Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
23. dub 2008

Jani to josu ucpané slzné kanálky a je to vlastně nějaká infekce od narození. Nám se to projevilo až den kdy jsme šli domů. Jinak jsem slyšela na ten průplach samá negativa. někomu to dělají i vícekrát a halvně to dosti nepříjemné vberou si mimi sami do ordinace je to řevu až............ takže to není nic pro mne. mlíčko, ale zabírá suprově. 🙂

janah.
23. dub 2008

Tak snad to pomůže.... My máme tu anginu, řve tu furt někdo nepřetržitě... Malá vypadá jak puberťák, rozlejzá se jí to na tělíčko. Doufám, že se jen čistí a nejni to spála 🙄

cechtek
25. dub 2008

jani, to jsou potničky, v tomto období naprosto normální, nám dala Dr. šílenou mast, mazala jsem jen ze začátku, zmizelo to samo...ať jsou hlavně bobíškové zdraví!

martinka79
25. dub 2008

Jani na potníčky omáhá i líh co je na pupík, super věc. Jinak se drž a zvládni to. já včera měla kroužek do toho rodičák pro budoucí prvňáky no ještě že mám toho manžela pěkně kočárkovala já to vyřídila a 1 kojila. 😉
Drž se.

ervina
25. dub 2008

holky, máte můj obdiv zvládnout víc dětí než jen jedno 😉
ale ono pak asi nic nezbývá,než to zvládnout a zařídit si to,co? taky bychom chtěli ještě časem druhý........
u nás zatím očka proléváme MM,snad to přes víkend zabere,jinak budeme muset k dr.,což nechci,aby malou někam poslala a trápili jí těma výplachy
😒
dneska je tu ošklivo a to už si jedeme vyzvednout kočárek,chjo. snad teda víkend bude sluníčkový,kéž by.
maminy,mějte se a užívejte dětiček 🙂

barbarek
25. dub 2008

Ahoj holky, včera jsem se snažila sem něco napsat ve chvilce klidu, ale asi 5x mi to spadlo, tak jsem se na to vyprdla.

Marti víš že ani nevim jak tě vlastně chytil ten porod? Šla jsi na ten monitor a prohlídku a pak už jen psal manžel, že jsi porodila 😀 Nevim zda jsi to tady už nepsala, ale neviděla jsem to.

Holky já jsem teď zase nervní.Malej je u doktorky , neboť mu na palečku u nohy nějak blbě roste nehtík, kroutí se mu nahoru a kůžičce to vadí. Má to červené a asi i trochu hnisu. Tak to mamka jela doktorce ukázat. Snad mu tam nebudou ubližovat. Chudinka můj malej. ☹

Já jsem relativně ok, vyrážka zmizela a jizva se hojí. Jen mám na obou koncích takové uzle jako z vlasce a ty docela táhnou a nechtěji odpadnou. Ostatní stehy se už vstřebaly. Tak snad to nějak vypadne, střihat se mi to nechce,abych se třeba nerozpárala 😢 😀

martinka79
25. dub 2008

Baru ahojky jsi statečná maminka. znám to když se něco najde na mimi. já to prožíval víc než to dítě.
JInak já sice jela na monitor a do poradny, ale už od 04:00hod jsem měla silné bolesti zad a ty se tupňovaly, že když jsem dojela do Prahy a k apolináři tak jsem šla na porodní sál, jelikož v poradně nikdo nebyl a tam mi odpověděli, že jsem otevřená na 5cm a odteklá plodová voda takže na sál abylo to. 😀
drž se s nožkou i jizvičkou.
ervin: řeknu, že dnes mám dost. byla tu návštěva takže nabourala náš program před koupáním a do toho nikolku večeři a bada děs. jdu hajt. 😀

lenka2803
26. dub 2008

fff

janah.
26. dub 2008

Tak jsem úplně vyřízená. Matýsek dostal virozu, Kája má angíínu, v noci maj záchvaty kašle... Jsem úplně grogy, venku tak krásně a my tvrdneme doma 🙄 🙄 Vy se máte líp??

lenka2803
26. dub 2008

Krásný den přeji !!! Musím také popsat svůj zážitek z porodnice APOLINÁŘ a bohužel není nijak kladný. Přístup sester a lékařů přímo u porodu - ten byl super, to si opravdu na nic nemůžeme stěžovat. Malej se nám nakonec narodil císařským řezem - takže jsem byla opravdu vyřízená, ale ten pocit, že už ho máme, ten byl prostě skvělej. Ale co mě čekalo na oddělení šestinedělí - to byl fakt otřes. Chování dětských sester a jedné dětské lékařky (taková dost mladá ženská) to se fakt nedá ani popsat. Na všechno odsekávaly, pořád se jim něco nelíbilo. Když jsme se např. zeptaly (byly jsme na pokoji tři -nejdříve jsem chtěla nadstandart, ale bohužel nebyl volný) jak často máme mrňousky koupat - tak jedna sestra řekla, že tak 2xdo týdne a druhá začala ječet, že my se taky snad koupeme každý den a děti nejsou žádná prasata, no prostě hrůza. Takže když třeba skončila dětská vizita, tak jsme na pokoji pak všechny tři dost bulely. Na chodbě jsme si pak povídaly s ostatními maminky - a ty nám říkaly to samé. Nakonec jsme se shodly, že se tam cítíme jak ve škole - že nás pořád zkoušení a dokazují, že to děláme stejně špatně. Náš malej byl od narození ukřičené dítko - no a sestry to dávaly dost ošklivě najevo - řeči, že je to hrozný dítě, že si užijeme, doufáme, že nebydlíte v paneláku, Vás bych chtěla za sousedku atd. Takže prvních pár týdnů jsem se dávala do kupy s tím, že jsem měla panický strach z toho, když nám malej začal plakat - a nechci na nikoho nic svalovat, ale strašně moc k tomu přispěly právě sestry v porodnice.
Prostě vyhlášená nemocnice, tak si myslí, že můžou všechno. Nouze o rodičky tu přeci není, tak proč se chovat slušně. A samozřejmě sází na to, že se tam skoro nikdo neozve a mají pravdu - člověk si říká, budu tu pět dní, tak to snad vydržím.

janah.
27. dub 2008

Lenka to mne moc mrzí. Na kterém odd. jsi ležela?? Já si opravdu nemůžu stěžovat. Dokonce bych řekla, že sestry dost buzerujou, protože když jsem rodila před 4 lety, byli "nic moc", ale ne tak hrozný jak píšeš, a od té doby vidím jen zlepšení. Dokonce i ty protivné jsou snesitelnější.. 😵 Jo a vždycky jsem měla stejný šestinedělí, takže můžu porovnávat.. Ale slyšela jsem, že jsou mezi nimi rozdíly...

r.o.s.s.i.b
27. dub 2008

lenka:Tak to mě opravdu mrzí,začínám se bát.Asi záleží jaké to je oddělení. 😖

barbarek
27. dub 2008

Ahojky,

Marti tak to jsi měla fakt hezky načasovaný 😀 Ještě že jsi tam měla cestu!
Holky já si taky moc stěžovat nemůžu, byla jsem docela spokojená se sestřičkama. Ležela jsem na JIPU, tam naprostá paráda a ochota, pak na P3, tam to malinko horší a pak na P1 na nadstandartu a tam taky super. Na tom P3 jsme měli jen problém, že mě nechtělý sestřičky moc vozit na návštěvy, že na to není čas, takže jsem si návštěvy nezvala. A byl tam daleko záchod. Takže jsme žádali o nadstandart, sestřičky i doktor za mě prosili, když se pokoje přidělovali, ale nedostala jsem ho. Jedna sestřička mi vyloženě řekla, ať si jdeme stěžovat.To bylo něco pro mého manžela, šel přímo k přednostovi nemocnice a mluvil i se sekretářkou ředitele. Vymlouvali se, že je plno. Ale ty pokoje měli a rozdělovali je...jen nevim podle čeho, protože já jsem to z rozmaru neměai, ale kvůli té noze. Asi jsem měla dát nějaký úplatek nebo co 😠 Takže Petr je seřval a druhý den byl nadstandart. A mě se na záchod hned se sádrou chodilo líp a mohli ke mě i návštěvy, takže ustoupila moje depresivní nálada z toho, že jsem pořád zavřená na pokoji a čumim na vteřinovou ručičku na hodinách. Takže to byl jeden problém. Druhý byl ten, že pořád radí se po porodu císařem několikrát sprchovat a mě přišli pomoc jen jednou denně ☹ Takže to mě taky docela mrzelo. Se sádrou a cévkou jsem fakt nebyla schopná. Jakmile mi cévku vyndali, tak jsem to už nějak zvládala, ale bylo to docela nebezpečný 😒

Ale jinak jsem byla spokojená, takže ok 😀

barbarek
27. dub 2008

Holky netrpíte nějaká zácpou? Já bohužel jo a to jsem vždy i v těhu trpěla na pravý opak. Teď jsem z toho vyřízená.Asi je to z toho kojení. Nevíte nějakou radu? Mám tady projímadlo, ale nechci se tím pořád cpát. Možná bych měla zkusit Aktivii, když to tak v reklamě doporučují 😀

martinka79
27. dub 2008

já ano

janah.
27. dub 2008

Snad nějaký kompoty, ovoce, Já tedy nikdy nic takového zatím neměla 😝

martinka79
27. dub 2008

švestky pomáhají.

martinka79
27. dub 2008

baru já jíma activii každý den nalačno už dlouho,jámám s tím potíže celý život. je pravda, že po ní se mi to zlepšilo. jinak vím, že švestky kompot nebo takové ty mírně sušené. Zkus to. 😉

barbarek
28. dub 2008

Marti díky moc, musim fakt něco zkusit. Taky tyto problémy neznám, tak mě to štve 😠

martinka79
28. dub 2008

Snad ti to pomůže. musím běžet vařit ya potm jdu ven. pa zatím 🙂

janah.
28. dub 2008

Ahojky,
tak jak se máte s mimískama?? Určitě jezdíte kočárkem jak o život, co?? 😀 No my si těžce užíváme. Z angíny se nám vyklubal zánět průdušek s náběhem na zápal plic a to celkem 2x. Tak jsem zvědavá, jestli to bude i 3x, nebo se spokojíme "jen" s tímhle... 🙄 Tak až bude ošklivo, budeme připraveni na procházku...
Barbarku, s tím nadstandardem je to teda fialovej hnus. Myslela jsem, že ti kvůli noze problémy nedělali... 🙄 🙄

martinka79
29. dub 2008

🙂 jani držte sde ať jste brzy fit. my zatím pohoda. 😉

lenka2803
29. dub 2008

Ahojky Janah a r.o.s.s.i.b, zjisťovala jsem na jakém oddělení jsem ležela a mamina, co ležela se mnou napsala, že č. 15 - tak nevím zda je to správně. V poradně mi jedna paní říkala, že záleží, jakou směnu člověk chytne - a prý je tam jedna dost drsná - tak jsem měla prostě smůlu. Nechtěla jsem nikoho vystrašit - nejvíc mne zajímalo, aby malej byl v pořádku - a to ostatní stejně zapomenu. Když tam za mnou byla teta tak říkala, ať si z toho nic nedělám (ale sama má víc dětí) a já prvorodička, takže ze všeho vyplašená. Když jsme odcházeli vyplňovala jsem tam dotazník - tak třeba se to zlepší. ALe je pravda, že na porodním sále a na JIPce to bylo super - všichni moc milý a hodný. Hlavně u porodu jsem měla asistenta Žižku - takže vynikající - mohu jen doporučit.

martinka79
29. dub 2008

já byla spokojená se všemi až na jednu setru na šestinedělí to byla důra. 😉 ovšem jako matka druhého dítěte jsme měla také splíny a smutné dny. 😉

lenka2803
29. dub 2008

Marti, nechci aby to vypadalo, že si jen stěžuji - ale prostě to chování mne strašně šokovalo. Bohužel

kacka.va
29. dub 2008

no, teď mají u Apolináře fakt plno, o nadstandard se musí žádat hned na příjmu a pokud jste to neudělali a byli jste na normálním pokoji, tak je pravděpodobnost, že dostanete dodatečně nadstandard skoro nulová. 🙂
Jinak já si ani moc stěžovat nemůžu, fakt je to případ od případu a nebo jak se která sestřička vyspí. Jeden den byla protivná, druhý v pohodě.

martinka79
29. dub 2008

Toto chování je všude v nemocnici. lenka: já tě chápu a jsem ráda, že jsi to tu napsala. 😎

lenka2803
29. dub 2008

🙂 tak to jsem ráda.

r.o.s.s.i.b
29. dub 2008

Já jsem prvorodička tak budu pěkně vyplašená,tak se budu bát zeptat,ale zase si nenechám všechno líbit 😀

janah.
29. dub 2008

U prvního jsem z toho taky byla vedle a nechtěla jsem prudit. Doma jsem si to pak promýšlela a neměla jsem se nechat odbýt. Doporučuji v případě problémů a nejasností se mile ale vytrvale dožadovat svého. Vždyť ty sestry jsou tam od toho a matky rozhodně všechno hned neumějí... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru