Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

atevi23
19. zář 2013

já rodila letos v březnu, ale třeba opravdu záleží i na oddělení. Jinak se mi tam ani nelíbí ty společný sociálky na chodbě. Že třeba nejsou společný aspoň pro 2 pokoje.

spaghi
19. zář 2013

Tak přidávám čerstvou zkušenost z druheho porodu císařem u Apolináře, vše proběhlo hladce, na sále profesionální tým i hodne mediků, ale to mi nevadí, naopak mam dobry pocit, ze jim to zkušený operující ukazuje pečlivě, malou sice při vytahovani rizli trochu do hlavicky, ale bylo to jen povrchove, na JIPu opět super přístup všech sestřiček, stejně jako před dvěma lety jsem ležela na P15 a mela jsem z toho daleko lepší pocit než minule, sestry všechny ochotné, usmevave, dokonce jsem tam teď byla i po propuštění, protože mi nesly ustřihnout uzlíky na jizvě a sestřička mi pomohla, jizvu zkontrolovala, vyčistila, no mam dobry pocit 🙂 sprchy a toalety jsou slabší, to jo, ale těch par dnu se to da přežít, 1500 za nadstandard se mi davat nechtělo, to radši využiju jinak

cajomilka
19. zář 2013

@atevi23 V Podolí na P1 (běžné šestinedělí) jsou taky společné na chodbě, a dost zanedbané. Bohužel se tam prý investuje hlavně do oddělení pro riziková těhotenství a hlavně pro nedonošené děti, což je naprosto v pořádku, ale na "obyčejné" šestinedělí už nezbývá... 😒 Příslušenství pro 2 pokoje mají pokud vím v Motole.

milly.333
29. říj 2013

ráda se podělím i o můj zážitek s porodem u Apolináře, rodila jsem na začátku září akutním císařským řezem dvojčata, jedno bylo totiž KP. V noci veškerý personál velice ochotný jen pan anesteziolog trochu naštvaný asi z nočního probuzení, píchal mi na několikrát epidurál, ale bez úspěchu, nakonec mě museli uspat úplně, protože jsem cítila řezání. Po probuzení na Jip a dalším pobytu tam, veškerý personál ochotný, příjemný....po přestěhování na P15 nadstandard také vše ukázkové, však takový názor neměly všechny asi jako všude....docházela jsem za malými na observační box, kde byli všichni také velice příjemní, poté i na dětském oddělení včetně pana doktora, který byl ze všech snad úplně nejpohodovější.....takže z mého hlediska mohu jen doporučit....nehledě na hojení rány po císaři - po 5 dnech od operace jsem nevěděla že vůbec nějaká byla.....porod jako z pohádky....přeji všem!

estrellita
7. lis 2013

@milly.333 jen si neodpustim, ze privlastek pohadkovy porod bych k akutnimu cisari teda nenapsala 🤐

Pridam svoji zkusenost. I druhy porod jsem mela u Apolinare. Dlouho jsem se otvirala, ale mela jsem uzasnou PA, ktera mi slibila, ze udela maximum pro to, abych nebyla nastrizena,nebo mela poraneni. No a ja se svoji utlejsi postavou (pred tehotenstvim 51 kg), jsem porodila 4 kg dite, 53 cm dlouhe opravdu bez poraneni a nastrihu. Behala jsem jako lanka hned po porodu, mohla sedet a v pohode fungovat.
Pak jsem byla na nadstandardu na P15, kde jsem i poznala sestry z doby, kdy jsem tam lezela pred 3 roky. Videla jsem dost velky posun v tom, ze kdyz jsem pred 3 roky mela maleho v posteli, dostala jsem vynadano, a ted? maminka vedle me mela ditko mirne podchlazene a sestra ji doporucila, at si ho vezme do postele, ze tak ho zahreje jeste lip, nez oblecenim 😵
na moje ditko v posteli nikdo uz vubec nic nerekl.

A co me potesilo nejvic? premyslela jsem o ambulantnim porodu, coz je u Apolire dost velky problem, kdyz jse se ptala mlade doktorky, zda bychom nemohli aspon o den driv domu (ja zadne problemy, ani na mne vizita nikdy nekoukala, protoze nebylo na co 😀 maly spadl vahove jen prvni den, pak uz si zacal tahat a dokonce jsme z porodnice odchazeli s porodni vahou, ze za posledni den pribral.) no a mlada dr, tak cca 30 let rekla, ze v zadnem pripade, ze se to nesmi atd., a druhy den prisel velmi stary doktor - detsky, a sam mi nabidl, jestli nechcem domu, ze ja jsem podle karty uplne v poradku, maly taky, tak jestli nechci jit o den driv podepsat revers (a to jsem dva dny byla na pokoji sama, rozhodne nemelil narvano, spis naopak), a tak jsem vsema deseti byla pro a revers podepsala 🙂

cajomilka
8. lis 2013

@estrellita Chystám se k Apolináři v zimě, jak je to tam s přítomností tatínka u porodu, pořád platí, že může být až u 2. doby porodní? A po porodu už můžeš mít miminko pořád u sebe? Dík 😉 (poprvé jsem měla akutního císaře, takže pokud se mi teď zadaří rodit normálně, bude to pro mě úplně nové)

estrellita
8. lis 2013

@cajomilka co se tyce tatinku, je na to lepsi P2, protoze maji trosicku jiny prijem. Jakoze kdyz jdes na pripravu - klistyr atd., tak s tebou nemuze byt. Ale jinak ano, pokud tam teda neni sileny naval. My jsme tam byli 6 hodin (nedali nas na cekatelsky pokoj, protoze bylo volno na vysetrovne (maji dve oddelene), takze jsme byli porad spolu 🙂 pak prisel uzasnej dr, ktery navrhl, ze je jeste pred protrzenim vody, ale ze se to muze stat brzy, ale taky nemusi a ze jestli nechcem jeste domu (meli jsme to 15 min), ze to je preci jen lepsi prostredi a ze do toho nechce zasahovat a popohanet to, tak jsme se domluvili a jeli. byla jsem za to moc rada. No a pokud jsi na cekatelskem pokoji, tak ti tam muze taky nechaji, pokud neni noc, a pokud to nevadi dalsi rodicce, ktera tam s tebou bude. Maleho jsem mela od sebe chvilicku na osetreni, pak nam ho nechali asi hodinu a pul, chteli jsme ho mit co nejdele to jde u sebe, a pak si ho vzali sestricky na pul hodinu k sobe, ja jsem se zatim za tu dobu zabalila, dosla na pokoj, vybalila a uz mi ho donesli

allinka_k
11. lis 2013

Ahoj, taky přidám čerstvou zkušenost z Apolináře.
Rodila jsem v noci, takže režim byl asi maličko jiný než ve dne. Přijela jsem s prasklou vodou a měla jsem jít na předpokoj. Měli ale plno (na P1), takže mi vyrobili jednolůžák z nějaké místnosti, kde se normálně skladují kyslíkové lahve nebo co 🙂 To bylo fajn, protože mi brzo začaly bolesti a byla jsem ráda, že mě u toho nikdo nevidí. Bohužel tam tedy nepustili manžela. Tvrdili mi, že tam budu klidně do rána a když jsem bolestí už nemohla vydržet, moc mi to nevěřili. Nicméně po vyšetření mě hned poslali na přípravu a volat manžela. Z přípravy jsem vylezla asi trochu dřív než by mě sami volali a šla jsem do boxu. Tam jsem s už fakt obrovskýma bolestma chtěla epidural, anestezioložka přišla, ale PA už jí to píchnout nenechala, že to nemá cenu, porod už pokročil. Tak jsem jim v bolestech trochu vynadala 🙂, pak přišel manžel a rodila jsem. Vadilo mi, že PA občas odešla a nechala nás tam samotné - ono to tlačení šlo líp, když tomu asistovala. Jinak manžel mohl všude (narozdíl od toho, co nám říkali na předporodním kurzu - že může být jen u hlavy), dokonce mi hlásil, že už vidí vlasy :D Když malá "vylezla", tak mi jí hned na chvilku dali (taky narozdíl od předpor. kurzu, kde nám tvrdili, že to nedělají a přes to nejede vlak), pak jí odešli zvážit a tak, manžel šel s nimi a mě dali dohromady 🙂 No a pak nás nechali s malou a manželem cca dvě hodiny úplně o samotě, to jsme ocenili. Po přechodu na oddělení šestinedělí mi pak malou dali až ráno, ale to je u nočních porodů normálka. Takže za mě Apolinář v pohodě 🙂

allinka_k
11. lis 2013

Jinak, co se týče vybavení a tak: skoro nic z toho, co se říká, že má být sbaleno do porodnice, jsem nepotřebovala - oblečení na miminko jsem dostala erární a docela hezké, k dispozici byly vložky na celou dobu a ještě mi je nabalili domů, byla tam i mastička na opruzeniny pro mimčo, olejíček pro holčičky na genitál, vlhčené ubrousky, ... Plenky jen asi na jeden den, takže to chce balík vzít s sebou. Měla jsem s sebou i krabici vložek do podprsenky, škoda, že jsem se nikde nedozvěděla, že se mléko vytvoří až 3. den, takže vlastně nejsou potřeba, protože 4. den už se jde domů. Hlavně to chce s sebou ty jednorázové kalhotky a lepší je mít svojí košili, protože ty erární jsou obří, s výstřihem na kojení, ale obvykle bez knoflíčků 🙂
Co mě hodně zklamalo, bylo jídlo - mám bezlepkovou dietu, všude jsem to hlásila už předem, a přesto jsem po porodu dostala piškoty, které nesmím, a pak jsem další den ještě neměla snídani ani oběd, protože to nestihli zařídit. No a bezlepková (bez mouky) dieta pak vypadala tak, že mi nedávali např. jablko nebo sýr, kde žádný lepek není 🙂

cajomilka
12. lis 2013

@allinka_k Díky za info, mám jen ještě dotaz - na webových stránkách porodnice jsem si přečetla, že kromě dalších dokladů mám mít s sebou oddací list kvůli matrice, to mě překvapilo, protože v Podolí, kde jsem rodila poprvé, se papír pro matriku vyplňoval předem, když jsem chodila do poradny. Jak je to u Apolináře? Díky

allinka_k
12. lis 2013

@cajomilka Papír pro matriku se může myslím vyplnit předem a odevzdat matrikářce ještě před porodem spolu s oddacím listem nebo jeho ověřenou kopií. My jsme ale neměli jméno pro chlapečka (máme holčičku a věděli jsme to předem), takže jsme papír pro matriku vyplnili až cestou k porodu 🙂 Ráno po porodu pak paní matrikářka přišla a ten papír spolu s oddacím listem (kopii jsem neměla) si vzala. Oddací list nám vrátili spolu s rodným listem dcerky..

spaghi
13. lis 2013

@cajomilka já jsem papíry pro matriku odnesla matrikarce, když jsem šla z poradny 🙂 jen si okopírovala oddací list a bylo to vyřízeno, RL nám pak přišel poštou

klaravera
14. lis 2013

@sheherazada
@sheherazada Ahojky,rodila jsem u Apolináře loni v listopadu.Přijela jsem okolo páté ráno,vše se mnou sepsaly a pak jsem byla na pokoji,kde jsou 4 lůžka,já naštěstí měla celé dopoledne pro sebe,mohla jsem se pohybovat na toaletu a do sprchy.Na porodní sál/box/ až když jsem měla kontrakce po 5 min a v tu chvíli mohl ke mne přítel.Bylo to hrozný být sama ale v ty nejhorší chvilky byl se mnou.Byl celou dobu na chodbě,jinak posílají tatínky domů s tím, že maminka zavolá.Rodila jsem na lůžku asi 6 hod vleže,vsedě.Všimla jsem si v místnosti vzadu,že mají masážní vanu a míče atd.ale nebylo mi nic z toho nabídnuto.Jinak rodina ani tatínek když přijdou na návštěvu na pokoj nesmí,což na jednu stranu chápu,kvůli infekci ale za každou návštěvu se musí i s miminkem na chodbu.Jinak přístup sestřiček byl úžasný.
Ale pokud bych měla možnost chtěla bych nadstandard,tam totiž rodina může 😒 .Držím palce a ať to dobře dopadne
🙂

sheherazada
autor
14. lis 2013

@klaravera chichi, já už mám dáááávno odrozeno.-)

cajomilka
14. lis 2013

@allinka @spaghi Díky za info, vypadá to stejně jako v Podolí.

sheherazada
autor
15. lis 2013

jinak já nakonec rodila na bulovce a můžu doporučit, ale vždy to stejnak záleží na personálu, kdo tam zrovna je, je to všechno jen o lidech🙂

11_zari
20. lis 2013

@klaravera Lchapu to tak, ze otec nemuze byt u zeny uplne od zacatku, co prijede do nemocnice, pouze az ve finalni fazi porodu?

klaravera
21. lis 2013

@11_zari Tatínka tam pustí až když se kontrakce zrychlují a maminka se otvírá.Vlastně teprve pak se jde na porodní sál/box/ a tam teprve tatínka pustí,porod trval ještě 4 hodiny a to tam se mnou přítel byl až do konce.Jinak celá prvníi doba porodní na pokoji s jinýma rodičkama.A po porodu tam se mnou ještě mohl být i s malou,něž mně odvezly na pokoj.

estrellita
21. lis 2013

@11_zari muj muz byl se mnou pri druhem porodu od zacatku do konce (i kdyz jsme jeste nesli na porodni box), zalezi, jak je plno, nebo neni a na P2 jsou ty moznosti byt spolecne trochu lepsi, nez na P1

hejhulka28
24. lis 2013

Ahoj holky 🙂
mám prosbičku ohledně Apolináře. Poprvé budu rodit v Praze, tak se ke mě dostává spousta informací o tom jak to je nebo není při porodu a na oddělení šestinedělí, mám trošku hlavu ve svěráku z toho 😅 Termín mám už za šest týdnů tak se to blíží, chtěla bych poprosit některou z Vás, jestli by jste mi mohla odpovědět na pár otázek 😉
Při příjmu k porodu partner čeká venku, než se uvolní box, že?Mám si sebou vzít nějakou malou tašku, kam si dám osobní věci-ponožky, mobil, pití, ručník, mýdlo apod?V Ústí, kde jsem rodila se to dávalo do košíčku a celou dobu jsem to měla sebou.
Pokud je miminko v pořádku dávají ho hned na břicho nebo ho odnášejí?Až se zváží a změří je s námi na porodním boxu nebo ho dávají do inkubátoru někam?a po převozu na šestinedělí mi mimčo nechají nebo si ho chtějí odnášet?to se samozřejmě budu bránit 😀 A poslední věc, chodila jste některá do bufetu v přízemí?Pokud budu na pokoji ještě s někým, tak se asi domluvíme na vzájemném hlídání, ale pokud bych byla sama, můžu ho dát k sestrám nebo nechat samotné v pokoji?
Budu ráda za každou zkušenost, jdo do neznáma, tak se děsím.
díky moc, mějte se krásně 🙂

luznicarka
24. lis 2013

@hejhulka28 S porodním boxem už nevím jak se to změnilo to bych kecala, ale jinak když je miminko ok tak dávají na břicho nechávají chvíli a pak odnesou na vážení měření a opláchnutí to s ním jde tatínek a může fotit pak přinesou přiloží a hodinku jste všichni na prodním boxu pak odnesou na oddělení kde budeš ležet. Pokud nejsou komplikace za hodinku cca jedeš na pokoj sestra se tě zeptá jestli chceš mimčo hned k sobě a pak už u tebe zůstává kdykoliv když jdeš mimo šestinedělí tak můžeš miminko dát k sestrám rády pohlídají, ale ven z budovi nesmíš 🙂

hejhulka28
24. lis 2013

Ahoj, díky za reakci, já vím, že po porodu se odnáší na umytí a pak se snad nese zpátky, ale četla jsem, že po přechodu na šestinedělí si sestry berou mimčo k sobě a dávají ho až za x hodin, to se budu hádat, je to můj pátý porod už 😀

allinka_k
26. lis 2013

@hejhulka28 U nás to bylo tak, že muž čekal na chodbě než mě přijmou (papírování, prohlídka, UZ..), pak jsem šla na chvíli za ním a pak na předpokoj, kam se mnou nemohl. Věci jsem měla u sebe, PA mi s taškou pomáhala. Na tu dobu, kdy jsem byla na předpokoji, jel domů, volala jsem ho zpátky až když jsem měla už jít na přípravu. Pak po přípravě mě šoupli do boxu a zavolala manžela, byl už pak u mě celou dobu. Věci jsem měla zase u sebe v boxu. Akorát jsem teda rodila v noci, ve dne je to možná malinko jiné - tatínkové můžou čekat na chodbě (v noci musí pryč) i když je žena na předpokoji a nebo můžou někdy i k ní (záleží asi jestli je tam sama nebo ne). Mimčo, pokud je v pořádku samozřejmě, po změření a tak nechávají v boxu s rodiči. Pak ho ale odvezou a vrátí ti ho až za nějakou dobu na pokoj na šestinedělí. Zase je to asi jiné ve dne a v noci, mě dali dcerku až druhý den dopoledne. Dětské sestry na šestinedělí pohlídají miminko kdykoliv, já jí tam občas dala i když jsem šla jen do sprchy a zrovna nebyly spolubydlící na pokoji.
Já jsem původně taky z Ústí 🙂

hejhulka28
26. lis 2013

Ahoj, díky moc za reakci. Mě děsí to že mají miminko odvézt a vrátit za x hodin, ptala jsi se proč to je?Jak dlouho jsi byla byla bez dcerky? ☹

katja77
26. lis 2013

@hejhulka28 Ta separace dítěte je hrozná☹ Přesně proto jsem nešla k Apolináři ale do Hořovic a stalo se mi to tam bohužel taky 😖

hejhulka28
26. lis 2013

Já to nechápu a proč to mimčo odvážejí?Jak dlouho jsi byla bez miminka? ☹

luznicarka
27. lis 2013

@hejhulka28 Vždycky je to o dohodě já sem musela po porodu na dočistění a pro velkou strátu krve taky na den na JIP tudíž sem celý den nebyla s malou kvůli tomu ale když sme přišli na šestinedělí hned se ptali jestli chceme děti k sobě a když tam přišla paní po porodu taky se jí hned ptali jestli chce mimčo k sobě a normálně jí ho dovezli hned bez problémů. Vždy je to jen a jen o dohodě a když řekneš chci prcka hned tak ho hned přinesou 🙂. Jinak nechávají u sebe asy si maminka po porodu mohla trochu odpočinout nedělají to proto aby tebe nebo dítě stresovali. Když se narodil syn měl problém s udržením teploty tak musel být chvíli v inkubátoru.

allinka_k
27. lis 2013

@hejhulka28 na pokoj mě dali okolo 5 ráno a malou mi dovezli myslím okolo 11. V noci to tak dělají, že dítě přivezou až ráno, asi aby si maminka odpočinula...já jsem ale stejně nezamhouřila oko, celou dobu jsem koukala do stropu a pak posílala smsky o narození malé, brouzdala po netu a tak 🙂 Pak byla snídaně, gynekologická vizita, malá měla dětskou vizitu, přišla matrikářka a než se to všechno odbylo, tak bylo těch 11...

hejhulka28
27. lis 2013

to mají blbý, protože pokud k tomu není lékařské opodstatnění, nevidím důvod nevidět dítě 6 hodin 😉

allinka_k
28. lis 2013

ono u pátého porodu už je to asi sranda, takže tě chápu 🙂 já byla tak vyfluslá a 24 hodin nevyspaná, že jsem si ráda odpočinula...i když jsem se nemohla dočkat, to je jasný..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru