Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
13. čer 2008

to je dobře jo máš pravod vlevo josu spíše nedonešeňátka ikdyž ten název se mi pro ně nelíbí.

r.o.s.s.i.b
13. čer 2008

A ta slovenka bývá u porodu?Nebylo jí kolem 40-50let černý vlasy a tunu samoopalovcího krému??Takovou jsem jednu právě zažila ta byla na skopání 😀

martinka79
13. čer 2008

tak to ti nepovím zda bývá u porodu. 😉

barbarek
14. čer 2008

Ahojky jdu vás zase pozdravit a juknout jak se máte.

My se máme ok. Právě jsem se vrátila z procházky a ti moji chlapi ještě jeli dál. Mě nožka delší procházky nedovolí, hned bolí jak čert, ale jsem vděčná i za to málo po těch týdnech.Malému jsou 2 měsíce a já teprve v pondělí jela na první procházku s kočárkem...no děs 😠

Jinak to vypadá, že dokrmovat budeme ještě asi dál. Docela si na to zmetek zvyknul. Tak jsem si dnes koupila nějaké lahvičky a sterilizátor lahviček do mikrovlnky. Bude to tak pohodlnější. Nemáte některá zkušenost s nějakýma homeopatikama na tvorbu mlíka? Holky mi je na jiné diskuzi doporučily, tak si je koupim a uvidim zda se mléko zlepší a bude mu stačit.

Tak se mějte a přeju hezký víkend 😉

janah.
14. čer 2008

Ahoj Barbarku,
tak tenhle týden jsem na Tebe myslela, jak to zvládáš s chlapíkama a co nožka 😀 . Koukám, že zvládáš perfektně 😉 Dej mi pls vědět, jak jsi pochodila s těma homeopatikama. Mě malá začíná vycucávat, bradavky bolej řezavou bolestí. Jsem zvědavá, jak dlouho vydržím. Nejstarší se mě ráno ptal, jestli "mlíčko dochází" tak jsem řekla, že ne a on jak jsem ho tam dostala 😀 😀 Tak docela dobrý ráno 😝

barbarek
14. čer 2008

Ahoj Jani, no homeopatika si holky chválí a prý je to fajn. Jsou to nějaké malé tobolky, dávají se pod jazyk a když je málo mléka, tak až 5x denně. Jinak se jmenují přesně takto: Ricinus Communis 5CH. Jsou prý malé jako antiperle, tak jsem na to zvědavá.
Jsi hodná, že na mě myslíš. Naštěstí zvládáme a od úterka válčim už celé dny sama, manžel nastupuje do nové práce. Ale už se toho nebojim, krásně už chodim bez berlí. Doma to je ok, ale procházky jsou náročné. Zatím nezvládám moc schody, takže se nikam nedostanu autobusem atd. Sebe a kočár bych nezvládla 😒 Ale to jak chodím je pro mě obrovský úspěch po těch 3 měsících 😀

A kolik je tvému nejstaršímu, že se tak hezky ptal? 🙂

barbarek
14. čer 2008

Jo a mě hrozně na ty bradavky pomáhal Bepanten, ale ten asi mažeš taky. A dokonce jsem jeden čas kojila přes kloboučky a bylo to ok. 😉

martinka79
15. čer 2008

KRÁSNOU NEDĚLI HOLKY
Baru chválím tě a gratuluji k úspěchu. tak problém s mlíčkem nemám moha bychd odádvat i jiným. 😉
homeopatika na kjení neznám. jinak jsem Janče slíbila zjištění homeopatik na imunitu a to hned jak budu od pondělí u sestry. ta je brala a děti také.
Tak zatím pa
zítra mi jede Nikolka na Mš v přírodě a já k mamině na chalupu. jinak vše doma v poho. malje je super hodný nikolka někdy a manžel ten pracuje jako divý buď v práci nebo na stavbě domu. už se na teo naše hnízděčko těším. 🙂

janah.
15. čer 2008

Ahojky,
když to tak čtu, tak jen idylka 😀 😀 U nás asi taky, až jen na občasné nervové záchvaty 😀 😀 Díky za ty homeopatika. Musím napsat dotaz ještě do té laktační ligy. Prsa mne bolí jako kdyby mě někdo řezal a to tak hodinu. Naštěstí jen jedno. Prostředního jsem musela přestat kojit po 4 měsících, tak bych chtěla aspoň ty 4 vydržet, ale nevím, jak to zvládnu. 😢 😢
Tak si užívejte neděli, my měli včera oslavu narozenin. Objevili jsme Pizzerii u divadla www.pizzerieudivadla.cz a bylo to tam super!!! Dnes snad nějaký výlet snad do leteckého vojenského muzea 😝

martinka79
15. čer 2008

jééééé to je Jani kusek od manžela kde dělá on je v kbelích na letišti tak sit to užijte, 😀 zatím pa
to víš každý má nervy. ☹ 😖

martinka79
16. čer 2008

tak holky já zítra ráno odjíždím na vysoči relaxovat. Nikolka je MŠ v přírodě takže budu sama s Mišákem a psem a babičkou 😀
Snad zvládnu cestu autem. Tatínek bude dohlížet na stavbu. 😉
tak se tu zatím mějte jdu si dát kávu a nožky hore.

barbarek
19. čer 2008

Ahojky, je tu někdo nebo se všechny dovolenkujete??

Holky mě začal malej děsně zlobit. Vyřvává si chování. Doma to docela jde, vydrží si už pěknou dobu jen povídat a mrskat se. Pak ale začne ječet a chce chovat. Když není po jeho tak řve a řve. Nejhorší to je ale v kočárku. Jakmile v něm nespí, tak ječí a zase čeká na chování. Doposud s ním jezdil manžel a když bylo nejhůř, tak ho prostě vzal na ruku a byl klid. Když ho tam vrazil bylo to nanovo. Někdy teda i usnul. Já jsem včera měla svojí první procházku bez manžela a řval mi skoro celou dobu. Já ho nechci učit na chování, tak jsem ho nechala a on prostě řval. Čekala bych, že se uřve, ale ono nic. Nejraději bych nastolila tvrdší režim, že prostě bude řvát a časem si zvykne, že si chování nevyřve.Jenže jak kdysi taky hodně brečel, asi hlady, tak si vykřičel pupíček a tak mu ho musim zamačkávat a zalepovat.Tak se bojim, aby si tím řevem neublížil. Ale nechci být fakt jeho otrok a pořád ho jen chovat. No ve středu jdu k doktorce, tak se s ní poradim. A nebo jí ještě zavolám o radu. Je to fakt děsný.
Ale když je spokojený, tak bych ho láskou sežrala 😀 Jen co ale začne řvát, hodila bych ho do křoví 😀

r.o.s.s.i.b
19. čer 2008

Ahojky,chtěla jsem se vás zeptat jestli nemáte zkušenost s parkováním u té psychiatrie??U Apolináře je napsaný,že se tam dá parkovat,tk kolik stojí to parkovné tam.Jinak včer jsem byla prvně v poradně a bylo to dobré a dlouho jsem nečekala.

ervina
19. čer 2008

ahoj baru, my jsme doma,zatím se nedovolenkujeme.včera mě začlo pálit jedno prso a bolelo to jako čert,takže dávám obklady a malá musí odsávat,aby se to zase vrátilo do normálu. už jednou jsem to měla,ale to jsem k tomu měla horečku a zimnici....
jinak s tím chováním se ti nedivím,prostě to zkouší a snad se během pár dní zklidní,když nedosáhne svého.
zkus ho dávat na různý místa a obmněňovat hračky. mně malá vydrží pod hrazdičkou tak půl hoďky,někdy i dýl,pak jde do nosítka,tak si vyhraje zase nějakou dobu, pak jí zabavím nějakou hračkou já a pak před kojením si musí zchrupnout. v tom kočárku to máme někdy taky, většinou jí pomůže dudlík na zklidnění,který pak vyplivne a spí. někdy se ale musí i vyřvat,což je hrozný 😒
je jasný,že bychom chtěli jen spokojený a hodňoučký miminka,co?

rosib, s tím parkováním nevím,nemám zkušenost.
koukám,že termín se ti pomalinku blíží,jakpak se cítíš?

r.o.s.s.i.b
19. čer 2008

ervina:teď k závěru to hrozně utíká a nervozita nastupuje,cítím se dobře,ani otoky nemám tak si říkám,že budu přenášet,pořád beze změny 😀 na kterém sále si rodila??

kacka.va
19. čer 2008

jeden sál byl před dvěma měsíci zavřený, takže se rodilo jen na jedničce 😉

leryl
19. čer 2008

ahoj holky,chodily jste k Apolináři na těhu cvičení?Jestli jo,jak jste byly spokojené?Díky

janah.
20. čer 2008

Ahoj Barbarku,
to se podá. Mě Malá taky občas vyvádí, ale už jsem nějaká otupělá 😵 Nejlepší, když nahoře na kočárku sedí spokojený Matýsek a z kočáru se furt line řev 😀 to se lidi otáčej a nechápou 😀 😀
Eli nechce dudlík a už asi 2 dny pořád cucá palec. Jsem z toho na nervy. Ručičky jí balím do plínky, rvu dudlíka, ale to je jak mávat rudým hadrem před býkem 😀 😀 totálně jí tím vytočím. No nevím, dr říkala, že mi nic nepomůže 😢 😢
K tomu parkování. Co zavedli placený zóny se mi zdálo, že je to OK 😝

barbarek
20. čer 2008

Ahojky,

Ervi tak co prsa už jsou ok? Já jsem nic takového zatím neměla, tak snad mě to taky nepotká.

Jani za mnou se taky lidi otáčí a ptají se copak chlapečka trápí! Je to děs. Dudlík taky moc nechce, jen v případě nouze.Teď si taky oblíbil cucat ručičku, ta je asi lepší.

Dnes jsem s nim šla k doktorce, jestli třeba nemá hlad nebo mu něco není, ale je naprosto ok a krásně přibral. Má 5,07 kg. Paní doktorka říkala, že je asi trochu nerváček, že sebou i hodně mrská.Měla jsem hodně těžké období v těhotenství, tak to je asi následek toho. Tak nám doporučila tu Vojtovu metoda ať to zkusíme. Prý to má velké úspěchy. Tak jsem na to zvědavá 😉 Prý je to dost náročné a děti řvou, tak se mám na co těšit. ALe zkusíme to, třeba ho to zklidní.

janah.
20. čer 2008

Barbarku,
to Ti tu vojtovku doporučila jen proto, že je nerváček?? 😕 My tedy budeme cvičit i s Eli, v pondělí jdeme poprvé a to proto, že má úklon. 😢 (první záklon, druhej moc velikej - hrbatej z břicha) a teď tohle. Ale kvůli brečení jsem to ještě neslyšela. Děti tolik neřvou, je to jen vopruz 😎 😎 Jsem zvědavá, jak já to teda budu stíhat 😀 😀
A Malinkej se časem uklidní, uvidíš. Náš první skoro přesně v 6 měsících. 😅

ervina
20. čer 2008

ahojky,
baru,tak prso už je o.k. naštěstí. jinak to brečení v kočárku máme někdy taky,jak jsem psala. a né vždy dudlík zabere a to pak lidi po nás taky koukají 😒 většinou potkáváme děti v kočárku bez pláče,tak si potom připadáme,jako když to dítě týráme 😠
jani, a tak malá se ti zaklání pořád nebo jen někdy,že jdete na tu vojtovu metodu?
baru,taky si myslím,že malej se časem zklidní,že má jen takový období.

janah.
20. čer 2008

Přijde mi to jako její odpočinková poloha. Normálně hlavu otočí, ale pak si takhle pohoví. Uvidíme co na to rehabilitačka. Je moc šikovná 😝

ervina
21. čer 2008

tak to snad bude dobrý. u nás to je taky podobně,že si malá pohoví a prohne se. dej pak vědět,co na té rehábce na to řekly a co vám poradily za cvíčo.

leryl
22. čer 2008

díky za odpověď

janah.
22. čer 2008

Jo Ervino, to Ti můžu říct hned. Určitě budeme mačkat takovej pidi bodík pod prsíčkem. S tím začínaj všechny 😀

martinka79
23. čer 2008

Ahojky holky moc moc vás zdravím, tak jsme vás dočetla.
Baru naše Nikolka ta byla nevák také já ji tedy sklidnila vždy zavinutím do zavinovačky a potom místem kde jí bylo nejlépe postýlka. ale naštěstí ona moc neřívala, ale byla celá v pohybu. Bu%d silná maminka Vojtovaj je dobrá a co třeba masáže malého takový malý rituál když ho to čapne on tě ucítí, že na něj šaháš a bude. nebo třeba dát ruku mu k obličeji a nalkonit se nad něj a konějšit ho tiše. drž se, ale neboj bude líp.

Jinak Mišák to je pohodář, užívám si s ním. Jela jsem k rodičům sama on spal celých 130km potom byl stále na zahradě a pohodička. koupila jse, ale nový kočárek golfky polojovačky moc moc super. kouká ven a je jak velký kluk. my se začali otáčet a točit do toho to plavání válí.

Ervi pěkně se šetři a prso si obkládej moc moc tě lituji.-pěkně se uzdrav.

Jani tedy to tedy a ni nevím, že může být. sna dt o ten náš kluk také nemá. nio uvidím v poradně.

S tím parkování to je pohda stojí to asi 30na hod. myslím ale super dá se to všude. 😉

barbarek
23. čer 2008

Ahoj holky,

no doktorka říkala, že se jí zdá trochu křečovitý a že se moc mrská. Tak nevim. Když ho dala na bříško zdálo se jí, že jde trošku víc k jedné straně. Tak to prostě zkusíme a uvidíme!

Jani já ho vždy pochovám, dávám ruku do kočárku, mluvím na něj, ale neuklidní ho v kočárku nic.Jen to chování a doma je to to samé. Asi bude hodně vyčůranej 😀 Na to cvičení jdeme příští středu, tak uvidíme. Třeba to fakt pomůže a nebo ho to přejde samo.

Každopádně příkrmy umělým mlékem zabrali a hned máme 5,07 kg 😀

sylvar
23. čer 2008

barbarku, ono někdy je lepší dát UM a mimi přestane plakat, než to lámat přes koleno a za každou cenu jen kojit 😔 nám taky UM pomohlo a malá začala líp přibírat 😉 malá měla ve dvou měsících taky 5kilo 🙂

sluninka
23. čer 2008

ahojte holky, mám otázečku, do kolikátého tt je dobré se zaregistrovat u Apolináře? Abysme to náhodou neprošvihli...Nevíte?

barbarek
23. čer 2008

Sylvar taky si to říkám a tak kojim a dokrmuju. Hned je spokojenější 😉

Sluninko jak to je teď nevim, ale bylo to do 15tt.Každopádně nic nezkazíš, když se už objednáš. Jen se tam musí prý už osobně.Mají tam nával, tak aby tě vzali jdi tam včas!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru