Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ilonne
15. zář 2011

@iira Dík, jenže mám cukrovku a teď se jim přestává líbit i tlak, takže deset dní snad ne. Už bych to chtěla mít za sebou. Vím, že je ještě brzy, jenže se stejně začínám bát.

cernucha
15. zář 2011

Ahoj holky, muzu se ka vam taky pridat? Prvni holcicku jsem porodila u Apolinare a druhe se taky chystam porodit tam. Obe dve deti mel rodit Dr.Koucky, bohuzel v prvnim pripade odjel na 4 dny do Nemecka na kongres a ja jako na potvoru porodila o tri tydny drive. Nastesti mi dal kontakt na Dr.Faita, ten byl taky fajn. Ted jsem Koudyho zaprisahla, ze od pulky prosince nikam nesmi, protoze chci jen jeho 🙂
Jinak porodni asistentky i sestry na sestinedeli byly fajn, zadne problemy. Chtela bych tentokrat jednoluzak, ale to mam asi smulu, ze jo? To bych musela byt alespon od Dr. hajka, nebo porodit trojcata 🙂

dammanka
15. zář 2011

@cernucha Ahoj, koukám, že jsme na tom podobně 🙂 Taky už jsem před třemi lety rodila u Apolináře a teď se v lednu chystám znova 😉 Jen se chci zeptat - to, že máš vybráno, že tě porodí dr. Koucký - dá se to nějak zařídit, vybrat si lékaře, aby o tebe už před porodem pečoval a ne že na každé poradně je jiný lékař... prostě jak je to možné, jak se to dělá???

luciina
15. zář 2011

Tak mě bylo jedno kdo mě bude rodit a byl to Dr. Koucký - dělal mi sekci. A můžu Apolinář pochválit. Nevím jestli to bylo hormonama či co, ale hrozně se mi tam líbilo 😀 . A na odd. všichni fajn!

mimys
15. zář 2011

@ilonne mě přenášet nenechají určitě, protože mám těhu cukrovku na inzulínu. Dokonce mi ted v pondělí v poradně Dr Krejčí řekl, že jestli neporodím do týdne, že už si mě tam nechají na vyvolání. Tak už jsem na jehlách, nějak se mi to podezřele krátí !! 🙂 mám vlastně čas do pondělí a pak se uvidí, jestli mi dá už nějaký datum... vyvolávaji prý nejpozdeji týden před termínem... ale to asi nebude tvůj případ.

ilonne
15. zář 2011

@mimys No, já jsem jen na dietě, ale zrovna dneska jsem si volala o výsledky a mám glykovaný hemoglobin 4,4 😖 . Nějak to nechápu, když mi vždycky měření v sobotu vychází normálně. Jediné, co mě napadá, že jak byly ty vedra, tak jsem poněkud kašlala na jídlo a najedla se třeba jen večer. A byla jsem zrovna v těch nejhorších týdnech. Takže počítám, že dostanu ve středu v poradně parádně vynadáno 😖 . Jo a ještě mi hlídají tlak, ten si teď mám taky měřit každý den.

ilonne
15. zář 2011

@dammanka Myslím, že když chceš svého porodníka, tak si ho zaplatíš.

mimys
15. zář 2011

@ilonne ted ctu, ze máš vlastne taky těhu cukrovku, tak to tě přenášet nenechají určitě. Spíš jak jsem psala, vyvolaji dřív. kdy máš termín?

mimys
15. zář 2011

@ilonne počkej, ale glykovanej hemoglobin 4,4 neni spatnej. to je jeste v norme, ne?

ilonne
15. zář 2011

@mimys Mám termín 1.10., ale manžel tvrdí, že to bude 28.9., je to vlastenec, tak se mu líbí svátek sv. Václava 😀 .

kammka
15. zář 2011

@ilonne horní hranice pro normu je 4,4.. buď v klidu.

ilonne
15. zář 2011

@mimys No sestřička se na to moc do telefonu netvářila, že prý jí u toho svítí 4 vykřičníky a mám se teď častěji měřit. Taky jsem myslela, že je to ještě v normě.

ilonne
15. zář 2011

@kammka Tak to díky za uklidnění.

mimys
15. zář 2011

@ilonne sestricka se tváří vzdycky tak, že se netváří 🙂 limit je myslim do 4,4, nebo 4,5
to u me by se musela skaredit vic, už minule jsem mela 4,5 a vubec se to nezlepsilo ani s inzulinem a bylo to dokonce 4,7 prpto me nechteji nechat ani do termínu dojít.
Jestli neporodis driv, tak myslim ze te nechaji do terminu, ale prenášet ze te nenechaji.

ilonne
15. zář 2011

@mimys Tak teď jsi mě vážně uklidnila, mě jak to dneska oznámila ještě s těma vykřičníkama, tak mi samozřejmě po snídani vylítla glykémie na 7,6 a to jsem ji poslední dobou měla naprosto v normě. Jsem hrozný stresař.

mimys
15. zář 2011

@mimys ja mam termin 30.9. a ted v pondeli by si me tam uz asi chteli nechat... tak jsem na to zvedava... radsi bych porodila bez vyvolavani.. tak dám asi dneska schody 🙂

ilonne
15. zář 2011

@mimys A ještě mi řekla, no podívejte se, nemáte to dobrý. Ještě by jsi mohla zkusit sex, ale prý tak 6x denně, to je potřebná dávka spermatu pro vyvolání porodu - prý 😀 😀

mimys
15. zář 2011

@ilonne no ja jsem taky nervak, mela jsem napriklad vyssi tlak, jen proto, ze vlezu do ordinace. doma se merim a jsem rada, když mám 60 na 100 U doktora mi to vzdycky vyleti. Glykemie to samy, bezttak tu vyssi mam proto, že mame pořad doma nejaky nervy a porad se neco resi. ted uz jsem dva dny u nasich a manzel je doma sám s klukama... a ejhle.. najednou glykoška nikam nelítá a je jak víno.... doma mi obcas vylítla nad deset ani jsem nevedela jak. Stacilo delat s klukama domácí úkoly..

cernucha
15. zář 2011

@dammanka Dr.Koucky je muj kamarad, takze ja to mam jinak, ale myslim si, ze pozadat muzes koho si vyberes, samozrejme je tohle vsechno placene. Je to takove verejne tajemstvi, ze si lekari za tento nadstandart berou penize. Pokud tedy o tebe pecuji uz pred porodem a potom te i odrodi.

mimys
15. zář 2011

@ilonne aháá 🙂 tak to musím dneska poreferovat manželovi 🙂 dneska za mnou má přijet. Bude mít dobrou zásobu, když byl ted 4 dny doma sám ..... aspoń doufááám 😀

ilonne
15. zář 2011

@mimys Já myslím, že do termínu porodíš, vždyť už jsi vícerodička. Tlak mi ve středu měřili dokonce třikrát, nakonec zase tím klasickým starým tlakoměrem a na to jsem měla tlak normální. Když mě šla měřit podruhé, tak prohlásila, že kdyby pan asistent viděl jen ten první, že by ho je.... Mě tak hrozný nepřišel 120/95.

mimys
15. zář 2011

@ilonne 🙂 to je dobrý, no 🙂 Me ho zase merili ted v pondeli na monutorech a povedlo se to až napotřetí. Dvakrát to hlásilo, že nemám ani tlak, ani tep... sestricka říkala... no vy jste vlastne mrtvá!!! 😀 Já nevím, vyhlaášená porodnice a nemaji na poradnej tlakomer. pak to merila nejakym jinym a ten teda nakonec fungoval...

ilonne
15. zář 2011

@cernucha Veřejné tajemství to je, akorát je mi záhadou, proč si lidi třeba nemůžou zaplatit svého policistu, aby se věnoval více a prioritně jejich případu. Tam je to prostě úplatek. Ale jinak před MUDr. Kouckým klobouk dolů, zažila jsem ho jednou na pohotovosti a byl to doktor, který mě konečně uklidnil, všechno mi vysvětlil a necpal do mě hromadu prášků a neříkal, že mám jen ležet. Pak jsem u něj byla ještě v poradně a fakt doktor na svém místě,

cernucha
15. zář 2011

@luciina Koucky je skvely, zvlaste u spontanniho porodu to ocenis, protoze je klidas a hodne chvali a tak vubec je skvelej. U Apolinare jsem v ramci studia stazovala, tak jsem vedela, ze mi neni uplne jedno kdo me tam bude rodit 🙂 Videla jsem v akci vice lekaru....

ilonne
15. zář 2011

@mimys Tak o to strach nemám, spíš, aby jim vůbec na těch digitálech stačila stupnice a nebouchl jim pod rukama 😀 . Jinak mi Krejčí tvrdil, že je známá věc, že ty digitály měří víc než by měly, tak nevím proč je vůbec používají.

pospisilka
15. zář 2011

Ahoj holky mužu se k vam přidat?Taky budu rodit u apolinaře,mám těhotenskou cukrovku na inzulinu a vubec nevim jak to se mnou planuji.Jsem 37+6 včera jsem byla u Dr.Krejčího na poradně a řekl mi,že mě bud příjmou ve 39+0 nebo 39+3.Mimi mělo ve 36+5 odhad vahy 3600g tak mám strach že bude mit přes 4kg.

cernucha
15. zář 2011

@ilonne On je strasnej pohodar, nic nehroti, vysvetli co chces, poradi se vsim.....mam ho moc rada a dufam, ze tentokrat me opravdu odrodi 🙂

mimys
15. zář 2011

@pospisilka Ahoj vitam te 🙂
tak to jsi teda stejne jako ja... zitra presne 38 🙂 mě řekl, že v pondeli mam prijit do poradny a ze uz se domluvime na hospitalizaci, pokud do pondelka neporodim...
jinak malej mel pred 10 dny jen 2,5 tak se obra snad bát nemusím, za což jsem vděčná... jestli se nestačil od minule vykrmit.

cernucha
15. zář 2011

@mimys Neboooj, v koncich uz tolik nepribiraji 🙂

sshiva
15. zář 2011

@tanuki ďakujem 🙂 , nakoniec som ten letáčik našla, rč a čp sme nahlasovali emailom na matriku apolinára, vyžadovali to koli tomu že máme v ČR len prechodný pobyt, trvalý na Slovensku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru