Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cajomilka
15. pro 2013

Ahoj, pomalu si chystám tašku do porodnice, tak se chci ještě ujistit - opravdu s sebou u Apolináře nepotřebuju poporodní vložky?? V Podolí jsem musela mít úplně všechno :-/ Díky

spaghi
15. pro 2013

@cajomilka poporodních vložek je tam opravdu dostatek 🙂 mela jsem jedno vlastní baleni a vezla ho domu nerozdelane 😉

allinka_k
16. pro 2013

@cajomilka Jj, já měla s sebou dva balíky a taky jsem je nerozdělala...a ještě jsem si zbytek jejich vložek vezla domu 🙂 Určitě to vystačí minimálně na ty čtyři dny, pokud bys tam musela být z nějakého důvodu déle, tak nevím, jestli by přidali....ale to už je zase hromada času si je nechat donést..

hejhulka28
16. pro 2013

holky teď čtu zrovna co píšete o vložkách, já mám sebou nabaleno 5 balení alwaysek, tak to je mám vyndat? 😅 vím, že ty porodnické mi vyhovovaly jen první dva dny a pak jsem ráda měnila za tenké 🙂 a ty vložky jsou k dispozici kde prosím?

spaghi
16. pro 2013

@hejhulka28 dostaneš svůj balík na pokoj a pak jsou k dispozici u sprch i záchodu, taky jsem chtela ty vložky pak měnit za tenci, ale sestra na šestinedělí říkala, at nosím ty poporodní, protože nemají vrstvu igelitu, jako např. ty Always a tím pádem pokožka a pripadne jizvy mohou dýchat, zbytečné prý tak vznikají infekce, když je tam ta neprodysna vrstva

cajomilka
16. pro 2013

@allinka_k @spaghi Díky za potěšující info 🙂 Ještě mám jeden dotaz - v Podolí byla na šestinedělí na chodbě k dispozici lednice a rychlovarná konvice, vařila jsem si do termosky kojicí čaj; je taková možnost i u Apolináře?

spaghi
16. pro 2013

@cajomilka je tam kuchynka, kterou používá personál pro přípravu jídel pro pacienty, byla tam taková starší mila pani dle přízvuku Ukrajinka a ta mi vždy vodu do tetmosky uvařila a přinesla na pokoj 🙂

zyoma
17. pro 2013

Tak ja jsem rodila loni v srpnu. Musela jsem být týden na rizikovým, nemohli mi porod vyvolat. Rizikové oddělení je fajn. Hezké jako nadstandart. Sestřičky fajn. Nakonec jsem musela na císaře. Čekala jsem v boxu s manželem od 6 do 11, to už nebylo tak příjemné, každé půl hodiny mě přesvědčovali, že už určitě půjdu na sál. Klistýr se dal vydržet, ale ty zachody v jedné místnosti kde se pak s maminky střídate, hnus. Oholit se doporučuju opravdu už doma. Ja tu možnost neměla. Hrozně hrubě to dělají. Jinak personál na sále opravdu skvělý. Lepší jsem si přát ani nemohla! Na JIPce už horší. Převezli mě do druhé části kvůli malování, ale malou už ne. Takže ten první den jsem jí od porodu neviděla, to mě hodně zklamalo. Nechtělo se jim prostě nosit. Bylo mi do breku, když ostatní maminky tam měli miminka ted den třikrát a ja jsem jen mohla ležet a závidět.
Kvůli tomu, co jsem slyšela o standartnim šestinedělí, jsem zažádala o nadstandartu. Tam to bylo fajn. Příště zvažuju Podolí, spíš kvůli tomu, že bych chtěla zkusit rodit vaginalně a chci mít soukromí a nemít studenty při vyšetření, natož při porodu. No a když ne, tak Apolinář taky dobrý. Snad jsem pomohla 🙂

allinka_k
17. pro 2013

@zyoma Myslím, že se dá v tom formuláři, který se vyplňuje před porodem, zaškrtnout, že si studenty nepřejete....ale někde se to naučit musí 🙂

zyoma
19. pro 2013

Právě proto jsem to nechala být. Když už do Apolináře jdu, tak bych s tim měla počítat. Nechtěla jsem riskovat, že na mě kvůli tomu ještě budou nepříjemné. Proto příště zkusim to Podolí, přece jen je příjemnější když třeba ve Vas studentka nešmátra nepříjemně 5 minut...

prcek21
11. led 2014

Ahoj holky, jsem v 7tt, a registrovala jsem se do objednavkoveho systemu apolinare coz jsem mohla dle instrukci udelat pred 14tt. Chtela jsem se zeptat, kdy se mohu objednat na tu prvni navstevu jak tam pisou? 14tt mi vychazi na 1.brezna. Vubec jsem to z tech stranek nepochopila. Pisou ze presne na den v mem 14tt se musim registrovat, ale nikam jsem nevyplnovala v kolikatem jsem tak jak ten system muze vedet kdy budu ve 14 tt?? K tomu ma byt na moje prvni navsteva? Prosim zkusene maminy o radu 😉 HELP ;) dekuji

pisisvori
11. led 2014

@prcek21 ahoj, až budeš ten 14+0 den tak se přihlášíš , jdeš na ten webdiář, vybereš pracoviště gynekologická klinika, tam v levo najdeš registrace k porodu tam se ti otevře takové okno a vněm vybereš registrace k porodu pak z kalendáře den a pak klikneš na regostrovat a tam se ti objeví další datumy a časy (tebn čas je jedno ten je právě na tu první návštěvu) dál už jsme nebyla. Dopředu to samozřejmě neví, ale zjistí to až přijdeš na tu první návštěvu, ktero zaregistruješ stejný způsobem jen ve webdiáři na stránce gynekologické kliniky v levo vy bereš první návšteva musíš přijít do 3 týdnů po dnu, kdy ses registrovala k porodu. A na té návštěvě oni to zjistí a můžou ti zpoětně tu registraci vymazat, pokud jsi jí udělal dřív🙂

Já to budu dělat zítra, tak pak dám vědět.

pisisvori
11. led 2014

@hejhulka28 ještě jsou bastis vložky, jsou také po porodu, ale nejsou tak hrozné jako jen ty vatové co mají v porodnici🙂. Always určitě ne kvůli těm infekcím.

prcek21
11. led 2014

Jee super si moc hodna!!! Zitra ti budu vdecna za veskere informace 🙂

pisisvori
11. led 2014

@prcek21 a nemáš nějaké informace jak moc plno tam je?

prcek21
11. led 2014

@pisisvori to bihužel nemám , ale myslim, že je o apolináře velký zájem.. Takže zatim nic nikam neobjednávám jo?

pisisvori
11. led 2014

@prcek21 no počkala bych radši na ten 14+0tt

spaghi
11. led 2014

@pisisvori
@prcek21 pokud se budete registrovat online, doporucuji sedět u compu predne v tech 8:00, protože v 8:02 už jsou všechny terminy pryč 😉

pisisvori
11. led 2014

@spaghi no to jsem si právě myslela (ale zase jsme na stránkách viděla, že v březnu, dubnu mají volná místa) a na zítra to plánoju být tady v 7:50 a v 8:00 zmáknou registrovat🙂. No bude to zábavný🙂, díky za info

prcek21
11. led 2014

A tam seda registrovat i jinak nez online?

pisisvori
11. led 2014

@prcek21 dá se i osobně, ale to mají na každý den jen jedno místo🙂

hejhulka28
11. led 2014

Tak holky hlásím, že minulou neděli se nám ve 13:34 narodila Sofinka, měla 3540g a 49 cm, je úžasná, jenom jí a spí, takže si jí užívám každý den 🙂 císař byl hodně zajímavý, nejdřív se mi na přípravně udělalo na omdlení, když mi sestra dala cévku a píchla něco do kapačky a pak na sále se mi rozklepaly kolena, doktorce nešel napíchnout spinál a musela jsem mít celkovou, ale protože bych cítila vše kromě bolesti, jsem docela ráda, asi bych to nedala 😒 první dva dny krušný, nadávala jsem si do čeho jsem to lezla 😅 dneska už lepší, ale stejně jizva občas pálí, ale ono jsem to prožívala asi hůř proto, že jsem den po císaři dostala rýmu a kašel, takže jsem s čerstvou jizvou smrkala, kašlala a pšíkala, super pocity 😀 ale už je to za mnou a jsem ráda 😉

cajomilka
13. led 2014

Ahoj, tak už můžu sdělit zkušenost od Apolináře - rodila jsem 2. ledna neplánovaně opět sekcí, máme druhou holčičku Marianku 🙂 Takže můžu porovnat porod císařem v ÚPMD a v Podolí; na operačním sále mi to bylo víceméně jedno, JIP srovnatelná, ale u Apol. nám dřív přinesli miminka na přiložení k prsu a v Podolí mi zase víc sedly sestřičky, tady byly dvě jaksi pokročilého až důchodového věku, které jsem moc nemusela, ale to je vždycky o tom, kdo má zrovna službu. Šestinedělí jednoznačně lepší u Apolináře, byla jsem na P15, sice jsou tam taky společné sprchy, ale nově zrekonstruované a čisté, sestry taky všechny OK. Vedro na pokojích stejné jako v Podolí, ale pokoje líp vybavené, každá jsme měly prostorově zcela dostačující skříň, což jsem v ÚPMD postrádala. No je možné, že jsem to celkově prožívala líp, protože to prostě bylo už podruhé, člověk není ze všeho tak vyplašenej a je víc nad věcí, i doma je to zatím mnohem větší pohoda než po narození první dcerky.

veronikasila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chechtulin
2. únor 2014

Ahoj. Rodila jsem u Apolináře v listopadu 2013. S hekárnou nemám zkušenost - porod byl rychlý - v 9:15 jsme přijeli a v 10:47 byl malej na světě. Po příjezdu mě dali na monitor, kde jsem byla bez manžela. Pak jsme šli hned do porodního boxu (bez přípravy). Taky jsem měla z těch boxů strach, ale člověk fakt nevnímá, co se kolem něj děje, takže nějaké zvuky by mi byly jedno. Ten den jsem tam ale byla jediná, až potom, co jsem porodila jsem odněkud vedle slyšela nějakou paní vydýchávat kontrakce. PA i doktorka super. V klidu o všem potřebném informují a hezky se starají. Prostě tak nějak lidsky. Byly na mě hodné i přesto, že jsem měla přijet jakmile mi praskla voda a já přijela až 9 hodin po 😀 Akorát se mi teda nelíbilo, že monitor mi točili v místnosti, kudy procházely i jiné nastávající maminky, které tam přišly na ambulanci (byla neděle) a já tam před nimi na tom monitoru hekala a svíjela se. Druhá věc, co mě zklamala - na monitoru mi dali podepsat nějaký formulář a já samozřejmě neměla v těch bolestech tušení, oč jde, protože už jsem nebyla schopná se soustředit. A to jsem ho ještě musela podepsat v leže. Odd. šestinedělí - byla jsem na P1. Vadilo mi, že na pokoj chodil personál (skoro pokaždé někdo jiný) a protože nebyli nijak označení (jmenovka), tak jsem nevěděla, kdo je sestra pro maminky, kdo sestra pro miminka, kdo doktorka, kdo sanitářka, apod. Naučila jsem se to rozlišovat až 3. den. Taky je vidět, že tam toho mají moc, protože sestry nemají čas věnovat se individuálně maminkám. Odpracují si to, co mají v popisu práce a trochu lidskosti a empatie chybí. Já jsem např. potřebovala před propuštěním zkontrolovat techniku kojení a sestra mě odbila s tím, že je velká vizita a že si mám jít říct jiné sestře. Nakonec mi teda pomohla, ale s kyselým obličejem. Jinak na pokoji s příplatkem 1.000 Kč vrzali postele, takže sotva usnuli miminka a pohnula jsem se na posteli já nebo druhá maminka, okamžitě bylo některé z nich zase vzhůru. WC se sprchou a lednička na pokoji super, to chválím. Vložky sice dávají, ale já osobně jsem používala vlastní, protože mi nejvíc vyhovovali delší Batist Flower. Ještě bych se vyjádřila ke stravě - na Apolináře teda fujky - typická nemocniční bez vůně a chuti a navíc bez ohledu na kojící matky dávali každé ráno na snídani čerstvé pečivo. Nevím, příště bych možná chtěla zkusit jinou porodnici. Apolinář má u mě tak 50% ze 100%.

cajomilka
4. únor 2014

@chechtulin To čerstvé pečivo je problém ve všech nemocnicích, prý je to nějaký předpis od hygieniků, že se musí prostě dávat čerstvé. Zažila jsem to u Apo, v Podolí i v Motole. Naštěstí mým dcerkám zřejmě nevadí 😉

allinka_k
4. únor 2014

@chechtulin Já jako bezlepková jsem si tamní jídlo "užila" ještě víc...jednou mi dali dokonce směs masa, mrkve, kukuřice, fazolek a hrášku...super jídlo pro začátek kojení 🙂

pink84
4. bře 2014

Ahoj,chtela jsem se vas zeptat kde si muzu vypočítat kdy budu 14tt+0 ??
moc děkuji

pincola
4. bře 2014

@pink84 Na stránkách Apolináře máš nějakou tabulku, já to podle tohp hledala. A klíčové pro tebe bude datum porodu, které máš napsané v legitimaci. Podle toho data si to najdi v té tabulce na webovkách.

pink84
4. bře 2014

@pincola ahaaa tak ja jeste legitimaci nemam jsem teprve 6tt+3
Prave me to na tech strankach napsali ze tato webova stranka neni k dispozici☹
Ale dekuju,pockam do 17.3 kdy mam dalsi kontrolu a prukazku bych mela uz dostat🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru