Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
20. srp 2008

Marti tak to si ten nástup užijte.Jinak chodim plavat od klubu Kenny 😉

Beru měla jsem dohodnutý termín, nastupovala jsem ráno v 7h. Proběha obvyklá příprava a na sál jsem šla před 10hod. Píchli mi epidural, dali cévku a kolem 10.15 řízli. Malej se narodil v 10.28. Vše jsem vnímala a bylo to moc fajn.Manžel seděl celou dobu u mě a malého jsme hned viděli. Pak mě po zašití odvezli na JIP a tam jsem ležela do druhého dne do poledne. Déle se tam nezůstává, když je vše ok. Pak jsem byla na normálním pokoji, ale zažádala jsem o nadstandart...já jsem totiž měla císaře kvůli noze v sádře 😀 😀

Kacatko tobě jsem odpověděla do IP, kam jsi mi taky psala 😉

berunka
20. srp 2008

barbarek a v kolikatem tydnu jsi mela naplanovaneho cisare? a ta priprava zahrnuje co?to uz je epi a cevka?

barbarek
21. srp 2008

Měla jsem ho ve 39tt.Příprava zahrnuje monitor, holení, klistýr, zavedou ti kanulu do ruky a šup na sál.Tam ti dají epidural (pokud nechceš celkovou anestezii), cévku a jde se na to 🙂

kacka.va
21. srp 2008

kacatko, ono taky záleží, jak už ti pracuje děloha, kamarádka šla na císaře na ve 38. týdnu, protože už měla velkou pravděpodobnost, že by porodila.

kacatko03
21. srp 2008

Takže to pak uvidí dr v poradně u apolináře a ohlídá si to, ted mi to žádnej dr neřekne 🙂 , díky moc.

barbarek
21. srp 2008

Kacatko, teď ti to určitě neřeknou, až ke konci. Času máš dost 😀

berunka
22. srp 2008

barbarek: a jak jsi snasela zavedeni epiduralu?ja prave jestte nevim jestli budu moct mit epi nebo jestli to bude muset byt celkova narkoza.

janah.
22. srp 2008

Berunko,
myslím, že epi u Apolináře uměj. Dávají ho docela často 😀 😀

berunka
22. srp 2008

jani ja jsem spis myslela jaky je to pocit kdyz ti ho zavdeji,jak je to bolestive atd. verim,ze u Apolinare jsou na tohle profici 😉

janah.
23. srp 2008

Nevím jak u císaře, ale u normálního porodu to nebolí. Jen se nesmíš pohnout v určenou dobu, což je celkem náročné, když máš kontrakci. Ale u císaře to musí být pohoda 😀 😀 spíš by mne zajímalo jaký je to pak 😝

kacka.va
23. srp 2008

beru: je to jen takový pocit, jako by ti někdo zatlačil na zádech do páteře, jinak to není skoro vůbec cítit. Když to vyndají, tak jsem to už vůbec necítila. Jen někdy, když jsem se blbě na zádech hnula, tak mě to trochu "bolelo" (nebo spíš "táhlo"), jako když mám trochu namožený sval.

barbarek
24. srp 2008

Berunko z epi jsem měla samozřejmě strach, aby mi ho napíchli dobře atd, nevěděla jsem zda to nebude bolet, ale bylo to fakt ok. Musela jsem se stočit do klubíčka a nehýbat se a oni mi ho zavedli. Chvilku mi vystřelovala taková pichlavá bolest do kříže,ale hned to bylo ok. Pak jsem se divila, že pořád hýbu nohama, ale to se hýbe stále. Jen jsem za chvíli vůůbec necítila dotyky 😀 A nechávali nám trošku epi i do druhého dne a to jsem vůbec necítila. Bylo to k tomu, aby nebolela ta rána. Druhý den ho vyndali a to jsem vůbec necítila. Stále jsem čekala kdy to bude venku a najednou to venku bylo a já to ani nezaznamenala. Horší je vytahování drenů z břicha, ale taky je spíš větší strach , než pak samotné vyndavání 😉

girll
25. srp 2008

Ahojky holky 🙂
chtěla sem se zeptat mám rodit u apolináře tak zda tam dávají pod miminka monitory dechu???A vím že už tu je diskuze monitor dechu,ale jaký na to máte vy názor???Já ho chci koupit ale přítel mi zas říká at ho nekupuji že je to jen pro miminka co se narodí předčasně nebo s nějakým zdravotním rizikem.Díky za odpověd 😉

janah.
25. srp 2008

Ahojky,
tak určitě je tam mají, ale kde přesně je používají nevím. Tipla bych to na novorozenecké a pak pro ty problémová mimi. Pro ty normální podle mne ne, protože jich prostě tolik nemají. My tedy v žádný postýlce neměli. Ještě mne napadá, že by třeba mohli být na těch nadstandardech...
A co se týče koupě domů, já ho nemám a to mi ho půjčovala sestra a ani pak jsme ho nevyužili. Ale rozhoduj se sama za sebe. Ty musíš být o tom přesvědčená a Ty se budeš o mimi starat. 😉 😉 Držím pěstičky. Jinak koukám, že nemáte jméno hahaha klasika. My u prvního měnili ještě třetí den. A kamarádka teď rodila a ze tří variant nakonec na sále řekla, že jméno vybere tatínek a ten měl nervy, jestli vybral dobře 😀 😀 😀

girll
25. srp 2008

Ahojky Jano
díky za odpověd no já se bojím jen abych si to pak nevyčítala celý život že sem to nekoupila,ale pak si říkám co by se stávalo,když se malej narodí zdravej 😵 My jsme bez toho taky vyrostli.
Jinak kvůli jménu je u nás boj,slíbila sem příteli že když to bude klučík vybere jméno on a on chce Pepu a to já moc ne,mě se líbí Vojta,Tom nebo Vašík ale asi mám smůlu slíbila sem to 😅 Ale co pepík je taky hezké jméno 🙂

pipisek
26. srp 2008

Ahoj, l
rodila jsem loni v červenci u Apo, měla jsem nadstandart, monitor malá neměla. Asi ho dávají jen mimčům, co mají problémy, ani moje spolubydlící ho pro mimi neměla a ani holky z vedl. pokoje.
Já ho doma mla, půjčila mi ho sestra, používala jsem ho do 1 roku, i když od takového 8.měs. mi malá spustila párkrát poplach tím, jak už moc cestovala po postýlce a okolo toho roku už pípala dost často a to třeba ráno, k´dyž se postavila v postýlce. Tak jsem ho už vrátila ségře.
Pepíčka má kamarádka a nijak mě to jméno nepohoršuje 😀 Hodně štěstí!

janah.
26. srp 2008

Ty Pepa není špatný jméno. Aspoň jich po školce nebude běhat hromada hahaha. My máme Karla a taky je široko daleko jedinej. Spíš na slovo Kája se otočí půlka pískoviště (holek) a taky jsem bojovala a bojovala.Měl to být Adam, ale u toho porodu hormony pracujou a pak jsem tak nějak vyměkla. ☹

barbarek
26. srp 2008

Ahojky,

girll já jsem taky monitor neměla a ani na nadstandartu. Podle mě to taky dávají těm nedonošeným či rizikovým miminkům. Každopádně doma ho mám, manžel mě přesvědčil a koupili jsme ho, takže ho používám. Nevim zda je nutný nebo ne, ale já nad tím tak nějak nepřemýšlim a zapínám ho. A když jedu k mamce tak tam ho nemám a taky jsem klidná 😀 Tak záleží fakt na tobě.

Kamarádce třeba jednou pomohl, že si jí malej ublinknul a začal se dusit, začlo to pípat a ona k němu z kuchyně doběhla včas. Nás to zase v noci 2x vyděsilo, spustil se alarm a malej v klidu spal. Ale oni miminka dost často na docela dlouhou dobu zastavují dech, jako by se nadýchávali a ono to na to reaguje. Takže jsem pak byla pěkně vyplašená, je to hrozný zvuk 😠

kacka.va
26. srp 2008

pokud je mimčo bez problémů, tak monitor dechu nedávají. my ho nemáme ani doma a vůbec nám nechybí. Co člověk to názor. Ptala jsem se na to i Dr. a ta říkala, že pokud nemělo a nemá mimčo nějaké problémy s dýcháním, tak je to akorát módní věc, že to má význat, když je fakt nějaký náznak problémů. Kamarádka ho měla a spíš byla vždycky vystresovaná, když jí falešně spustil a nebo když šla kojit a zapomněla ho vypnout a začalo to řvát.

girll
26. srp 2008

Tak jo holky díky moc za rady tak sme se dohodli s přítelem že ho kupovat nebudeme,jen kdyby měl potíže s dýcháním a Dr. nám ho doporučil a to se doufám nestane.
A ještě sem se chtěla zeptat příští týden jdu poprvé do poradny,mám tam být mezi 8-9 a před tím si mám prý dojít na monitor tak v kolik tam mám být tak na ten monitor abych stihla v pohodě tu poradnu????
Díky 🙂

pipisek
26. srp 2008

Ahoj
divný je, že jdeš poprvé do poradny a máš jít hned na monitor....na ten monitor totiž s sebou neseš těh. průk. a papír,který ti dají na ambulanci. Do toho papíru pak zapisujou všechny tvoje kontroly v porodnici, do průkazky nepíšou. Aspoň já to tak u obou těhu měla. Asi bych si tam být tebou zavolala a zeptala se. Takže nějak nechápu, jak bys měla jít napřed na monitor.....ten je od 7h ráno a vyplatilo se mi vždycky tam být mezi 6.30-6.40...vím, je to brzo, ale ambulance pak byla od 8h a já tak stíhala být po monitoru v 7,30 a sedět třeba max. 10. v pořadí na ambulanci. A věř, že tam bývá narváno....čekala jsem 2-4hodiny, pokud jsem si to dohasila např. kol. 9-10h. Takže já radím si přivstat 😝

janah.
27. srp 2008

Já radím taky přivstat. Jinak ohledně toho monitoru tak to snad dělají podle týdne.. Ale když tam zavoláš, nic nezkazíš. Na mě byly vždycky milý... 😉

kacka.va
27. srp 2008

to to je fakt zvláštní, že jdeš i na monitor. Zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by na první poradně absolvoval i monitor. Já vždycky chodila na monitor, abych tam byla tak ve třičtvrtě na sedm a vždycky mi to vyšlo, že jsem byla v té první várce, co šly na monitory.

girll
27. srp 2008

Tý jo holky tak to jste mě trochu vyplašili 😕 Jdu tam poprvý když budu 38+1 a když sem jim tam v 35tt volala abych se objednala do poradny tak se mi sestřička zeptala zda už chodím na monitor a já řekla že ne tak řekla že ještě než půjdu k nim tak at si dojdu na monitor a pak k nim,tak nevim 😒 No dva dny předtím jdem k nim na kurz tak se na to optám 🙂

pipisek
27. srp 2008

to se optej...já byla na monitoru u svého dr. (byla to má poslední prohlídka u něj) a na další prohlídku jsem už šla k Apo....a tam jsem ten monitor nesla.tak je možné, že jestli nemá tvůj dr. monitor, tak mají tenhle postup....každopádně za optání nic nedáš.

girll
27. srp 2008

No můj doktor monitor nemá on nemá ani UTZ tak sem na něj musela chodit jinam.Jak píšeš za optání nic nedám 😉 A byla jste některá na tom kurzu??povídají tam něco užitečného?? 🙂

barbarek
28. srp 2008

Ahojky,

girll já jsem byla na tom jednodenním kurzu a musim říct, že nic moc extra,ale asi to zbytečný není. Říkají tam jak to tam chodí, co sebou mít a nemít, ukazují úlevové techniky při porodu atd. Pak tě provedou sálama, aby jsi viděla co tě čeká. Takže je to takové napůl...z jedné stránky dobré, z druhé zbytečné. Stojí ten kurz 500Kč, ale pak už neplatíš za otce u porodu 😉

Mě byl kurz nakonec naprd, když jsem rodila plánovaným císařem. Ale sranda byla ta, že v úterý jsme tam byli na kurzu a manžel si ještě dělal srandu ať zatlačim a rovnou porodim, ať tam už nemusíme. No a druhý den jsem omdlela, zlomila si nohu a hned jsem tam ležela na hekárně na monitoru a pak 5dní na rizikovém oddělení 😠 😠 ☹

janab78
28. srp 2008

Já byla na tom delším kurzu a už bych na něj nešla. Nejdřív jsme se seznámily s porodem (stačí si nastudovat jakoukoliv knihu, PA nám ukázala jak tlačit a dýchat(během 5 min), pak kojení. Tlačení se pochopí hned a dýchání také-vše ukážou během porodu, takže jediný přínos byl, že jsem viděla, kde jsou sály, jak to tam vypadá a kde se má zazvonit.Taky jsem z porodu dostala strach, protože jsme tam zažily sténající rodičky při exkurzy sálu, a když jsem přišla domů, měla jsem nervy v pr...

berunka
28. srp 2008

holky a mela jste nektera cisare v celkove narkoze?cetla jsem ze by i po celkove narkoze meli maminku za 2 hodiny vzbudit a dat ji mimco aby se zacalo delat mleko.nevite jak to chodi u Apolinare?erada bych o mliko kvuli celkove narkoze prisla.

ervina
29. srp 2008

ahojky,
beru: určitě neměj strach z toho,že by jsi po celkové narkóze nekojila.
já jsem pro hrozící hypoxii plodu nakonec musela na akutního císaře, pod celkovou narkózu a oni ti pak cca do 3 hodin mimčo k prsu přiloží. my jsme s tím problém neměly, rozkojily jsme se dobře a stále kojíme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru