Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

krisstyna
8. čer 2011

🙂 no my to máme podobně, postýlka je taky v ložnici připravená, skříňku jsme Maxovi koupili a oblečení vyžehlila a vše připravila normálně jsem to i počítala a na žehlení to bylo 180 ks 🙂.. ještě mi chybí jen věci z lékárny. Já myslím že to bláznivý není.. 🙂 ale tašku do porodnice jsem si ještě nezabalila.. pořád scháním košili na knoflíčky do porodnice a objevila jsem dole u Apolináře dole v tom stánku moc hezký takže zítra to tam vezmu útokem... 🙂 a kojící podprsenky co jsem si koupila minulý týden už mi jsou taky malý takže jestli jsi si je ještě nekoupila tak počkej 🙂 protože je to fakt mazec jak se to tělo furt mění

brendda
8. čer 2011

@misuuuule
@iira holky,tak dneska je divně snad všem- i netěhotným 😀
Já myslela,že už fakt dneska padnu,bleee.Konečně začalo pršet.Taky mám zítra poradnu,poslední u svýho Mudr.Doufám,že se tam dole něco chystá,když už po nocích nespím a poslíčkuju!!

brendda
8. čer 2011

Holky,já už mám všechno připravený dááááááávno,jak moc to už chci mít za sebou a pořád doufám,že porodím dřív 😀
Dokonce tašku s sebou vozím v autě,protože pořád někde trajdám.
@krisstyna taky budeme mít Maxíka,hezky si to vybrala 😉 😀

krisstyna
8. čer 2011

@brendda no tak kdo by to nechtěl mít za sebou v tomhle počásku ☹ to já poslíčkuju taky už tři týdny a nic 🙂 Maxík je super jméno dobrej výběr 😀

karusta
8. čer 2011

@iira Jojo, taky už další neplánujem. Zvažovali jsme vůbec dvě, teď budou tři, takže utrum 😀 Taky to mám teď náročnější, ale opravdu o hodně. Připadám si jako před porodem s Teri, je to všechno takový posunutý. Hlavně mě břicho bolí prakticky v kuse a k tomu se teď přidaly i záda, takže je to mazec. 😒

misuuuule
8. čer 2011

@brendda jo jo, jsem rada, ze to neni nic neobvyklyho, manzel taky prijel, ze je mu divne, asi teda ten tlak, ja zitra Apolinar a melo by se rozhodnout o tom cisari, tak uvidim......
Do toho prcek 39,3 a byli jsme na pohotovosti, snad jenom nosohltan, jsem se bala, pac ve skolce maji spalovou anginu a to by se nam moc nehodilo......doufam, ze to brzy prejde a hlavne, abych to nechytila, by mi nemohli dat narkozu....

misuuuule
8. čer 2011

Poslickuju taky, mam pocit, ze porad,v noci taky moc nespim, do toho ten nas mladej s horeckou, tak spi u me, abych ho mohla kontrolovat, jelikoz tatku to nevzbudi 😒 tak se fakt jenom modlim, abych to nechytla......

ilonne
8. čer 2011

Ahoj holky, nemáte náhodou někdo, kdo jste rodil u Apolináře zkušenosti s cukrovkou? Nechávají přenášet? A nechávají rodit normálně? Dneska mi sestřička od mé doktorky říkala, že diabetičky většinou rodí dřív. Tak mě trochu vyděsila.

iira
8. čer 2011

@ilonne budou te hlidat a prenaset urcite ne ,pokud mas cukrovku
@karusta no to verim tak drzim palce ,ja tam zitra jdu taky ,snad se dozvim neco pozitivniho

brendda
9. čer 2011

@krisstyna to mi ani neříkej,že poslíčkuješ tři týdny a nic....Já myslela,že když poslíčkuju,tři týdny do termínu nevydržím,že to třeba bude dřív 😎

1janina2
9. čer 2011

@krisstyna Tak jsem si radši zkusila tu kojící podprdu, jestli mi ještě je a naštěstí je, protože jsem radši kupovala o číslo větší, ale teda rezerva už žádná, tak snad už moc neporostu...

Holky, kolik teď nabíráte na konci na váze, já teď snad nejvíc za celé těhu - za 6 týdnů skoro 3,5 kila, to mi příjde děsně moc, myslela jsem, že na konci už to spíš stagnuje..naštěstí celkem jsem na +8 za celé těhu, tak to jde, ale nevím nevím, kolik to ještě za ty zbývající 3 týdny bude...

krisstyna
9. čer 2011

@brendda no fakt tři týdny a nic 🙂 dneska jsem byla na monitoru, porodní asistentka musela budit všechny mimča 😀 doktor mi pak v poradně řekl že je ještě čas... ale už mě to nebaví... to čekání je dlouhý. ☹

krisstyna
9. čer 2011

@1janina2 tak to jsi udělala dobře, že jsi vzala větší 😎 já teď vesměs nenabírám skoro nic .. ale jinak jsem přibrala +15kg takže mazec ☹

krisstyna
9. čer 2011

holky budete chtít nadstandart nebo normální pokoj??

1janina2
9. čer 2011

Chtěla bych asi radši nadstandart, jestli bude volný, radši ale dvoulůžák, sama tam být nechci, ale ty ceny, to je fakt mazec ☹ Myslím, že na standartu bych to ale taky zvládla, tak uvidíme. Každopádně ležela jsem u Apo na konzervativním oddělení a ty sociálky byly dost tragické, tak se bojím že na šestinedělí by to bylo podobné....

lipetra
9. čer 2011

@1janina2 Ja 4 kg zatim

alice.r
9. čer 2011

Ahoj, protože mi pomohla tato diskuse, podělím se i já se zkušeností s dnešní registrací k porodu. Registrovalo se pouze na jeden den a přesto tam bylo asi 14lidí. Přišla jsem o hodinku a půl dříve a byla jsem čtvrtá. Na nástěnce byl papír, kde byl seznam příchozích, ale zřejmě ho tam dala nějaká z prvních žen, protože sestra na to pak vůbec nedbala a jedna z maminek dokonce předběhla - nechápu. Ale i takový seznam se hodí. V čekárně je i k dispozici i takový papír s instrukcema, který se musí podepsat. Při samotné registraci to jde rychle, sestra si Vás zapíše, převezme podepsaný papír s instrukcema a předá ještě jeden papír, co je potřeba mít napsáno v průkazce. Sestra říkala, že berou 10 na den, ale koukala do notýsku a prý mají volno, že se to nějak udělá, aby mohla vzít všechny. Takže tak🙂

krisstyna
9. čer 2011

@1janina2 no ty ceny jsou od dubna fakt tragický, pomalu dražší než Hilton ☹ no tak snad budou volný nadstandarty, ale zase na druhou stranu, se to ty tři dny dají vydržet na normálním pokoji a je tam jen o jednu maminu víc než na nadstandartu...

karusta
9. čer 2011

ahojte těhulky a maminy ,
právě jsem se vrátila z Prahy. Zprávy jsou smíšené. Stav vody se zhoršil. První má ještě méně než minule, druhý má více než minule. Přišel se na to podívat i pan asistent, jdu na kontrolu opět za týden, mám být připravená na to, že tam zůstanu přes noc a budou mi odpouštět vodu u druhého prďouska. Druhý den by mě snad pustili domů. Samozřejmě se může stát, že to vyvolá porod, ale to asi nikdo nedokáže říct dopředu. Jinak prý doufají, že mě udrží do 34.tt, což mě hodně překvapilo, že by se to mohlo povíst. Byla bych teda moc ráda. Klukům se jinak daří dobře, mají 840 a 900g, takže přibírají krásně, syndrom to snad není nebo jen lehká verze.. Tak uvidíme za týden..

krisstyna
9. čer 2011

@karusta tak přeji pevný nervy a hodně štěstíčka 😉

karusta
9. čer 2011

@krisstyna díky 😉

morgan
9. čer 2011

@alice.r no a právě ty papíry s instrukcema k podepsání tam měli očíslovaný, tak to je divný, že teď to nebylo. Tak buď to minule udělala ta první maminka a nebo tam byla jiná sestra....
@krisstyna u toho nadstandartu jde spíš o to, že máš sociálku na pokoji, já jsem se třeba po každém použití toalety rovnou vysprchovala a neumím si představit, že bych lítala někam přes chodbu, ale ty ceny jsou fakt otřesný, to se budu rychle pakovat domu 😀
Jinak já bych brala i jednolůžkovej, ale to si myslím, že je nereálný, protože mají snad jen jeden na oddělení...

brendda
9. čer 2011

Ahoj holky,
prosím vás.....jsem nějak zapoměla,co mi v telefonu řekli....
Když jdu poprvé k Apolináři,mám jít dolů na monitor a pak teprve nahoru do poradny,nebo se poprvé na monitor nejde a jdu rovnou nahoru????
Díky!

brendda
9. čer 2011

@1janina2 já snad kilo týdně........buď v klidu!Jsem +18kg!!!

brendda
9. čer 2011

@krisstyna čekání je to nejhorší!!! Taky jsem byla dneska v poradně.Na porod to zatím nevypadámax.by to mohlo být o týden dřív,protože Maxík je maxi.Odpovídá o 10dní starší a váhový odhad 4kg........uffff,to si dám!!!

brendda
9. čer 2011

@karusta moc držím palce.......ať je všechno v pořádku a vydržíš co nejdéle!!!!!!

Já chi teda rozhodně nadstandart,ale počítám i s variantou,že bude plno..........

madlisek
9. čer 2011

@brendda Nejdřív jdeš jen nahoru do poradny, na monitor půjdeš až při další návštěvě 🙂

karusta
9. čer 2011

@brendda díky 😉 a já přeji, ať to zvládnete na jedničku, 4kg, to nebude asi prochajda růžovým sadem, ale zmákneš to 😉

krisstyna
10. čer 2011

@morgan no uvidíme jak to tam bude vypadat... , každopádně na mě budou ty tři dny taky už moc 😉 ale já mám za to, že snad na nějakým oddělení jsou i sprchy na pokoji a nejsou to nadstandarty...

krisstyna
10. čer 2011

@brendda no to si dáš 4kg to bude velikej chlapák 😀 hele a ten váhový přírůstek Ti řekli u Apolíka? Protože, mě tam nikdo utz nedělal ☹ a taky bych ráda věděla jak je ten náš Max velikej kluk 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru