Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

sylvii
6. srp 2008

Jé, Marti, tak Ty máš takhle malýho drobečka 🙂 Tak ať to s těmi palečky dopadne dobře!!! 🙂 a rodila jsi tedy u Apolináře?

martinka79
6. srp 2008

Ano rodila právě Mišáka. 😉 no doufám, že najdu nějaku dobrou nemocnici.

sylvii
6. srp 2008

A byla jsi spokojená? 🙂 A vůbec.. 🙂 Personál příjemný? TO je hodně důležitý... 🙂 Pardon, že durt tak otravuju.. ale když už jsem si nemohla porodnici vybrat, tak aspoň sonduju, co se dá..

martinka79
7. srp 2008

já byla spokojená neskutečně všichni byli fajn. jen jedna sestra byla takopvá mírně ble ale já si jejich chytrostí nevšímla. jinak péče a vše kolem super. malýmu hrozila transfuze krve a vážně to vše zvládli na 1.

janah.
7. srp 2008

Ahoj Marti,
tak vy se už přetáčíte?? Já malou nachytala v postýlce, byla na bříšku a myslela jsem si, že si pomáhala o žbrdlínka.. Co to máte s ručičkou?? To by jako nic neudržel v ručičce?? Promin, nějak to neznám 😔 Jinak s výběrem nemocnice držím pěstičky. Co takhle zkusit bulovku, když tam leželo i vedení hahhahah
My byli předevčírem na očkování a dostali všichni, nejstarší ten Prevenar. Matýsek poslední - měl šílenou reakci, včera jsme tady leželi s 39,5. Ale Eli dobrý. Váží 6,350 a 63 cm

martinka79
7. srp 2008

Jani tak to jste to pěkně zvládli všichni super.
No Míša mám zkrátka ohnuté palečky stále je drží v pěst a nenatáhne jedině když mu pomůýžeš a lupne mu to přes kloub.není to, ale bolestivé. jenže nemůže žádné umělhmot. hračky udržet déle v ručce jelikož mu vypadnou, super jsou plyšové hračky. od rána volám do nemocnic a zatím nic nikdo asi nepracuje. 😀

martinka79
7. srp 2008

Jani tak jsme se nakonec dovolala do Nového města na mor. v této nemocnici to dělali i Nikol a naštěstí mě protlačili na zítřek do ordinace a hned se domluvíme na operaci chtěla bych to stihnout než dcera půjde do školy protože jinak asi budu shánět hlídačku. ☹ jdu to ohlásti manželovi na stavbu.

tafeltje
7. srp 2008

Ahoj holky, omlouvam se, ze Vam sem lezu. Pokousela jsem se procist vase info o poradne v Apolinari, ale nejak jsem nikde nezjistila, jestli kdyz tam prijdu poprve, tak se musim ohlasit u sester, nebo si rovnou sednout mezi cekajici. Predem diky za odpoved a omlouvam se.

pepibubu
7. srp 2008

ahoj, vyjdeš do prvního patra, posadíš se, a když přijde sestřička, tak jí řekneš, že tam jsi prvně 🙂

tafeltje
7. srp 2008

Moc diky 😅

martinka79
7. srp 2008

tafe ano počkáš až vyjde sestra a podáš jí kartičku pojištěnce či další papíry.

berunka
7. srp 2008

tafe a priprav se na cekani:( ja chodim k Apolinari uz od zacatku tehu ke gynekolozce a ted naposledy jsem tam cekala skoro 2 hodiny.

pepibubu
7. srp 2008

berunko, chceš mi teda říct, že když tam v úterý nebylo moc mamin přede mnou (myslím že tři) tak jsem měla jenom kliku?

martinka79
7. srp 2008

pepi ano měla. já jednou čekala celé dopoledne.

pepibubu
8. srp 2008

marti no tak doufám že budu mít kliku i další úterý..... a monitor se natáčí cca jak dlouho? 20 minut, nebo dýl? ten mi budou dělat v úterý poprvé

janah.
8. srp 2008

Pepi, záleží na mimi. Když bude vzhůru a bude to OK tak 20 min, běda jak bude spát 😀

kacka.va
8. srp 2008

mně ho vždycky natáčely 20 minut a vždycky bylo mimčo vzhůru až jednou jedinkrát si troch pospala. Ale co já vím, tak nikdy nenatáčely maminy déle, vždycky je utly po cca 20 minutách a pak podle toho, co řekl doktor, tak šly některé na monitor znovu.

kacatko03
8. srp 2008

HOLKY JAK SE TED platí u Apolináře? kolik za Epidurát atd? díky

kacka.va
8. srp 2008

Epidurál se neplatí

pepibubu
8. srp 2008

kacko, a za tatínka u porodu mají na stránkách že 500

martinka79
8. srp 2008

KAčko jen za tatínka a sebe zaplatíš. jinak epi je zdarma. 😉

kacka.va
8. srp 2008

my neplatili ani za tatínka, protože jsme tam byli i na tom předporodním kurzu, dali nám razítko do průkazky a pak už jsme nic neplatili za taťku u porodu

martinka79
9. srp 2008

my také neplatili ale obecně ano. 🙂

martinka79
9. srp 2008

Tak holky operace není doporučena do 1roku je to velké riziko tak raději počkám až bude starší. 😒

janah.
9. srp 2008

Marti a v kolika to dělali Nikolce?? 🙂

martinka79
10. srp 2008

No já na ten palečk přišla až jí byly 2,5roku. Ona to asi měla také od narození jenže jak je to nebolestivé a dalo by se říci, že to dětem nevadí a nepřekáží tak to není znatelné. chodila dokonce do MŠ a tam to také nepostřehli. DR. mi sám říkal, že se na to přichází až kolem 2-3roku, že jsem si toho všimla jelikož to měla Nikol.

janah.
10. srp 2008

To určitě dobře dopadne 😉 My byli na očkování, dostali jsme reakci a k tomu nějakou virozu, nejdřív děti, dneska umírá manža. Tak jsem zvědavá, kdy to skočí na mě 😒

martinka79
10. srp 2008

Drž se určitě se ubráníš virům. čauky odjíždím na vysočinu. 😉

janah.
15. srp 2008

Ahojky,
Barbárku, jak jde cvíčo?? My jsme se dost zlepšili! 😀

martinka79
16. srp 2008

holky čqauky jsme doma d z dovolenéa už sna d nikam nepojedme protože to celoprázdninové cestování děs. doma je doma. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru