Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
30. říj 2011

@doldol je to o lidech a jestli jsi měla všude smůlu tak je to blbý 😒, já mám nejlepší zkušenost ze šestinedělí, jinak poradna je děsná v té jejich naprosté neorganizaci a u porodu asi fakt záleží koho člověk vyfasuje, no doufám, že budu mít štěstí 😀
Celkově mě na Apolináři a vlastně v poslední době celkově ve zdravotnictví vadí, že se často k lidem chovají, jako kdyby dělali tu péči zdarma a my pacienti pořád otrvujem a něco chceme a ještě si dovolujeme se ptát a chtít se podílet na rozhodnutí týkající se vlastního zdraví.

karusta
30. říj 2011

@morgan právě, že moc ne, páč jsem měla kluky na Jipce a na intermedialu, ale je pravda, že jsem za nima co tři hodiny běhala. Na pokoji jsem je měla jen jeden den a pak nás pustili dom..

jarunkaxyz1
30. říj 2011

@morgan - tak to mám pocit taky, prootože pokud chceš péči, která má být vlastně normální, musíš sakra zapůsobit 🙂 😉

leryl
30. říj 2011

@karusta ahoj, nevím, jestli si mě pamatuješ z Vaší diskuze.Jak to doma zvládáte?Máte můj obdiv, nedokážu si představit mít 2 miminka k 2 letému dítěti, u Barči je strašný rozdíl mezi 2 a 3 rokem, ted už je rozumná a o všechno si dokáže říct...
Jinak přeji hodně zdravíčka

doldol
30. říj 2011

@eyael
@morgan No právě... jak sem řekla, už mě docela odradila ta poradna, hrozně dlouhé čekačky, vyšetření raz dva, nikdo se se mnou nějak moc nebavil, na co se nezeptáš se nedozvíš...Já měla štěstí na jednoho doktora, už nevím jak se jmenoval, ale ohřála jsem se u něho s bídou 5 min.hrozně kuňkal, nešlo mu rozumět...ale zase nemůžu říct,že by to byl nějaký protiva,aspoň tak. Ke konci těhu,když jsem chodila na monitor,tak jsem ho vždy měla špatný, dali mi ho třeba i zopakovat, no to se ovšem nelíbilo paní sestřičce, která ho točila, ta se vždycky tak rozčilovala že se jí někdo vrátil, jakoby to hradila ze svýho!!!Hádala se, že je to dobrý, že není třeba opakovat, no asi je vzdělanější než doktorka nebo doktor, měla by změnit povolání...No tak jak říkám, ten monitor nikdy nebyl OK, vždycky sem měla strach co tam zas bude...No pak mi to došlo,co asi není ok...Já už sem totiž přenášela, nikdo se nějak nevzrušoval.O nějakém vyvolávání nebyla řeč.Pak když sem DÍKY BOHU začla ( nevím přesně kolik dní po termínu ) rodit, jela sem k Apolináři.Přišla jsem tam s tím, že mám co 5 min.kontrakce od 11 dop.( bylo něco po 15:00).Paní doktorka co byla zrovna na příjmu VÁHALA,jestli si mě tam teda nechají, no mě bylo do breku.S takovýma bolestma jezdit domů,nechtělo se mi věřit,že už to není porod!!!Pak jí porodní asistentka skoro ukecala,at mě dají na předpokoj,že uvidíme.Díky bohu,že dala na její radu. No tak mě tedy šoupli na ten předpokoj.Byla sem tam sama, zavřeli mě tak se slovy:Tak uvidíme rano, co bude...!!! Představa,že TYHLE bolesti budou trvat,ještě tolik hodin mě zabíjela! Fakt jsem byla zoufalá v tu chvíli..na ten předpokoj se mnou nikdo nesměl, to mě docela mrzelo..Chtěla jsem mámu nebo manžela,aby byl se mnou, né přimo v tom boxu kde se už rodí, to sem si chtěla odřvat nějak sama,nebylo by mi příjemné aby mě někdo v tu chvíli viděl. Myslím, že je škoda, že na ten předpokoj nikdo nesmí, někdo tam leží i hodiny (třeba jako já) a tam se myslím ta psychická pomoc hodí nejvíc. Byla jsem tam uplně sama a bylo mi dost ouzko... a ještě s představou, že to třeba bude až do rána!!! Když tedy po pár hodinách se bolesti zhoršily, sestřička mi slíbila,že mi dá něco na bolest... čekám,čekám...sestra furt nikde...tak sem se asi po 40 min.šla podívat,kde je..samozřejmě seděla na tý sesterně nebo co to je a koukala,jako co chci?Říkám,no že na mě asi zapomněla s tou tabletkou...No tvářila se,jakože fakt otravuju!!!Tabletka nezabrala,ale nevadí... hodiny ubíhaly, já tam fakt umírala skoro a NIKDO ale NIKDO se na mě nepřišel ani podívat... nedejbože,že by mi nabídly nějaké skákací balóny jak tu čtu, nějakou vanu..kdepaak,to nevím ani co je...no tak dál...cca 7 hod. po příjmu a odpočinku na tom jejich předpokoji už na mě přišly takové bolesti,že sem se musela jít prostě připomenout.... řekla sem sestřičce, že mám hrozný tlak na konečník, jestli už to není třeba porod, tak se na mě podívala a samozřejmě... tak sme letěly na box... žádné holení, krystýr.. na tyhle věci už nebyl čas... zanedlouho sem porodila, ..říkám si, co by se stalo, kdybych se tam nešla sama připomenout, asi bych na tom pokoji porodila sama,nebo já nevím...no a tedy na boxu.. řekla sem si o Epiduralku ( ted si říkám proč, když mi stejně nezabrala,protože sem do 15 min.porodila ) ale o co se s váma podělím, je paní anestezioložka.. nevím,proč takové lidi zaměstnávají... hrozně nepříjemná, pohled taky, jakoby ty injekce hradila ze svýho..byla na mě hrubá, rozčilovala se proč nespolupracuji, já byla tak unavená, prostě sem hned napoprvé neudělala polohu, kterou mi přikázala, no to sem neměla dělat... pak mě tam sama ručně stočila do klubíčka a její kolega (jediný příjemný chlap a moc milý doktor ) mi píchl tu zázračnou injekci..ale jak říkám, nezabrala..možná to chtělo víc času, já do 15 min.porodila...malý nebrečel, když sem se zeptala proč, tak mi porodní asistentka ( doktor ani doktorka u porodu nebyl) řekla, že sem měla hrozně zkaženou plodovku,že byla jak kaše,že je mu zle, že ho dají do inkubátoru..hned mi bylo jasné proč, asi že sem přenášela,ale to nikoho nezajímalo,vzpomněla sem si na ty monitory,které nebyly nikdy v pořádku... malého sem viděla až za 10 hod.asi...ale furt byl dost mimo,bobek...To sem se ale rozepsala,nevím jestli mám pokračovat,ale v rychlosti,oddělení šestinedělí taky docela děs, vadilo mi jedno WC na patře,kde byla hrozná kosa, tak dobré hned po porodu prochladnout tam dole, já sotva chodila, takže sem musela vždycky někoho poprosit,aby se mnou šel. Sestřička z těch všech snad jedna příjemná, zbytek bab věčně nabroušené, asi že musí do zaměstnání,nebo já nevím...Doktoři co tam chodili na vizitu byli fajn, až na pana doktora co mě propouštěl. Chtěla sem čtvrtý den domů, to se mu strašně nelíbilo, nevím jak dlouho mě tam chtěl držet,když sem já i mimiš byli v pořádku, já po porodu ještě dlouho potom trpěla nespavostí, tam sem nezamhouřila ani oko, byla jsem hrozně vyčerpaná, chtěla jsem domů, už se to nedalo... říkala jsem mu to,ale moc mi to nevěřil, řekl mi že je tedy zvědav,jak nakrmím čtyřkilové dítě, že je to z mé strany nezopovědné jít domů, a že z toho budu profitovat..dodnes nevím, jak to myslel... potom na chodbě, kde byli i ostatní maminky co ten den šly domů, když nám dával nějaké formality, mě normálně před všema maminkama ztrapnil.. koukaly na mě jak já nevím koho,podle toho co řek si snad myslely, že sem porodila ten den a už letím domů...měla jsem hrozný poporodní blues, bylo mi do breku... no už bych do Apolináře fakt nepáchla:(

morgan
30. říj 2011

@doldol no tak to není moc pozitivní zkušenost, ach jo, jo, zrovna tohle si čtu před porodem 😀, nejhorší mi na tom přijde ten čekací pokoj, tam bych nechtěla 😒, já jsem přijela do porodnice, když jsem měla kontrakce cca 6-7 minut a po vyšetření mi řekli, že to teprve pomalu začíná a poslali mě domů s tím, že mám přijít až budou kontrakce naprosto pravidelné a že to bude pravděpodobně až další den....tak jsem doma čekala dalších asi 5 hodin a kontrakce stále nebyly pravidelné ale přišlo mi, že už to prostě není možný, takhle sedět doma s takovými bolestmi, tak jsme jeli znovu a tam mi řekli, že už budu rodit, honem zkrácená příprava, rovnou mě dali na box a za hodinu jsem porodila. Kdybych doma čekala na ty jejich pravidelný kontrakce tak tam taky porodím, ale lidi nebyli nějak nepříjemný. Akorát taky nikde nikdo, kafraly v tom jejich kumbálu a manžela jsem musela posílat aby pro PA došel, že už mám pocit na tlačení, a ona - jejda, už vidím vlásky! No kdybych tam byla sama, tak bych snad musela volat nebo co 😒, a ona mi ještě řekla, že už tam zažily i porody na záchodě a tak 😖

morgan
30. říj 2011

Jdu tam znovu proto, že doufám, že tam mají nej vybavení a spousta holek si to chválí. Nechápu, že mají tak rozdílné přístupy. Třeba ohledně dítěte na břicho hned po porodu, někomu ano a někomu až po ošetření a další věci...Ale už jsem taky měla nedávno "záchvat", že se zkusím vecpat do jiné porodnice...no uvidíme jaké to bude tentokrát 😉

eimmy
30. říj 2011

@morgan docela mě překvapuje když tady píšeš jen samá negativa že tam jdeš znovu.....

estrellita
30. říj 2011

@doldol mela jsi teda fakt spatnou zkusenost,ale je to o lidech. ja lezela na predpokoji a protoze jsem tam byla sama, tak tam za mnou normalne pousteli muze. a rikali nam to i na prohlidce pri kurzu u Apoli,ze pokud tam jsi sama, neni to problem, pokud je tam vic zen, tak tam chlapy nechteji poustet, ale kdyz se treba maminky domluvi, ze jim to neva, tak pousteji. Takze je to fakt o lidech.
No a jinak s tim epiduralem moc nechapu,proc ti ho dali, kdyz jsi mela tlaky na konecnik? 😕 i na tom kurzu rikali, ze ho davaji pro otevreni na 4 cm, protoze kdyz se da pozdeji, muze zpusobit to, ze nebudes dobre citit, kdy tlacit, kdyz driv, tak by to mohlo zastavit otvirani. No mela jsi fakt pech ☹
snad bude druhy porod lepsi a budes z toho mit uplne jine zazitky 🙂

@morgan ja bych nejradeji Vrchlabi, jenze se bojim toho, ze je to daleko a po ceste se muze neco prihodit 😔

brendda
30. říj 2011

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,nakukuju jen tak z nostalgie....
Na oba porody svých děti u Apo vzpomínám jako na nejkrásnější zážitky v zivote.
Chápu a souhlasím s tím,ze VŠE je bohužel o lidech!Někdo kapne na profiky a ma štěstí.Někdo ma smůlu na idioty,proč se ale neozvete,tomu fakt nerozumím???Vse je o komunikaci.Mate právo se ptat,informovat,nesouhlasit,ozvat se,stěžovat si.Tak proč to neděláte?V zajmu svém i svých děti.....

brendda
30. říj 2011

@karusta čauves!!!!!Jak se daří klukankum a vůbec,jak to zvladas-všechny tři??? 🙂

eimmy
30. říj 2011

@brendda plně spuhlasím.....

já budu rodit až za pár dní ale už jsem u Apoli ležela pár dní a mám rozdílné pocity... vše ok.... sestry perfektní neustále se ptaly zda je vše ok zda něco nepotřebuju apod.... tak nevim...

doldol
30. říj 2011

@estrellita kéééžby..:( no já na tom předpokoji byla fakt celou dobu sama, když sem se zeptala nějaké sestřičky co šla kolem, jestli bych si tam nemohla vzít maminku,tak řekla že ne, že mi tam za chvíli dají paní, že to by nešlo...a já čkala a čekala a nikdo tam nepřišel!!tak nevím, asi si ze mě stříleli... 😢

doldol
30. říj 2011

@morgan promin, nekoukala sem ti na profil 😝 snad budeš mít štestíčko a vše proběhne jak bys chtěla... i já doufám v lepší další porod.... ale třeba sem si to tak trochu zasloužila hhh,protože já měla uplně pohodvý těhu, žádné nevolnosti nic,,,aaaaž do konce... no ale ten porod pak stál zato 😀 😀

morgan
30. říj 2011

@eimmy vzdyt to tam vysvetluju,verim,ze kdyby neco tak je to spickova porodnice co se tyce vybaveni a ze uz jsem taky mela pochybnosti o spravnosti sveho rozhodnuti.

brendda
30. říj 2011

Já fakt chápu,ze se to muže stát-narazit na nepříjemný personál atd,ale proc si to ty holky nechají líbit?!Koukala jsem Doldol do pasu.Je fakt,ze když mi bylo 21,taky jsem byla ještě takový ucho a ledacos jsem si nechala líbit,ale to na věci nic nemění....

morgan
30. říj 2011

@doldol ale ne,jako vydesit se nenecham, a jak jsi psala,ze ti nikoho nepustili na predpokoj a nekomu to zas dovolili.tak to md prave prekvapuje,ten rozdilnej postoj pa a doktoru,tyhle veci by meli byt stejny..

brendda
30. říj 2011

Holky,já vam tak závidím,já bych šla rodit hned...a zase tam!A doufala bych,ze zase vyfasnu Garsiu 😀 😀

morgan
30. říj 2011

@brendda mas pravu,clovek by se mel ozvat,ale zrovna tohle je takova blba situace,clovek poprve rodi,ma nervy,vubec nevi co je vlasnte normalni a co uz ne,boji se znepratelit ty lidi okolo,od kterych potrebuje pomoct,proste neni to jako hadat se s prodavackou v krame..ja uz se ted na to taky pripravuju,ze si nedam nic libit,ald kdovi jaka bude realita 🙂

brendda
30. říj 2011

@morgan já vím...je to těžký,člověk je takovej vystrasenej,ale stejně.Rvete se za svoje prava,ptejte se na všechno a stujte si za svým!Oni to proste zkousej!Ale z doslechu vím,ze i oni tam jsou jen lidi,drou tam od rana do večera za par korun,buzerujou je ti nahoře atd.Je to začarovaný kruh....S úsměvem a laskavosti jde všechno.Já se snažila byt na kazdyho milá a šlo to.Je pravda,ze na přijmu jsem teď podruhé taky narazila na můru,ale hodně rychle jsem jim dala najevo,ze se mnou budou proste jednat slusne.

brendda
30. říj 2011

@morgan jinak Ti držím palce,všechno dobře dopadne,třeba ani nebude nutný něco řešit!

eyael
30. říj 2011

jejda, vy jste toho napovídaly 😉 🙂 jdu vás dočíst...

morgan
30. říj 2011

@brendda dekuju,doufam ze pokud to bude nutny,tak se dokazu obhajit,prece jenom uz to mam jednou za sebou 🙂,no pisnu sem pak svou dalsi zkusenost!

brendda
30. říj 2011

@morgan no pravé,podruhy už seš zkušenější a hlavně poznáš,kdy uz FAKT rodis 😀

eyael
30. říj 2011

@brendda - prosím tě já nejsem moc asertivní, jak se dá najevo nějaké můře, že s tebou má jednat slušně? Taky jsem spíš vystrašená a zaražená, když jednám s doktorama, většinou mávnu rukou a nic neříkám, aby mi nedělali nějaké naschvály 😖

brendda
30. říj 2011

@eyael tónem hlasu 😲 Ve 2hod rano jsem zazvonila na přijmu a on se mi ohlásila:co chcete???Já:no,co asi?!?!Rodiiiiiiiiim! A ona zase do toho zvonku:jo?A jak to víte?!? Já:tak prosím Vás ,jsem druhorodicka,konra cely den,ted po 3min....Proste byla protivna,nic mi nerikala,tvarila se jak pinda,vzbudila jsem je.Porad jsem se na všechno ptala,slusne,ale důrazně a když to neslo,ptala se moje kamarádka,co tam byla se mnou.Obecně vzato,krafaly jsme tam s Kristi dost 😲

eyael
30. říj 2011

@brendda - 😀 jejda, tak to já bych asi v tu chvíli byla jedovatá jak ona a nikam bysme se nedostaly 😀
nejvtipnější mi přijde ta její otázka jak víte že rodíte 😅 asi mi dítě čouhá dole nebo co čekala? 😅 😉

brendda
30. říj 2011

@eyael já nevím,co čekala za odpoved 😀 😀

eyael
30. říj 2011

@brendda 😀 teď už je to asi spíš legrační, ale když jsi tam tak stála, asi nic moc co? 😉

ajinka22
30. říj 2011

Ahoj holky,ja když jsem rodila poprvé, tak manžel řekl: "Asi rodíme" a ozvalo se "asi, nebo určitě", kouknul na mne a razne řekl "Určitě!" a to si nik víc nedovolil.
Ale chtěla jsem napsat něco jiného, dnešní večer jsem strávila u Apo. Jak jsem minule psala svoji hroznou zkušenost, tak dnes pravý opak, slušná sestra, ještě příjemnější doktor, který se fakt nezastavil a dokázal i zavtipkovat (jeho služba má celkem o tomto víkendu 56 hodin), jak kdybych byla na úplně jiné klinice než minule. Všechno je v lidech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru