Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ervina
2. čer 2008

jani, tak to tě lituju,takovou tchýni 😒
s těma průduškama to je děs běs, už abyste měli kllid od těch nemocí!

holky v té poradně to někdy jde rychlejc,někdy se tam dýl čeká. ale zhruba ty 2 hoďky si tam pobudete.
s těma registracema je to docela síla. ale není se čemu divit, když těch porodnic moc není,že? a kvůli rekontrukci to bude asi omezenější v počtu rodiček,tak je dobrý,co nejdříve si tam zajet se zaregistrovat!!!
držím vám pěsti,aby jste uspěly!

pipisek
2. čer 2008

r.o.s.s.i.b.

koukni na stránky Apolináře na odkaz Ambulance, uvedla jsem je výše

hlavně si vezmi svačinu a pití....vážně, bez legrace. taky si mě napoprvé po tel. obj. na 9h a pak jsem tam tvrdla do 12.00. a já si naivně myslela, že když obj. na určitou hodinu, tak že na řadu půjdu hned, max. za půl hodiny....ne ne ne, tak to není 😠

kacka.va
2. čer 2008

holky, když se tam jde hned po ránu, tak se moc nečeká 🙂. Jinak ten monitor trvá stejně dlouho i po přestěhování mají tam dvě lůžka a tři křesla, takže to jde stejně rychle, jako když byl nahoře, protože tam byly 3 lůžka a 2 křesla. 😉

pipisek
2. čer 2008

je pravda, že jsem pak jezdila ráno už na tu 7h, sedla jsem si tam a četla si, protože loni v červenci bylo pekelný vedro a já chtěla být brzo doma, bo jsem už chcípala 😀 a to jsem ještě 11 dní přenášela, 12. den mi porod vyvolávali. takže já jsem se tam nachodila dost, hlavně v závěru, když jsem přenášela na monitor i 2x týdně a poslední týden i 3x (i o víkendu).
monitor dělali od 7h, takže jsem tam většinou byla mezi prvníma 4-5 maminama a šla jsem hned s první várkou a byla tak před 7,30h nahoře na ambulanci, takže taky do těch 10 maminek.
jakmile přijdeš kolem 9-10h, tak je to peklo, zkusila jsem přijít i v 11h, ale bylo to stejný, čekala jsem do 14h.

zkrátka se vyplatí si přivstat, já stejně s tím pupkem a v tom vedru nemohla spát 😀

r.o.s.s.i.b
2. čer 2008

Tak mockrát děkuju za informace,a ještě dotázek co vše tam dělají v poradně??

kacka.va
2. čer 2008

v poradně jak kdy, někdy tě prohmátnou, někdy zkontrolují, jak vypadá děložní hrdlo 😉

r.o.s.s.i.b
2. čer 2008

A utz taky dělají??

pipisek
2. čer 2008

mě teď u druhého těhu ne, ale při prvním těhu mě ho dělali

kacka.va
2. čer 2008

na ten tě pošlou,když bude potřeba

martinka79
2. čer 2008

mnoho zdaru při registraci a následných poradnách..... je to tam síla, ale asi jako kdekoliv jinde.

JAni tedy k sakru kde to ty tvoje děti beoru. a tchyně t je v pozoru na né ty. to jí vysvětli. 😀 tak ať ti uvaří a tak aspoň k něčemu bude. Vydrž myslím na tebe. Krásný sluneční den.

Jinak víkend super užili jsme si všechny akce i grilovačku s průtržem mračen, ale já u ohně vydržela dokud jsme neměla buřta apotm hurá domů. pěkně jsme se slezli v jednom bytečku a papkali a pili (/já ne) a bylo to fajn.

janah.
2. čer 2008

hahaha Marti, ono to není s tchýni tak jednoduchý. Potřebovala jsem pohlídat, protože jdeme k doktorovi a odkázala mne do patřičnejch mezí.. Budu ráda, když jhí uvidím co nejmín hahaha 😢 Jinak my měli taky grilovačku. Byla super až na to, že jsme se rozhodli na poslední chvíli a manžel letěl koupit maso (nejdřív nadával, ale pak šel), já ho naložila a druhý den s úspěchem zapomněla 😔 Takže jsme skončili aspoň u buřtů 😅
Kája asi nemá už imunitu a chytí zřejmě cokoliv 🙄

martinka79
2. čer 2008

tak zkus homeopatika.

janah.
2. čer 2008

a máš nějaký tip?? A pomáhá to?? 😨

martinka79
2. čer 2008

no já osobně ne, ale moje sestra měla špatnou imunitu a brala homeopatika ajejí děti potm také. chtělo by to nějakého dr.
pozeptám se ti zda někdo neví.

janah.
2. čer 2008

pls poptej se. Dnes mi dr říkala, že na té alergologii a imunologii prej pomůžou, ale musíme se držet doporučení. Doktorka prej příšerná, ale údajně má výsledky 😒

janah.
3. čer 2008

Ahojky,
nechci už bejt trapná, ale v noci jsme volali záchranku pro prostředního. Jsou s manžou v nemocnici. Tak teď už jen ta třetí a máme to komplet 😨

martinka79
3. čer 2008

No vidíš tak to zkus.
Jinak je to strašné a neber to jakos těžování rády bychom ti pomohly. držte se a zvládni te to. Malou se snaž ochránit.myslím na tebe a neboj zeptám se.

sabs
4. čer 2008

Ambulance u Apilanare je opravdu na dlouho, poprve jsem byla objednana na pul 10 a prisla na radu v 12:30, pokazde jsem cekala alespon dve-tri hodky, takze opravdu knizku a svacu ssebou🙂

Jinak porod už mam zasebou a jsme konecne 4dnem doma🙂 A muzu si to jenom vynachvalit, tak sestry na oddeleni sestinedi P15, tak doktory,nevim, zda jsem mela stesti na personal, ale nestalo se mi, ze bych se stretla s nekym neprijemnym. Vsechno probehlo v poradku a dalsi porod bych chtela prozit zase u Apolinare.

Jinak kdyz jsem byla naposled na monitorech tak 2,5 tydne zpatky, tak jsem slysela, ze uz je porodnice do listopadu plna..takze preju rychlou a bezproblemovou registraci nastavajicim maminkam🙂

martinka79
4. čer 2008

holky jak se vám daří? 😉

ervina
4. čer 2008

ahojky, dneska jsme trávily s Kačkou den u tety na návštěvě, přijela tam babička,tak si to malá užívala a já taky 😉
celý den pršelo, ale to asi všude,že? a jak se máte marti vy?

sabs: tak to je parádní,že jsi tam byla spokojená. já vlastně taky, na nic si nemůžu stěžovat!
s těma registracema to asi nebudeme žádná sranda,když tam už teď je celkem plno až do listopadu 😒
holkám-nastávajícím maminám držíme pěsti,aby jim to dopadlo a mohly rodit tam.

girll
5. čer 2008

Ahojky holky,prosim vás byla jste něktará v Apolináři na tom přípravnym kurzu k porodu????Pořád se nemůžu rozhodnout zda se tam objednat a jestli to stojí za to když je to jen na 2 hodiny.Stojí??A co vám tam když tak říkali??
Dík moc 😉

janah.
5. čer 2008

Ahoj girll. Já tedy byla před 4 lety a myslím, že aspoň tušíš, kam jdeš. A navíc to bylo za 500,- ale pak už nemusel tatínek platit u porodu. Tak snad to tak zůstalo 😝 Prachy Tě to bude stát tak jako tak 😀 😀

pipisek
6. čer 2008

girll
ten kurs 2hodinový - já na něm byla teď u 2. těhotenství kvůli tatínkovi miminka. k prvnímu porodu před 10lety nechtěl ani zaboha, kácí se, když mu berou krev 😀
teď u 2.těhotenství jsem mu říkala, že má poslední možnost se zúčastnit porodu, protože u dvou dětí zůstanu 😝 😝 😝

takže jsme šli, mě nic nového neřekli, jsem věděla, do čeho jdu, ale aspoň manžel nebyl úplně mimo 😀
PA nám řekla, jak poznáme začátek porodu, jak probíhá porod, jak má partner ženě ulevit masáží atd., jak dýchat,vysvětlila nám, čím zmírňují porodní bolesti, provedla nás oběma sály a jedním oddělením šestinedělí. ohledně těch sálů .... měli jsme štěstí, nikdo zrovna nerodil, na jednom boxu tiše sténala jedna maminka 😝 ale nebyla vidět, jen slyšet.

takže já bych být tebou šla, kamarádka byla na tom 3x2h a nic jiného jí stejně neřekli, jen víc probírají úlevové polohy, správné dýchání atd., zkrátka víc dopodrobna

barbarek
6. čer 2008

Ahojky holky,

tak jak se vám vede?

U nás je pořád něco. Včera v poradně mi zjistili, že Ondra vůbec za 3 týdny nepřibral a tudíž mám asi hladové mléko. Takže musím dokrmovat Bebou a hned je spokojenější. Asi chudinka trpěl hlady a proto plakal. A to jsem na předposlední kontrole dostala vynadáno, že je přežranej a přibral 2x tolik co by měl. A teď tohle. No a zdál se doktorce hodně bledej a že by mohl být chudokrevný. Tak jsme dnes byli na krvi, brali mu jí z prstíčku a čekáme na výsledky. Tak jsem zase zvědavá co nás čeká ☹
Do toho má manža nějakou hnusnou bakterii v sobě,takže dostal antibiotika. Celé dny je spal a spal, třeštila ho hlava a teď se přidal silný průjem. Takže si fakt užíváme 😖

janah.
6. čer 2008

Ahoh Barbarku,
koukám, že Vás dr. taky pěkně honí. My prakticky nevycházíme z domu jinak než po doktorech 😀 😀 Včera jsme navštívili alergologii, tam z malýho udělali úplnýho lazara. Divím se, že ještě dejchá. Takže u nás nic novýho. 😨
Jak Ti vysvětlili to mlíko??? Mě můj druhej taky měsíc nepřibíral, dr to tehdy neřešila. On je teda už od narození móooc pěknej. Na konci 4. jsme museli skončit kojení, protože mne tak šíleně vysával, že to nešlo. Ale příkrm jsem mu dávat nemusela. Jen jsme pak kompletně přešli na nutrilon. Tak by mne to zajímalo 😉
Hlavně, aby manža něco na malýho neprsknul. To by sis pak teprve užila 😖

ervina
6. čer 2008

baru, tak to je teda síla,že nejdřív ti dr.řekla,že je přežranej a teď se chudáček trápil hlady,což jsi nemohla vědět 😒
hlavně,aby tu krev měl o.k.
a do toho manžel marodí 😖
baru,drž se a ať jsou tvoji chlapi brzo fit!
my se máme dobře,ťuky ťuk. v pondělí jedeme do motola s Kačkou s těma očičkama,tak snad jí tam pomůžou.

barbarek
6. čer 2008

Holky díky moc. No nejdřív jsem kojila po těch 2hod a měla mlíko asi dobrý. Proto byl přežranej. Jenže pak byly nějaké stresy doma, první menstruace a to na to asi má vše vliv a mlíčko došlo. Už se mi prsa tolik nenalévají. ALe holky hodně říkají, že to může být přechodná situace, tak uvidíme.

Doktor tvrdil Petrovi, že to není infekční, tak snad to nechytneme!!

Jani tak to si taky užíváte po doktorech viď? My tam jdeme zase v úterý na převážení.

Jinak výsledky krve jsou snad ok, neboť za laboratoře doktorce nevolali. A prý kdyby to bylo špatné tak volají hned. Tak snad to nebude v pondělí šok, že zavolají. 😠

Ervi to je fajn, že vy jste v pořádku, jen tak dál 🙂

martinka79
6. čer 2008

Baru tak to mi tě jelíto ale nezoufej on o se to třeba upraví akdyž ne tzak i lahev je dobrá
Jani vy už snad budete jen jen zdraví.zatím i kamarádka na to homeopatikum nepsala tak snad se ozve. jinaks e zeptám sestry.
No a my jsme fit snad přibíráme nevím nevážím ho,a le udělali se mu fakdy což neměla a kámoška říkala, že se pronese tak snad. užívám si sluníčka apohody jen s Nikolkkou jezdím po alergologii 24.6 čekám výlesky na atopák a z čeho že se nám vyrašil. tolik let s ním bojuji a přesvědčuji dr, že to je ekzéma a si konečně teď budu mít vše potvrzeno a to jsme si musela najít novou dr. moc super v Praze na Karláku. 😉
ervi tak drřžím pěstičky aby to Kačence pomohlo. 😉
Holky moc na vás myslíma jsem ráda, že si mohuobčas sednout k pc a povídat si s vámi. díky.

ervina
6. čer 2008

marti, tak jestli se dělají malýmu faldíky jako naší Kačce,tak určitě přibírá 😉 jinak s tím ekzémeme je to pech,a u toho nového dr. by mohli pomoct Nikolce.
baru, s tím mlíčkem to prý občas bývá,že ho tolik není pro mimčo,ale neztrácej naději, ono se to jistě upraví,hlavně zkus vytrvat! držíme pěsti!
holky,tak se mějte hezky a užívejte si mimísků! 🙂

martinka79
6. čer 2008

snad jí to pomůže u té dr. jinak brbla dnes nějak nemůže zabrat stále mele pantem 😀 nakecá toho víc než dost.Náš kluk bude drbna asi. 😉
jinak pohodička. zítra mne čeká fyzioterapeutka a vanička plavání a masáž miminek doma už se těším.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru