Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pospisilka
15. zář 2011

jo to jsme stejne take mam termin porodu 30.9 🙂 no me minule přibralo za dva tydny kilo tak mam strach ze bude mit 4,5kg ale to by mi udelali cs

mimys
15. zář 2011

@pospisilka za dva tydny kilo? to je teda dost! to by ten můj mrnous mohl uz mít 3,5 ... to by byl rekord u mě teda...

pospisilka
15. zář 2011

jak se ti libi u Apolinare?me to tam prijde jak na bezicim pase a ve vysledku te nikdo moc nevysetruje.Na diabetologii se kouknou jen na profily a to je cele a v poradne jsem take tak dve minuty

ilonne
15. zář 2011

@pospisilka No to mi taky tak připadá, naposledy jsem měla váhový odhad před měsíce a to vážila 2,4 kg, za 14 dní přibrala 600g. Teď už mi žádný odhad nedělali, takže ani nevím, jak na tom teď jsme. Ale předpokládám, že vědí, co dělají.

pospisilka
15. zář 2011

@ilonne no to taky doufam,ja nejsem z Prahy,dojiždim z Mnichova Hradiště takže to mám vždy na celé dopoledne a pak mě štve že se od nich v celku nic nedozvím..

kammka
15. zář 2011

@ilonne pracuji v diabetologické ambulanci.ale těhotenskou cukrovku tu pravda neřešíme..

mimys
15. zář 2011

@pospisilka
@ilonne presne
takovej mám pocit z tech poraden... to je jako by to clovek mohl zvladnout po telefonu a nemusel nikam jezdit.
Já jezdím z Mladý Boleslavi, tak jsme na tom podobně 🙂
Když tam človek dojede, tak se mrknou na papír, jen to podepísou a napíšou dieta stejne, inzulin stejne... v poradne pak na to kouknou a reknou... vysetrovat nebudeme.... no mate otekly nohy? hm tak za týden... a jede se domu... kdyby tam alespon clovek na takove "vyšetřování" nečekal půl dne. 😖

saronka
15. zář 2011

Ahoj holky chci se jen zeptat, byla jste některá u Apolináře na NT screeningu ten první?? jak to probíhá..výsledky krve oznamují až tam nebo kdyby něco nebylo ok už mi zalovají dřív?? a bylo tam už i vidět pohlaví.. já tam na ulz. chodila bohužel když jsem měla mimoděložní těhotenství a první mimčo jsem rodila v Podolí tak moc neumím posoudit jaký tam mají ultrazvuk. Dají i fotku?? a jak je to s registrací?? Podolí je šílené- v 5:30 tam šel manžel kamarádky a byl už 8. na řadě a otevírali v 7 hodin...pardon tolik otázek 🙂) díky moc.

pospisilka
15. zář 2011

@mimys mluvíš mi z duše!Přesně tak.Je to pěkně otravný tam jezdit a hlavně z té nemocnice nemám dobrý pocit.Chtěla jsem rodit v Mladé Boleslavi ale tam mi řekli,že nemužu,že musím do Prahy tak snad se pak ta péče projeví.To je náhoda,že jsi z Mladé Boleslavi a ještě máme stejný TP třeba tam na sebe narazíme ale já chodím do poradny každou středu

luciina
15. zář 2011

@cernucha Já šla na plánovaný CS a i já jsem kliďas a teda třepala jsem se jak ratlík 😀 , ale říkala jsem si, že určo vědí co dělají a nebudu jim do toho kecat. Přišla jsem ráno v 7 a na sál jsem se dostala až ve 12h. Tak jsem byla echt vyklepaná, ale vtipný na sále bylo jak se mi lékaři v rouškách a čepicích představovali a já z nich viděla jen oči - musela jsem jim to říct. 😀 Pak mi drnčel rygolek na ruku o tyč s kapačkou jak jsem se klepala do toho ticha .... opravdu jsme se na sále smáli. A pak jsem brečela štěstím 😵

ilonne
15. zář 2011

@mimys @pospisilka Jo, tak přesně tohle mě vytočilo minulou středu. Přes čtyři hodiny v čekárně v poradně a pak dvě minuty v ordinaci. Jo, jinak samozřejmě po obědě mám 4,6 - jasně, že mě po ránu vynervil ten telefonát se sestrou.

pospisilka
15. zář 2011

@ilonne
To chápu ta sestra na diabetologii je na dvě věci nechápu co má za nápln práce,vubec nic tam nedělá.Ani blbou krev mi nenabrala běhala jsem po praze a hledala laboratoř na Karláku

iira
15. zář 2011

@ilonne no tak to te nenechaji ,ja nejak nepostrehla zes to tady psala promin 🙂

mimys
15. zář 2011

@pospisilka no jeste mi řekni, že chodíš v MB ke Koutníkovi 😀 a bude to pecka! 🙂
Já chodila ve středu, ale ted chodim v pondelí, rekla jsem si o to, protoze mam v Praze rodice, tak me tam manzel v nedeli odvezl a v pondelí jsem nemusela hrcat z MB, ale z Prahy 4., což nakonec jak jsem zjistila vyšlo kvuli rekonstrukci na Nuseláku časově uplně nastejno 😀
taky jsem řešila, jestli do Prahy sanitkou, že se bijim, že se to z MB nestihne autem..... nekdo mi tu ale rikal, ze sanitka te odveze jen na nejbližsí porodnici.... tak jsem vyklepaná a uz radsi jsem u našich.

pospisilka
15. zář 2011

@mimys
nene chodím k Novotné

pospisilka
15. zář 2011

@mimys to sice ano ale myslím,že kdyby tě ta sanita odvezla do Klaudianky tak tam by jim podle tve diagnozy řekli at te odvezou do Prahy

mimys
15. zář 2011

@pospisilka aha, no to je jedno, ale jsme ze stejnýho konce čr a jeste se stejným termínem, to stačí 🙂
Jinak taky nechápu, proč se musí kvuli krvi na Karlák, když maji laboratoř i u Apol.
je tam docela chaos ve vsem... predminule jsem tam byla 6,5 hodiny 😖

mimys
15. zář 2011

@pospisilka jestli by se to stihlo 😀 minule ditko vylo venku za hodinu od prvnich priznaků 😀

pospisilka
15. zář 2011

@mimys první mimčo takhle brzy jo? to je paráda

cernucha
15. zář 2011

@pospisilka Vetsinou se z klinik chodi na odbery krve na jinou kliniku, i na OGTT musis na Karlak do "kachlikarny", to je bezna praxe. Od meho gynekologa musim jezdit na genetiku do Krce.
Nemela bych z Apolinare obavy, pokud clovek prekousne ty plne poradny a podobne, pece o maminku a o detatko je skvela a hlavne o tom to je. K Apolinari se rodi ty nejmensi , nedonosene deti. Pak jsi mohla jeste treba do Motola nebo Podoli, ale ja si nemuzu pomoci, z Podoli ja znam same prusery. Komfort je tam jiste nepopiratelny, ale i tohle mi bylo pri porodu nejak ukradeny.

cernucha
15. zář 2011

@mimys Luxus 🙂 Ja mela Emmcu venku za 5 hodin.

pospisilka
15. zář 2011

@cernucha nevim jaká je praxe v Praze ale já jsem taky zdravotní sestra a tohle jsem teda jeste neviděla,Pěkně si tam ulehčujou práci.A to že se sestra koukne do počítače něco tam zapíše a zvedne par telefonu by zvladla i cvičená opice

mimys
15. zář 2011

@pospisilka no ja ted cekam uz treti.... ale obe byly takhle rychle... jedno hodinu, druhe 2,5 hodinky
tak čekám bleskovku, ale treba bude vsecko jinak... precijen uz nejsem mladice.

mimys
15. zář 2011

@cernucha na to spoleham taky, že to kolem je zpusobeno jenom tim, ze maji fofr, a ze pak když jde "tlustý do tenkých" jsou odborníci. Na luxus si myslim pri porodu ani nevzpomenu, hlavne, ze bude u me doktor, co vi, co delá.

pospisilka
15. zář 2011

@mimys to máš perfektní,jsem na to zvědavá jak to proběhne.Ty jsi pokaždé rodila u Apolináře?

mimys
15. zář 2011

@pospisilka kdepak, první bylo v Krči, druhý v Boleslavi... tak jsem zvedava na Apol. .. budu moci srovnávat.
V Krci bych rekla ze bylo lepsi pece u novorozencu, nez v MB, tak jsem odchazela vyslovene nastvana.
V MB bylo zase lepsi prostredi... Ale co se tyka porodu to bylo tak nastejno, protoze cloveku je v te chvili stejne vsecko jedno 😀.... mozna ze krc na tom byl precijen o neco lip, co se tyka pristupu... ale je to uz 14 let, tak se hodne asi zmenilo.

cernucha
15. zář 2011

@mimys Tak tak, tyhle s prominutim obsirky pred porodem jsou hrony, uz samotna registrace je parada,ale jsou tam odbornici a za temi jdem, ze jo? Na hrozne sestry se da narazit vsude, proste se asi nad to musi clovek povznest. Mne pak taky bylo uplne jedno, ze nejsem na ooobr pokoji s pohovkou a vanou, byl mi fuk malinkej box, stejne jsem byla jen na posteli a ta byla pohodlna a splnila svuj ucel 🙂

cernucha
15. zář 2011

@mimys Tri deti je taky muj sen, ale uz ted mi hrabe, kdyz i predstavim, ze bych sla rovnou na treti materskou. Dlouho jse studovala a do prace jsem nastupovala uz tehotna, takze jsem si praveho procesu veru neuzila. Ale taky uz nejsem mladice a tak si zase nemuzu dovolit nejaky vetsi vekovy rozdil mezi druhym a tretim....no je to dilema.

pospisilka
15. zář 2011

@mimys ty jdeš teda do poradny v pondelí a už ti řeknou kdy máš nastoupit?Tak pak dej vědět

mimys
15. zář 2011

@pospisilka no rikal, ze jestli neporodim, ze uz bychom se v pondeli dohodli na vyvolaní... tak dám vedet urcite, jak jsem dopadla. Nejlepsi by bylo, kdyb me to chytlo ted.... ja kdyz mam nekam jit na nejakej termín, tak jsem na nervy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru