Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
18. pro 2007

Ahoj holky, já jsem se taky na kurz ještě neptala. Ale asi je to fakt lepší si zavolat a zeptat se, když mají tak plno. Abych se na kurz vešla 😀

kacka.va
18. pro 2007

Mně stejně všichni tvrdí, že při porodu si na nějakej kurz vůbec nevzpomněly 🙂

barbarek
18. pro 2007

To máš Kačko asi pravdu 😉

ervina
18. pro 2007

no ale pro dobrý pocit bych se ho ráda účastnila 😉
tak se možná na kurzu potkáme nebo pak v poradně nebo při porodu???
hlavně,aby nás tam odrodily a o miminka bylo dobře postaráno, to si jistě všichni přejeme!!!

cechtek
18. pro 2007

kačko: tj. super, budeme mít nevěstu a jak se bude jmenovat?
no já chci na ten kurz hlavně kvůli manžovi, má stále zvláštní představy o porodu, taxi nějaké věci alespoň ujasní, ještě když to uslyší tam, jinak bych ho asi nedonutila něco číst a když mu něco říkám, tak odpovídá no jo a vůbec nevím zda mě vnímá...
nechodím nikam cvičit, do 3. prosince jsem byla v pracovním procesu, takže nestíhačka, teď doháním co se dá: nákupy na mimčo, praní, žehlení, dárky, Vánoce a myslím, že ani nemá cenu začít chodit cvičit, když jsem necvičila celé těhu, ale myslím, že to cvičení v Říčanech by mohlo být dobré, je to Studio pro ženy, ne?
myslím si, že objednat se u Apolináře na kurz v lednu je v poho, určitě budou mít volné místečko...

kacka.va
18. pro 2007

teri: to nevím, jsou to boje, ale zatím vede Markétka 😉. jojo, myslím, že tak nějak tomu nadávájí, mají tam právě cvičení rozdělené po jednotlivých měsících, což mi přijde fajn, když nechodí mamina ve 4. měsíci s maminou v 8. měsíci 🙂.

cechtek
18. pro 2007

tak to prubni, já budu chodit příště 😀
Markétka je krásné jméno 😉
kam budeš vlastně chodit k dětské Dr.?

kacka.va
18. pro 2007

jééé, tak to vůbec netuším, sice už o tom začínám přemýšlet, ale zatím je to ve hvězdách. Chci to nějak promyslet, aby to pak nebyl problém jet třeba s dítětem k doktorce, pak ho hodit do školy a jet do práce.

kacka.va
18. pro 2007

sousedka chodí k někomu do Říčan, ale myslím, že ta doktorka je na hlavu, takže musím zjistit, která to přesně je, abych nešla k ní. ale spíš budu hledat něco mimo Říčany

domina
18. pro 2007

My jsme byli s manželem na tom krátkém kurzu a musím říct, že nám to docela pomohlo, oboum.Né jako, že bych se tam šla nějak jako školit na porod, ale ono není od věci se tam seznámit s tím prostředím a oni i jako docela hezky vysvětlí tatínkům, že není čeho se bát a, že to fakt stojí za to, tam být....Jinak já si při porodu vzpomněla, že když ucítím tlak na konečník, musím dělat psíka, abych se uvnitř nepotrhala.Ale jak se dělá psík, jsem neuměla, tak jsem improvizovala 😀 Vevnitř mě tedy šili, asi jsem dělala jen nějakýho ratlíka 😉

cechtek
18. pro 2007

domi: 😀
kacko, tak to mi pls zjisti, kt. Dr. je na hlavu

kacka.va
18. pro 2007

teri: jasan, jakmile sousedku uvidím, tak se jí zeptám 😉. Já už jsem se dneska ptala na doktorku v Uhříněvsi.

sylvar
18. pro 2007

já byla na oddělení P5 na nadstandardu a super říkám,až na dětské sestry,ne všechny, to bylo super.Nepříjemná byla ta slovenská doktorka(dětská), on ji trochu seřval přítel za to chování k Sofi,tak jsme se moc nemusely...

cechtek
19. pro 2007

čauky, hlásím návrat z předporodního kurzu, bylo to zajímavé, poučné, občas vtipné, hlavně jsem ráda viděla porodní sály, mně osobně je sympatičtější č. 1, ale až půjde do tuhého, tak se asi rozmýšlet nebudu, byla jsem překvapená, ač tam byla spousta rodících maminek za plentama, nikde žádný řev, mám strach že až tam budu hysterka já, tak tam žádný předporodní kurz nepustěj, aby ženský předčasně neporodily 😀 dojem celkově dobrej, dokonce jsme i zaparkovali hned před porodnicí, stavovala jsem se na ambulanci pro razítko - potvrzení registrace do těhu průkazky a sestřičky také v poho 😉

ervina
19. pro 2007

cechtek: dík za zprávu o kurzu 😉 je fajn se tam blíž seznámit s prostředím,kde budeme rodit!

cechtek
20. pro 2007

mám z toho fakt dobrej pocit, musím na to furt myslet, po fčerejšku mi to začíná tak nějak víc docházet, že už za cca měsíc a možná ještě kousek budeme mít Oliverka, viděli jsme tam spoustu pidi mimineček, nádhera, už se moooc těším 😀
ještě jsem se chtěla zeptat maminek, co rodily u Apolináře, na kt. byly sále, zda si vybíraly a jak to nakonec bylo s pokojema? zda byly volné nadstandarty nebo se na nadstandarty vykašlaly? já si říkám, že bych přežila vše, ale jako největší výhodu vidím na nadstandartu koupelnu se záchodem...díky 😉

barbarek
20. pro 2007

Ahoj holky, cechtěk díky za info. Aspoň trochu víme jak to tam probíhá. Já bych na ty kurzy chtěla chodit taky. Je určitě dobré to aspoň vidět a nějaké rady se třeba taky hodí 🙂

cechtek
20. pro 2007

no určitě tj. dobré - doporučuju! myslím že je to dobré pro oba - pro mamku i pro taťku, alespoň tam pak taťka nebude pobíhat jak střelená srna, takhle ví, kde co je, jak vypadá, kde jsou vchody na sály pro tatínky, kde má kantýnu, toaletu atd... 😀
sestřička byla super, myslím že všechny její rady a doporučení byla užitečná, akorát váhám, jak to vlastně je s poplatkem, když jsme zaplatili pětikilo včera, zda se to už bere tak, jako že přítomnost otce u porodu - dostali jsme razítko do těhu průkazky o absolvování kurzu - je tam napsáno otec u porodu nebo zda to je jen poplatek za kurz a další pětikilo z taťky vytáhnou až bude vyřízenej při porodu...nevíte? 😉

kacka.va
20. pro 2007

Já myslím, že to je jen za ten kurz a že taťka bude muset ještě poplatit, protože přeci není nikde psáno, že nebude plno a ty nebudeš rodit někde jinde ☹

barbarek
20. pro 2007

Joo určitě je to dobré i pro tatínky. Doufám, že ten můj tam se mnou bude mít čas chodit 😉 A jak je to s poplatkem tak to by snad mělo být jen jednou 500Kč a znamená to, že otec bude u porodu. Ale jak to je nevim.Dnes vydělávají fakt na všem 😠

kacka.va
20. pro 2007

no i podle internetu bych řekla, že to je fakt poplatek jen za ten seznamovací kurz, protože tatínka u porodu mají vypsaného pak zvlášť:
Krátké kurzy – formou jednoho dvouhodinového setkání
pro maminky s tatínky (nebo jinou blízkou osobou)
Kdy ?: v úterý nebo ve středu od 13.00 do 15.00 hodin
cena: 500,- Kč za oba rodiče.
Tatínek či jiná blízká osoba u porodu - 500,-Kč

bledulka
20. pro 2007

ahoj holky,já rodila také u apolináře a po zaplacení kurzu jsem, si mohla vzít k porodu jednu osobu bez placení.Za přítomnost se platí pokud kurz neabsolvujete.Jo a manža od nich dostal kafe (a to nevypadal,že by ho tak nutně potřeboval) a někde jsem snad četla,že nabízejí kávu nebo čaj 🙂.... Somozřejmě to platí pokud budete rodit u nich,v jiné porodnici byste asi museli platit znova...

sylvar
20. pro 2007

holky, můj přítel dostal snídani se mnou a kolikrát,když za mnou byl po porodu na návštěvě, dostal i včeři 😀

přítomnost osoby u porodu se platí zvlášť jen v případě,že neabsolvujete kurz, jako my.Na kurz jsme nechodili, pak jsme jim dali 500,-ale přítel se tam vracel, protože když jsme po porodu odházeli, byla tam už vystřídaná služba nevzpoměli si, že jsme neplatili,tak mu děkovali, že je čestnej 😀
a pokud jste pojištěný u OZP, těch 500 korun vám vrátěj, teda té osobě, co bude u porodu 😉

cechtek
20. pro 2007

kačko, dřív to bylo fakt tak, že se zaplatilo jednou 500,-Kč, na info schůzce nám říkali, že to chtějí změnit, ale nevím zda už změna proběhla...každopádně mám v průkazce razítko otec u porodu, tak možná už nic platit nebude...
sylvar: tak to musel být manža blahem bez sebe, můj manža vtipálek včera pronesl, že už se těší na ty karbanátky s kaší - válelo se to tam všude, PA ho zrovna slyšela a ujistila ho, že on krmen nebude 😀
barbarku: my jsme na tom kurzu byli včera na 2 hoďky, to si určitě mangel čas udělá 😀
sylvar: cooo? jak to že 500,-Kč vrátěj? jsme oba OZP, myslíš že se to může nechat proplatit v rámci těch 1200,-Kč? nebo jak? díkes!

kacka.va
20. pro 2007

no každopádně bych to tak taky brala 😉. a jestli píše bledulka, že to tak bylo, tak je to super. Jen to mají tím pádem na stránkách dost divně napsané 😉

nikitka26
20. pro 2007

Holky já rodila u Apolináře před 3 měsíci, absolvovali jsme dlouhej kurz, takže už jsme platitit na sále za přítomnost otce neměli, ale po porodu to po nás chtěli a to manža přišel 5 minut po porodu, takže vlastně u toho nebyl 😀 já argumentovala, že jejich staniční, která nás měla na kurzu říkala, že už je to v ceněn kurzu a oni, že to mají teď nově nařízené vybírat i od těch co absolvují kurz. Ty peníze jsou na nějaký fond, takže my s tím problém neměli, ale nakonec jsme stejně neplatili, nějak se to PA rozleželo, že tatínek tam vlastně u toho nebyl a že si to u staniční obhájí. Tak nevím, měli tam v tom trochu chaos 😕

nikitka26
20. pro 2007

cechtek: j rodila na II. sále (barevný, závěsy) a byla jsem moc spokojená 😉 Nadstandard jsem naštěstí chytla a to rovnou na P1 (nově předělané na jaře) a taky jsem tam byla moc spokojená. CHtěla jsem ho přesně kvůli té sprše a WC. Byla jsem na dvojlůžáku, byla tam i televize (ale vůbec jsme nekoukaly), lednice,přebalovací pult byl zarohem, což bylo fajn, že jsme v noci nesvítili u postelí, ale jen u toho pultu a tak se navzájem nerušily). A cena 700,-za noc mi přijde super na ten konfort, to Podolí je co se týká nadstandardů cenově úplně jinde.

cechtek
20. pro 2007

no tak uvidíme, pětikilo už nás snad nezkolí...
nikitko, dík za info, kolik stojí nadstandarty v Podolí jen pro zajímavost?

vivian
20. pro 2007

Já rodila na sále 2, nevybírala jsem si, byla jsem ráda, že mě vůbec přijali, neb jsem neměla registraci a oni mě původně ani vzít nechtěli, takže bych musela jet jinam... Ale měla jsem zkalenou plodovku, tak mě nakonec přijali. A bylo to tam v pohodě. Až na jednoho ne moc příjemnýho doktora tam byli všichni o.k., hlavně anesteziolog byl hrozně sympatickej a hodnej.
O nadstandard jsem nestála, na obyč. pokoji to bylo v pohodě. Sprchy byly sice společný pro 2 pokoje (dvě sprchy na 6 ženských) a záchody byly 3 na celý oddělení, ale nebyl to problém, sprcha i záchod byly vždycky volný, když jsem potřebovala, a čistota byla taky o.k. A aspoň jsem nebyla sama. Měla jsem poporodní depku a byla jsem ráda, že nejsem sama. Akorát je teda smůla, když má spolupacientka ubrečený miminko, který vás nenechá vyspat...

cechtek
20. pro 2007

a kde si byla registrovaná? to máš celkem štígro že Tě vzali 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru