mají na můj termín porodu zavřeno (už jednou jsem tam rodila a super)

anka.
14. lis 2007

cechtek_mno mě osobně moc nevyhovuje, že člověk je nejdřív na nějakém tom pokoji, kde nemůže ani doprovod a tam čeká vlastně ještě s jinýma na porod, pak se musí zase přesunout na porodní sál a tam jsou ty boxy, odedělené jen tak příčkama... Víc se mi líbí možnost, být rovnou v té porodní místnosti (bez cizích a s manželem 😉 ) Potom taky ta asistentka říkala, že všechny děti odnáší na chvíli zahřívat do nějakého spešl lůžka (ne inkubátor) a když se někdo ptal, jestli může dostat miminko hned na břicho, tak se tomu hrozně divila a říkala něco jako, to vám v tu chvíli bude úplně jedno... no, nevím - mě to zkrátka moc nenalákalo. Ty máš apolináře jako favorita? Jo a taky dávala dost najevo, že oni mají svoje postupy, které měnit nehodlají a jestli se to někomu nelíbí, ať jde klidně jinam 😔 (alespoň na mě to tak působilo)

cechtek
14. lis 2007

anko: tak to jsme tam měli evidentně jinou porodní asistentku, ta naše právě mluvila naprosto jinak: vše záleží na Vás, budeme respektovat Vaše přání, hned u vchodu se Vás zeptáme, jaké máme požadavky, přání co se porodu týče, do ničeho Vás nikdo nutit nebude, po porodu se hned miminko pokládá mamince na bříško, prostě byla milá. asi je blbý, že to tam bude jak na běžícím páse a málo soukromí, to si uvědomuju, ale už jsem se tak rozhodla, myslím, že tam jsou super doktoři a také to nemám daleko kdyby něco...jsem tam registrovaná k porodu, kde budu rodit nakonec se uvidí, třeba budou mít sanitární den nebo budou mít plno a nakonec budu rodit jinde...ale myslím, že toho moc řešit nebudu, hlavně abychom byli zdraví a vše proběhlo pokud možno rychle 😀

janab78
14. lis 2007

Stejně asi nejdůležitější je, na jakého doktora a PA narazíme.Asi jako všude. Mně se tedy ty porodní sály (částěčně oddělené taky moc nelíbí), předpokoj bez partnera taky blbý, ALE... Ptala jsem se na to, a když tam bude prázdno, tak tam patner být normálně může nebo to bude záležet na domluvě. Kdyžtak s ním můžu jít na chodbu a procházet se (pomáhá otevírání)a na tom boxu to holt přetrpím i s ostatními. Když budu křičet, tak mě prostě všichni uslyší, ale mně je to fuk.

anka.
14. lis 2007

cechtek_no tak to jsme měli fakt jinou porodní asistentku, otázka, která tam pak bude v TEN den. Ach jo, čemu teda věřit?! 😒 Já se nakonec zaregistrovala v podolí (jsou tam porodní pokoje) s tím, že pak uvidím (uvažuju i mimo Prahu). A Tobě hodně štestí u apolináře!!!

cechtek
14. lis 2007

záleží na lidech, já spíš slyšela chválu na Apolináře než Podolí, také jsem zvažovala rodit mimo Prahu, to bude určitě víc v klídku, ale říkali jsme si, že zkušenější Dr. budou u Apo, i když kdo ví, to je těžké, třeba nakonec budu rodit na Bulovce nebo v Motole 😀
anko: dík 😉

anka.
14. lis 2007

Ach jo, jo určitě záleží na lidech. Mno tak uvidíme - snad nám to dobře dopadne, ať už budem kdekoli 😵 (já se původně zajímala o porod do vody a zjistila jsem ke svému úžasu, že to v Praze nikde nejde!!!)

kacka.va
14. lis 2007

já taky slyšela víc chvály na Apolináře než na Podolí. A u Apolináře jsou prý příjemnější sestřičky na poporodním.

cechtek
14. lis 2007

zatím vždycky s kým jsem mluvila z Apo, tak byli dost milí, ale jde mi hlavně o to mít profi lékařský dohled, rozmazlovat se můžu nechat předtím a potom doma 😀 každopádně - uvidíme 😀

janah.
15. lis 2007

Ahojky,

koukám, že jsem řešila kdysi to samé. U mne rozhodovala péče o mimi, kdyby se něco stalo, nemusejí ho převážet bůhví kam. (Když se rodí mimo Prahu a je něco vážného, jede se s ním honem do Prahy a maminka je pak úplně jinde). Je pravda, že ty sály nic moc, nejdůležitější, na koho se tam narazí. Ale po těch 2 porodech mi přijde, že je to tam běžící pás a moc si vymejšlet nemůžete. Jo a s tím předpokojem si hlavu nedělejte. Mně se vždycky vyhnul, používá se, když odteče plodovka a čeká se. Pokud jsou pravidelné kontrakce, míříte po přípravě na sál a tam je doprovod s Vámi. Podolí má jednoznačně lepší sály, ale slyšela jsem pak kritiku na pokoje. Sestřičky prej v Podolí SUPER (to se zase o Apolináři tvrdit na 100% nedá). Jen by mě zajímalo, jestli jsou nějaký změny u miminek. Na těch kurzech pořád říkají, že dítě daj do lůžka a pak na 2 hod. do inkubátoru?? Říkala jsem si, že by to po tom maléru v Třebíči mohli změnit. Držím palce!!

nikitka26
15. lis 2007

Mě malého po porodu ukázali a hned ho nesli na ošetření do vedlejšího boxu, pak mi ho přinesli a hned jsme zkusili přisání k prsu,přisál se hned. Ňuňali jsme se s ním ještě asi čtvrt hodinky a pak nám ho odnesli do inkubátoru, kde se 2 hodiny adaptoval a pak už jsem ho měla u sebe na poporodním oddělení 😉

Mých pár kamarádek rodilo v Podolí a chválily si porodní sály, ale už ne tam moc oddělení šestinedělí.
já byla u Apolináře spokojená na sále i na šestinedělí. Vlastně i na ultrazvucích byli všichni moc milý a na ambulanci i monitorech taky.
Přesně jak píše janah. pro mě byla rozhodující špičková péče o mimi, kdyby se něco dělo, mají bezvadně vybavenou JIPku 😉

ervina
16. lis 2007

pro apolináře jsem rozhodnutá, takže jsem ráda za kladné příspěvky,které tu z vlastní zkušenosti píšete 😉

cechtek
18. lis 2007

holky taky moc díky za Vaše příspěvky 😀

r.o.s.s.i.b
18. lis 2007

Ahojky holky,rozhoduji se mezi Motolem a Apolinářem,ale po přečtení diskuzí jsem rozhodnutá pro Apolináře,chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenost s epiduralem,jestli dávaj nebo ne??A kdy se tam má registrovat??moc děkuji 😉

janab78
18. lis 2007

epidurál dávají na požádání. Prý tam dnes s epidurálem rodí snad většina. Jinak registrace do 16tt.

janah.
18. lis 2007

Pokud budeš chtít epidurál, nahlaš to v těhu poradně. Jsou na to potřeba nějaké krevní testy. U mě si je brali z průkazky, nemusela jsem na nové. Jinak jsem slyšela, že v Krči se za epidurál platí. To u Apolináře je zadarmo!

janab78
18. lis 2007

Tak to je novinka s těmi krevními testy. Jsem 38tt, dostala jsem v poradně papíry k epidurálu (jestli se na něco neléčím atd.) a to je vše.

petrolejka
18. lis 2007

Mně Apolináře doporučovala kámoška, co tam rodila. Boxy oddělené plentami jsou úplně jedno, při kontrakcích to člověk vůbec neřeší a péče je tam prý dobrá a hlavně jak píšete, jsou skvěle vybavení pro případ komplikací. Navíc na infoschůzce jsem se dozvěděla, že měli za minulý rok snad jen jednou stopstav = nepřijímali rodičky, protože je to velká proodnice a když maminka souhlasí a není místo na šestinedělí, tak ji po porodu šoupnou na jiné oddělení (rizikáče, gyndu...), takže člověka ze dveří nevyženou. Jinak je mi příjemná ta budova, takže jsem rozhodnutá. Ale stejně je to asi všude o štěstí, na jaké setsřičky a doktorka rodička zrovna narazí a kolik porodů souběžně probíhá ...

kacka.va
18. lis 2007

registrace je od 16. do 20. týdne.

janah.
18. lis 2007

Na info schůzce říkali, že se na tu krev musí. Já tedy nemusela (zatím 2x). Jsem RH negativní a tak chodím častěji v průběhu těhu a v porodnici už neprudí

cechtek
19. lis 2007

petrolejko: opět si to vystihla naprosto přesně, líp bych to nenapsala a až přijedeš z porodnice, tak koukej hned pls písnout nebo třeba se tam nakonec potkáme 😀 vybraného Dr. u porodu si teda taky nebudeš platit?
v Krči se platí epidurál 5000,-Kč, nemaj tam pořád anesteziologa, u Apolináře se epidurál neplatí, ale stejně teď nevím zda ho chci nebo nechci, resp. teď vím, že raději nechci a paxe vidím jak o něj prosím... 😝
a s krevníma testama mi to už je fuk, byla jsem tolikrát na krvi, že mě to ještě pro jednou nic neudělá, i když to mám vše rozepsané v průkazce...

ervina
19. lis 2007

holky, napište pak své zkušenosti 😉 je fajn si to číst.

domina
20. lis 2007

Nikotko, kde jste parkovali u Apolináře?

r.o.s.s.i.b
20. lis 2007

Taky by mě zajímalo jak se dostat k Apolináři MHD,já vím,že je to někde u Karláku,ale kde to nevím 🙂

bledulka
20. lis 2007

rosib- z karláku i pavláku tam jezdí autobus 291-jezdí jakoby pořád dokola. Je to ale z pavláku kousek ,z karláku taky,tak kdybys chtěla podrobný popis pro pěší,tak napiš 🙂

r.o.s.s.i.b
20. lis 2007

No radši jo 😀 nejlépe z I.P.Pavlova moc děkuji

janab78
20. lis 2007

Já tam tedy vždy jezdím budem 291. Tak blízko to zas není, aby to člověk šel pěšky. Navíc jezdí často. 🙂 Na kurzu říkala PA. že se před Apolinářem nesmí parkovat a musíme si na vrátnici vzít povolení k parkování, jinak nás můžou odtáhnout. Akorát doufám, že tam nějaké místo bude. Nevíte, kde by se blízko dalo zaparkovat? Nechci přijet s manžou k porodu a jezdit kolem dokola hodinu a hledat místo k parkování. 😀

bledulka
20. lis 2007

tak z Ip:- vystoupíš z metra-jakmile vylezeš z placeného prostoru,dáš se doleva-výlez z metra který nemá eskalátory.Dojdeš asi 30 metrů ke křižovatce (ul.myslím Legerova-trojproudová) Přejdeš křižovatku a hned se dáš doleva.Půjdeš okolo pizza go Home,nějaké květinky, až dojdeš na maličkou křižovatku (bez zsvětel) na rohu je tiskárna,tak zahneš doprava,půjdeš vpravo okolo dopravních podniků prahy a dojdeš jakoby k takové dlouhé zdi (to je psychiatrie)Tam se dáš zase doleva a na další křižovatce se dáš doprava a už uvidíš takovou novogotickou cihlovou budovu a to je ono 🙂

lehčí cesta je tak,že po přejití první křižovatky půjdeš rovně podél té šílené trojproudé křižovatky a budeš koukat vlevo a až uvidíš tu cihlovou novogotickou budovu,tak zahneš.
vypadá to složitě,ale uvidíš,že je to v pohodě 🙂
snad je to aspon trochu srozumitelné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru