Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
11. zář 2008

Tanuki,
dej mi vědět, jak Ti to dopadlo a kdyžtak mi písni do SZ 😉

kacatko03
11. zář 2008

tanuki: tak to je přesně ono proč zrušili registr po telefonu, tento případ se stával a maminky si na to stěžovali proto někdy od dubna sou jen osobní registry a razítra do prukazky. Držím palce...

martinka79
11. zář 2008

Tanu držím palce snad to bude OK. 🙂

martinka79
11. zář 2008

iru zamluvit to nejde až budeš v porodnici na přijmu tak to řeknš. někdy tě klidně nechají o hodinku déle ležet na poo. než se uvloní,a le to je vážně malá šnace.Třeba ti to vyjde.

mirunda
11. zář 2008

Dneska jsem se tam byla konečně zaregistrovat, byli na mě moc milí 😉 Moc velká pravděpodobnost s tím pokojem to teda není, ale zas tak to nevadí, hlavně, ať je všechno kolem mimi v pořádku!!!
Doufám, že to, co se stalo Tanuki tam není běžné, ještě se takhle nervovat.. 😝

janah.
11. zář 2008

Se nenervuj, to nemá cenu. Když máš razítko, tak by to vážně musel bejt pech... 😠 A když maj plno, tak ukládaj na noc na gyndu, tak buď v poho 😀
Dneska měla Eli k obědu mrkvičku, napoprvý snědla půl skleničky. Jíst to moc neumí, lžičku ocucávala jako prso, ale nějak to v ní nakonec zahučelo. Pak se dorazila mlíkem a teď trnu, že se vyblindí. Škytá jak starej násoska 😀 😀

martinka79
12. zář 2008

Jani, tak to si Eli dala no sosánku, viď. A nezkoušela jsi doma dělanou mrkvičku? Nám zatím stačí kojení. Tak uvidíme kdy přejdem na stravu. Chutná mu pouze kmínový čaj s hrníčku. 🙂

janah.
12. zář 2008

Marti,
tak na to nemám sílu. A navíc jsiem nikdy nepochopila, jak mám tak málo udělat. Takhle jsem jí koupila bio a je fakt dobrá. Večer ládovala kaši, ale stejně se v noci budí 😖

janah.
12. zář 2008

Marti,
jak zvládáte školu?? 😀

katschka
12. zář 2008

Omlouvám se, že sem lezu, ale včera jsem se byla registrovat a zapsala mi teda termín 30.3. s tím, že do 2.4. jsou plný. Fakt drsný. A to jsem se bála, že jdu zbytečně brzo. 😕

kacka.va
12. zář 2008

no, já si zrovna říkám, jestli bude tolik dětí, až budeme mít druhé, tak to bude peklo, protože já dostala těhu průkazku až ve 14. týdnu. Takže příště bude muset Dr. vystavit hned, jak zjistíme, že jsme těhotný.

janah.
12. zář 2008

Jo, jo a pak hned mazat k Apolináři 😀 😀
Si říkám, co ty školky, ale pak co škola... 😢

kacka.va
12. zář 2008

já bych to shrnula... je to prostě průser 😀

mirunda
12. zář 2008

Já jsem v 15. týdnu a průkaz ještě nemám, protože mám do konce měsíce nemocnýho gynekologa.. 🙄 Ale protože jsem slyšela, jaký je teď nával, na nic jsem nečekala a porodnici si raději zařídíla - a ještě že jsem byla tak aktivní 😎

kacka.va
12. zář 2008

a to tě zaregistrovali? já teda slyšela, že je k tomu potřeba těhu průkazka

kacka.va
12. zář 2008

protože musí být už od doktora potvrzený předběžný datum porodu

tanuki
12. zář 2008

Holky, já se taky nenervuju, to nemá smysl, já se jen směju, připadá mi to dost absurdní, když si vzpomenu na to ráno, jak jsem pořád nervózně odcházela telefonovat, pořád mi to nezvedali..a pak mi sestra řekla, že má pocit, že už je plno, ale že se ještě koukne do papírů "ne, tak poslední volné místo"..a teď toto. Holt někde snad nakonec porodím 😉 Nevíte, do těch porodnic okolo Prahy se také registruje? Hořovice, Benešov, Mělník a pod.
Kačko, do Podolí se chodí pomalu s // - když tam registrují od 6.tt nebo kolik, to na průkajdu teda není... To musí být super seznamy, když si vezmu procento potratů v prvním trimestru.. prostě šílenství 😉

luciakubista
13. zář 2008

ahoj holky,ja se chtela zeptat,jestli je velka fronta na tom monitoru rano,kdy je nejlepe prijit? Dekuji
Ahoj tanuki 🙂, tak jsem cetla tvuj pribeh, to je docela blby. Ja jsem taky volala brzo rano a byla jsem na konci stranky, oni su tam soupaj svoje zname,si myslim, protoze to jinak neni mozne...a urco tam nebylo 8 zen na den,ale tak 10 a vic 😖 ,tak snad porodime uz brzo 🙂

cechtek
13. zář 2008

ahoooj, tj. slušnej nával teeeda, za chvíli se budou registrovat fšechny, co neberou prášky a snaží se o mimi 😀
já chodila na monitor hned po ránu, čím dřív tím líp, pak jsem hned vlítla do poradny, holky co chodily na 9 - většina, tak tam trávily celý dopolko, to už jsem byla po obchodech, kámoškách atd... 😀
a jak se vede??? pá a pěkný víkendek 😉

janah.
13. zář 2008

Bejvávalo, teď už jen 8. Kvůli tý rekonstrukci. Jinak jsem byla svědkem, že někdo volal na registraci, bylo plno a dotyčná volala do 5 min dr a ten ji zaregistroval na den, kdy byl menší nával....

luciakubista
13. zář 2008

ahoj cechtek, diky za odpoved. Ja jsem zatim na poradne necekala, jezdim tam hned na 8,tak si na ten monitor privstanu a pujdu uz na 7,stejne uz tomu spanku moc nedam 🙂
nam se vede dobre, uz aby to bylo za mnou,to cekani je nejhorsi 😀 taky ti preji hezky vikend

cechtek
13. zář 2008

tak držím palečky, to čekání znáju moooc dobře, ale užívej ještě klídku 😉 pa

lenkab.
13. zář 2008

ahoj holky nevíte náhodou zda oxitocinový zátěžový test muže nakopnout tělo a vyvolat porod???
čekámě to v uterý v 11h mám jít na to na hodinku na porodní sál P1 kde to budou monitorovat.
Já už chci tak moc rodit a ono stále nic ☹

saruse
13. zář 2008

Ahoj holky, přenáší už 7 den, ale je to moje 1. těhotenství. Byla jsem už na 2 zátěžových oxytocinových testech. Nevíte, jak to probíhá, když vyvolávají porod?
Navíc jsem dost vynervovaná z partnera, jelikož je o dost starší než já a je to jeho 1. dítě. Toužil po něm celej život, ale v 1. manželství ho mít nemohli. Mně bude 31. je stašně kritickej najednou, vše na mě je špazně, moji kamarádi .....dostávají od něho nepěkný názvy, já jsem labilní a nenormální, že si mě nemá proč vážit, nejsem schopná porodit..., po porodu se mnou chtěl stejně probrat, že se svatba odkládá na dobu neurčitou, protože takovýho člověka jako já si brát teda nechce, navíc si není jistej, že budu schopná máma......a tak tohle se všera semlelo. No asi mu ruplo v kouli!!! Jak to jinak nazvat. Je to naprostý opak toho, co jsem u něj doposud zažila. Čím to může být?
Celou dobu až na drobný přestřelky bylo vše parádní, něžný a on se vzorně stará o všecko, o mě, je to pro mě nepochopitelný.
Dneska jsem se ho ptala, jestli to, co mi včera řekl stále platí. Řekl, že ne. Teď někam odešel, asi vydejchat se. Je to psychika teda strašná, moc mi to nedodává, naopak. Milujem se, ale nějak mě to zablokovalo.
Nedokážu mu to odpustit a soustředit se na porod, miminko už přemlouvám, ať se vyklube, protože čím dřív, tím líp.
Holky, děkuju za radu.já

lenkab.
13. zář 2008

saruse, prod se vyvolává že ti zavedou přímo do hrdla tabletku a ta by měla vyvolat kontrakce, pokud vyvolá slabé a nevadí tobě ani mimískovi oxitocin tak ti dají ještě kapačku oxitocinu, pokud nerupne voda tak ti jí píchnou to vubec nebolí. Někdo říká že vyvolávaný porod je bolestnější ale rychlejší ale smozřejmě to není pravidlem. V každém případě se nemusíš cítit nijak provinile že jsi ještě neporodila, at ti tvuj přítel řekl cokoliv.
Mimísek ví sám dobře kdy má jít ven a je pro něho ten správný čas.
Porod vyvolává mimísek a řídí ho jak dlouho bude trvat, takže se duševně uklidni, ono to příjde samo nebo ti dr. mírně pomuže.
Chápu že to jsou nervy a nejspíš i pro tvého přítele, měl by se ti tedy omluvit za to co řekl.
Jinak co mužeš udělat pro porod je snad jen to že procházky,a sexík - mužské sperma obsahuje oxitocin 😉
Někdo doporučuje sex, sklenka červeného vína, a teplejší koupel ale né horká na to bacha.
Snad jsem ti trochu pomohla. Držím pěsti at už to máš brzy za sebou 😉

janah.
13. zář 2008

Saruse,
držím palce!!! Hormony pracují na obou stranách, tak to snad nějak zvládnete. Nicméně ho to ale neomlouvá. Ty se snaž být co nejvíc v klidu a Mimi si samo vybere, kdy se mu chce na Vás podívat. U nás sexík, koupel nic nepomohlo. Bohužel, Vy to asi neovlivníte. ☹ Držím pěsti a dej pak vědět, jak jste to zvládli 😀 😀

tanuki
13. zář 2008

Jani, no mně se zdá šílené to, že mi sestřička vypočítala 7.10., doktorka 14.10. v Pronatalu podle MS 8.10. no a podle UZ 11.10... a já tam volala jakože teda TP 7.10., neb to mám napsané v průkajdě, ale právě, kdyby třeba byl menší nával na pozdější termín, tak by to mně i miminku sedělo víc 😀 Každopádně když jsem objednaná do poradny, tak snad se mnou počítají, uvidíme ve čtvrtek, dám Vám vědět 😉

Luci, téda už 39.tt, toto letí

mirunda
14. zář 2008

jo, registrovali mě poté, co jsem jim musela převyprávět svůj příběh o náhle nemocném gynekologovi..Tak mě prohlídnul, poslal mě na ultrazvuk a na krev a napsal mi, že jsem registrovaná k porodu - jak se mi ulevilo.. 😉 Asi při mě stálo štěstíčko.. 😵

martinka79
15. zář 2008

Saruse, určitě to bude vše OK. Neboj ono toněkdy doma může vřít. Je to jeho první mimi sam je z role otce vedle takže klid. Užívej poslední chvilky s mimi v bříšku a ptom šu na sál a užívat si s mimi život.
Janah, škola dobrý. Občase malinko rozčílím, ale jinak zvládá vše od dojíždění a úkolů naprosto sama. Vrátli jsme se v vinobraní, bylo tam prímově.
Zátěž.test sice může nakopnout ogranismus k porodu, ale né vždy. u mě to bylo nula nula nic. 😉
JInak to bude asi s registrací a porody hrůza, ale nebojte někde porodíte. 😀 Já naštěstí toto už nebudu zažívat. nebo bohužel nebudu rodit. ☹

kacka.va
15. zář 2008

tanuki: já znám holky, který dostali těhu průkazku v 7. týdnu, když jim zjistili těhotenství

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru