Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
1. čer 2011

Ahoj, ten pořadník je skvělá věc, snad ho tam někdo udělá, já bych si asi netroufla to navrhnout 😀, že některý maminky předbíhaj je hrůza, přece se tam nebudu štouchat o místo ve frontě 😝

sarkachmelova
1. čer 2011

@morgan
Ahoj, máš pravdu je to děs.. Když jsem tam šla na registraci přišla jsem asi dvě hodiny před začátkem registrace a už tam dost maminek bylo, zabrala jsem jedno z posledních míst na sezení a vytáhla knížku. S tím, že mám pamatováka na lidi a pamatovala jsem si kdo tam už seděla a kdo přišel až po mně. Až do zahájení registrace pořád maminky chodili takže jich přišla ještě docela spousta. Jak se otevřeli dveře zažila jsem něco, co jsem snad ještě nikdy neviděla 😀 a pochopila jsem, jak se dřív lidé cítili ve frontě na banány 😉 strkanice neskutečná, bylo mi do breku, opravdu 😀 říkala jsem si, jak se takhle někdo může chovat, nechala se radši všemi předběhnout než abych se tam s nimi strkala. Pak se objevila maminka, co mě pustila před sebe, že si pamatuje, že jsem byla před ní, tak mi bylo hned lépe 🙂 no a registrovala jsem se jako desátá z deseti na můj termín 🙂

morgan
1. čer 2011

@sarkachmelova teda když jsem si tohle přečetla, tak jsem se zas rozčílila 😠 a rozhodla jsem se, že ten seznam rozhodně zavedu, protože tohle je fakt neuvěřitelný 😒 ,já jsem taky taková, že se leckde nechám předběhnout, ale vzhledem k tomu, že tady budu čekat nějaké 2-3 hodiny, tak by mi bylo líto nechat se předběhnout, děkuji za info, jdu tam v pátek, tak pak sem hodím info jak jsem dopadla 😉

karusta
1. čer 2011

Taky přidám trošku do mlýna. Nás bylo na registraci taky mraky, byla jsem ve středu, naštěstí žádná strkanice neproběhla, sice se nejdříve všechny maminky nahrnuly ke dveřím, ale nikdo nepředbíhal, pak se tam i udělalo místo. Přišla jsem před polednem a byla jsem asi 8.

zirafka82
2. čer 2011

@morgan určitě dej pak vědět, ať vím, na co se připravit 🙂

morgan
2. čer 2011

@zirafka82 jasný 🙂

morgan
3. čer 2011

Takže, registraci mám! 🙂, přišla jsem tam chvilku po 10,00 hodině, už tam seděly dvě maminky a já na ně hned vybafla to stím pořadníkem 😀, no a ony mi podali takový očíslovaný papír (nějaké info ohledně porodu a tak.). Ty očíslované papíry tam dala zdravotní sestra a každý kdo přišel tak si vzal další číslo, takže tohle už tam mají vyřešený.. Kolem jedný tam bylo asi tak 17 lidí, což není moc, vzhledem k tomu, že se registrovalo na tři dny. Nikdo se tudíž nestrkal, kromě jednoho tatínka, který tam přišel až v jednu a chtěl jít hned na řadu a pořád nějak nechápal, že tam máme určité pořadí, tak tomu jsme se nakonec i zasmály 😀

karusta
3. čer 2011

@morgan tak super 😉

zirafka82
6. čer 2011

@morgan tak to je super...to jsi mě potěšila 😀

mmiirrkkaa
7. čer 2011

Ahoj, zítra musím kvůli špatným triplům na utz k Apolináři, nevíte, jestli může jít partner dovnitř se mnou? Díky moc

misuuuule
7. čer 2011

@mmiirrkkaa ahoj, určitě může, já se vždycky jen tak ze slušnosti ptám, ale nikdy mi nikdo neřekl ne a to jsme chodili s manželem i se synem - 4 roky ..

iira
7. čer 2011

Ahojky holky, tak ja jdu ve ctvrtek po 2 do poradny tak jsem zvedava jak dlouho zustanu trcet na monitoru,minule jsem tam byla jen cca 3/4 h ,ale to jsem sla jen na prohlidku a zapsani ...uz se i tesim az budu rodit,ty horka a to velke brisko mi davaji zabrat

brendda
7. čer 2011

@iira to čekání je fakt hrozný!Věřím,že už to chceš mít za sebou,třeba to nějaká ta bouřka popožene.Já mám najednou takovej strach,že už chci taky radši rodit.Stejně tomu neutečeme.....to čekání kdy a kde a jak to přijde je peklo 😀

karusta
7. čer 2011

@iira
@brendda Přesně vím, jak se cítíte... já jsem se s Teri taky modlila, aby to přišlo dřív a nakonec 41+3, v den vyvolání mi v noci sama praskla voda... Tímto vás nechci strašit, je to mazec v těchto vedrech.. Držte se a přeji, ať to máte rychle a bezproblémově brzy za sebou 😉
@mmiirrkkaa Jasně, že můžeš, chodím pokaždé s manželem i dcerou - 2 roky...jdeme zrovna zase ve čtvrtek, chodíme už každý týden..

iira
7. čer 2011

@brendda jo to mas pravdu ,stejne to musime podstoupit 🙂 ,no tesim se az na ten okamzik kdy maleho uvidim...🙂) na to pred tim ani ne,porad si lamu hlavu s tim kam dam malou az to prijde ,ale stejen nic nevyresim dokud to nenastane ...koukam ze ty to mas taky uz za par a vse ok?

iira
7. čer 2011

@karusta nestras 🙂 ,ja teda Jaju neprenasela tak si myslim ze nebudu ani ted maleho ,ale kolem toho 15.6. uz by mohl ven .-) to je skromny ne 😀 ...no a ty se drz

karusta
7. čer 2011

@iira nestraším, ale oni moc dobře vědí, kdy mají chtít na svět. Je to všechno jen v jejich režii a rozhodnou si to oni. Já s Teri myla okna, schody, zavařovala a nic jí ven nedostalo. Prostě si počkala, až přišel její čas 😉 Jojo, snažíme se držet. Ve čtvrtek kontrola, tak snad se ta voda umoudřila..

iira
7. čer 2011

@karusta ja vim ,jen at se dopece ,na 1 stranu vim ze se mi bude po brisku styskat ,dalsi mimi uz neplanujem ,ale ted je to tehu nejake vic narocne ....taky jdu ve ctvrtek do poradny ,tak jsem zvedava ,vyhrozovali predcasnym porodem a nestalo se ,tak jsem rada ...dej vedet jak jsi dopadla

brendda
8. čer 2011

@iira taky to řeším!Malá je dopoledne sice ve školce,ale odpoledne býváme spolu sami na různých místech mimo domov,do konce šk.roku má kroužky,tak jí všude vozím,protože bydlíme za Prahou...
Takže stres,kdy a kde to přijde a komu budu volat.Manžel stále někde v trapu na opačným konci Prahy 😎
Třeba budeme mít štěstí a přijde to v noci-doufám!! 😀
A jak ti je?Cítíš se už na porod??

iira
8. čer 2011

@brendda no mi do skolky nechodime tak jsme spolu furt,jde az od zari 🙂 ja jsem taky za Prahou kousek a manzel maka v praze,ale tak kdyby neco bud ho domu priveze kolega a nebo by si musel vzit taxika ..ja ted uz nikam moc daleko nejezdim ,bojim se a tak se potulujem jen tady u nas ,aspon se nemusim bat ze se ji neco stane a kdyby to na me prislo tak domu dolezu ....jako je mi tak nejak vselijak ,ale na blizici porod to nevypada 🙂 ,ale jinak uz bych rodit sla,stejne vim co me ceka tak je to jedno ....,odkud jsi?

misuuuule
8. čer 2011

@iira Jsme na tom uplne stejne, je mi taky faaaakt divne, zitra jdu na kontrolu, tak snad mi k tomu neco reknou ....

1janina2
8. čer 2011

Holky, co už chodíte k Apolináři do poradny, chci se zeptat, dělají tam ještě ultrazvuk, nebo nějaký odhad porodní váhy? Naposledy nám říkali odhad na utz v 30 tt a vlastně teď vůbec nevíme jak Adélka roste...Do 1. poradny k Apo jdu teď v pondělí.

Minulý týden jsem byla s manželem na první lekci předporodního kurzu, bylo to docela fajn, i když človek se nic moc nového nedozví, ale aspoň jsme se mrkli na porodní sál a víme co a jak, kam jít na příjem a tak. Žádný luxus, ale o to asi nejde, byl tam krásný klídek, jen jedna mamina na císaři, ale prý je to hodně nárazové 😒

Taky doufám, že to na mě "přijde" odpoledne nebo v noci, protože manžel je jinak v práci na druhém konci Prahy, nevím jestli je pak lepší zavolat sanitu nebo taxi? A nebo prostě informovat muže, aby se vydal na cestu domů a odvezl mě..., snad to nepůjde tak rychle...u prvního? Na kurzu nám právě porodní asistentka říkala, že je nejlepší přijet na poslední chvíli, být co nejdéle doma, samozřejmě, když to jde (když odteče plodovka tak nejpozději do 2 hodin)..

krisstyna
8. čer 2011

@1janina2 ahoj no ultrazvuk byl opravdu v 30. týdnu poslední, teď jen poradna a od 38. tt budeš chodit na monitor. taky mě mrzí, že nevím jak mimčo roste a přibírá ☹ co se týče toho porodu tak jako prvorodička by měl manža stihnout dojet v klidu domů a odvézt tě.. jsem na tom podobně 🙂 ale raději budu co nejdéle doma, než tam ležet na hekárně třeba s dalšíma maminama, kde s tebou stejně manžel nemůže být ☹ tak hodně štěstí třeba se uvidíme 🙂

1janina2
8. čer 2011

@krisstyna Tak to je škoda, že už tu váhu a velikost mimča pak nesledují, nebo jestli to poznají jen podle břicha, pohmatem...?no uvidíme, nám podle toho utz v 30tt vycházelo, že budeme mít spíš malinké mimi do 3 kilo, ale prý těm odhadům se taky kolikrát nedá věřit...
Taky přeji hodně štěstí, koukám, že ty to už máš za chvíli🙂), já už si přeju ať je to za mnou, nesnáším čekání...

krisstyna
8. čer 2011

@1janina2 no taky mě to mrzí, minulý týden v poradně mi doktor řekl, jen že je hlavičkou dolů a nic víc ☹ a přesně jen bříško prohmátl.. ve 33 + 5 tt mi vycházelo že měl malej 2060g ale to jsem zjistila jen tím, že jsem jela k Apolináři v noci, protože mi bylo špatně a necítila jsem asi 6 hodin pohyby tak mi utz dělali.. ale máš pravdu ty odhady jsou relativní.. no taky se už těším, až ho poprvé uvidím broučka 🙂 a co ty jak se cítíš a co čekáte?? nebo se necháte překvapit?

1janina2
8. čer 2011

Jejda, to muselo být nepříjemné, když si tam musela jet a bylo ti zle, já plašila asi před 14 dny, že se mimčo nehýbalo, nebo spíš, že jsem ho od rána necítila, sice jsem se z toho málem zhroutila, ale nakonec to dobře dopadlo, jen spalo, když jsem před polednem klepala řízky, tak ho to probralo 🙂 , ale byl to strašný pocit strachu..
My bysme měli mít podle uzt holčičku, tak snad se trefili, pro jistotu máme převážně neutrální věci, oni si dlouho nebyli jistí..
A vy si tedy počkáte na překvápko?Co by si chtěla radši?
Jinak se cítím celkem dobře, jen dost trpím se zádama, budu se zase muset jít rozhýbat na balon 🙂 a docela často mi tvrdne břicho, ale říkala dr, že teď na konci už je to normální, skoro i žádoucí, prý už se tím tělo připravuje na porod, tak snad to tak i bude...
Jak je tobě, jak snášíš ty vedra a následné bouřky?

krisstyna
8. čer 2011

no taky jsem byla vyplašená... ale oni jak mají málo místa tak tomu kopání už moc nedají 🙂 my čekáme kluka, snad by to mělo být na 100% potvrdili mi to tři doktoři nezávisle na sobě. a oblečení jsme podědili po švagrový takže všechno na chlapečka tak budu doufat 😀 a kluka jsem si tedy strašně moc přála. O zádech mi ani nemluv, hlavně bederní páteř to trpím strašně, každej večer tady žadoním o masáž 🙂 a bereš magnesium na to tvrdnutí břicha?? No a co se týče těch veder tak to je strašný, trávím to na zahradě v bazénu a u každý bouřky se modlím ať už to přijde, ale myslím, že budu rodit až po termínu, protože mi bříško moc nesestupuje dolů ..

1janina2
8. čer 2011

Tak snad se s chlapečkem trefili🙂 mně by to bylo opravdu jedno, i kdyby nakonec vykoukl kluk, ale to se asi nestane🙂 na 3d ultrazvuku už to bylo docela dobře vidět...
Magnésko neberu, dr říkala, že teď už ho brát nemám, že teď už je to prý opravdu normální a ničemu to nevadí, tak to musím vydržet. Ale když mi tvrdlo v 6.tém tak jsem hořčík brala, to mi napsala tablety a měla jsem být v klidu, pomohlo to....
Hmm, masáž.. taky bych si o ní mohla říct 🙂))

krisstyna
8. čer 2011

no jasně kdy jindy víc by jsi měla nárok na masáž, když ne teď 😀 no a už máš na miminko všechno připravené??

1janina2
8. čer 2011

🙂
Jojo, vše připravené, včera a dnes jsem ještě prala věci do postýlky, zavinovačky, osušky a ještě pár oblečků, takže už jen aby to uschlo, vyžehlím to, a o víkendu už bysme chtěli zkusit postavit a připravit postýlku, nemáme dětský pokoj, takže u nás bude prostě jen přistavená postýlka u naší postele, jinak zůstane vše při starém, tedy zatím...
Kočárek je uskladněný u tchánovců a čeká na svůj čas. Taška do porodnice zbalená, takže já jsem připravená, teď už to bude záležet jen na Adélce, kdy se jí zachce na svět 😉 Nezní to bláznivě, že už mám všechno takhle nachystané...? Jsi na tom podobně, nebo to necháváš na poslední chvíli?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru