Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janka12
24. srp 2011

Holky, co mate uz za sebou porod U Apoli, pri jakem nalezu se jde z pripravy na sal? Doprovod smi az na sal, ze jo? ptal se vas nekdo - koho mate za doprovod? a plati se predem? (v noci asi pokladna otevrena neni, ne?

laloona
24. srp 2011

@janka12 myslím, že to bylo při nálezu cca 4 cm,to jsem šla na přípravu a honem zpět,ani hodinka snad neuplynula,ale já to měla rychlé kvůli vyvolávací tabletě. Jinak manžel na sál směl,byl pořád se mnou,jen když si mysleli,že mi zavedou epidurál,tak ho poslali ven,jenže to nestihli a při samotném porodu byl u mě taky. Na přípravu nesměl. Jinak my taky doprovod platili až při propuštění domům,takže si s tím nelam hlavu, stejně by jsi myslela na něco jiného, než na zaplacení doprovodu 😀 Hodně štěstí přeju!!!

karusta
24. srp 2011

@iira hoj, jsem už u Apo, nestíhám psát, chcípne mi noťas, nemám nabíječku. Ležím na rizikovým. Dnes přišly bolesti, ještě to ustalo, ale zítra se možná bude řezat 😉

karusta
24. srp 2011

@janka12 Doprovod se předem neplatí, vše až při odchodu..Na sál kolem 4cm, já tam s dcerou šla už na dvou, páč to trvalo moc dlouho a dali mi dřív epi..
A teď už tu ležím znova, takže příští týden se tak akorát vystřídáme, asi

sshiva
25. srp 2011

ahojte holky, tak nás dnes pustili, Lujza sa narodila v noci z nedele na pondelok, váha 3200g a 49cm, všetko bolo strašne rýchle 😀
V nedelu som mala ráno kontrolný monitor, pýtala som sa na Hamiltona, Dr. ma vyšetril a bola som otvorená na 2 prsty takže mi ho urobil a že mám prísť večer aby sme to zopakovali...pred odchodom mi v sprche odišla zátka...tak som prišla a okolo 21h mi ho urobil znova, po pol hodine mi začali kontrakcie, nebolestivé ale asi po 4 minutách, pred 22h som išla na prípravu a v sprche po klystýre mi začali šialené kontrakcie, som tam "visela" na záchodovej mise 😀 ...musela som sedieť na stoličke aby som sa udržala na nohách pri sprchovaní...tam som bola tak hodinu a odtial na sál, pýtala som si epidurál, ale moc nezabral a hlavne ani nebol čas mi ho nechať posobiť, zrazu len cítim strašný tlak že už "musím" a tak mi pichli oxytocín a na 3. zatlačenie bola Lujzinka vonku 😀 😀 Celkovo v ten večer maminy čo rodili tak to išlo jak po masle!!! I
Inak musím moc poďakovať asistentkám a Dr. "Garciovi" ktorý ma rodil, všetcia boli moc milí 😉

iira
25. srp 2011

@sshiva gartuluji

iira
25. srp 2011

@karusta drz se

janka12
25. srp 2011

HOlky, moc diky za info.

@laloona
@karusta - hodne stesti!

iira
25. srp 2011

tak holky karuste se dneska ve 13:50h narodili kluci ,45cm a 2380g jsou na JIP,ale vsichni jsou celkem ok...jinak jsou to Radim a david

lipetra
26. srp 2011

Ahojky holky, zajimalo by me vase zkusenost s predporodnim kurzem, zda to stoji zato nebo je to vyhozeni penez a ztrata casu? A pak jeste jsem tady cetla o te neprijemne sestre, no doufam, ze na ni nenarazim zrovna, ktery sal je lepsi si vybrat nebo je to jedno? A co sebou do porodnice? Diky za info a preji hezky den vsem.

morgan
26. srp 2011

@sshiva gratuluju, Lujza je moc zajímavé a krásné jméno 😀

morgan
26. srp 2011

@lipetra kurz špatný nebyl, ale podruhé už tam samozřejmně nepůjdu. Ukazují tam různé úlevové polohy, dýchání a tak. Člověk se může na různé věci zeptat, ale když rodí poprvé, tak stejně podle mě neví na co se vlastně ptát. Informace které jsem se tam dozvěděla jsem většinou už měla dočtené z internetu. Pro mě to bylo dobré v tom, že nám ukázali sály, což bylo fajn a taky si myslím, že je to dobré pro tatínky (nebo ostatní doprovod), že se tam dozví ty informace, které je zajímají 🙂

madlisek
26. srp 2011

@lipetra Mně kurz přišel dobrý v tom, že člověk viděl porodní sály. Člověk si to okouká a aspoň já jsem pak nebyla vůbec nervózní, protože jsem to prostředí vlastně trochu znala. Informace, co nám PA říkala, jsem už většinou věděla z jiných zdrojů, naopak mě štvalo, že dost okatě propagovala dětskou kosmetiku Johnson's a dotazy ohledně bondingu a jiných přirozených věcí dost razantně smetávala ze stolu. Ale jsem ráda, že jsem šla, kvůli těm sálům. Otázkou je, jestli to za ty peníze stojí.

cell
26. srp 2011

gratuluju
@sshiva
@karusta

k miminkům 😵

@janka12 : myslím na Tebe!!!

janka12
26. srp 2011

@sshiva
@karusta
holky, moc gratuluji.

@cell Diky moc. Vcera mi MUDr rekl, ze prenaset nechavaji 10dni, tak mi to spocital do pristiho patku.

sshiva
26. srp 2011

@iira
@morgan
@cell
@janka12 holky moc ďakujeme 🙂 keď bude trocha času pošleme fotky!
@karusta gratulujem!!! veľa zdravíčka a nech krásne rastú drobci malinkí 😉

cell
26. srp 2011

@janka12 : takže nejpozději příští týden bude princezna na světě 😵 , se těším na dojmy, holky pište, jsou tu zvědaví nedočkavci 🙂

brendda
26. srp 2011

@sshiva Silvi,ještě jednou moc gratuluji a přeju,ať je malá zdravá a dělá vám jen samou radost!
To samé
@karusta !!! 🙂 🙂 🙂

Těšíme se na fotky,holky 😉

krisstyna
27. srp 2011

@sshiva moc gratulujeme hodně zdraví holky 🙂 @karusta no velka gratulace 🙂

janka12
28. srp 2011

@cell Tak nejak pocitam, ze i kdyz to nepujde ulne rychle (pry u nekoho vyvolavani trva i par dni), pristi vikend to snad bude. urcite se pak ozvu, ale nejakou dobu se nejdriv budu muset oklepat 🙂.

janka12
29. srp 2011

Hoky, nemate nahodou nektera pro mimi autosedacku Maxi-Cosi Cabriofix? manzel pred casem dal uz do auta tu zakladnu a ja tam dnes davala sedacku samotnou a jsem prekvapena tim, ze po zacvaknuti sedacky do zakladny sedacka kapku kvdrla (jakoby se malinko kyve do stran), prestoze zacvaknuta je dobre. Nesedi na zakladne jak pribita - coz bych predpokladala. nemate nahodou nekdo stejnou?

kotma
29. srp 2011

Ahoj,chtěla bych se zeptat zda tu není nějaká maminka na vozíčku která rodila u Apolináře zajímalo by mě jak se choval personál, atd... Děkuji za odpověď. Je to pro mě důležité. 🙂

kotma
29. srp 2011

A nebo ta co rodila v Motole, jak se chovali, jaký tam byly podmínky, zda to tam měli uzpůsobené na vozíčky, atd.....

alice.r
30. srp 2011

Ahoj, ráda bych chodila do Apolináře na přípravný kurz, ale naprosto se mi nedaří se tam objednat a připadá mi to podivný. Den objednávání vyhlásí jen pár dní předem a když je člověk náhodou mimo net, tak má smůlu. Je to pouze jeden den a k určité PA, dnes se z tabulky dá zjistit, že obsazeny jsou i ostatní PA, ale tam vůbec nebylo vyhlášeno objednávání. Štve mne to, další termín obj. je až za měsíc. Jsem 26tt a mám strach, abych to stihla. Nemáte někdo zkušenost nebo radu, jak se tam dostat? Díky moc..

ilonne
30. srp 2011

@janka12 Ahoj, my ji sice máme, ale základnu jsme nekupovali, nějak mi přišla zbytečná a neviděla jsem po svých známých, že by jsi měli a dávali by ji pod autosedačku. Myslím, že pás pře úplně stačí, ale můžu se i mýlit.

janka12
30. srp 2011

@ilonne diky za info. bezpecnostni uroven sedacky s a bez zakladny je dle merici skaly o necem uplne jinem. zakladna pasuje sedacku na nejvyssi bezpecnostni uroven, ktere lze ve stavajicich podminkach dosahnout. jinymi slovy nejlepsi vysledky z testu bezpecnosti maji sedacky se zakladnami. ne sedacky samostatne bez zakladny.

@alice.r s kurzem nemam zkusenost.

Dneska nam pred ordinaci poradny U Apoli sestra rozdavala papir (at ho podepiseme), ze se chysta rekonstrukce CARu a kvuli tomu bude mimo provoz porodni sal c. 2. ´Pro jistotu v papiru bylo napsano, ze zatim neni znam termin rekonstrukce, ale ze by se nas to mohlo tykat, az budeme rodit.. Tak doufam, ze ja to stihnu pred rekonstrukci.

ilonne
30. srp 2011

@janka12 No tak to je vtipný, mám termín 1.10., včera se doktorka tvářila, že by to mohlo být i dřív, tak doufám, že to nakonec nebude okružní jízda po porodnicích.

cell
30. srp 2011

@janka12 : no to jsou zprávy, tak doufám, že nakonec nebudu rodit někde na chodníku před Apolíkem, neb jinam fakt nechci 😠 ... co Ty? pořád nic? 😨

eyael
31. srp 2011

@janka12 - a jak nejbližšího období se ta plánovaná reko týkala? cca týdny - měcíce - půl roku?

janka12
31. srp 2011

@eyael
@cell
@ilonne
holky, abyste me spatne nepochopily. v tom papiru nebylo nic o terminu. NIC. proste NIC. fakt ani naznak. ani kdy ani na jak dlouho. proste NIC.
ale ani tam nepsali, ze by maminky musely jit rodit jinam. bylo to napsane v duchu. porodni sal 1 bude rozsiren a cast maminek bude po porodu muset lezet na oddeleni gynekologie.
vic nic.

CELL - u me nic noveho, ale na indukci uz nastupuji zitra. zatezovy test jsem dnes mela pry na jednicku. v poradne pak byl Vokroj a ten prohlasil, ze uz jsem preci 42.tt, tak na co cekat do patku, at nastoupim uz zitra. uprimne receno si nemyslim, ze by se to do patku samo rozjelo, takze mi to je celkem jedno. ze nastup o den uspisil. tak snad ze me drobka nebudou dolovat nejak moc dlouho. z diskusi vim, ze kdyz ani 4. den to nejde, tak udelaji cisare. ale vydrzet ty 4 dny, to musi byt vykon. az budu potom doma, tak pisu. notas s sebou mit nebudu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru