Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mpavlinka
20. lis 2010

@luciakubista jinak já měla porod taky vyvolávaný kvůli zkažené plodovce. Ozvy byly zezačátku o.k., ale na konci mi bylo řečeno že se miminku daří špatně. Nepřeju zažít tu bezmoc, když tlačíte dlouho ze všech sil, přijde vám nemožné dítě porodit a řeknou vám, že císař nejde udělat a miminku se daří špatně. Je mi zle ještě teď 😖

martinamil
21. lis 2010

@mpavlinka - je mi to moc líto. Bohužel znám velmi dobře maminku, co skončila s umělým vývodem (měla ho 9 měs.), holka 4450g tahaná kleštěma, deformace lepky (srovnalo se), zlomená klíční kost, luxace kyčlí. Rodila v Podolí ☹ 😠

Z vlastní zkušenosti vím, že císař není sranda. Tedy v mém případě byl císař 13. operací břicha a věděla jsem ještě před těhu, že to takhle dopadne. Malý se "musel" narodit dříve, protože se spustily docela silné poslíčcia ikdyž to byly jen poslíčci, měli strach, aby se náhodou nespustil spontál, který by mě ohrozil na životě. Dnes po 1,5 roce se na to dívám s úsměvem, ale když se z vizity odcházelo hned na sál, tak to byla docela sranda. Rodil mě prof. Hájek, doc. Parýzek, dr. Koutný a pak ještě jeden, ale jméno si nepomatuji. Vypadal jako Ind, ale mluvil česky. Pak tam byl ještě primář z dětského a 1 dětská doktorka a samozřejmě anestozožka. Byl to mazec, ale Kryštůfek je v pořádku a já vlastně taky.

luciakubista
21. lis 2010

@mpavlinka tak to byla urcite jejich chyba. Urcite si vyzadej tu dokumentaci. Nevim co napsat,drzim ti prsty at se to spravi,neumim si predstavit tu bolest,ja jsem trpela dost s tou svou a byl to jen trochu vetsi nastrih 😕 Mej se hezky a drz se. hezky den

ducky
23. lis 2010

Ahoj, já sice nerodila u Apo, ale bohužel sestra mojí kamarádky má teď čerstvou zkušenost, kdy slavný a Efkas opěvovaný spolek u Apo nepoznal preeklampsii a skončilo to bohužel úplně nejhůř, jak mohlo a to smrtí miminka týden před plánovaným císařem kvůli nízko položené placentě.
Takové věci by se rozhodně stávat neměly nikde,v dnešní moderní době, takže rozhodně se ani nemělo stát @mpavlinka to, co se jí stalo a přijde mi dost děsivé, že jí někdo může napsat, že prdel si mohla natrhnout i jinde 😠

mpavlinka
23. lis 2010

@martinamil
@luciakubista
@ducky
děkuju za podporu.

@ducky to je hrozné ☹. To je opravdu tragedie, chudák miminko ☹
No mně moc mrzelo co efkas napsala, fakt jsem si zažila svý.

ducky
23. lis 2010

@mpavlinka To vůbec nemáš zač. Je strašné, že se ti taková věc mohla v dnešní době stát. ☹
Ségra kamarádky ještě bojovala o dělohu, ptž už právě měla eklampsii a aspoň tehle boj naštěstí vyhrála. Takže jednou snad bude moct mít děťátko, až se dá psychicky dohromady. 😔
Koukám, že máme podobně staré dětičky, červenčátka 😀

mpavlinka
23. lis 2010

@ducky No jo jste taky červencový 😵
Hele já si nedovedu představit přijít o miminko, to musí být tak hrozné 😢 .
Moje kámoška rodila před rokem u Apo, měla 10 dní po termínu vyvolávačku, zaváděli tablety, neotevřela se, dva dny kontrakcí, půl dne skoro nepřetržitý, to nechápu, prosila je o císaře, až pak když začaly být špatný ozvy tak akutně na sál a Adélka měla omotanou pupeční šňůru 😔
Mně štve, že pak tam rodí nějaká celebrita a císaře má jasnýho, byť určitě všechny nemají indikaci. A když by císař být měl, jako v mém případě, tak ho neudělají ☹

ducky
23. lis 2010

@mpavlinka Tak to je taky síla teda. Jako chápu, že jen tak udělat císaře není dobré, přeci jen je to operace, ale přesně jak píšeš, celebrity rodí císařem jak na běžícím páse a taky se mi nechce věřit, že by všechny měly indikaci k tomu.
A přesně jak píšeš, ty jsi to odskákala teda velmi zle ☹
Mě tam rodila před 4 roky kamarádka, první v Podolí, to byl císař kvůli KP a pak u Apo je vůbec nezajímalo, že první rodila císařem a nechali jí rodit normálně. Naštěstí se teda nic nestalo a dala to, ale taky tam nebyla spokojená.
Já tam chodila do dia poradny, to bylo v pohodě, ale rodit bych tam nešla. 😅

misak78
23. lis 2010

Rodila jsem tam na podzim 2008 a příští rok tam mám v plánu rodit zase. Vzhledem k tomu, že znám apolináře ze strany personálu, díky praxi, tak jsem přesvědčená, že zrovna apo je jedna z nejlepších porodnic. Nebavím se o komfortu na standartu, ani o přístupu některého personálu. Ale celkově mi to prostě vychází nejlíp. Je to blbý, ale i v jiných porodnicích se občas stane průšvih ať na té, či té straně.
@ducky přechozí císařský řez není indikací k dalšímu. Ba naopak- pokud je jenom trochu předpoklad pro vaginální porod jde se do něj... .

adajar
24. lis 2010

@mpavlinka muzu se jen zeptat mela jsi od doktora nepsane v tehu prukazce miry panve???? A sice pises ze mala mela vekej odhad, ale nic vic nevime co se tam stalo a tak takze nemuzu soudit.

Jinak ja proti Apolinaři nemůžu říct ani slovo. Ja jim vdecím za syna. U me to posral od zacatku do konce obvodni gynekolog, ale to je jedno. Ja jim verila a musela jsem jim verit. A diky tomu mam doma dite aspon jedno. Ja kdybych měla šanci mít další dítě jdu jedině zase k Apolináři. Pro me na 1.

mpavlinka
24. lis 2010

@adajar Miry pánve jsem měla. Sice nevím jak k nim gyndař došel, páč mne nikdo neměřil, ale oni sami u Apo onstatovali a opakovali, že jsem úzká. Stalo se to, že Niky byla velká a já úzká, na tom není co nechápat. Riskli přirozený porod a dopadlo to jak to dopadlo.

adajar
24. lis 2010

@mpavlinka a nebyla mala sestoupla uz v porodnich cestach?? Aha takze te doktor ani nemeril. Ja se jen ptam. Protoze ja mam hnusnou zkusenost z jinou porodnici. Kolik mela kdyz se narodila???

mpavlinka
24. lis 2010

@adajar no přesně, bohužel ji nechali sestoupit do porodních cest a nešla vytlačit a nešel už ani udělat císař. Zoufalý. Měl to být císař.
Hele neměřil, pěknej šlendrián 😠 . Až když řekli, že jsem úzká tak jsem čula problém ☹
Malá měla 4,2 kg.

didi07
24. lis 2010

já jsem u APO rodila před 3mi roky a teď půjdu zase - nechápu, jak je možné, že nikdo nepoznal hrozící preeklampsii, to je děs, pokud byl alespoň jeden z příznaků - mě totiž přesně s podezřením na ní hospitalizovali na rizikovém, šla jsem normálně do poradny tři týdny před termínem a doktor mi rovnou řekl, že domů už nepůjdu. Nepřišlo mi to tak vážné, jen jsem měla vyšší tlak a otoky, ale on mi řekl, že když mě pustí domů a něco se mi stane, tak nebude riskovat, že si půjde sednout - takže určitě to na lehkou váhu neberou.

@mpavlinka - moje kamarádka má podobou zkušenost jako ty z Bulovky, je rok od porodu a byla na třetí operaci. Moc držím palce, ať se dáš brzy dohromady.

didi07
24. lis 2010

já jsem u APO rodila před 3mi roky a teď půjdu zase - nechápu, jak je možné, že nikdo nepoznal hrozící preeklampsii, to je děs, pokud byl alespoň jeden z příznaků - mě totiž přesně s podezřením na ní hospitalizovali na rizikovém, šla jsem normálně do poradny tři týdny před termínem a doktor mi rovnou řekl, že domů už nepůjdu. Nepřišlo mi to tak vážné, jen jsem měla vyšší tlak a otoky, ale on mi řekl, že když mě pustí domů a něco se mi stane, tak nebude riskovat, že si půjde sednout - takže určitě to na lehkou váhu neberou.

@mpavlinka - moje kamarádka má podobou zkušenost jako ty z Bulovky, je rok od porodu a byla na třetí operaci. Moc držím palce, ať se dáš brzy dohromady.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 no ono to fakt není sranda, jak psala efka natrhnout si prd 🤐. Nejenže hrozí vývod v nejhorším případě, ale to opravdu nepředstavitělně bolí, v porodce jsem byla úplně nemožná, ještě dva měsíce doma nemožná, stolice horor (dodnes), seděla jsem po dvou měsících, dodnes problém při chůzi, ochablej močák, ochablej konečník (nedokážu moc zatlačit - je to necitilivý), trvale poškozený svaly pánevního svalstva (vysoce pravděpodobná operace v přechodu, vše začne klesat - nemá to co držet), problém se sexem, znám holky co musej na vaginální plastiku... Právě proto aby se tomu předešlo by měla být indikace na císaře. Nechápu.
No a co je horší než nartžení prd 🤐 je když musí dítě ještě ven kleštěma. Naštěstí to nebyl náš případ. Děkuju bohu.

didi07
24. lis 2010

@mpavlinka - já vím, vidím to fakt zblízka 😕, kamarádka skončila právě s tím vývodem na 5 měsíců, měla rupturu 3tího stupně a navíc pánevní svalstvo a vagínu, proto ty operace, děs běs. fakt moc držím palce.

adajar
24. lis 2010

@mpavlinka vim je to hruza. A muzu se zeptat kdo te rodil?? Jako neni to prijemny vubec to nechci zlehcovat to ne, ale kdyz to ctu celkem jsi jeste skoncila docela dobre je to prosimte v uvozovkach. Tak problem se sexem mam a rodila jsem pidi dite. Ale ja nebyla vubec natrhla nic. Tak hlavni je ze mas doma zdravou holcicku a ze se nektere problemi daji resit. A v dnesni dobe si nevyberes. Ja treba byla u prvniho mimca v Krci a horor.

mpavlinka
24. lis 2010

@adajar já měla problém se sexem vždycky, takže pro mne to ani není v tomto směru žádná změna. Ale většinou kdo ty problémy před porodem neměl, tak je po těhlech trablích má.
Hele nevím kdo mne rodil, nějaká doktorka, ale na příjem jsem šla k jedné a pak se střídaly. Uvidím ve zprávě až si ji vyžádám.

adajar
24. lis 2010

@mpavlinka ty jsi nedostala zpravu??

mpavlinka
24. lis 2010

@adajar dostala. Bohužel tam ale není kdo porod vedl. Je tam pouze: lékař. 😒

lucie777
24. lis 2010

Já ve zprávě nemám jméno doktora, co mě rodil.. 😕

didi07
24. lis 2010

já ve zprávě mám jméno doktorky, která mě rodila. ale i když to není ve zprávě, je to určitě v záznamech o porodu u APO, máš právo se do nich podívat.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 mně překvapuje že to tam nemám. Jak říkám je tam porod vedl: lékař. A nikde nic jiného. Dole je podpis, ale to je doktorka co chodila každý den na vizitu.
V záznamech u Apo to jistě bude.
Jo právo mám, ale musím písemně požádat primáře a on se mi jako pak má vyjádřit.

didi07
24. lis 2010

nechají tě nahlídnout (u APO pracuje moje kamarádka jako PA a ještě se nesetkala s tím, že by to někomu nedovolili) - nemá důvod odmítnout - resp. kdybys to pak táhla dál, je to víc vysvětlování proč ti to neumožnili než jednoduše ti to ukázat, protože mezi námi s tím stejně nemůžeš nic moc dělat, bohužel.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 jo? No tak to jsem ráda, že mi to říkáš. Mně to totiž přijde divný takto žádat. Bylo mi to řečeno když jsem tam volala. Ptala jsem se, zda je možné přijít a nahlédnout a bylo mi řečeno, že musím postupovat takto.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 no zajímá mne co tam píšou, asi v podstatě to co mám ve své zprávě. Chci sebou vzít manžela nebo tchána (oba právníci).

didi07
24. lis 2010

udělej to, vážně, jestli ti to pomůže, šla bych do toho, je to formalita.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 zkusíme tam jít na blind, přesto že mi ta paní řekla, že mám písemně žádat a uvidíme.

didi07
24. lis 2010

tak tady už bych trošku problém viděla, protože podle vymakaného zákona na ochranu osobních údajů můžeš do své zdravotní dokumentace nahlížet pouze ty osobně, ale ne třetí osoba (manžel atd.) bez ohledu na to, v jakém je k tobě poměru - pokud ti to nemocnice umožní OK, ale nárok na to není.

ducky
24. lis 2010

@misak78 To samozřejmě a nic takového jsem nepsala 😉 Jen že je to vůbec nezajímalo a přitom věkový rozdíl byl rok a třičtvrtě a váhový odhad byl přes 4 kg, tak měla strach, aby se nenatrhla. Vlastně se na to ani neptaly, což mi teda nepřijde úplně v pořádku.
Ale to je jedno, v každé porodnici člověk narazí na různé lidi, bohužel.

@mpavlinka Jdi do toho, určitě máš právo vědět, kdo se na tobě podepsal ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru